Repetitio

Kontrola sedmdesátá

3. března 2019 v 20:44 | M. Phoenix
Milá jarní ptáčata,

v lednu mi to s Repetitiem podle očekávání nevyšlo - věci okolo hledání a nalezení nové práce v Anglii jako obvykle způsobily dostatečný zmatek na to, abych úplně zapomněla na jakýkoli blogosvět, ale neškodí si občas odpočinout a snad to alespoň dalo někomu víc času probrat se ze zimního spánku a nakopnout blog s novou jarní energií!

Jako minule, i dnes se podívám na víc členských blogů než pět. Jednak abych dohnala mezeru a jednak prostě proto, že mi dává smysl to číslo trochu zvednout, aby se nestávalo, že se k někomu dostanu až za dva roky.

Tož! Jdeme na to.

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá devátá

28. prosince 2018 v 20:46 | M. Phoenix
Milá jezulátka,

doufám, že jste všichni měli krásné Vánoce a že si užíváte svátky s nohama nahoře, jak se patří. Já jsem si slíbila, že se pokusím vrátit alespoň v tomhle měsíci ke své někdejší tradici vydávat články dvacátého osmého (nevím proč, prostě se mi to tak párkrát sešlo a už se to táhlo... :D), a tak jsem tady.

Rovněž jsem si slíbila, že proberu o něco víc snílků, neb mi posledně přišlo, že pět je nějak málo na to, abych se ke každému dostala alespoň jednou v roce - což je sice dobrá zpráva, znamená to, že je vás hodně, ale na druhou stranu se pak může stát, že máme v seznamu snílky už delší dobu neaktivní, a toho se snažím vystříhat.

Takže! Dnes si dáme desítku, a sejdeme-li se tu příště v příznivých podmínkách, možná si střihneme další, nebo nějaký podobný počet. Ono mě zase čeká v nejbližší době další stěhování do Anglie a další nový život (to víte, my fénixové) a kdo ví, jak to zase bude s časem. Ale vynasnažím se, však to znáte.

Tak se do té doby mějte hezky, žijte, jak se má, a blogujte, ať mají čtenáři co číst :)


S pozdraveM.

Kontrola šedesátá osmá

17. listopadu 2018 v 22:16 | M. Phoenix
Milí bojovníci za svobodu,

s blížícím se koncem roku mám nějak čím dál tím víc práce a věcí na zařizování, takže každá volná chvilka, kdy po mně nikdo nic nechce a já se můžu svobodně věnovat povinnostem blogera, je k nezaplacení. Taky to máte tak, že kdykoli si k tomu konečně sednete, najednou vás všichni hrozně potřebují?

Přeju vám, ať si do konce roku stihnete najít ještě spoustu klidných chvilek a ať s nimi naložíte co nejpříjemněji a nejproduktivněji - zkrátka tak, abyste z nich pak měli dobrý pocit. Snad se mi to taky podaří. A snad se tu ještě do těch Vánoc potkáme.


S pozdraveM.

Kontrola šedesátá sedmá

10. října 2018 v 21:55 | M. Phoenix
Milé čínské lucerničky,

počasí kolísá a člověk pomalu neví, co na sebe, když je ráno osm stupňů a v poledne dvacet. Co ale víme, je, že se blíží jeden z nejlepších svátků v roce - Halloween - a že na internet se řítí vlna podzimně laděných fotek plných barevného listí, svetrů, šál a hrnků s horkým nápojem. Tak si k němu počtěte třeba v naší rubrice výběrů zajímavých článků, popusťte uzdu fantazii s kapitánem Imaginariem nebo vyražte na lov dračích indicií do naší knihovny.

A nebo se třeba jen podívejte, komu se u nás jak bloguje a komu se co děje v životě. Tak.

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá šestá

2. září 2018 v 17:32 | M. Phoenix
Milá luční kvítka,

nevím, jak vás, ale mě letošní léto nějak spolklo a veškerá blogová aktivita dostala pořádně nafrak, obzvlášť tedy ta klubová. Spousta času stráveného offline a spousta starostí způsobily, že jsem se nějak zapomněla. Ale však já to zase doženu.

Začněme třeba novým Repetitiem, neb tam mám z minula nějaké nedořešenosti a jsem sama zvědavá, co se změnilo, zdali vůbec něco. Tak jdeme na to, ne?

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá pátá

29. června 2018 v 15:31 | M. Phoenix
Milí hrníčkové s kávou či čajem,

Když má člověk jednou zpoždění, tak mu pak při dalším vydání připadá, že přišlo nějak rychle. Ale je to tak, už je tu zase Repetitio.

