Repetitio

Velká kontrola - Neaktivní blogy a e-maily

19. srpna 2014 v 21:29 | Anne Eyre
Zdravím všechny Snílky se zvláštním Repetitiem.
Pamatujete, když jsem vám slíbila, že se zde brzy objeví článek se seznamem členů, na které nemáme e-maily? Ten den je tu, spojený s velkou kontrolou. Trochu jsem změnila její systém, ale věřím, že ho společně zvládneme. Možná se ptáte, proč dělám kontrolu sama: Inu, jediné, podle čeho se zde vylučuje, je (ne)aktivita blogu člena, jeho zrušení nebo přesunutí a na to snad stačí jeden správce. V zákulisí jsme se pouze dohodli, kde je ta pomyslná hranice mezi aktivním a neaktivním blogem.

Kontrola dvacátá třetí

2. srpna 2014 v 23:00 | Anne Eyre, m., Maglaiz
Po necelém měsíci se vracíme s dalším Repetitiem, opět ve trojici. Dnes řeknu jen dvě věci: Zaprvé nám chodí stále více zpráv s dotazy, jak fungují změny adres a přezdívek: Stále jste členy, vážení, a tyhle vnitřní změny řeší Repetitio, nemusíte se znovu přihlašovat do vzducholodí. A zadruhé, v této kontrole jsme se s m. často neshodly na verdiktu. Poprvé tedy opravdu o vašem osudu rozhodovaly e-maily. Máme ho? Dobře pro vás, přivřeme oči... Pokud ho nemáme, ať při vás stojí všichni bohové, které znáte.
A stále žádám členy, správce i nové členy, aby se ujistili, že máme jejich aktuální e-mail. Nemůžeme rozesílat hromadné e-maily, když nám mnoho kontaktů chybí. Navíc se k tomu přihlíží v Repetitiu, takže pokud na vás nemáme kontakt a je to s vámi na hraně, může právě absence kontaktu rozhodnout, zda projdete.
Minule vám Anne Eyre v úvodu slíbila přehled členů, na které máme, případně nemáme kontakt. Stále se tu neobjevil. A proč? Protože mi nepřipadá správné vydávat články a uklízet, když nemám uklizeno na vlastním blogu. Měl by se zjevit krátce po této kontrole.

Kontrola dvacátá druhá

4. července 2014 v 12:42 | Anne Eyre, m., Maglaiz
Zdravíme s dalším Repetitiem, tentokrát mírně opožděným. (A s malým překvápkem.) Všichni se svorně omlouváme, bohužel jsme se dostali do časové tísně (někteří i do zdravotní).
A stále žádám členy, správce i nové členy, aby se ujistili, že máme jejich aktuální e-mail. Nemůžeme rozesílat hromadné e-maily, když nám mnoho kontaktů chybí. Navíc se k tomu odteď v Repetitiu, takže pokud na vás nemáme kontakt a je to s vámi na hraně, může právě absence kontaktu rozhodnout, zda projdete.
A ještě jedna drobnost. Leslie739 je velmi aktivní človíček, nabídla mi pomoc a já jí svěřila mravenčí práci, která začínala být nad mé síly. Prošla blogy a hledala na nich právě ty mé vytoužené e-maily. Brzy se zde objeví článek se seznamem členů, na které stále nemáme e-mail. Mockrát děkuji Leslie739 za vynaložené úsilí. Udělala mnohem více, než jen vypátrání e-mailů. Vypsala mi, zda je blog aktivní (i když aktivitu si asi představujeme každá jinak), dokonce vyprátrala i změny adres! Moc šikovný človíček.

Kontrola dvacátá první

2. června 2014 v 6:00 | Anne Eyre, m.
Měsíc uplynul jako voda a my jsme zpět s dalším Repetitiem. Napravili se hříšníci? V minulé kontrole bylo blogů hodně, navíc dost neprošlo. Sice bylo zvažováno vylosování 3 blogů, ale to bychom vás rozmazlovaly... Zůstaneme u standardních 5.
A stále žádám členy, správce i nové členy, aby se ujistili, že máme jejich aktuální e-mail. Nemůžeme rozesílat hromadné e-maily, když nám mnoho kontaktů chybí. Navíc se k tomu odteď přihlíží v Repetitiu, takže pokud na vás nemáme kontakt a je to s vámi na hraně, může právě absence kontaktu rozhodnout, zda projdete.

