Repetitio

Velká kontrola vol. 2

26. června 2011 v 14:53 | Monica Otmili
Ahojte Snílkové, blíží se konec školního roku, takže doufám, že se máte dobře (všichni, nejen školáci). :) A my tady máme druhou velkou kontrolu, kde se na začátek rozloučíme s již neexistujícími blogy našich teď už bývalých členů. Projela jsem tentokrát Incubus (naše členstvo od I do P) a objevila spoustu ukončených blogů, které již nenajdeme. Vytvořila jsem také provizorní Hřbitov, který se nám bude hodit. Dále nás čeká jedna lhůta na opravu, která určitě potěší Chloë Noir a pak už dva členové, co se přihlásili dobrovolně. :)

Velká kontrola vol. 1

28. května 2011 v 13:05 | Monica Otmili

Máme konec května, blíží se červen, což znamená tak trochu volnost i stres pro školáky.Po delší odmlce vás vítám u další kontroly. Omlouvám se za to čekání... Název prozrazuje, že se nejedná o obyčejnou kontrolu (ale nebojte se, ty nás budou čekat). Takže co se bude vlastně dít? Dnešní velká kontrola přináší 2 přihlášené na zkontrolování a některé, kteří měli lhůtu na opravu. A nejen to. Projela jsem celý Aethér (naše členy od A do I) a s pár blogy se rozloučíme. Jde o blogy, které jsou zrušené. A pak je tady otázka blogerů, kteří se se svým blogem rozloučili. Tak se na to vrhneme.

Blogy, co nás opouští - zrušené:
1) Chiara Povera
Konec tohoto blogu mě docela mrzí, protože blog se mi zalíbil. Je to škoda - zrušeno.
2) appelez-moi eL
3) Barča
4) Besmena
5) Billie Jean
6) Harley Quinn

Opouští nás také Ewil (http://ewillian.blog.cz). Ewil ohlásila konec a na blogu nezbylo nic, než článek na rozloučenou. Takže nashledanou. Každopádně Ewil nepřestává s blogováním úplně, na blogu http://taylor-jocelyn.blog.cz zůstává stále spolupracovat s Ninsie.

Konec přišel také na blog Anne (http://anneworld.blog.cz). Anne si tady ale ponecháme, narozdíl od ewil zůstávají všechny články zachovány.
V následujících kontrolách vám pravděpodobně představíme Hřbitov - místo, kde budou odpočívat blogy lidí jako Anne, kteří nechali na opuštěném blogu svou tvorbu, a blogy tam přesuneme.

To by byl Aethér. jak to vypadá s blogery, kteří dostali měsíční lhůtu (která sic trvala déle, ale tak to už je jedno, za to můžu já), se dozvíte teď.

1) Sea/Geluška - http://ariwa-sea.blog.cz
Chválím Gelušku, která kdysi dostala lhltu za spoustu obrázků beze zdroje. Toto opravila, u obrázků zdroje či autoř jsou, tudíž vítej jako očištěná zpět. :)

Moje oblíbená blogerka Chloë také dostala lhůtu. Teda můžu říct, propracovat se jen čtvrtkou tvého archívu Chloë, je docela fuška. Takže, beru články s návštěvností, na tom jsme se dohodly, všimla jsem si, že u těch posledních se snažíš přidat víc toho smysluplného textu, takže jestli to tak půjde dál, beru. Ale co ty obrázky z roku 2008? všimla jsem si, že u některých je nově uvedený zdroj, to jsem ráda. Ale pořád jich je tam dost. Zkus Tineye.com. Chápu, že jsou to 3 roky staré obrázky od kdesi z počítače, beru i to, že tam máš spoustu tvé vlastní tvorby a bylo by škoda nebýt součástí Snílků. Takže dávám ti druhou výzvu na 1,5 týdne. Už jen proto, že i See byla lhůta prodloužena, tak aby to nebylo nefér. Pokud zdroje nemůžeš najít, tak nám napiš, my to vezmeme, ale posnaž se prosím.

