Repetitio

Kontrola padesátá šestá

28. srpna 2017 v 7:00 | M. Phoenix

Příjemné slunečné odpoledne všem snílčatům!

Přítel venku seká trávu, to je vám vůně. Znáte ty dny, kdy je úplně nepochopitelně čerstvý vzduch a vane lahodným čerstvým vánkem do všech oken? To chce kafe, do trouby hodit něco, co provoní celý byt, prádlo do pračky, a odvést nějakou tu blogopráci, než se vypere. Tak já jdu na to.

S pozdraveM.

Kontrola padesátá pátá

2. srpna 2017 v 14:51 | M. Phoenix

Zdravím vespolek!

Konec července byl nějak zvlášť nabitý, ale je tu další vydání Repetitia.

Nevím, jak máte v Čechách, ale v Anglii dneska "lijou kočky a psi". Tak já ty psy jdu vyvenčit. Zdar!

S pozdraveM.

Kontrola padesátá čtvrtá

4. července 2017 v 12:29 | M. Phoenix
Milí snílci,

nějak jsem se zasnila nebo co a úplně zapomněla, že mám na skladě další díl, který může být vypuštěn. Omluvte prosím tento kiks, chyba není ve vašem příjimači.

Jaký jste měli červen?

S pozdraveM.

Kontrola padesátá třetí

26. května 2017 v 19:46 | M. Phoenix
Vítejte u májového vydání!

Když jaro, tak jarní úklid, o tom žádná. Ale že budu až tak moc uklízet v našich řadách, to jsem zase nečekala. Ale co se dá dělat.

Tak se na to pojďme hned podívat.

Kontrola padesátá druhá

27. dubna 2017 v 18:43 | M. Phoenix
Milí šeříci!

Po minulém Repetitiu jsem si to tak brouzdala členskými blogy, když jich na mě vykouklo nějak víc, na které bych se potřebovala v dohledné době podívat. To se občas stává.

Nerada to pak natahuju a kouskuju do x vydání, a tak je to dnešní oproti běžným poněkud rozšířenější, ale zase se nelekejte. Už dávno to tu neprobíhá formou sáhodlouhých komentářů, takže pro vás se toho zase tak moc nezmění.

Udělala jsem z dobré nálady ještě tu velkou výjimku, že jsem hned po minulém díle jmenovitě vypsala na naši FB stránku, kdo že má očekávat kartáč, nicméně sledovanost klubových kanálů je těžko vyhodnotitelná, a tak nevím, jestli to někoho zainteresovaného pošťouchlo. Každopádně zde jsou dnešní výsledky, pár členů nám bohužel tvrdě spí, a to včetně takových, které bych tu opravdu raději měla než neměla. Ovšem metr máme jenom jeden a koneckonců, vždycky se stačí ozvat, klidně i zpětně, a je možné se mezi členy vrátit.

Tak jdeme na to.

Kontrola padesátá první

28. března 2017 v 8:00 | M. Phoenix
Milá kvítka,

co bych to zdržovala. Nové Repetitio je na světě a už se chystá další.

Trochu se mi stýská po dobrovolnících, a vůbec po časech, kdy frčelo detailní rozebírání cizích blogů, ať už na přání či ne. Tady na tom se totiž člověk tak nevyřádí.

Co? Slyším něco? Chci vidět les rukou!

No to je ale hodně zdemolovaný les...

Kontrola padesátá

1. března 2017 v 14:11 | M. Phoenix
Milí kolibříčci,

jubilejní vzducholoď záhy následujeme jubilejní kontrolou, jaká to náhodička!

Nevím, jak u vás, ale v Anglii celý únor na střídačku leje a fučí a málokdy to proloží slunečný den. Poprvé mám pocit, že na těch hláškách o deštivé zemi něco bude.

Jenže březen! Prosimvás! To už je zase březen? No snad nebudeme potřebovat ta kamna, i když dneska to tedy slavně nevypadá. Na to je ale nejlepší lék horká čokoláda s marshmallows :)

Jaro, polez!

Kontrola čtyřicátá devátá

25. ledna 2017 v 11:08 | M. Phoenix, Maglaiz
Milí kapustňáci!

Proč zrovna kapustňáci? Tak to vážně nevím, ale kapusta je určitě zdravá, takže... proč ne?

Leden utekl jako voda - taky máte vždycky zezačátku roku pocit, že ten rok strašně utíká, a na konci se zase začne neskutečně vléct?

Každopádně je tu nové přespolní Repetitio, pro změnu opět z Anglie! (Budu tu celý rok, kdo mě přijede navštívit?)

Na viděnou, vaše zahraniční korespondentka M.

P.S.: Mou maličkost ohodnotila Maglaiz, samozřejmě. Fér musí být fér.