Kontrola dvacátá - plná překvapení

2. května 2014 v 6:00 | Anne Eyre, m.
A tak, po téměř tříměsíční odmlce, se vracím s dalším Repetitiem. V minulé kontrole neprošel jeden jediný člověk, adresa starého blogu byla nahrazena novou a snad se vše vyřešilo.
Ti, kteří poctivě čtou vše u titulku článku si všimli, že je dnes něco jinak. Co? Inu, m. se mi přihlásila jako výpomoc pro Repetitio, kterou opravdu potřebuji jako sůl. Přihlásila se jako jediná a já jsem moc ráda, že tu budu mít někoho, kdo vyváží má hodnocení.
A co nás dnes čeká? Kontrola většího množství blogů, než je zvykem, a jeden dobrovolník. Většina těch, kterým minule svítila oranžová, se polepšila, a to snad stačí, nemusíme to dále pitvat. I když je článek vydán s datem, který je pro Repetitio běžný (2. v měsíci), poslední hodnocení proběhla 22. dubna 2014. Pokud je někde nějaká nesrovnalost, které jsme si nevšimly (třeba nějaký blog ožil), rozhodně nás nakopněte v komentářích a vše bude napraveno.

A stále žádám členy, správce i nové členy, aby se ujistili, že máme jejich aktuální e-mail. Nemůžeme rozesílat hromadné e-maily, když nám mnoho kontaktů chybí. Navíc se k tomu odteď přihlíží v Repetitiu, takže pokud na vás nemáme kontakt a je to s vámi na hraně, může právě absence kontaktu rozhodnout, zda projdete.

Kontrola devatenáctá

9. února 2014 v 16:33 | Anne Eyre
S týdenním zpožděním vás zdraví prázdninující správce. Nemám úchvatný styl Maglaiz, která vám k Imaginariu připraví i počtení, ani příliš mnoho aktivních blogerů, jako ostatně většina správců. Zato mám dobrovolníka a dobré i špatné zprávy. A tajemství! V zákulisí vymýšlíme způsoby, jak vás donutit k aktivitě, tak šup sem s návrhy i činy!
A ač nerada, musím stále žádat o nahlášení e-mailů. Chceme e-mailem rozesílat důležité informace a máme aktuální e-mail tak poloviny členů. Hlašte je sem do komentářů, mně na blog nebo i na snílkovský e-mail klub.snilku@email.cz.

Kontrola osmnáctá

2. ledna 2014 v 21:43 | Anne Eyre
Krásný nový rok 2014. Také máte potíže psát to správné číslo? Minulá kontrola byla krásně zelená, takže dnes nemáme žádné ověřování. Dobrovolníci mi na e-mailu žádní nepřistáli, tak bych dnes mohla vzít 3 nedobrovolné a tím to ukončit, třeba jich příště bude více. Ale pořád ještě jsou tu dvě věci, které bych vám ráda připomněla:
Na konci každé kontroly je odkaz na článek s informacemi k přihláškám. Ty se posílají na e-mail. Prosím, zkuste to respektovat, já nestíhám kontrolovat komentáře všech možných Repetitio článků, kdo se přihlásil, na e-mailu to budu mít hezky u sebe.
A druhá věc se stává tradiční na začátku každého Repetitia: Spousta členů se mi stále neozvala s aktuálním e-mailem. Prosím, udělejte to. Upozorňuji na to pořád a doufám, že to uděláte. Až se bude rozesílat nějaké oznámení, nebude moje chyba, že se k vám nedostalo. ;-)

Kontrola sedmnáctá

8. prosince 2013 v 13:51 | Anne Eyre
A tak je to tu znovu: Sedmnácté Repetitio s mírným zpožděním (vzducholoď a Principia ale fungují), navíc tedy nevím, zda se uráčí objevit na úvodní stránce blogu. Dobrovolníci sice nejsou, ale to mi nezabrání vzít dnes opět 3 nedobrovolné dobrovolníky. Ale ještě se vrátíme k minulé kontrole, kde ani jeden verdikt nebyl příznivý a na všechny blogy se tedy musím podívat znovu. A mimochodem, členy na kontrolu mi opravdu generuje náhoda, žádné zaujetí v tom není. :)
Znovu všem členům připomínám, aby se mi ozvali s jejich aktuálním e-mailem. Ať už na klubový mail (předmět jakýkoliv, ideálně "Repetitio - aktualizace e-mailů"), na můj soukromý blog (kde najdete i další kontakty), nebo sem do komentářů. Moc vás o to prosím, kontakty na klubovém e-mailu jsou jeden velký zmatek, spousta členů tam není, jiní zase členy nejsou a třeba nikdy nebyli a občas opravdu potřebujeme rozeslat nějaké informace.