A nyní přichází na řadu kontroly, o něž si Snílci požádali. :)

"Jsem jiná, ale v podstatě stejná..."
Jak napovídá název blogu, koníčkem Smyle je poezie. V rubrice Veršování toho najdete opravdu dost. Ale Smyle není jen básnířka, ale píše také povídky, občas fotí či kreslía je také velkou milovnicí Karla Kryla. A také úvahářka (Moc se mi líbí název rubriky "Že by ten chroust byl opravdu nesmrtelnej...?") a také budhistka přející si samostatnost Tibetu. Celkově na mě její blog působí klidným dojmem. Takové příjemné čtení na odpoledne.
Rozesmál mě popis u jedné své fotky
" Nejsem emo! Ale chci aby mi byla vidět jen polovina obličeje, jistota je jistota..." takže na jejím blogu si lze počíst, zapřemýšlet, zapislouchat se do karla Kryla a pobavit se.
Z hlediska kontroly nevidím žádný problém, to minimum nevlastních obrázků je ozdrojované a Smyle pouštím s platnou letenkou dál. :)
"Efríííííííít! Ne neútočí, jen existuje ( pssst, ale to samo o sobě je dost nebezpečné)."
Kdo by dnes aspoň trochu neslyšel či nečetl o démonce Agrrr, mající pěknou přezdívku? Ačkoliv hned záhlaví varuje, mě žádné "sexuálně explicitní slovní či obrazové materiály" nepohoršují. (To už víte, že ve skutečnosti jsou správci Klubu Snílků parta zvrhlíků? :D) Agrrr píše povídky (vypadá to, že tam budou úchylárny, když Iren touží po elfech :D), deníček zvaný Kecy v Kleci, kde najdeme i její postřehyči básničky, nevyhýbá se Tématu týdne a je vášnivou elefantistkou. (Nevíte, co je to elefantismus? → http://elefantismus.blog.cz).
Zde vřele mrkněte. :)
Problémy, na něž je kontrola zaměřená se nevyskytly, takže kontrola letenky i zavazadla v pořádku.

A jak na tom budeme s kontrolami dál? Čekají nás ještě dvě Velké - vol. 2 a 3, v nichž proberu další části našeho členstva, zkontrolujeme 2 přihlášené a jednu lhůtu (že Chloë?). Jeliož se nám seznam přihlášených krátí, těště se, že ve třetí Velké kontrole bude součástí kontrola namátková, takže se třeste vy, co víte o nesrovnalostech. Posvítíme si na vás na všecky.

Do budoucna nás pak budou čekat kontroly dle abecedy.
Jak se vám líbí blogy Smyle a agrrr? Nebo víte někdo, že blog těch, které jsem vyřadila z důvodu neexistence blogu fungují jinde? A co Hřbitov podle vás? Dobré/špatné?

Teď už kecy nechám na jindy, mějte se, pokračujte ve své blogové činnosti, ať vám nedojde fantazie a do příští kontroly zatím nashledanou.
Vaše časově zaneprázdněná Monica Otmili.

Kontrola dvanáctá

14. dubna 2011 v 19:41 | Monica Otmili

Takže na řadě je další kontrola, tentokrát už po dvanácté. (Bohužel opožděná, ale promiňte nám prosím.) Nyní potěším někreté, protože aktuální kontrola nebyla ve znamení namátkových kontrol. Dnes se internetově seznámíme (nebo spíš zkontrolujeme; protože vězšina z vás se seznamovat nemusí) se třemi blogery, kteří si vystáli frontu na kontrolu. (Ách jo, tohle téma týdne je myslím to předminulé; no co, aspoň se dozvíte, jak dlouhá byla práce i čekání. :D) Ale ne, nebudu odbočovat. Jak si vedli Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri, Dark Angel a Chloë Noir, to se dozvíte právě teď. Nutno podotknout pro bystrá oka, ano, Chloë v kontrole předběhla, ale může za to předvčerejší zpráva (k dnešnímu datu to jsou 2 týdny) z jejího blogu a tak muselo být vymyšleno řešení. Ale dost už keců, tady jsou.

1) Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri - http://alfa-centauri.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Další snící Stvoření u nás. :) A co dělá toto Stvoření? Píše básně, kreslí (nejen) komixy. Některé básně mi přijdou až satiristické, co třeba Měchšec. (Ten je ale sakra parvdivej.) A také jsou tu fotky jako doplňky k básním. Takže tady to stojí také za návštěvu. (Ale to všeci víte, o Malém Stvoření jste určitě četli. :D) Člověk si nejen hezky počte, zamyslí se a taky se zasměje. Například otázka, zda má Bůh Zadek, mě dostala pomalu na zem smíchy. Kontrolní problémy nevidím. A chválím za pěknou upoutávku na své snění u nás. A určitě nejen u nás, Stvořeníčko z Alfa Centauri sní i jinde, je to vidět.
Moničin verdikt: Máš rádo vzducholodě? Ať už ano, či ne, s námi poletíš dál. Vzhůru k výšinám! :)


2) Dark Angel - http://nostalgia.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Prvně jsem si podle jména, které jsem vídávala myslela, že jde o někoho, kdo bude psát o gothice či něčem podobném, ale to už je minulost. No jo, neměla bych být tak poblázněná. Slash, drabble, poezie. Tady musel někdo makat, někdo s bohatou a (nejen) romantickou fantazií. :) Koneckonců nápis v záhlaví - Nostalgic dreams vypovídá o snění stejně jako díla. Tak si říkám, je to varování nutné? No totiž páprkrát jsem si přečetla i něco nepřípustného...:D (Ale pšt, ať se to nedozví maminka Nel-ly; a i kdyby nebude mi to mít za zlé, vy taky ne, že ne? ) A můžu všem romantikům a nehomofobům doporučit. problémy žádné nevidím, takže více se v tom hrabat nebudu.:)
Verdikt Moniky Otmy: Letu si užívej dál a taky dál piš ať prodloužíš seznam věrných čtenářů. :)

Monica Otmili tvrdí česky, protože její slovenčina je hrůza i přes svůj poloviční slovenský původ: Ha, můj oblíbený slovenský blog (nejen) o gothice! Takže mě málem trefilo, když jsem si přečetla článek Končím... A nastal zmatek co dál, když nám bloger, který byl právoplatným členem, přestane psát. Už jsme tě chtěli přesunout na Hřbitov (místo odpočinku a vzpomínek pro odešlé autory) a díky tomu jsi taky přeskočila část fronty. Nu což, vím, žes mi to zakázala říkat, ale Snílci nejsou holubník a oznámit to musím. S Chloë jsem se spojila a vyšlo na jevo, že jde o aprílový žert. :D (Teda ale zavařilo nám to!) Tudíž přesun na cintorín se nekoná. (Ty, jestli mi za pár dní napíšeš, že byl odchod myšlen vážně, tak mě trefí rovnou třikrát a cisterna mě bude uklízet ze silnice, kde se budu válet smíchy.) Ale dost blbostí, kontrola je na řadě. Fotky, Japonsko, gothic, tvorba - mangy, příběhy, kresby, návrhy... Tady si dala Chloë Noir pořádnou práci. Nejspíš proto si mě jako čtenářku si získala. :)
Prohrabat se starším archívem mi dalo pěkně zabrat. Ačkoliv patříš mezi mé oblíbené a určitě sníš, vidím v tvých začátcích neozdrojovanost. Je jasné, že hledat v Gothic fun každého autora blud je blbost, ale třeba v Bestiary jsem si všimla obrázků. Ovšem hlavním problémem nám (píšu i za The) přijdou články jen o návštěvnosti... Je fajn, udělat si takový zpravodajík, ale mě to přijde nějak holé, nic do sebe to nemá.
Verdikt Moniky Otmy: Ač to dělám velmi nerada, protože patříš k mým "Top blogerům," rozhodly jsem se s The, že ti dáme měsíční lhůtu na opravu. Pokud bys hodně trvala na stylu těch článků o návštěvnosti, můžeme se s tebou domluvit. Avšak lhůta platí.

