Repetitio

Vyhodnocení velké březnové kontroly (ne)aktivity 2016

9. dubna 2016 v 22:41 | M. Phoenix
Velevážení snílci,

měsíc utekl jako voda a ke zjištěným neplechám z letošní velké kontroly neaktivity se bohužel nikdo nevyjádřil, a to ani ti, v něž jsem vkládala velké naděje a doufala, že se nějak ozvou, vysvětlí, ožijí O.o Ani ťuk.

A tak mi nezbývá než pokrčit rameny, povzdechnout si a s následujícími se rozloučit. Jediná Dragell dostala minule Opatrně, a proto má ještě další měsíc na zprávu, u zbytku nelze než doufat, že až se jednou proberou z velmi dlouhého zimního spánku a zjistí, že už nejsou mezi námi, zase se šupem přihlásí. Mnozí z nich byli našimi členy úctyhodně dlouho, a tak nezastírám, že mi jejich jména budou v tom seznamu chybět. Ale k čemu je takový seznam, když na něm půlka blogerů už ani nebloguje, žeáno.

Zjistíte-li, že jste se tu ocitli neprávem, neb jste si například už dávno zažádali o změnu adresy, my jsme vám ji třeba dokonce už schválili a jen jsme na to zapomněli, ozvěte se neprodleně do komentářů nebo na klubový e-mail. Jsme jen lidi a nezbedný šotek si dal před pár týdny pořádně záležet, aby nám zamotal hlavu, takže stát se mohlo cokoli. Za případnou křivdu se omlouvám, ale snad se mi podařilo dát ten seznam do kupy tak, aby tam žádná nebyla a všechno bylo tak, jak to má být.

Příjemný den všem zbývajícím aktivním snílkům přeje M. a děkuju vám za to, že tu s námi jste :) Bez vás bychom tu totiž nebyli my.

Kontrola čtyřicátá

31. března 2016 v 21:19 | M. Phoenix
Milí snílci,

vítejte při jubilejní čtyřicáté kontrole palubních lístků, která je shodou okolností také má (skoro)jubilejní pětadvacátá!

Je to tak, poprvé jsem se v Repetitiu objevila jako pomocná síla 2. května 2014, to znamená, že už v KS pomáhám bezmála dva roky (ale to mi teda vysvětlete, mám pocit, jako by to bylo mnohem dýl :D)

Každopádně bych ráda využila této příležitosti k poděkování ostatním správcům, zejména dnes už nesprávcující Anne Eyre, která mě k sobě přibrala a dala mi tu šanci se ze svých komandovacích a kontrolovacích choutek vybít právě tudyma ;)

A teď už pojďme na to.

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Velká březnová kontrola (ne)aktivity 2016

9. března 2016 v 22:10 | M. Phoenix
Drazí moji,

vítejte u další hromadné kontroly neaktivity!

Po nedávném odhalení šotčího řádění se snažím dát všechno do pořádku a při té příležitosti jsem se rozhodla znovu si stříhnout takovou jednu větší kontrolu. Jak uvidíte níže, ono to už bylo zase zapotřebí.

Pokud by se snad stalo, že byste se tady našli a cítili se ukřivděně, neb máte například dávno jinou adresu, kterou jsme vám už dokonce schválili Repetitiem, prosím ozvěte se mi. Díky tomu šotkovi tohle považuji za docela možné, byť doufám, že jsem si dala dostatečný pozor, avšak jsem momentálně natolik internetově indisponována, že nemůžu každého individuálně dohledávat po všech možných článcích a ověřovat si to až tak poctivě, jak bych ráda.

Budu celkově ráda, když se mi ozve kdokoli, kdo najde v seznamu nějaké další nesrovnalosti, zjistí, že má špatně uvedenou adresu a podobně. Pokud mi rovnou pomůžete odkazem na příslušné Repetitio, kde jsme vám novou adresu už schválili, budete vůbec největší hvězdy. Doufám, že se mi to podaří zvládnout, ale víc očí víc vidí.

Pokud byste si chtěli připomenout loňskou velkou lednovou kontrolu, tady je její začátek, a zde pak vyhlášení výsledků. V Archivu samozřejmě možno dohledat i předchozí velké kontroly.