Velká kontrola: (Ne)aktivní blogy - Vyhlášení

10. listopadu 2013 v 14:41 | Anne Eyre
Měsíc utekl jako voda a je čas zjistit, kdo ze Snílků se napravil a s kým se loučíme. Mezitím proběhla i aktualizace e-mailových kontaktů, pokud si nejste jisti, zda váš e-mail máme, můžete nám ho zanechat zde pod článkem nebo se ozvat přímo na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.
Mimochodem, všimli jste si, že jsem objevila ten "Repetitio" oddělovač? :D

Kontrola šestnáctá

2. listopadu 2013 v 15:34 | Anne Eyre
Drazí Snílci, pouze s několikahodinovým zpožděním vypouštím dalšího revizora (mimochodem, včera jsem zjistila, že revizor není pouze pohádka vyprávěná, aby si děti nikdy nenechaly doma lítačku), takže připravit lístky ke kontrole. Žádný dobrovolník se nám pro dnešek nepřihlásil. Chystám se tedy na vyhlášení minulé kontroly a, jelikož si s Repetitiem nikdo příliš hlavu neláme, vidím to dnes tak na 5 nedobrovolných dobrovolníků 3 nedobrovolné dobrovolníky (počet snížen vzhledem k časovému tlaku... A náhoda mi vnucovala blogy z Velké kontroly). Ale třeba budu alespoň hodná, kdo ví...

Velká kontrola: (Ne)aktivní blogy

6. října 2013 v 0:01 | Anne Eyre
Tak jsem si říkala, jak mám na měsíc klid od kontrolování, a ono nic. Na e-mailu nám přistál seznam zhruba 40 blogů, které jsou zrušené, přesunuté, nebo mají poslední článek 31. srpna 2013. Kdybych to měla procházet postupně po několika, dělám to asi ještě za rok, vydávám tedy jednu kontrolu navíc. Za tipy na blogy děkuji blogerce Axolotlík. O co tedy jde? Všechny blogy osobně znovu zkontroluji, trochu si je seřadím (ať žije Excel). Ze seznamu jsem kromě aktivnějších škrtla blogy Taychi a Fanta Light, protože byly zmíněny v minulé kontrole.

Kontrola patnáctá

2. října 2013 v 17:06 | Anne Eyre
S drobným zpožděním tu máme další Repetitio. Bohužel se nějak moc nehlásíte, takže dnes bych to viděla nějak takhle: Nejdříve jedna drobná poznámka k minulé kontrole, pak 3 lidé náhodně a nakonec jedno malé překvapení. Vyhovuje? Tak fajn. Napadlo mě napsat "revize jízdenek", ale zní to divně, takže prostě jdeme na to...

Kontrola čtrnáctá

2. září 2013 v 0:01 | Anne Eyre
Tak vás všechny zdravím s prvním Repetitiem pod mou taktovkou. Nikdo se mi nepřihlásil, takže tuhle část mohu vynechat. Blogů taky nebude moc, v podstatě si to rozdělím na tři části. Z minula si posvítím na neaktivní blogy a blogy, které neprošly a měly se napravit. A nakonec si vyberu jeden náhodný blog.

Velká kontrola vol. 4

2. srpna 2013 v 0:01 | Berenika + Maglaiz
Prázdniny jsou v plném proudu a je tak čas na další velkou kontrolu.