Abych nezapomenula, někdo z vás si možná všimnul, že pod přihlašovací článek se nám do kontroly před časem přihlásil také Dancek. Kontrola ovšem neproběhla, protože zmíněný není našim členem. To se mi podařilo zjistit až po dodělání, ale co naplat. A omlouvám se, že se kontrola zase opozdila.

A určitě jste si všimli, že zde chybí verdikty naší The. The je nyní nemocná a v době tvorby kontroly se nacházela mimo naší republiku. Každopádně o této kontrole jsem spolu mluvily a příště se ůžete těšit i na její verdikty.

Jak se vám líbí tři kontrolované blogy? Ukřivdila jsem někomu z nich či jste našli něco, s čím by mohl být problém? Napiště nejen postřehy z kontroly, ale i ze samotných kontrolovaných blogů. Budu ráda.
Sněte s námi nadále, těšte se na namátkové i nenamátkové kontroly (jejichž vydávání se budeme snažit zrychlit).
Mějte se, Monica Otmili.

Kontrola jedenáctá

27. března 2011 v 18:06 | Monica Otmili & The

Tak vás opět vítáme u dalšího Repetitia. Máme tady takovou mixovanou kontrolu - tedy z části i namátkovou (tím tedy připomínáme, že aktuálnost namátkových kontrol je pořád platná, ovšem nic oznámit do předu nejde - na kilometry daleko nejsou mraky vidět ať už jsou zelené, oranžové, nebo červené). Asi jste si všimli, že se poslední (asi) týden a půl s Repetitiem tak trošku stávkovalo. Ne, nezasáhla nás žádná počítačová či jiná krize, ale ten prevít Nedostatek času. Každopádně to už je za námi a před námi leží známý-neznámý, už jedenáctý mrak nesoucí název kontrola. Jak si s letenkami vedli tři blogeři, to se dozvíte za chvíli.

