Repetitio

Kontrola čtyřicátá osmá

2. ledna 2017 v 20:40 | M. Phoenix
Milí novoroční rampouchové,

nechce se mi ani věřit, že už je tu nový rok, ale kupodivu je to tak! Doufám, že jste si užili svátky a do nového roku se hrnete celí plní nápadů a zajímavých myšlenek. Ale pokud to tak zatím není a spíš se ještě válíte v zimním spánku a čekáte, kdy vás praští po hlavě inspirace, neklesejte na mysli, nejste sami. Ostatně, do jara je času ještě spousta, tak si užívejte zimní radovánky a však ony ty nápady časem přijdou :)

Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá sedmá

30. listopadu 2016 v 13:27 | M. Phoenix
Milí předvánoční skřítci,

letos se mi někam ztratil jeden měsíc. Prostě jsem si žila v přesvědčení, že mezi tímto a prosincem bude ještě jeden, a tak teď nějak vydýchávám zjištění, že nebude, a že ty Vánoce jsou tu už za chvilku.

Do té doby si ale dáme ještě aspoň to jedno Repetitio, a kdoví, možná budu mít i čas udělat zase jednou velkou kontrolu. Ale zatím neslibuju.
Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá šestá

27. října 2016 v 15:26 | M. Phoenix
Milá snílčata!

Tři týdny na Bali jsem přežila, ale jak, to se ani neptejte. Každopádně jsem opět na drátě a kontrolování tak může pokračovat.

Doufám, že se máte krásně podzimně a že si nenecháte ujít příležitost zúčastnit se nějakého podzimně laděného snění, tvoření či hádání. Na výběr určitě je!
Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá pátá

28. září 2016 v 8:00 | M. Phoenix
Milí snílci!

Tak jsme zvládli přežít září, doufám, že se vám v něm dařilo a že se nám všem teď dostane pěkného teplého podzimu plného barviček. Jelikož já osobně jsem zrovna na cestě na Bali a budu tam celý měsíc, tenhle článek byl přednastaven, abych vás o něj nepřipravila.

Přežiju-li to dobrodružství ve zdraví, setkáme se tu zase koncem října.

Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá čtvrtá

23. srpna 2016 v 19:13 | M. Phoenix
Milí snílci!

Nejspíš vám neuniklo, že se mi podařilo Repetitio vydat o celý měsíc později. Důvodů pro to bylo několik - nedostatek času, spousta cestování z místa na místo, málo internetu a taky jsem čekala na nějaká vyjádření k minulému dílu. Je léto, co naděláte, někdy se holt člověk k tomu blogu přece jen dostane těžko :)

Jestlipak poznáte, čím je dnešní Repetitio zajímavé? Napovím vám, zaměřte se na přezdívky.

Srpen se chýlí ke konci, tak ho ještě užívejte, dokud to jde ;) Snad i září bude teplé a letní.

Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá třetí

29. června 2016 v 19:05 | M. Phoenix
Milí snílci!

Léto je v plném proudu a najít si čas na blogovou práci nějak není lehké, a to prosím nestuduju, nepracuju, no nic nedělám, jen furt někde lítám! Tudíž mám obrovský respekt k lidem, kteří pracují, studují, dělají, a přesto si najdou čas pro vás i teď v létě vydávat články. Nechápu, jak to dělají.

Ale nebojte se zatím nic, červencová kontrola přece jen proběhla na čas.

Máte-li zájem nechat se prodrbat dobrovolně, směle se hlašte na klubový e-mail. Ovšem nemyslete si, na každého dojde! ;)

Zdar a dodržujte pitný režim, dehydratace umí v létě obzvlášť zkazit den,
M.

Kontrola čtyřicátá druhá neboli ručníková

25. května 2016 v 21:48 | M. Phoenix
Milí snílci!

Původně jsem si chtěla dát trochu víc na čas, ostatně málokdy se mi stává, že bych zfleku napsala celé Repetitio a ihned ho vypustila (to se mi snad nestalo ještě nikdy!), ke všemu ještě takhle dlouhé, ale jako správný geek bych si neodpustila, kdybych si nechala ujít šanci vypustit kontrolu s číslem 42 právě na Mezinárodní ručníkový den.

Tak snad v tom nebudu mít z té unáhlenosti nějaké příšerné chyby a tak. Ukázalo se, že přesto, že jsem si myslela, že jsem už zvládla napravit všechnu neplechu, kterou nadělal před pár měsíci šotek, nějakou záhadou mám pořád u kdekoho špatné datum posledního Repetitia - obvykle se mýlí v roce. Snažím se si to ale vždycky zkontrolovat, tak snad někoho nekontroluju mockrát, kdyžtak se ozvěte.