Než-li se pustíme do přihlášených blogerů, musíme se podívat na ty, kteří jsou neaktivní nebo nás opustili, aniž by nám něco řekli. Neaktivní blogeři ještě mají šanci napsat nějaký ten článek, abychom je mohli nadále počítat mezi nás. Dále se podíváme na ty, u nichž jsme našli nějaké ty drobné chyby, které by bylo vhodné napravit. Rozdělíme si tedy dnešní velkou kontrolu na tři části. V první se dozvíme, kdo nás opustil, ve druhé práskneme neaktivní Snílky a ve třetí si některé blogy rozebereme podrobněji, podobně jako u přijímání. A abych nezapomněla - na konci pro vás máme malé překvapení

Hlavní pachatel kontroly: Berenika
Kecal: tetka Maglaiz
Poznámka tetky Maglaiz: Reklamace se přijímají pouze 30. února mezi 25. a 26. hodinou.

Jdeme na to!

Kontrola třináctá, opět "normální"

11. prosince 2011 v 12:12 | Monica Otmili
Zdravím Snílky, tentokrát už skutečně s další dlouuuuze slibovanou kontrolou. :) (Vím, co si teďka myslíte, že na to kašlu. Problém s počítačem skutečně byl a problém s časem přetrvává. Ale trápilo mě svědomí, v hjlavě jsem na to myslela každý den, takže dnes je konečně hotovo.)
Na mušce máme blogerky a po kntrole pro vás chystám novinu.

Oznámení z vod Repetitia

14. října 2011 v 20:56 | Monica Otmili
Milí Snílci,
doufám, že se vám všem daří, nástup do škol ti, co jsou školou povinní, přežili a já se můžu po dlouhé pauze vrátit ke svým povinnostem. Ovšem nebude to tak lehké. Můj internet je omezený přenosem na 2 GB za měsíc, což je zoufale málo, je polovina měsíce a 80% fuč. Po vyčerpání lhůty mi internet poleze pomaleji, než hlemýžď do sedmého patra, takže s aktivním kontrolováním začnu od listopadu. :)

Velká kontrola vol.3

6. srpna 2011 v 20:13 | Monica Otmili

Prázdniny jsou v plném proudu, blogeři najíždí na klidový režim, či právě zvyšují aktivitu. A prázdniny nám právě přinesly další Velkou kontrolu. Tentokrát už ale poslední a pak se vrhnu do prázdninového režimu i já (a ten bude trvat do konce září, protože tu nebudu a budu mít málo času) a poté budou pokračovat obvyklé kontroly a pozor, i namátkové! Ale já vás nechcu strašit, dnes jde opět o oznámení ukončených blogů z části Regnum (členstva od R po Ž), pak budou nějaké přesuny zbloudilců i z jiných částí tak, ať už je veškeré stěhování vyřízeno. Poté zveřejním celkový počet blogů, co nás opustili.
Jako obvykle si pak vezmu na mušku dva přihlášené členy. :)

Svůj blog ukončili:
1) Rikkiisek
2) Sariklen
3) Zaffi & Teffi
4) Scary Cat
5) taroe
6) Therysek
7) Vé
8) Wewe
9) wavin'flag
10) Yaminah

Na hřbitov přesunu také Rue - http://omrzliny.blog.cz (blog s tím originálním názvem :D), která činnost na Omrzlinách ukončila, ale blog zůstává zachován. Uzavřená - http://finsilence.blog.cz bude patřit také mezi pohřbené. Na zachovalém blogu je sice napsáno, že se stěhuje jinam, ale nikdo mi nedal žádnou zprávu a pokoušela jsem se pátrat a nikdo se neozval (a pátrání už není moje práce*).
Ozvala se ale Atyiya, která se stěhuje na adresu http://ramalia.blog.cz (z dosavadního http://atyiya.blog.cz , který jelikož je zachován, bude přemístněn na Hřbitov).

A teď to neuvěřitelné číslo, které mě děsí - tolik blogerů míří pryč...: 35
(Nepočítám ty, co se přestěhovali, ale někteří pohřbení jsou také započítáni. Pro vás to mkožná není ani tak strašné, že je o 35 členů míň, ale mě to přijde hrozné.)

Chtěla bych vás požádat. Pokud víte, že se budete stěhovat na jiný blog, nebo s blogováním končit, prosímvás, oznamte mi to na náš e-mail (klub.snilku@email.cz ) s předmětem Repetitio. Usnadníte mi tím práci pro příště.

Teď už jsou na řadě naši členové přihlášení na kontrolu:

"Na tomto blogu píšu už pátý rok. Najdete tam hlavně střípky mých zážitků a občas nějaké ty recenze."