Škola vám, děti, skončila! Máte radost? A jak se to líbí dospělákům? A co plány na prázdniny? Pochlubte se nám!

My už se těšíme na záplavu prázdninových článků. Když nám pošlete nějaký zajímavý, třeba se objeví v příštím Interestiu.

Ale teď už si dáme dnešní hříšníky. Nebo hodné snílky? To uvidíme.

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá čtvrtá

7. června 2018 v 21:22 | M. Phoenix
Milí červnoví červánci!

Se zpožděním, ale přeci sedám k napsání dalšího dílu Repetitia. Doufám, že si užíváte jaro! Takové počasí si zaslouží spoustu venkovních aktivit a co nejmíň počítačování.

Kdybyste nevěděli, kam se jít vyvenčit, dovolím si malou reklamu (no dobře, velkou, ale snad si to po těch letech oddané péče :D zasloužím!) a nasměruji vás na Instagram, kde třeba já osobně sdílím nejednu kulišárnu, co se dá v tom pěkném počasí provádět a kam vyrazit. Ale existují samozřejmě i jiné stránky více na podobné tipy zaměřené, třeba jako Kam v Praze (to je ovšem zaměřené hodně na gastro), a nebo vůbec nejlepší na Youtube - Honest Guide. Honza a Janek znají spoustu zajímavých míst nejen v Praze.

A teď už dost těch reklam a honem do práce.

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá třetí

1. května 2018 v 19:11 | M. Phoenix
Milá májová poupátka!

To jaro je letos takové pěkné a teplé, člověku se ani nechce sedět u počítače, co? Ale pro případ, že byste se chtěli zchladit a na chvilku se poohlédnout, zdali je mezi snílky všechno tak, jak má, tu máme nové Repetitio. A dejte si k němu třeba bezinkovou limonádu a pusťte si God is An Astronaut. <3 8)

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá druhá

28. března 2018 v 20:35 | M. Phoenix
Milí velikonoční zajíčci!

Návrat do Čech pro mě byl notně rozptylujícím faktorem, a tak se stalo, že jsem pozapomněla vydat nové Repetitio.

Snad vám nechybělo až tak moc.

S pozdraveM.

Kontrola šedesátá první

29. ledna 2018 v 13:31 | M. Phoenix
Milá cukrlátka, vítejte v novém roce!

Počasí v Anglii nějak neví, co by si na nás ještě nachystalo, máte to v Čechách taky tak? Už jsem začínala opěvovat jaro a fotit první sněženky, už jsem cukrovala na ptáčky a áchala nad zelenající se trávou, když v tom mi připomnělo, že je pořád ještě leden, a tudíž mám ještě zalézt. Spustil se liják a vichr, a co v takovém počasí dělat jiného než pracovat na blogu?

A tak je tu nové Repetitio. Pohodlně se na něj usaďte a ty čepice ještě předčasně nesundávejte, ať nejste nastydlí.

S pozdraveM. vaše zahraniční dopisovatelka

Kontrola šedesátá

30. prosince 2017 v 2:34 | M. Phoenix
Milé petardičky!

Vánoce utekly jako nic a konec roku se přiblížil. My si však ještě dáme jeden článek těsně před ním - nemohu přeci odolat pokušení zkusit mít letos poslední slovo :D

Mějte se, nakročte správnou nohou a oslavujte střídmě,

S pozdraveM. vaše zahraniční dopisovatelka

Kontrola padesátá devátá

30. listopadu 2017 v 18:47 | M. Phoenix
Milí snílci!

Trochu jsem se pozapomněla a trochu bojkotuju práci s blog.cz, jelikož to je jednoduše o nervy. Nicméně ještě stíhám! Ještě je listopad! Takže tady máte nové vydání Repetitia a s ním přání všeho hezkého do adventního období. Nepanikařte. Sepište si seznamy. Hledejte inspiraci na internetu, místo abyste trávili hodiny ve městě doufáním, že na něco narazíte... ušetřete si čas a nervy, rozvažujte a nepořizujte nic, co se nebude používat. Ostatně dárky nemusí být jen hmotné.

Nedovedu v tuto chvíli slíbit, že zvládnu dodat prosincový článek na čas, vypadá to na nabitý konec roku, ale přinejhorším se uvidíme v lednu.

Polk. No to je příšerná představa, že už v příštím Repetitu by mohl být Nový Rok! Taky vám někdo ukradl celou 2017ku? :D No nic, zatím se mějte hezky, uvařte si čas a užívejte zimu hezky se zahřátými prsty ;)


S pozdraveM. vaše zahraniční dopisovatelka

Kontrola padesátá osmá

28. října 2017 v 8:00 | M. Phoenix
Milí snílci,

hlásíme se vám s novým Repetitiem!