Tak jdeme na to!

Kontrola třicátá devátá

28. února 2016 v 8:06 | M. Phoenix
Milí snílci,

dneska to budou z velké části údržbářské práce, neb nám tu zařádil nějaký šotek a nadělal nepořádek v seznamu členů.

(Vzhledem k tomu, že jsem už zase za hranicemi a bojuju s internetem, vážně se mi nehodí tohle zjišťovat právě teď, ale co se dá dělat.)

Co tedy ten šotek vlastně způsobil? Ukazuje se, že v seznamu najednou visí členové, kteří v něm už dávno viset nemají, neb byli vyloučeni. Někteří řádní členové pak mají špatně uvedené adresy, neb jsme jim už dávno prostřednictvím Repetitia schválili nové O.o Přijít na to, kde přesně nastala chyba, bude oříšek, protože pamatovat si to nezvládám, řádné vyhledávání na blog.cz nefunguje (mimochodem vřele Standovi přeju, aby našel toho kodéra, bylo by fajn, kdyby konečně na blog.cz dělal někdo, kdo ví, jak co funguje a hlavně jak to spravit), a tak se to musí udělat manuálně, což znamená spoustu rozklikávání a spoustu porovnávání, a to je samozřejmě při tom mizerném internetu neštěstí. Takže se omlouvám, že to chvilku potrvá, ale snad to nakonec zase dám do pořádku. Přiznávám, že bych si toho snad ani nevšimla, kdyby mě neupozornila zvídavá Illienel (vřelé tisíceré díky! :)).

Došlo mi tím nicméně, že je na čase provést další větší kontrolu neaktivity, neb při současném tempu se dostanu ke každému blogerovi sotva jednou v roce, a to je samozřejmě málo na to, abych si včas všimla větších výpadků. Nicméně podívala jsem se dnes alespoň na pár jmen a příště si dáme zase jednou něco rozsáhlejšího, co vy na to?

Takže jdeme na to!

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Kontrola třicátá osmá

28. ledna 2016 v 8:00 | M. Phoenix
Milí snílci,

dnes bude Repetitio trochu obsáhlejší, neb se nám přihlásily hned dvě dobrovolnice (!), což si vyžádalo trochu víc práce z mé strany. Jsem za to nicméně nanejvýš ráda a doufám, že to nebude zase na dlouhou dobu ojedinělá událost. Se dvěma členkami se dnes bohužel rozloučíme a i někde jinde to skřípalo, ale jinak si myslím, že to dopadlo vesměs dobře. No posuďte sami.

A chcete-li rovněž dobrovolně prodrbat blog, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Už se na vás klepeme! ;)

Kontrola třicátá sedmá

28. prosince 2015 v 21:28 | M. Phoenix
Milí snílci,

hlásí se pravidelná měsíční kontrola lístků, a neb jsou ty Vánoce, nebudeme vás zdržovat od lenošení a pojídání cukroví přehnaným omáčkováním a půjdeme rovnou k věci.

Jen pár slov na vysvětlenou: dohodly jsme se s kolegyněmi, že bude organizačně jednodušší a smysluplnější, když sepíšu Repetitio sama, alespoň tehdy, není-li významně zapotřebí druhého či třetího hlasu. Ostatním to umožní víc se věnovat vlastním blogům, rubrikám a dalším záležitostem, a já nebudu muset na nikoho čekat (a vy tedy tím pádem taky ne). Nebojte se však nic, Repetitio stále podléhá kontrole nejvyšší naší slečny správcové, která bedlivým svým zrakem bude nadále v tichosti sledovat, zda-li tu třeba někomu příliš nenadržuju nebo naopak moc nekoušu.

Tak jako tak stále platí, že diskuse je otevřená. Máte-li připomínky či dotazy, nebojte se s nimi vytasit.

A toužíte-li po tom, aby se zde příště objevilo vaše jméno a abychom se na váš blog podívaly přednostně, není nic jednoduššího než se nám přihlásit jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Kontrola třicátá šestá

28. listopadu 2015 v 18:31 | M. a Dorka
Vážení a milí cestující,

vítejte u dnešní kontroly palubních jízdenek!