Doufám, že se autorka nenaštve, ale když jsem projížděla archív, tak jsem se několikrát lekla a docela dlouhou dobu jsem byla bezradná, co tady. Nevím, zda mám pominout to, že první dva roky vycházel každý týden článek s návštěvností a nic jiného, potom přibyla i hodnocení cizích blogů. Kdybych se dívala jen na první roky, řekla bych, že blog je o ničem. Ale chápu, že tenhle blog funguje pět let a autorka je teď už bude nejspíš dospělá.
Z blogu se stal víceméně deníček, objeví se zde i nějaké názory jak na téma týdne, i jiné. Charlie se také zapojila do Příběhové abecedy či Letního čtení, což je samozřejmě vítané. :)
A možná právě proto, že je to deníček a pět let, to znamená i nějaký duševní vývoj (taktéž tedy vývoj blogový), nechám mezi námi Charliinu blogu místo i přes ty oné články o návštěvnosti, přece jen se podílí i na Snílkovských tématech.
Do budoucna ale prosím, až budeš dělat další layouty, zdroj použitých obrázků by neuškodil. Něco za něco.

Jsem třináctiletá holka, která miluje čtení, psaní a ironii. A snažím se přenést svoje myšlenky do elektronické podoby. v Aditu mi neřekli, jestli se mi to daří - tak se ptám vás!

A jé! Autorka se přihlásila e-mailem a já si ho všimla pozdě, blog se mi zalíbil, ale přesouvá se a já nevím kam, ale jak jsem psala, pátrání není mojí prací. (I když nová adresa mě zajímá, tak autorce napíšu, snad si na Snílky vzpomene. Tak aspoň, že zůstal zachován, přesuneme ho na Hřbitov.)
Jo, autorka se nám přestěhovala na tento blog: http://abstractions.blog.cz

Bylinka už není na blog.cz žádný nováček a je vidět, že je to optimistická snící blogerka. :) Na jejím blogu se setkáte se Střípky každodennosti, různými zamyšleními, fotkami i s nějakými výtvory. Zajímavými výtvory. Myslím, že se zde bude líbit nejen optimistům. Navíc Bylinčino království oslavilo nedávno čtvrtý rok, takže gratuluju. :)
To, že z hlediska kontroly je její blog úplně v pořádku bych ani nemusela připomínat, ale ono se to prostě napsat musí, takže si užívej letu na vzducholodi a sni dál. :)

No, to by bylo k dnešnímu slunečnému dni všechno. Jak se vám líbí blogy kontrolovaných? A co říkáte tomu, že nějak podezřele hodně blogerů končí se svou blogovou činností, stěhují se na jinou doménu či jiný blog? Zažili jste vy blogové stěhování, popř. kolikrát? Já se zatím nestěhovala a doufám, že nebudu, můj blog nedávno oslavil rok a doufám, že jednou bude slavit i ty čtyři, jak nedávno ten Bylinčin.

A co vlastně vaše prázdiny? Sníte někde na dovolené, snižujete/zvyšujete aktivitu, či prázdniny s blogem nijak nezamávaly?

Chcete se přihlásit na kontrolu? Tak na náš klubový mejl (klub.snilku@email.cz ) s předmětem Repetitio.
Článek s "pohřbenými" zveřejním zhruba za dva týdny, kdy se vrátím z tábora.

Nazávěr se omlouvám za nějaké písmenové chyby (i když jsem to po sobě četla a nic neobjevila, ale kdyby náhodou), ale polovina článku byla psaná na slovenské klávesnici a člověk si
nemohl zapamatovat, že tam to ř a ů a ě není.

*K tomu pátrání. nakonec jsem zapátrala, ale příště to už dělat nebudu. Zdržuje mě to, musím čekat, než mi daná osoba odepíše... Snad mě pochopíte, proto vás prosím, ozvěte se mi na mejl, jestli se budete stěhovat a mít zájem zůstat dále členem.

Mějte se a užívejte léta.