Kontrola čtyřicátá osmá

2. ledna 2017 v 20:40 | M. Phoenix
Milí novoroční rampouchové,

nechce se mi ani věřit, že už je tu nový rok, ale kupodivu je to tak! Doufám, že jste si užili svátky a do nového roku se hrnete celí plní nápadů a zajímavých myšlenek. Ale pokud to tak zatím není a spíš se ještě válíte v zimním spánku a čekáte, kdy vás praští po hlavě inspirace, neklesejte na mysli, nejste sami. Ostatně, do jara je času ještě spousta, tak si užívejte zimní radovánky a však ony ty nápady časem přijdou :)

Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá sedmá

30. listopadu 2016 v 13:27 | M. Phoenix
Milí předvánoční skřítci,

letos se mi někam ztratil jeden měsíc. Prostě jsem si žila v přesvědčení, že mezi tímto a prosincem bude ještě jeden, a tak teď nějak vydýchávám zjištění, že nebude, a že ty Vánoce jsou tu už za chvilku.

Do té doby si ale dáme ještě aspoň to jedno Repetitio, a kdoví, možná budu mít i čas udělat zase jednou velkou kontrolu. Ale zatím neslibuju.
Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá šestá

27. října 2016 v 15:26 | M. Phoenix
Milá snílčata!

Tři týdny na Bali jsem přežila, ale jak, to se ani neptejte. Každopádně jsem opět na drátě a kontrolování tak může pokračovat.

Doufám, že se máte krásně podzimně a že si nenecháte ujít příležitost zúčastnit se nějakého podzimně laděného snění, tvoření či hádání. Na výběr určitě je!
Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá pátá

28. září 2016 v 8:00 | M. Phoenix
Milí snílci!

Tak jsme zvládli přežít září, doufám, že se vám v něm dařilo a že se nám všem teď dostane pěkného teplého podzimu plného barviček. Jelikož já osobně jsem zrovna na cestě na Bali a budu tam celý měsíc, tenhle článek byl přednastaven, abych vás o něj nepřipravila.

Přežiju-li to dobrodružství ve zdraví, setkáme se tu zase koncem října.

Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá čtvrtá

23. srpna 2016 v 19:13 | M. Phoenix
Milí snílci!

Nejspíš vám neuniklo, že se mi podařilo Repetitio vydat o celý měsíc později. Důvodů pro to bylo několik - nedostatek času, spousta cestování z místa na místo, málo internetu a taky jsem čekala na nějaká vyjádření k minulému dílu. Je léto, co naděláte, někdy se holt člověk k tomu blogu přece jen dostane těžko :)

Jestlipak poznáte, čím je dnešní Repetitio zajímavé? Napovím vám, zaměřte se na přezdívky.

Srpen se chýlí ke konci, tak ho ještě užívejte, dokud to jde ;) Snad i září bude teplé a letní.

Na viděnou, M.

Kontrola čtyřicátá třetí

29. června 2016 v 19:05 | M. Phoenix
Milí snílci!

Léto je v plném proudu a najít si čas na blogovou práci nějak není lehké, a to prosím nestuduju, nepracuju, no nic nedělám, jen furt někde lítám! Tudíž mám obrovský respekt k lidem, kteří pracují, studují, dělají, a přesto si najdou čas pro vás i teď v létě vydávat články. Nechápu, jak to dělají.

Ale nebojte se zatím nic, červencová kontrola přece jen proběhla na čas.

Máte-li zájem nechat se prodrbat dobrovolně, směle se hlašte na klubový e-mail. Ovšem nemyslete si, na každého dojde! ;)

Zdar a dodržujte pitný režim, dehydratace umí v létě obzvlášť zkazit den,
M.

Kontrola čtyřicátá druhá neboli ručníková

25. května 2016 v 21:48 | M. Phoenix
Milí snílci!

Původně jsem si chtěla dát trochu víc na čas, ostatně málokdy se mi stává, že bych zfleku napsala celé Repetitio a ihned ho vypustila (to se mi snad nestalo ještě nikdy!), ke všemu ještě takhle dlouhé, ale jako správný geek bych si neodpustila, kdybych si nechala ujít šanci vypustit kontrolu s číslem 42 právě na Mezinárodní ručníkový den.

Tak snad v tom nebudu mít z té unáhlenosti nějaké příšerné chyby a tak. Ukázalo se, že přesto, že jsem si myslela, že jsem už zvládla napravit všechnu neplechu, kterou nadělal před pár měsíci šotek, nějakou záhadou mám pořád u kdekoho špatné datum posledního Repetitia - obvykle se mýlí v roce. Snažím se si to ale vždycky zkontrolovat, tak snad někoho nekontroluju mockrát, kdyžtak se ozvěte.