A ještě chci říct, že tu máme dneska dobrovolnici, která si vyloženě řekla o kopec zpětné vazby a pomoci s tvorbou, takže budeme rádi (jak my, tak dobrovolnice), když k ní hned po přečtení Repetitia zavítáte a podělíte se o své dojmy či tipy, jak jen to půjde. Co může být lepšího a víc uspokojujícího než podat pomocnou ruku tomu, kdo o to sám požádal? :)

S pozdravem Em
...s ručníkem


Kontrola čtyřicátá první

28. dubna 2016 v 1:58 | M. Phoenix
Milé snílkovstvo,

dnes se přesvědčíme, že ne vždycky to musí být o červeni a o výtkách, dnes tu máme naopak celou řádku blogerů, kteří si to svoje jedou pěkně v rámci pravidel a nelze je než chválit.

Pokud by vás zajímalo, proč ta stručnost v hodnocení, je to hlavně proto, že se většinou jedná o snílky letité, tedy takové, kteří s námi už letí hodně dlouho a kontrolám už byli vystaveni mnohokrát. Jelikož si drží svou laťku, nemám moc co nového k nim dodávat a opakovat se nemám v lásce. Určitě to není tím, že bych ten článek psala na koleně a odflinkávala to :)

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Vyhodnocení velké březnové kontroly (ne)aktivity 2016

9. dubna 2016 v 22:41 | M. Phoenix
Velevážení snílci,

měsíc utekl jako voda a ke zjištěným neplechám z letošní velké kontroly neaktivity se bohužel nikdo nevyjádřil, a to ani ti, v něž jsem vkládala velké naděje a doufala, že se nějak ozvou, vysvětlí, ožijí O.o Ani ťuk.

A tak mi nezbývá než pokrčit rameny, povzdechnout si a s následujícími se rozloučit. Jediná Dragell dostala minule Opatrně, a proto má ještě další měsíc na zprávu, u zbytku nelze než doufat, že až se jednou proberou z velmi dlouhého zimního spánku a zjistí, že už nejsou mezi námi, zase se šupem přihlásí. Mnozí z nich byli našimi členy úctyhodně dlouho, a tak nezastírám, že mi jejich jména budou v tom seznamu chybět. Ale k čemu je takový seznam, když na něm půlka blogerů už ani nebloguje, žeáno.

Zjistíte-li, že jste se tu ocitli neprávem, neb jste si například už dávno zažádali o změnu adresy, my jsme vám ji třeba dokonce už schválili a jen jsme na to zapomněli, ozvěte se neprodleně do komentářů nebo na klubový e-mail. Jsme jen lidi a nezbedný šotek si dal před pár týdny pořádně záležet, aby nám zamotal hlavu, takže stát se mohlo cokoli. Za případnou křivdu se omlouvám, ale snad se mi podařilo dát ten seznam do kupy tak, aby tam žádná nebyla a všechno bylo tak, jak to má být.

Příjemný den všem zbývajícím aktivním snílkům přeje M. a děkuju vám za to, že tu s námi jste :) Bez vás bychom tu totiž nebyli my.

Kontrola čtyřicátá

31. března 2016 v 21:19 | M. Phoenix
Milí snílci,

vítejte při jubilejní čtyřicáté kontrole palubních lístků, která je shodou okolností také má (skoro)jubilejní pětadvacátá!

Je to tak, poprvé jsem se v Repetitiu objevila jako pomocná síla 2. května 2014, to znamená, že už v KS pomáhám bezmála dva roky (ale to mi teda vysvětlete, mám pocit, jako by to bylo mnohem dýl :D)

Každopádně bych ráda využila této příležitosti k poděkování ostatním správcům, zejména dnes už nesprávcující Anne Eyre, která mě k sobě přibrala a dala mi tu šanci se ze svých komandovacích a kontrolovacích choutek vybít právě tudyma ;)

A teď už pojďme na to.

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Velká březnová kontrola (ne)aktivity 2016

9. března 2016 v 22:10 | M. Phoenix
Drazí moji,

vítejte u další hromadné kontroly neaktivity!

Po nedávném odhalení šotčího řádění se snažím dát všechno do pořádku a při té příležitosti jsem se rozhodla znovu si stříhnout takovou jednu větší kontrolu. Jak uvidíte níže, ono to už bylo zase zapotřebí.