Mnoho slunečných a prosněných dnů přeje Monica Otmili. (Už píšu jak nějaká rosnička v počasí. :D)

Velká kontrola vol. 2

26. června 2011 v 14:53 | Monica Otmili
Ahojte Snílkové, blíží se konec školního roku, takže doufám, že se máte dobře (všichni, nejen školáci). :) A my tady máme druhou velkou kontrolu, kde se na začátek rozloučíme s již neexistujícími blogy našich teď už bývalých členů. Projela jsem tentokrát Incubus (naše členstvo od I do P) a objevila spoustu ukončených blogů, které již nenajdeme. Vytvořila jsem také provizorní Hřbitov, který se nám bude hodit. Dále nás čeká jedna lhůta na opravu, která určitě potěší Chloë Noir a pak už dva členové, co se přihlásili dobrovolně. :)

Velká kontrola vol. 1

28. května 2011 v 13:05 | Monica Otmili

Máme konec května, blíží se červen, což znamená tak trochu volnost i stres pro školáky.Po delší odmlce vás vítám u další kontroly. Omlouvám se za to čekání... Název prozrazuje, že se nejedná o obyčejnou kontrolu (ale nebojte se, ty nás budou čekat). Takže co se bude vlastně dít? Dnešní velká kontrola přináší 2 přihlášené na zkontrolování a některé, kteří měli lhůtu na opravu. A nejen to. Projela jsem celý Aethér (naše členy od A do I) a s pár blogy se rozloučíme. Jde o blogy, které jsou zrušené. A pak je tady otázka blogerů, kteří se se svým blogem rozloučili. Tak se na to vrhneme.

Blogy, co nás opouští - zrušené:
1) Chiara Povera
Konec tohoto blogu mě docela mrzí, protože blog se mi zalíbil. Je to škoda - zrušeno.
2) appelez-moi eL
3) Barča
4) Besmena
5) Billie Jean
6) Harley Quinn

Opouští nás také Ewil (http://ewillian.blog.cz). Ewil ohlásila konec a na blogu nezbylo nic, než článek na rozloučenou. Takže nashledanou. Každopádně Ewil nepřestává s blogováním úplně, na blogu http://taylor-jocelyn.blog.cz zůstává stále spolupracovat s Ninsie.

Konec přišel také na blog Anne (http://anneworld.blog.cz). Anne si tady ale ponecháme, narozdíl od ewil zůstávají všechny články zachovány.
V následujících kontrolách vám pravděpodobně představíme Hřbitov - místo, kde budou odpočívat blogy lidí jako Anne, kteří nechali na opuštěném blogu svou tvorbu, a blogy tam přesuneme.

To by byl Aethér. jak to vypadá s blogery, kteří dostali měsíční lhůtu (která sic trvala déle, ale tak to už je jedno, za to můžu já), se dozvíte teď.

1) Sea/Geluška - http://ariwa-sea.blog.cz
Chválím Gelušku, která kdysi dostala lhltu za spoustu obrázků beze zdroje. Toto opravila, u obrázků zdroje či autoř jsou, tudíž vítej jako očištěná zpět. :)

Moje oblíbená blogerka Chloë také dostala lhůtu. Teda můžu říct, propracovat se jen čtvrtkou tvého archívu Chloë, je docela fuška. Takže, beru články s návštěvností, na tom jsme se dohodly, všimla jsem si, že u těch posledních se snažíš přidat víc toho smysluplného textu, takže jestli to tak půjde dál, beru. Ale co ty obrázky z roku 2008? všimla jsem si, že u některých je nově uvedený zdroj, to jsem ráda. Ale pořád jich je tam dost. Zkus Tineye.com. Chápu, že jsou to 3 roky staré obrázky od kdesi z počítače, beru i to, že tam máš spoustu tvé vlastní tvorby a bylo by škoda nebýt součástí Snílků. Takže dávám ti druhou výzvu na 1,5 týdne. Už jen proto, že i See byla lhůta prodloužena, tak aby to nebylo nefér. Pokud zdroje nemůžeš najít, tak nám napiš, my to vezmeme, ale posnaž se prosím.