Dnes jsme se rozhodly pojmout to o něco víc vizuálně. Koneckonců, tohle je klub pro snílky a tvořitele vlastních světů, tak proč si častěji nepřipomenout, že v jednom takovém krásném snovém světě se právě nacházíme?

Repetitio totiž není jen obyčejná blogová rubrika, kdepak ;)

Tak, jako se zájemci o vstup do Klubu hromadí pěkně v nádherné přijímací hale Adita, nebo tak, jako se knihovnou slečny Principie prohánějí draci, i ostatní naše rubriky mají určitou podobu.

Repetitio si tedy můžete představit třeba jako takový pohovor v některé z mnoha místnostní na vaší vzducholodi. Každý měsíc si do takové spoře osvětlené místnosti pozveme několik náhodně vybraných cestujících - a případné dobrovolníky - a následně prozkoumáme jejich blogy a posoudíme, zda-li jsou pro snílkovskou společnost přínosem a neporušují-li pravidla. Jak bude takový pohovor probíhat, záleží ve velké míře hlavně na vás, ale nebojte se, veškerá posádka je většinou naprosto mírumilovná. Nenechte se ošálit prostým vzhledem kabiny, je tu útulno a neodmítnete-li, můžete si nabídnout třeba výborný kořeněný čaj nebo bílou kávu a domácí sušenky k tomu. Kontrola však netrvá dlouho, nezdržíme vás. Je jen zkrátka nezbytnou součástí fungování Klubu. A většinou rozdáváme pochvaly (byť dneska jich bude poskrovnu)


Máte-li zájem nechat se pozvat dobrovolně, přihlašte se nám kdykoli na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Naše dveře jsou vždy otevřené a dobrovolníky máme rádi. Nu ale i bez nich se obejdeme - naše záznamy jsou vedeny pečlivě a na dlouho žádná neplecha našim zrakům neunikne.

Tak se pojďme podívat, jak to dopadlo dneska. Snění zdar!

P.S.: Nenechte se zarazit chybějícími komentáři Dorky - tam, kde je situace jasně daná například neaktivitou nebo porušováním podmínek, nebylo dvou hodnocení zapotřebí. Verdikty jsou každopádně odsouhlasené oběma.

Kontrola třicátá pátá

28. října 2015 v 19:38 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská
Milí cestující,

pohodlně se opřete do svých sedadel, neb nás možná čekají menší turbulence. To víte, podzim - větrno na sebe nedalo dlouho čekat.

Ale nebojte se nic, naše posádka se o vás (jako vždy) i tento měsíc dobře postará ;)

S několika dušemi se dnes ale bohužel rozloučíme (a to ještě ani nejsou Dušičky!), poztrácely se nám totiž po cestě a ani nedaly vědět, že už vystupují. Ale co naplat, alespoň se vzducholoď trochu odlehčí a bude víc místa na nováčky. Však už jich pár zase čeká přede dveřmi Adita!

A na závěr dnešní kontroly lístků pro vás máme jedno malé překvapení. Protože kontrolní aparátek máme samozřejmě nezávislý, kroutí se jeho očko všemi směry, a tedy i směrem nahoru. A kohopak že jsme si to tedy vzaly tento měsíc na paškál?

No ale samozřejmě, že uhádli :) Dneska se mrkneme, zda má naše velectěná slečna kapitánka Maglaiz v kajutě bordýlek nebo útulné uklizeno. Tak šup šup, jdeme na to.

Libo-li nechat se prokontrolovat dobrovolně, přihlašte se nám kdykoli na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Máme vždy otevřeno.

Kontrola lístků číslo 34

2. října 2015 v 20:52 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská

Milí snílci,

tak už je asi vážně po létě. V září se tomu člověku ještě nechce věřit, ale říjen už těmi teplými slunečnými dny nikoho neošálí - to už není léto, to je přece krásný podzim!