Dnes je všelijak barevné - zelené, červené i oranžové - a to se ostatně hodí k tomu krásně barevnému podzimu. Schválně, kolik z vás slaví Halloween? A kdo bude dlabat dýně? Máte-li chuť, pochlubte se nám na klub.snilku@email.cz svou podzimní výzdobou. Když se toho pár kousků sejde, vydáme to v článku třeba ve Photu. Co vy na to? :)

S pozdraveM. vaše zahraniční dopisovatelka

Kontrola padesátá sedmá

28. září 2017 v 8:00 | M. Phoenix
Zdar a slávu všem snílkům!

S potěšením mohu ohlásit zažehnání dvou krizí, tak se mi to líbí, když se mi lidi ozývají a já vím, že jen nezívají.

Jak zatím shledáváte letošní přechod do podzimu? Už provádíte nějaké podzimní rituály nebo ještě odmítáte pustit léto z hlavy? A budete slavit Halloween?

S pozdraveM. vaše zahraniční dopisovatelka

Kontrola padesátá šestá

28. srpna 2017 v 7:00 | M. Phoenix

Příjemné slunečné odpoledne všem snílčatům!

Přítel venku seká trávu, to je vám vůně. Znáte ty dny, kdy je úplně nepochopitelně čerstvý vzduch a vane lahodným čerstvým vánkem do všech oken? To chce kafe, do trouby hodit něco, co provoní celý byt, prádlo do pračky, a odvést nějakou tu blogopráci, než se vypere. Tak já jdu na to.

S pozdraveM.

Kontrola padesátá pátá

2. srpna 2017 v 14:51 | M. Phoenix

Zdravím vespolek!

Konec července byl nějak zvlášť nabitý, ale je tu další vydání Repetitia.

Nevím, jak máte v Čechách, ale v Anglii dneska "lijou kočky a psi". Tak já ty psy jdu vyvenčit. Zdar!

S pozdraveM.

Kontrola padesátá čtvrtá

4. července 2017 v 12:29 | M. Phoenix
Milí snílci,

nějak jsem se zasnila nebo co a úplně zapomněla, že mám na skladě další díl, který může být vypuštěn. Omluvte prosím tento kiks, chyba není ve vašem příjimači.

Jaký jste měli červen?

S pozdraveM.

Kontrola padesátá třetí

26. května 2017 v 19:46 | M. Phoenix
Vítejte u májového vydání!

Když jaro, tak jarní úklid, o tom žádná. Ale že budu až tak moc uklízet v našich řadách, to jsem zase nečekala. Ale co se dá dělat.

Tak se na to pojďme hned podívat.

Kontrola padesátá druhá

27. dubna 2017 v 18:43 | M. Phoenix
Milí šeříci!

Po minulém Repetitiu jsem si to tak brouzdala členskými blogy, když jich na mě vykouklo nějak víc, na které bych se potřebovala v dohledné době podívat. To se občas stává.

Nerada to pak natahuju a kouskuju do x vydání, a tak je to dnešní oproti běžným poněkud rozšířenější, ale zase se nelekejte. Už dávno to tu neprobíhá formou sáhodlouhých komentářů, takže pro vás se toho zase tak moc nezmění.

Udělala jsem z dobré nálady ještě tu velkou výjimku, že jsem hned po minulém díle jmenovitě vypsala na naši FB stránku, kdo že má očekávat kartáč, nicméně sledovanost klubových kanálů je těžko vyhodnotitelná, a tak nevím, jestli to někoho zainteresovaného pošťouchlo. Každopádně zde jsou dnešní výsledky, pár členů nám bohužel tvrdě spí, a to včetně takových, které bych tu opravdu raději měla než neměla. Ovšem metr máme jenom jeden a koneckonců, vždycky se stačí ozvat, klidně i zpětně, a je možné se mezi členy vrátit.

Tak jdeme na to.

Kontrola padesátá první

28. března 2017 v 8:00 | M. Phoenix
Milá kvítka,

co bych to zdržovala. Nové Repetitio je na světě a už se chystá další.

Trochu se mi stýská po dobrovolnících, a vůbec po časech, kdy frčelo detailní rozebírání cizích blogů, ať už na přání či ne. Tady na tom se totiž člověk tak nevyřádí.

Co? Slyším něco? Chci vidět les rukou!

No to je ale hodně zdemolovaný les...
 
 

Reklama