A nyní přichází na řadu kontroly, o něž si Snílci požádali. :)

"Jsem jiná, ale v podstatě stejná..."
Jak napovídá název blogu, koníčkem Smyle je poezie. V rubrice Veršování toho najdete opravdu dost. Ale Smyle není jen básnířka, ale píše také povídky, občas fotí či kreslía je také velkou milovnicí Karla Kryla. A také úvahářka (Moc se mi líbí název rubriky "Že by ten chroust byl opravdu nesmrtelnej...?") a také budhistka přející si samostatnost Tibetu. Celkově na mě její blog působí klidným dojmem. Takové příjemné čtení na odpoledne.
Rozesmál mě popis u jedné své fotky
" Nejsem emo! Ale chci aby mi byla vidět jen polovina obličeje, jistota je jistota..." takže na jejím blogu si lze počíst, zapřemýšlet, zapislouchat se do karla Kryla a pobavit se.
Z hlediska kontroly nevidím žádný problém, to minimum nevlastních obrázků je ozdrojované a Smyle pouštím s platnou letenkou dál. :)
"Efríííííííít! Ne neútočí, jen existuje ( pssst, ale to samo o sobě je dost nebezpečné)."
Kdo by dnes aspoň trochu neslyšel či nečetl o démonce Agrrr, mající pěknou přezdívku? Ačkoliv hned záhlaví varuje, mě žádné "sexuálně explicitní slovní či obrazové materiály" nepohoršují. (To už víte, že ve skutečnosti jsou správci Klubu Snílků parta zvrhlíků? :D) Agrrr píše povídky (vypadá to, že tam budou úchylárny, když Iren touží po elfech :D), deníček zvaný Kecy v Kleci, kde najdeme i její postřehyči básničky, nevyhýbá se Tématu týdne a je vášnivou elefantistkou. (Nevíte, co je to elefantismus? → http://elefantismus.blog.cz).
Zde vřele mrkněte. :)
Problémy, na něž je kontrola zaměřená se nevyskytly, takže kontrola letenky i zavazadla v pořádku.

A jak na tom budeme s kontrolami dál? Čekají nás ještě dvě Velké - vol. 2 a 3, v nichž proberu další části našeho členstva, zkontrolujeme 2 přihlášené a jednu lhůtu (že Chloë?). Jeliož se nám seznam přihlášených krátí, těště se, že ve třetí Velké kontrole bude součástí kontrola namátková, takže se třeste vy, co víte o nesrovnalostech. Posvítíme si na vás na všecky.

Do budoucna nás pak budou čekat kontroly dle abecedy.
Jak se vám líbí blogy Smyle a agrrr? Nebo víte někdo, že blog těch, které jsem vyřadila z důvodu neexistence blogu fungují jinde? A co Hřbitov podle vás? Dobré/špatné?

Teď už kecy nechám na jindy, mějte se, pokračujte ve své blogové činnosti, ať vám nedojde fantazie a do příští kontroly zatím nashledanou.
Vaše časově zaneprázdněná Monica Otmili.

Kontrola dvanáctá

14. dubna 2011 v 19:41 | Monica Otmili

Takže na řadě je další kontrola, tentokrát už po dvanácté. (Bohužel opožděná, ale promiňte nám prosím.) Nyní potěším někreté, protože aktuální kontrola nebyla ve znamení namátkových kontrol. Dnes se internetově seznámíme (nebo spíš zkontrolujeme; protože vězšina z vás se seznamovat nemusí) se třemi blogery, kteří si vystáli frontu na kontrolu. (Ách jo, tohle téma týdne je myslím to předminulé; no co, aspoň se dozvíte, jak dlouhá byla práce i čekání. :D) Ale ne, nebudu odbočovat. Jak si vedli Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri, Dark Angel a Chloë Noir, to se dozvíte právě teď. Nutno podotknout pro bystrá oka, ano, Chloë v kontrole předběhla, ale může za to předvčerejší zpráva (k dnešnímu datu to jsou 2 týdny) z jejího blogu a tak muselo být vymyšleno řešení. Ale dost už keců, tady jsou.

1) Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri - http://alfa-centauri.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Další snící Stvoření u nás. :) A co dělá toto Stvoření? Píše básně, kreslí (nejen) komixy. Některé básně mi přijdou až satiristické, co třeba Měchšec. (Ten je ale sakra parvdivej.) A také jsou tu fotky jako doplňky k básním. Takže tady to stojí také za návštěvu. (Ale to všeci víte, o Malém Stvoření jste určitě četli. :D) Člověk si nejen hezky počte, zamyslí se a taky se zasměje. Například otázka, zda má Bůh Zadek, mě dostala pomalu na zem smíchy. Kontrolní problémy nevidím. A chválím za pěknou upoutávku na své snění u nás. A určitě nejen u nás, Stvořeníčko z Alfa Centauri sní i jinde, je to vidět.
Moničin verdikt: Máš rádo vzducholodě? Ať už ano, či ne, s námi poletíš dál. Vzhůru k výšinám! :)