Emátko vám tudíž ze zahraničí vzkazuje - hezky si ten podzim v Čechách užijte! Na ostrovech Scilly je počasí víceméně pořád stejné, jen je víc tmy, a barevného listí se tu nejspíš nikdo moc nedočká. Tím spíš se tedy fénix těší, jak se bude v následujících týdnech kochat vašimi pěknými příspěvky do našeho Phota ;)

Co se dnešní kontroly týče, dnes to máme bohužel o kapku barevnější než obvykle. Každý holt ty palubní lístky nemá vždycky úplně v pořádku, a někomu už vypršela platnost lítačky (ha, see what I did there?). Ale příště tam už snad zase bude zářit jen zelená. Mějte se pěkně!

Zdraví M. a Dorka


Kontrola lístků číslo 33

28. srpna 2015 v 18:41 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská
Milá robátka,

dnes kontrolujeme po delší době zase pěkně na čas, a to i z toho důvodu, že se mi podařilo znovuzískat jako kolegyni Dorku, které tímto mnohokrát děkuji :) Ve dvou se to lépe táhne, to je jasné.

Jako minule, tak i dnes jsme se podívaly především na snílky, kteří už dlouho pařáty kontrolního aparátu neprošli. Někdo se snad plánoval nechat zdrbat i dobrovolně (ale to přihlášení mu trvalo moc dlouho ;)), někdo to třeba neplánoval, ale muhehe, nám nic neunikne. Pořádek muší bejt, víme?

Kdo by měl chuť objevit se v příštím Repetitiu jako dobrovolník, nechť se směle hlásí buď na klubovém e-mailu klub.snilku@email.cz nebo přímo tady v komentářích, jeho přání bude rozhodně s radostí vyslyšeno. Mějte pěkný zbytek srpna (šmarja, teď mi to došlo, dyť ono už je za pár dní září, kam to léto uteklo?!!) a papejte pěkně zeleninku, ať mají maminky radost.

(To nic, Emátko má za sebou náročný týden... :D)

Zdraví M. a Dorka


Kontrola třicátá druhá

1. srpna 2015 v 23:16 | M. Phoenix
Milí snílci,

léto neléto, na Libere žádná dovolená nepanuje, a tak se samozřejmě pilně kontroluje i nyní. Naopak je té práce ale tolik, že se mi pro dnešní vydání při nejlepší vůli nepodařilo sehnat druhou ruku, a to i když jsem tomu dala ještě pár dní navíc oproti původnímu plánu. Nic se ale nebojte, vševidoucí kapitánka Maglaiz stihla na mé verdikty alespoň hodit oko, takže byť nedošlo na její slovní vyjádření, dnešní Repetitio - zdánlivá one woman show - vychází s jejím požehnáním a souhlasem.

Jak je vidět, mé obavy byly bohužel oprávněné, a zdá se, že opravdu potřebujeme do Repetitia ještě jednu stálou ruku, jinak bohužel nemůžeme zaručit, že se podobná zpoždění nebudou opakovat.

No ale k věci. Dnes si posvítíme obzvlášť na snílky, kteří se nám v Repetitiu neobjevili už hodně dlouho (nebo dokonce vůbec). Aby si jako nemysleli :) A příště si dáme další várku přesně takových.

Chcete-li se v Repetitiu příště vidět taky a slyšet druhý názor, směle se hlaste na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo přímo tady v komentářích.


Hledá se nový kontrolor lístků!

26. července 2015 v 17:39 | M. Phoenix

Velevážená a milá posádko, vážení cestující, ctění kolemjdoucí,

HLEDÁME POSILU DO TÝMU!

To není nic až tak nového. Jak už víte, nedostatkem správců trpí momentálně hlavně rubriky Photo a Creatio, nově však hledáme také posilu na pozici kontrolora lístků.

Přiznám se bez mučení, že už mě zmáhá měsíc co měsíc nahánět dobrou a hlavně nezaneprázdněnou duši, která si najde čas se mnou prokontrolovat pět našich milých cestujících a vyzvědět, zda se u nich nekoná náhodou nějaká neplecha protivící se našim klubovým smluvním cestovním podmínkám. Samozřejmě, že se obvykle někdo najde, často například naše vrchní velectěná správcová Maglaiz nebo třeba velitelka Aurory Dorka Jeseňská. Obě mají ovšem dostatek jiných povinností, a tak se Repetitio často zpožďuje a pro mě osobně je kolem toho zbytečně moc nervů.