Pokud by se snad stalo, že byste se tady našli a cítili se ukřivděně, neb máte například dávno jinou adresu, kterou jsme vám už dokonce schválili Repetitiem, prosím ozvěte se mi. Díky tomu šotkovi tohle považuji za docela možné, byť doufám, že jsem si dala dostatečný pozor, avšak jsem momentálně natolik internetově indisponována, že nemůžu každého individuálně dohledávat po všech možných článcích a ověřovat si to až tak poctivě, jak bych ráda.

Budu celkově ráda, když se mi ozve kdokoli, kdo najde v seznamu nějaké další nesrovnalosti, zjistí, že má špatně uvedenou adresu a podobně. Pokud mi rovnou pomůžete odkazem na příslušné Repetitio, kde jsme vám novou adresu už schválili, budete vůbec největší hvězdy. Doufám, že se mi to podaří zvládnout, ale víc očí víc vidí.

Pokud byste si chtěli připomenout loňskou velkou lednovou kontrolu, tady je její začátek, a zde pak vyhlášení výsledků. V Archivu samozřejmě možno dohledat i předchozí velké kontroly.

Tak jdeme na to!

Kontrola třicátá devátá

28. února 2016 v 8:06 | M. Phoenix
Milí snílci,

dneska to budou z velké části údržbářské práce, neb nám tu zařádil nějaký šotek a nadělal nepořádek v seznamu členů.

(Vzhledem k tomu, že jsem už zase za hranicemi a bojuju s internetem, vážně se mi nehodí tohle zjišťovat právě teď, ale co se dá dělat.)

Co tedy ten šotek vlastně způsobil? Ukazuje se, že v seznamu najednou visí členové, kteří v něm už dávno viset nemají, neb byli vyloučeni. Někteří řádní členové pak mají špatně uvedené adresy, neb jsme jim už dávno prostřednictvím Repetitia schválili nové O.o Přijít na to, kde přesně nastala chyba, bude oříšek, protože pamatovat si to nezvládám, řádné vyhledávání na blog.cz nefunguje (mimochodem vřele Standovi přeju, aby našel toho kodéra, bylo by fajn, kdyby konečně na blog.cz dělal někdo, kdo ví, jak co funguje a hlavně jak to spravit), a tak se to musí udělat manuálně, což znamená spoustu rozklikávání a spoustu porovnávání, a to je samozřejmě při tom mizerném internetu neštěstí. Takže se omlouvám, že to chvilku potrvá, ale snad to nakonec zase dám do pořádku. Přiznávám, že bych si toho snad ani nevšimla, kdyby mě neupozornila zvídavá Illienel (vřelé tisíceré díky! :)).

Došlo mi tím nicméně, že je na čase provést další větší kontrolu neaktivity, neb při současném tempu se dostanu ke každému blogerovi sotva jednou v roce, a to je samozřejmě málo na to, abych si včas všimla větších výpadků. Nicméně podívala jsem se dnes alespoň na pár jmen a příště si dáme zase jednou něco rozsáhlejšího, co vy na to?

Takže jdeme na to!

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Kontrola třicátá osmá

28. ledna 2016 v 8:00 | M. Phoenix
Milí snílci,

dnes bude Repetitio trochu obsáhlejší, neb se nám přihlásily hned dvě dobrovolnice (!), což si vyžádalo trochu víc práce z mé strany. Jsem za to nicméně nanejvýš ráda a doufám, že to nebude zase na dlouhou dobu ojedinělá událost. Se dvěma členkami se dnes bohužel rozloučíme a i někde jinde to skřípalo, ale jinak si myslím, že to dopadlo vesměs dobře. No posuďte sami.

A chcete-li rovněž dobrovolně prodrbat blog, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Už se na vás klepeme! ;)

Kontrola třicátá sedmá

28. prosince 2015 v 21:28 | M. Phoenix
Milí snílci,

hlásí se pravidelná měsíční kontrola lístků, a neb jsou ty Vánoce, nebudeme vás zdržovat od lenošení a pojídání cukroví přehnaným omáčkováním a půjdeme rovnou k věci.

Jen pár slov na vysvětlenou: dohodly jsme se s kolegyněmi, že bude organizačně jednodušší a smysluplnější, když sepíšu Repetitio sama, alespoň tehdy, není-li významně zapotřebí druhého či třetího hlasu. Ostatním to umožní víc se věnovat vlastním blogům, rubrikám a dalším záležitostem, a já nebudu muset na nikoho čekat (a vy tedy tím pádem taky ne). Nebojte se však nic, Repetitio stále podléhá kontrole nejvyšší naší slečny správcové, která bedlivým svým zrakem bude nadále v tichosti sledovat, zda-li tu třeba někomu příliš nenadržuju nebo naopak moc nekoušu.