2) Dark Angel - http://nostalgia.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Prvně jsem si podle jména, které jsem vídávala myslela, že jde o někoho, kdo bude psát o gothice či něčem podobném, ale to už je minulost. No jo, neměla bych být tak poblázněná. Slash, drabble, poezie. Tady musel někdo makat, někdo s bohatou a (nejen) romantickou fantazií. :) Koneckonců nápis v záhlaví - Nostalgic dreams vypovídá o snění stejně jako díla. Tak si říkám, je to varování nutné? No totiž páprkrát jsem si přečetla i něco nepřípustného...:D (Ale pšt, ať se to nedozví maminka Nel-ly; a i kdyby nebude mi to mít za zlé, vy taky ne, že ne? ) A můžu všem romantikům a nehomofobům doporučit. problémy žádné nevidím, takže více se v tom hrabat nebudu.:)
Verdikt Moniky Otmy: Letu si užívej dál a taky dál piš ať prodloužíš seznam věrných čtenářů. :)

Monica Otmili tvrdí česky, protože její slovenčina je hrůza i přes svůj poloviční slovenský původ: Ha, můj oblíbený slovenský blog (nejen) o gothice! Takže mě málem trefilo, když jsem si přečetla článek Končím... A nastal zmatek co dál, když nám bloger, který byl právoplatným členem, přestane psát. Už jsme tě chtěli přesunout na Hřbitov (místo odpočinku a vzpomínek pro odešlé autory) a díky tomu jsi taky přeskočila část fronty. Nu což, vím, žes mi to zakázala říkat, ale Snílci nejsou holubník a oznámit to musím. S Chloë jsem se spojila a vyšlo na jevo, že jde o aprílový žert. :D (Teda ale zavařilo nám to!) Tudíž přesun na cintorín se nekoná. (Ty, jestli mi za pár dní napíšeš, že byl odchod myšlen vážně, tak mě trefí rovnou třikrát a cisterna mě bude uklízet ze silnice, kde se budu válet smíchy.) Ale dost blbostí, kontrola je na řadě. Fotky, Japonsko, gothic, tvorba - mangy, příběhy, kresby, návrhy... Tady si dala Chloë Noir pořádnou práci. Nejspíš proto si mě jako čtenářku si získala. :)
Prohrabat se starším archívem mi dalo pěkně zabrat. Ačkoliv patříš mezi mé oblíbené a určitě sníš, vidím v tvých začátcích neozdrojovanost. Je jasné, že hledat v Gothic fun každého autora blud je blbost, ale třeba v Bestiary jsem si všimla obrázků. Ovšem hlavním problémem nám (píšu i za The) přijdou články jen o návštěvnosti... Je fajn, udělat si takový zpravodajík, ale mě to přijde nějak holé, nic do sebe to nemá.
Verdikt Moniky Otmy: Ač to dělám velmi nerada, protože patříš k mým "Top blogerům," rozhodly jsem se s The, že ti dáme měsíční lhůtu na opravu. Pokud bys hodně trvala na stylu těch článků o návštěvnosti, můžeme se s tebou domluvit. Avšak lhůta platí.

Abych nezapomenula, někdo z vás si možná všimnul, že pod přihlašovací článek se nám do kontroly před časem přihlásil také Dancek. Kontrola ovšem neproběhla, protože zmíněný není našim členem. To se mi podařilo zjistit až po dodělání, ale co naplat. A omlouvám se, že se kontrola zase opozdila.

A určitě jste si všimli, že zde chybí verdikty naší The. The je nyní nemocná a v době tvorby kontroly se nacházela mimo naší republiku. Každopádně o této kontrole jsem spolu mluvily a příště se ůžete těšit i na její verdikty.

Jak se vám líbí tři kontrolované blogy? Ukřivdila jsem někomu z nich či jste našli něco, s čím by mohl být problém? Napiště nejen postřehy z kontroly, ale i ze samotných kontrolovaných blogů. Budu ráda.
Sněte s námi nadále, těšte se na namátkové i nenamátkové kontroly (jejichž vydávání se budeme snažit zrychlit).
Mějte se, Monica Otmili.
 
 

Reklama