1) Okurkový krém - http://okurkovykrem.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Jak vidím, tady má blog působit vtipně, tím, že se tam sice každý den objeví něco nového. Většinou je to otázka ze života autorky nebo "článek" na dva řádky. A takhle by to asi nešlo. Snílkovsky to nevidím. Jde nám o kreativitu a otázky dokáže klást každý. Ani nám to nedá práci. Takže tady snad ani nebudu dlouho psát, vše je v krátkosti vyjádřeno. Škoda, že i tvé články jsou tak krátké.
Thein rychloverdikt: Měj se krásně, loučím se.
Verdikt z pohledu Moniky Otmy: Kdyby se zapracovalo, něco by se asi vyklubalo, ale takhle mi v hlavě svítí červený majáček. Bohužel.
2) Chiara Povera - http://chiaradiary.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Chiaru jsem před kontrolou moc neznala. teď mi ale dochází, že u nás Snílků je skutenčně oprávněně. Vidím spousta povídek, některé i na pokračování, poezii, dokonce i Téma týdne je pojato povídkově/ příběhově, takže tady musí mít někdo obrovskou fantazii. takže co se týče snílkovské stránky, tak vidím všechno v pořádku. A co věci autorství? je hodně málo lidí, kteří si dovolí zkopírovat básničku či povídku. A Chiara mezi ně určitě nepatří, jinak by nebyla přijata. Tady je kreativní, mladá (soudím) autorka. Takže těš se z letu a do budoucna přeju i za The hodně inspirací. :)
Thein rychloverdikt: Zelená.
Verdikt z pohledu Moniky Otmy: Jak už jsem napsala, užívej si letu. Semafor svítí barvou trávy. :)
-
Monica Otmili tvrdí: Přečetla jsem si, že blog byl založen hlavně pro výlevové články. Některé z nich skutečně chápu, ale nebudu nic prozrazovat, má-li někdo zájem vědět, hupky hup se mrknout Majdě na blog. Avšak je vidět, že fantazie dalí mladé autorky se rozjela. Přibyly básničky, povídku, fotky a názory. Takže blog nabral vlastní směr. A když někdo píše básničky, musí mít fantazii, kterou tady vidím. A fantazie je určitý druh snění, nebo snad ne? Podle mě tedy je. Moje (polo)bystré oko nezaregistrovalo červené skvrny, jen jeden neozdrojovaný obrázek s origami jeřábem. Ale pro jednu švestku se nestřílí, a to se rovná žádnému problému. Tudíž sni si s námi stále dál, jednou uvidíme, jak vysoko vyletíš. Namířeno máš dobře, už jen se trefit. :)
Thein rychloverdikt: Zůstáváš, tak užívej vzducholodí dobře.
Verdikt z pohledu Moniky Otmy: Na jaře se začíná všechno zelenat, já už chodím ven v tričku.
-
Dnešní kontrola dopadla tedy celkem dobře. Bohužel ne pro Okurkový krém - ale jak už bylo kdysi psáno, tady není holubník. Za neautorskost se platí. Za nesnílkovství taky.
Tak, ale stojí za zmínku, proč Theiny poznámky se v této kontrole zúžily na pouhé verdikty a dokonce vaše milovaná správkyně nehledala všude chybu. Je to prostě tak - s jedovatou čarodějnicí se můžete na týden rozloučit, což znamená, že i tu další kontrolu bude psát hlavně Monica Otmili. Já, tedy The, se strašně moc omlouvám, ale vůbec jsem to nestihla a dopsat k tomu odstavec o tom, co si o blogu myslím? Nad moje síly, za chvíli vyrážím. Takže moji milí, užívejte si tu beze mě, ale nebojte, já se zase brzo vrátím. A přenechávám slovo Monice :)
A já teda myslím, že už to tu bylo vše řečeno. Pauzu zkusím brzo dohnat. :)
Chcete-li se přihlásit, tak prosím pod informační článek, který v rubrice Repetitio najdete (nemůžu si vybavit odkaz, pardon). Ještě chci připomenout, že namátkové kontroly stále platí, takže ať tady nemáme černé pasažéry, ono se na ně stejně přijde.
Mějte se,
Monica Otmili & The

Kontrola desátá

8. března 2011 v 21:55 | The & Monica Otmili

Takové krásné kulaté číslo je nyní v nadpisu. Dalo by se říct, že je dokonce jubilejní. A proto, že je tak zvláštní, proto, že jsou to naše první kulatiny v kontrolách, bude tohle Repetitio trochu jiné.
Nebojte se, systém hodnocení se rozhodně nemění, nic takového. Ne, stalo se něco, co už dlouho přicházelo, pomalu se blížilo... dobrá, nechme zbytečné dramatičnosti.
Prostě a dobře, namátkové kontroly jsou tady. Kladivo uhodilo do míst, kde ho blogeři nečekali...(a dopadlo nepěkně).

Kontrola devátá

5. března 2011 v 16:30 | The & Monica Otmili
Drazí Snílci!
Vaše milé, hodné a všelijak skvělé správkyně se opět rozhodly podrobit vaše blogy kontrole (nu což, nikdo nás nepochválí, tak to uděláme samy. :D). A stále máme přísun přihlášek, takže na namátkové kontroly přijde (možná) řada někdy později. Ovšem to by v klubu nesměli být tací, na které přišly stížnosti nebo tací, u nichž Destinaetus v Aditu přimhouřil očko a řekl něco ve smyslu "Tak já tě tedy vezmu, ale uvidíme, co na to holky v Repetitiu". Ti už jsou na paralelním seznamu s těmi, kteří se přihlásili a my toho rozhodně málo mít nebudeme.
Každopádně, jak to bude dnes? Bude devátá kontrola stejně milá jako ta předchozí? Najdeme na následujících blozích nějaké chybky nebo z Repetitia vyjdou jen opěvovány, jako se to minule stalo Temnáře, Metteorwě a Fantaghiře?
Dočtete se v celém článku - tentokrát s blogerkami Prudent.wolf, Fée a Opti-Mystique!