A tak se obracím do pléna a táži se, má-li pak tu někdo zájem stát se po mém boku druhým správcem Repetitia?

Kontrola třicátá první

14. července 2015 v 15:36 | M. Phoenix + Maglaiz
Milí snílci,

samou vytížeností bychom málem zapomněli vypustit do světa nové Repetitio, ale nebojte se, nakonec jsme si přece vzpomněli a tady to je.

Dnes to máme takové učesané, klidné, bez velkých překvapení. Je nás o pár kousků míň, ale to jsme tušili už odminula a ostatně, dělá nám radost činit seznam členů aktuálním a plně funkčním tak, aby na něm neležely žádné odpadlé dušičky.

Tak zas na viděnou příště a nezapomeňte se v mezičase zapojit třeba do aktuálního Téma Týdne (Co se děje v skrytu) nebo tvořit na novou letní Iluzi.

Kdo by měl zájem nechat se v Repetitiu prodrbat dobrovolně, nechť se směle hlásí na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo v komentářích. Dobrovolníci, kupředu! ;)

Kontrola třicátá

2. června 2015 v 14:30 | M. Phoenix + Maglaiz

Pěkný den všem Snílkům a Snílčicím!

Dnes na to jdeme trochu se zpožděním, neb zasahovala škola a do toho se někde čekalo na vyjádření druhé strany, zato to ovšem máme takové celkem akční a zajímavé.

Občas si fakt umíme vybrat. Někde se zlobilo, někde se usnulo, někdo se stěhoval a my si málem nevšimly, někde se vedly žhavé diskuse a někde nám prostě jen děláte radost.

Že jsme tvoři chápaví a umíme číst mezi řádky, řekly jsme si s velectěnou hlavounkou Maglaiz, že přivřeme očko nad neaktivitou vytížených študáků a dáme jim trochu času navíc na reakci a nápravu. Ostatně Maglaiz sama si v posledních měsících školních záležitostí užila až až. Dokonce jsme se jim, ač to normálně neděláme, samy ozvaly, abychom jim daly vědět, že nad nimi visí takový malý, ale docela důležitý otazníček, a že bychom potřebovaly nějakou odezvu. Jak to dopadlo, si počtěte níže, a nezapomeňte - kdo by měl zájem nechat se v Repetitiu prodrbat dobrovolně, nechť se směle hlásí na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo v komentářích. Dobrovolníkům zdar! ;)

Pro případ dotazů či nejasností - veškeré naše komentáře k vašim blogům jsou čistě jen našimi osobními názory. Nikdo neříká, že se z nich musíte posadit nebo si je brát do detailů k srdci a veškeré verdikty jsou otevřené diskusi a poskytují minimálně měsíční čas na reakci. Pokud usoudíme, že prohřešků proti naší kolektivní představě kvalitního blogování je u vás přece jenom trochu moc, nedá se svítit. Nikoho ovšem nehoníme, nikdy jsme nehonily a nikdy honit nebudeme kvůli barvám, co se nám nelíbí, nebo kvůli nadměrnému užívání Comic Sans :) To jen tak na vysvětlenou.

Kontrola dvacátá devátá

28. dubna 2015 v 0:02 | M. Phoenix, Dorka Jeseňská
Milé osazenstvo,

máme tu další kontrolu lístků a tentokrát, aby nám ty články tak nesplývaly, na vás jdeme s novým buttonem! Omluvte prosím nedostatek jeho úžasnosti, náš vrchní designér toho má příliš, než abychom po něm ještě něco dalšího chtěli, a tak se úkolu zhostil mnohem méně nadaný podprůměrný pikolík ;)

Dnes nám to skřípalo hlavně u zdrojů. Pořád je to to samé dokola, bohužel. Zdrojovat neumíme nebo na to jednoduše dlabeme, protože si žijeme ještě někdy v blogovacím středověku a Autorský Zákon nebo aspoň autorská blogerská čest (drze si dovolím odkázat na svůj vlastní článek) nám nic neříkají. Jenže milí zlatí, tak by to nešlo! Donekonečna se budeme opakovat jako zadrhnutá gramodeska, ale chybějící nebo špatně uvedené zdroje nám prostě vadí. Chceme sdružovat blogery poctivé, autorské, kteří umí ocenit cizí práci a nechlubí se cizím peřím. Snad toho nechceme zase tak moc.