Tak jako tak stále platí, že diskuse je otevřená. Máte-li připomínky či dotazy, nebojte se s nimi vytasit.

A toužíte-li po tom, aby se zde příště objevilo vaše jméno a abychom se na váš blog podívaly přednostně, není nic jednoduššího než se nám přihlásit jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Kontrola třicátá šestá

28. listopadu 2015 v 18:31 | M. a Dorka
Vážení a milí cestující,

vítejte u dnešní kontroly palubních jízdenek!

Dnes jsme se rozhodly pojmout to o něco víc vizuálně. Koneckonců, tohle je klub pro snílky a tvořitele vlastních světů, tak proč si častěji nepřipomenout, že v jednom takovém krásném snovém světě se právě nacházíme?

Repetitio totiž není jen obyčejná blogová rubrika, kdepak ;)

Tak, jako se zájemci o vstup do Klubu hromadí pěkně v nádherné přijímací hale Adita, nebo tak, jako se knihovnou slečny Principie prohánějí draci, i ostatní naše rubriky mají určitou podobu.

Repetitio si tedy můžete představit třeba jako takový pohovor v některé z mnoha místnostní na vaší vzducholodi. Každý měsíc si do takové spoře osvětlené místnosti pozveme několik náhodně vybraných cestujících - a případné dobrovolníky - a následně prozkoumáme jejich blogy a posoudíme, zda-li jsou pro snílkovskou společnost přínosem a neporušují-li pravidla. Jak bude takový pohovor probíhat, záleží ve velké míře hlavně na vás, ale nebojte se, veškerá posádka je většinou naprosto mírumilovná. Nenechte se ošálit prostým vzhledem kabiny, je tu útulno a neodmítnete-li, můžete si nabídnout třeba výborný kořeněný čaj nebo bílou kávu a domácí sušenky k tomu. Kontrola však netrvá dlouho, nezdržíme vás. Je jen zkrátka nezbytnou součástí fungování Klubu. A většinou rozdáváme pochvaly (byť dneska jich bude poskrovnu)


Máte-li zájem nechat se pozvat dobrovolně, přihlašte se nám kdykoli na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Naše dveře jsou vždy otevřené a dobrovolníky máme rádi. Nu ale i bez nich se obejdeme - naše záznamy jsou vedeny pečlivě a na dlouho žádná neplecha našim zrakům neunikne.

Tak se pojďme podívat, jak to dopadlo dneska. Snění zdar!

P.S.: Nenechte se zarazit chybějícími komentáři Dorky - tam, kde je situace jasně daná například neaktivitou nebo porušováním podmínek, nebylo dvou hodnocení zapotřebí. Verdikty jsou každopádně odsouhlasené oběma.

Kontrola třicátá pátá

28. října 2015 v 19:38 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská
Milí cestující,

pohodlně se opřete do svých sedadel, neb nás možná čekají menší turbulence. To víte, podzim - větrno na sebe nedalo dlouho čekat.

Ale nebojte se nic, naše posádka se o vás (jako vždy) i tento měsíc dobře postará ;)

S několika dušemi se dnes ale bohužel rozloučíme (a to ještě ani nejsou Dušičky!), poztrácely se nám totiž po cestě a ani nedaly vědět, že už vystupují. Ale co naplat, alespoň se vzducholoď trochu odlehčí a bude víc místa na nováčky. Však už jich pár zase čeká přede dveřmi Adita!

A na závěr dnešní kontroly lístků pro vás máme jedno malé překvapení. Protože kontrolní aparátek máme samozřejmě nezávislý, kroutí se jeho očko všemi směry, a tedy i směrem nahoru. A kohopak že jsme si to tedy vzaly tento měsíc na paškál?

No ale samozřejmě, že uhádli :) Dneska se mrkneme, zda má naše velectěná slečna kapitánka Maglaiz v kajutě bordýlek nebo útulné uklizeno. Tak šup šup, jdeme na to.

Libo-li nechat se prokontrolovat dobrovolně, přihlašte se nám kdykoli na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Máme vždy otevřeno.

Kontrola lístků číslo 34

2. října 2015 v 20:52 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská

Milí snílci,

tak už je asi vážně po létě. V září se tomu člověku ještě nechce věřit, ale říjen už těmi teplými slunečnými dny nikoho neošálí - to už není léto, to je přece krásný podzim!