Kontrola osmá

1. března 2011 v 13:00 | The & Monica Otmili


Tak, a je tu další kontrola. Po té minulé, asi lehce skandální díky vyhazovu správkyně Creatia, jsme si udělali čárku u Sey. A jak to bude tentokrát? Projdou všichni s čistým štítem?
Upřímně doufám že ano. Anebo že někoho čistě a jednoduše vyhodím, protože začínám být unavená a ještě po měsíci kontrolovat blog díky restům z minula mi skutečně přidává starostí.
Ovšem věřím, že dnes žádné problémy nebudou, protože na scénu přicházejí tři blogerky, které dozajista znáte:
Fantaghira, Tereza Matoušková či Temnářka a Metteorwa!

Kontrola sedmá

23. února 2011 v 20:45 | The & Monica Otmili
Moji milí Snílci!
V článku se dočtete důležitou věc pro klub a také náš nový klubový e-mail.
Protože je vás v klubu už velké množství a Repetitio by dál nefungovalo stylem "jedna kontrola - jeden článek", nyní budou v každé kontrole blogy tři.
A jakéže jsou ty dnešní?
Představují se vám Venom, Šílená Bruneta P a slečna S, tedy Sea. :)

Kontrola šestá - yamashi

7. února 2011 v 13:00 | The
Banner - Repetitio (úzký)
Milí snílci, je tu další kontrola.
Zaprvé bych chtěla zmínit, že Monica Otmili právě není v dosahu internetové sítě, takže tuhle kontrolu mám na starosti pouze já. Takže kdyby se vám něco nelíbilo, stěžujte si na mě. :)
Ale zpět k blogerce, která se pod mým kladivem rozhodla projít dobrovolně.
Je to Yamashi, která sídlí na adrese http://op-pineapple.blog.cz.
A ta vám vzkazuje:
Blog funguje jako mé portfolio, vkládám tam hlavně mé kresby jak ruční tak digitální. Ráda bych, aby někdo mou práci ocenil a nemyslel si, že jsem jen nějaký patlal. Jsem totiž patlal, co to špatně snáší. Mám bolavé srdíčko což jde z mých článků snadno poznat, ale třeba to časem ustane. ^^

Kontrola pátá - Le fille Ash

27. ledna 2011 v 22:00 | The
Banner - Repetitio (úzký)
Repetitio už dlouho nebylo, ale nebojte se, ostříží oko správců se stále míhá nad vašimi blogy.
Takže, drazí Snílci, tohle je první kontrola, kdy se kontrolovaný přihlásil.
A tím blogerem - tedy spíše blogerkou - je Le fille Ash s blogem http://ashinin.blog.cz, která vám vzkazuje:
Můj blog se snažím každou chvíli zlepšovat a rozšiřovat a snažím se být otevřen návrhům a přáním mých čtenářů. Přála bych si, aby můj blog byl místem, kde si třeba i náhodný návštěvník ráda počte a třeba se i časem rád vrátí.

Kontrola čtvrtá - Lady Dariel

14. ledna 2011 v 18:59 | Monica Otmili,The
Banner - Repetitio (úzký)
Tak včera (31.12.2010; já vím, tahle kontrola se nám v rozepsaných válí už dlouho) jsem byla opět požádaná, nechť někomu "otento" blog. Žadatelkou byla Lady Dariel - tedy správkyně Creatia.
Bohužel jsem nestíhala všecko včera, musela jsem prolítnout jejím blogem ještě jednou dneska ráno. A ještě několikrát do dnešního data. Tak se mi zdá, že budu trošku zlá holčička. Já vím, neměla bych na správkyni, ale když tam vidím něco, co je už je prostě na upozornění...