Připomínáme, že kdo by měl zájem nechat se v Repetitiu prodrbat dobrovolně, nechť se směle hlásí na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo v komentářích. Dobrovolníky vždy vítáme ;)

Kontrola dvacátá osmá

27. března 2015 v 23:54 | M. Phoenix, Dorka Jeseňská
Velevážené snílkovstvo!

Blíží se konec března a my pro vás máme připravené nové vydání kontroly palubních lístků. Tentokrát jste nás velice potěšili, takže vám za to prozradíme jedno sladké tajemství, a sice že se s kontrolováním rapidně blížíme konci jednoho kolečka, a brzy tak dojde opět řada na snílky, kteří byli kontrolování v dáávné minulosti a měli možná za to, že už se na ně zapomnělo! No, to se ale šeredně spletli, muhaha! >:) Mějte na paměti, že ačkoli se snažíme nekontrolovat znovu ty, kteří byli kontrolováni nedávno, není tak úplně pravidlem, že každý, kdo právě prošel, má nyní spoustu času na tropení neplechy. Abyste se pak nedivili... ;)

No nic, konec toho strašení. Užijte si pěkně zbytek března, za chviličku tady máme duben a s ním přijde co? No? No jaro, přece! Tak se hezky lučte s chladnými dny a držme si palce, ať letošní aprílové počasí není tak moc aprílové. Aspoň tedy pro ty na pevnině, M. Phoenix to na ostrovech Scilly s držením palců už celkem vzdala. Tam to prostě asi jiné nebude 8)

Mějte se!

Kontrola dvacátá sedmá

27. února 2015 v 19:33 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská
Snílci, snílčice, snílčata! Nelezte na skálu, která je špičatá...

Máme tu únorovou kontrolu neplechy a je třeba říct, že zlobíte! No, vy ne. Vy, kdo tohle čtete, nás nezlobíte, protože vy si sem chodíte tyhle věci číst. Bohužel jsou ale také tací, kteří se do takového blogerského klubu přihlásí bez zájmu sledovat jeho dění a respektovat jeho pravidla. S tím se holt nedá nic jiného dělat, než se proti tomu vyhranit a říct NE. A když kopačky, tak pro všechny...

Ale ne, kdepak. Pro všechny ne. Poctiví snílci a zájemci o pěstování skutečné prosperující komunity jsou u nás vždycky vítáni. A k tomu jedna poznámka - při náhodných kontrolách po zkušenostech předešlých počítám s tím, že si to leckdo ani nepřečte, proto pokud máte pocit, že jsme se vaším blogem nebabrali dostatečně a toužíte po zevrubnější zpětné vazbě, nebojte se nám napsat! Dobrovolníky samozřejmě drbeme mnohem důkladněji (ale také s mnohem větší láskou a respektem, protože jít takhle s kůží na trh si zaslouží samo o sobě obdiv a uznání). To jen tak na vysvětlenou. A teď už jdeme na ty hříšnice.

Velká lednová kontrola 2015 - Vyhodnocení

12. února 2015 v 9:30 | M. Phoenix
Velevážení snílci,

jak jsem slíbila, přináším dnes po měsíci vyhodnocení velké lednové kontroly (ne)aktivity. Všichni zlobivci dostali do vínku spoustu času k vyjádření se či oživení blogu, málokdo toho ale využil a některé ze zmíněných blogů už dokonce ani neexistují, takže se dnes s několika blogery rozloučíme, což mě upřímně řečeno až tak nemrzí, jelikož lepších pět aktivních členů než padesát neaktivních.