Emátko vám tudíž ze zahraničí vzkazuje - hezky si ten podzim v Čechách užijte! Na ostrovech Scilly je počasí víceméně pořád stejné, jen je víc tmy, a barevného listí se tu nejspíš nikdo moc nedočká. Tím spíš se tedy fénix těší, jak se bude v následujících týdnech kochat vašimi pěknými příspěvky do našeho Phota ;)

Co se dnešní kontroly týče, dnes to máme bohužel o kapku barevnější než obvykle. Každý holt ty palubní lístky nemá vždycky úplně v pořádku, a někomu už vypršela platnost lítačky (ha, see what I did there?). Ale příště tam už snad zase bude zářit jen zelená. Mějte se pěkně!

Zdraví M. a Dorka


Kontrola lístků číslo 33

28. srpna 2015 v 18:41 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská
Milá robátka,

dnes kontrolujeme po delší době zase pěkně na čas, a to i z toho důvodu, že se mi podařilo znovuzískat jako kolegyni Dorku, které tímto mnohokrát děkuji :) Ve dvou se to lépe táhne, to je jasné.

Jako minule, tak i dnes jsme se podívaly především na snílky, kteří už dlouho pařáty kontrolního aparátu neprošli. Někdo se snad plánoval nechat zdrbat i dobrovolně (ale to přihlášení mu trvalo moc dlouho ;)), někdo to třeba neplánoval, ale muhehe, nám nic neunikne. Pořádek muší bejt, víme?

Kdo by měl chuť objevit se v příštím Repetitiu jako dobrovolník, nechť se směle hlásí buď na klubovém e-mailu klub.snilku@email.cz nebo přímo tady v komentářích, jeho přání bude rozhodně s radostí vyslyšeno. Mějte pěkný zbytek srpna (šmarja, teď mi to došlo, dyť ono už je za pár dní září, kam to léto uteklo?!!) a papejte pěkně zeleninku, ať mají maminky radost.

(To nic, Emátko má za sebou náročný týden... :D)

Zdraví M. a Dorka


Kontrola třicátá druhá

1. srpna 2015 v 23:16 | M. Phoenix
Milí snílci,

léto neléto, na Libere žádná dovolená nepanuje, a tak se samozřejmě pilně kontroluje i nyní. Naopak je té práce ale tolik, že se mi pro dnešní vydání při nejlepší vůli nepodařilo sehnat druhou ruku, a to i když jsem tomu dala ještě pár dní navíc oproti původnímu plánu. Nic se ale nebojte, vševidoucí kapitánka Maglaiz stihla na mé verdikty alespoň hodit oko, takže byť nedošlo na její slovní vyjádření, dnešní Repetitio - zdánlivá one woman show - vychází s jejím požehnáním a souhlasem.

Jak je vidět, mé obavy byly bohužel oprávněné, a zdá se, že opravdu potřebujeme do Repetitia ještě jednu stálou ruku, jinak bohužel nemůžeme zaručit, že se podobná zpoždění nebudou opakovat.

No ale k věci. Dnes si posvítíme obzvlášť na snílky, kteří se nám v Repetitiu neobjevili už hodně dlouho (nebo dokonce vůbec). Aby si jako nemysleli :) A příště si dáme další várku přesně takových.

Chcete-li se v Repetitiu příště vidět taky a slyšet druhý názor, směle se hlaste na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo přímo tady v komentářích.


Hledá se nový kontrolor lístků!

26. července 2015 v 17:39 | M. Phoenix

Velevážená a milá posádko, vážení cestující, ctění kolemjdoucí,

HLEDÁME POSILU DO TÝMU!

To není nic až tak nového. Jak už víte, nedostatkem správců trpí momentálně hlavně rubriky Photo a Creatio, nově však hledáme také posilu na pozici kontrolora lístků.

Přiznám se bez mučení, že už mě zmáhá měsíc co měsíc nahánět dobrou a hlavně nezaneprázdněnou duši, která si najde čas se mnou prokontrolovat pět našich milých cestujících a vyzvědět, zda se u nich nekoná náhodou nějaká neplecha protivící se našim klubovým smluvním cestovním podmínkám. Samozřejmě, že se obvykle někdo najde, často například naše vrchní velectěná správcová Maglaiz nebo třeba velitelka Aurory Dorka Jeseňská. Obě mají ovšem dostatek jiných povinností, a tak se Repetitio často zpožďuje a pro mě osobně je kolem toho zbytečně moc nervů.

A tak se obracím do pléna a táži se, má-li pak tu někdo zájem stát se po mém boku druhým správcem Repetitia?

 
 

Reklama