Ráno (ovšem ráno 1.1.) jsem si všimla, že většina hovadinek, které jsem objevila včera (31.12 2010.), byla smazána. Což je jen dobře, ty klikačky a dokonce kusovka se mi fakt protiřečí. Oukej, zůstal tam klikací tygřík. Když k němu nepřibyde stovka dalších, tak je to v pohodě. Koneckonců, z jednoho tygříka se nestřílí.
Zaráží mě však rubrika Affs. Všimla jsem si sice, že je to rubrika oblíbených blogů, ale takovýhle název? Kšic!

Myslela jse, že to bude konec mého komentování (tedy konec komentování Monicy Otmy), a že zbytek dokončí The.  Vzhledem k okolnostem, že však volný čas nás obou už přestává existovat a závazek k Repetitiu stále trvá, musím pokračovat.

Klub snílků prezentujeme, jako klub kreativních autorů. Tím nechci říct, že nejsi kreativní, to ty jsi. Vidím ale další nedostatek. Když si prohlédnu některé články, pár z nich mají zajímavý styl. Chybí totiž velká písmena a věta bývá často ukončovaná dvěma tečkami. A na ně navazují další slova a další tečky a další... Některé články jsou naopak psané běžným způsobem. Copak jsou ty "tečkovací" články?
Také vidím spoustu obrázků, jež ti nepatří. Není jich málo. Ovšem pravdou je, že ty zdroje tam ovšem chybí. Jasné, říkali jsme, že kvůli pár obrázkům se svět nezboří, ovšem skládka kopií je už trochu vedle.

Dar (asi už jsi na nejmenované sociální síti, jejíž jméno všichni znají, zaregistrovala přezdívkovou zkratku, jež jsem si pro tebe vytvořila. Pokud ti vadí, tak mě upozorni. :D), jak jsem psala, budu muset být zlá holčička. Myslím, že tahle kontrola neskončí se slovy "vše v pořádku". To bychom byly hodně měkké. S The jsme vymyslely řešení. Bude vypadat dost opičácky, ale něco se vymyslet muselo.

Máme dobu na opravu. A ta činí přesně měsíc. (Teď se asi začne ozývat nespokojené mručení, či komentáře typu: "Ale v AK mají tři měsíce." "To je nespravedlivé.") Proč právě měsíc? Na rozdíl od AK máme volnější pravidla. Ale i ty mají své meze, takže Repetitio není žádný holubník, kudy všechno projde.

Co se stane po vypršení této lhůty, jež startuje dnes v 19:00 a 13. února končí, je všem asi jasné. (Pokud někoho skutečně nic nenapadá, napište do komentářů.) S The jsem se o tvé kontrole bavily. Mrzelo by nás, kdyby si Klub musela opustit, zvlášť, když vedeš Creatio. proto pevně věříme, že některé věci dáš za měsíc do pořádku.

Doufám, že tohle řešení pochopíš. Těším se za měsíc na opravnou kontrolu, na jejímž konci budou ona slova "všechno v pořádku".

Pár slov na vysvětlenou, co se Repetitia týče

3. ledna 2011 v 14:00 | The & Monica Otmili
Banner - Repetitio (tlustý)
Protože už nám na e-maily přišlo pár dotazů, týkajících se Repetitia, chtěly jsme význam této rubriky nějak dovysvětlit.
V celém článku se dočtete, jak to bude fungovat, zdali se můžete do Repetitia přihlásit, jestli budou namátkové kontroly a jak to bude s vyhazováním...

Kontrola třetí - Ziky O.