Všechny klubově aktivní snílky tudíž velmi chválím! Jste pohonem tohoto klubu, děláme ho hlavně pro vás, a bez vás by to nešlo :) Kdokoli by měl jakýkoli nápad nebo podnět, co by se v Klubu mohlo jak dělat či jak nedělat, nebojte se napsat nám na klubový mail klub.snilku@email.cz. Pořád se také můžete nechat inspirovat námětem prvního letošního snílkovského duelu a napsat nám třeba e-mail nebo článek na téma "Kdybych byl správcem" (nebo něco v tom smyslu). Dobrovolnosti se meze nekladou.

A teď už jdeme na to vylučování!

Kontrola dvacátá šestá

30. ledna 2015 v 20:36 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská
Milí snílci,

Jak se vám všem daří na konci prvního letošního měsíce? Zatím dobře nakročeno do nového roku? Nebo máte rezervy? >:)

Velká lednová kontrola odhalila aktivitózní (to je slovo!) neplechu na mnoha blozích a vzhledem ke sporadičnosti reakcí se nejspíš počátkem února rozloučíme s několika členy, kteří zaspali a zjevně nemají velký zájem letět s námi dál. V dnešním běžném dílu jsme si navíc k tomu posvítily na několik jmen ze seznamu, která se nám v komentářích nebo v rubrikách také neobjevují zrovna denně a u nichž nás tudíž zajímalo, zdali jde ještě o spořádané členy nebo jsme něco zaspaly i my.

Nedá se svítit, při počtu bezmála stovky členů a níži obecné klubové aktivity se prostě musí počítat s tím, že většinu členů nebude komunita až tak moc znát. A tak jsme se tentokrát zaměřily hlavně na ně, abychom si ověřily, zda mají tito méně známí členové co nabídnout a přinést do košíku, když už nepřekypují aktivitou při klubovém dění. Skrývají se tam nějaké nepovšimnuté skvosty? Čím se to vlastně jako klub můžeme pochlubit? To se uvidí hned za pár momentů!

S dnešním hodnocením velkoryse pomohla Dorka Jeseňská. Tímto veřejně moc děkuji a jen mám poznámku k verdiktům: tam, kde jsem byla přísnějším policajtem než Dorka, jsem si dovolila svůj verdikt OPATRNĚ považovat za výsledný. Jednak proto, že já jsem tu teď boss (lol :D), hlavně ale proto, že nešlo o nic zásadního. Zkrátka se domnívám, že pokud má alespoň jeden z kontrolorů výtky, nelze hodnoceného považovat za člověka s čistým štítem a pustit ho jen tak dál. Pookud jsme měly vyloženě opačné názory, tam se samozřejmě nepovyšuju a výsledkem je kompromis - anketa. Stejně tak u OPATRNĚ vs. NE - i to celkem považuji za opačný názor, vzhledem k tomu, že jeden je ochotný přivřít oko a druhý zásadně ne. Snad je to tak spravedlivé.

Velká lednová kontrola 2015

12. ledna 2015 v 19:08 | M. Phoenix
(aneb pro velký úspěch ještě jednou)

Milí snílci,

jak si pravděpodobně pamatujete, na podzim roku 2013 (to to letí!) proběhla pod taktovkou svědomité Anne Eyre v seznamu členů větší nárazová čistka nad rámec obvyklého Repetitia, zaměřená čistě jen na neaktivní blogery (plus na ty, na něž nemáme e-mail). A já si při přípravě nového dílu uvědomila, že od chvíle, kdy jsem po Anne převzala funkci kontrolora palubních lístků (což bylo v listopadu 2014), jsem vlastně ještě neprošla ten seznam celý, hromadně, abych se ujistila, nekoná-li se tu nějaká rozsáhlejší neaktivní neplecha. Přiznám se, že jsem hlavně měla předchozí Velkou kontrolu v tak živé paměti, že mě vůbec nenapadlo, že už je to vlastně docela dlouho a že by to možná chtělo podívat se tomu na zoubek znovu.

Dělat to po jednom (nebo po pěti) prostě nestačí. Tímhle tempem bych se neaktivním blogům věnovala ještě ve třiceti (a to nejspíš ani nepřeháním), a to opravdu nechci, a proto si na ně posvítíme hromadně v rámci tohoto speciálu.

 
 

Reklama