2. ledna 2011 v 13:00 | The
Banner - Repetitio (úzký)
Ačkoliv jsem si myslela, že nebudu mít ještě nějakou chvíli práci,
klub se rozjel podivuhodně rychle a já co dělat rozhodně mám. Předchozí dvě kontroly dělala Monica Otmili, protože já nebyla v dosahu internetu, dohodly jsme se tedy, že tuhle kontrolu udělám pouze já. Ale potom už se můžete těšit na komentáře nás obou u jednoho blogu v Repetitiu.
Třetím kontrolovaným je Ziky O., která sídlí na adrese http://zikyo.blog.cz
Na první pohled vypadá autorsky, na druhý taky a na třetí též. (Tím autorsky samozřejmě myslím to, že na jejím blogu nevidím žádnou zkopírovanou tvorbu typu ukradená povídka a tak dále, abyste si nemysleli, že kontroluji každý obrázek.)
Autorka je kreativní - kreslí, fotí, píše - a aktivní, dle mého názoru snílek je a žádný problém nevidím.
Sprostá slova tu možná jsou (obzvlášť v rubrice "Milý deníčku"), ale podle mne to skutečně není důvod k vyhazovu. Opravdu ne.
A navíc, její básně jsou skutečně povedené a blogerka je šikovná.
A - ačkoliv by to u takového hodnocení asi být nemělo - strašně se mi líbí její design.
Takže Ziky prošla s čistým štítem.
Myslím, že nakonec moc práce mít nebudu - pochybuju, že někdy někoho vyhodím. :)
Kdybyste měli nějaké připomínky nebo kdybych vás v Repetitiu nedejbože odsoudila nějak nespravedlivě, hlašte se, braňte se. Nerada bych někomu křivdila. :)
A samozřejmě, jakékoliv komentáře k mému hodnocení (stylu nebo kdyby se vás dotklo, že hodnotím to nebo ono) budou vítány.

Kontrola druhá - Sussanah de Silva

1. ledna 2011 v 15:51 | Monica Otmili
Banner - Repetitio (úzký)
Máme tu další správkyni na kontrolu - tentokrát Sussanah de Silva, zde pečující o Inventor.
Jen tak mimochodem, začínám si (nejen) při své "práci" všímat, jak jsou ty blogy rozlišné, stejně jako jejich autoři. Stačí se mrknout na blogy našich správců. Koneckonců od toho jsme tady, abychom spolčily všechny snílky sem na Snílky.

V zásadě nevidím žádný problém, autorka je aktivní (ty jo, někdy i tři články denně; tady někdo opravdu pracuje). Vidím tu kreativitu - tolik povídek, fotky… Máš roztomilou čičinu. :D
Takže jak jsem řekla, tady je všecko v pořádku, ať hledám, jak hledám, nevidím kopírování. Řeči proti designu nemám - však proč taky.

Naše Sussanah de Silva pracuje krom Inventoru na této adrese: sussanah.blog.cz

První kontrola - Berenika

1. ledna 2011 v 11:34 | Monica Otmili
Banner - Repetitio (úzký)
Krásně se nám to tu rozjíždí, já si teda myslela, že budu ještě chvíli bez práce, ale mýlila jsem se. Už mám rovnou tři (nebo čtyři?) přihlášence na kontrolu.
První je naše správkyně Berenika, jež pečuje o žánrovou rubriku, tedy rubriku Principia.
Přejdu k věci:

Tak tedy, jak vidím na první pohled, Bereničin blog není žádná úschovna kopií. Jak jsem se později dověděla, ta věta v zápatí sice zmiňuje Deviantart, avšak bereničin účet. Nevidím tedy žádný problém - snílkem určitě je a také je kreativní blogerka. Páni, tolik tvůj blog nemáš zase moc dlouho, ale těch povídek a básní, toho je tam habaděj, vždyť to snad nestihnu přečíst.
Já tedy říkám ano, žádný problém nevidím. The mi zase není po ruce, takže neuvidíte její názor, ale nechám jí některé další články.

Berenika sídlí na blogu: kouzlazivota.blog.cz

Repetitio

1. ledna 2011 v 10:57 | Monica Otmili

Banner - Repetitio (tlustý)
V této rubrice si vás jaksi "otestujeme," zda plníte naše skromné podmínky, máte světu co říct, tudíž mezi vašimi články najdeme tvorbu opravdu vaši a ne odněkud zkopírovanou či napsanou SkvĚěĽýým sTajlííísQuem, a váš blog je stále aktivní.
Rubrika tedy bude něco jako kontrola vašeho blogu, aby byl případný nešvar odhalen a vyřešen.
 
 

Reklama