A ještě chci říct, že tu máme dneska dobrovolnici, která si vyloženě řekla o kopec zpětné vazby a pomoci s tvorbou, takže budeme rádi (jak my, tak dobrovolnice), když k ní hned po přečtení Repetitia zavítáte a podělíte se o své dojmy či tipy, jak jen to půjde. Co může být lepšího a víc uspokojujícího než podat pomocnou ruku tomu, kdo o to sám požádal? :)

S pozdravem Em
...s ručníkem


Kontrola čtyřicátá první

28. dubna 2016 v 1:58 | M. Phoenix
Milé snílkovstvo,

dnes se přesvědčíme, že ne vždycky to musí být o červeni a o výtkách, dnes tu máme naopak celou řádku blogerů, kteří si to svoje jedou pěkně v rámci pravidel a nelze je než chválit.

Pokud by vás zajímalo, proč ta stručnost v hodnocení, je to hlavně proto, že se většinou jedná o snílky letité, tedy takové, kteří s námi už letí hodně dlouho a kontrolám už byli vystaveni mnohokrát. Jelikož si drží svou laťku, nemám moc co nového k nim dodávat a opakovat se nemám v lásce. Určitě to není tím, že bych ten článek psala na koleně a odflinkávala to :)

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Vyhodnocení velké březnové kontroly (ne)aktivity 2016

9. dubna 2016 v 22:41 | M. Phoenix
Velevážení snílci,

měsíc utekl jako voda a ke zjištěným neplechám z letošní velké kontroly neaktivity se bohužel nikdo nevyjádřil, a to ani ti, v něž jsem vkládala velké naděje a doufala, že se nějak ozvou, vysvětlí, ožijí O.o Ani ťuk.

A tak mi nezbývá než pokrčit rameny, povzdechnout si a s následujícími se rozloučit. Jediná Dragell dostala minule Opatrně, a proto má ještě další měsíc na zprávu, u zbytku nelze než doufat, že až se jednou proberou z velmi dlouhého zimního spánku a zjistí, že už nejsou mezi námi, zase se šupem přihlásí. Mnozí z nich byli našimi členy úctyhodně dlouho, a tak nezastírám, že mi jejich jména budou v tom seznamu chybět. Ale k čemu je takový seznam, když na něm půlka blogerů už ani nebloguje, žeáno.

Zjistíte-li, že jste se tu ocitli neprávem, neb jste si například už dávno zažádali o změnu adresy, my jsme vám ji třeba dokonce už schválili a jen jsme na to zapomněli, ozvěte se neprodleně do komentářů nebo na klubový e-mail. Jsme jen lidi a nezbedný šotek si dal před pár týdny pořádně záležet, aby nám zamotal hlavu, takže stát se mohlo cokoli. Za případnou křivdu se omlouvám, ale snad se mi podařilo dát ten seznam do kupy tak, aby tam žádná nebyla a všechno bylo tak, jak to má být.

Příjemný den všem zbývajícím aktivním snílkům přeje M. a děkuju vám za to, že tu s námi jste :) Bez vás bychom tu totiž nebyli my.

Kontrola čtyřicátá

31. března 2016 v 21:19 | M. Phoenix
Milí snílci,

vítejte při jubilejní čtyřicáté kontrole palubních lístků, která je shodou okolností také má (skoro)jubilejní pětadvacátá!

Je to tak, poprvé jsem se v Repetitiu objevila jako pomocná síla 2. května 2014, to znamená, že už v KS pomáhám bezmála dva roky (ale to mi teda vysvětlete, mám pocit, jako by to bylo mnohem dýl :D)

Každopádně bych ráda využila této příležitosti k poděkování ostatním správcům, zejména dnes už nesprávcující Anne Eyre, která mě k sobě přibrala a dala mi tu šanci se ze svých komandovacích a kontrolovacích choutek vybít právě tudyma ;)

A teď už pojďme na to.

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

Velká březnová kontrola (ne)aktivity 2016

9. března 2016 v 22:10 | M. Phoenix
Drazí moji,

vítejte u další hromadné kontroly neaktivity!

Po nedávném odhalení šotčího řádění se snažím dát všechno do pořádku a při té příležitosti jsem se rozhodla znovu si stříhnout takovou jednu větší kontrolu. Jak uvidíte níže, ono to už bylo zase zapotřebí.

Pokud by se snad stalo, že byste se tady našli a cítili se ukřivděně, neb máte například dávno jinou adresu, kterou jsme vám už dokonce schválili Repetitiem, prosím ozvěte se mi. Díky tomu šotkovi tohle považuji za docela možné, byť doufám, že jsem si dala dostatečný pozor, avšak jsem momentálně natolik internetově indisponována, že nemůžu každého individuálně dohledávat po všech možných článcích a ověřovat si to až tak poctivě, jak bych ráda.

Budu celkově ráda, když se mi ozve kdokoli, kdo najde v seznamu nějaké další nesrovnalosti, zjistí, že má špatně uvedenou adresu a podobně. Pokud mi rovnou pomůžete odkazem na příslušné Repetitio, kde jsme vám novou adresu už schválili, budete vůbec největší hvězdy. Doufám, že se mi to podaří zvládnout, ale víc očí víc vidí.

Pokud byste si chtěli připomenout loňskou velkou lednovou kontrolu, tady je její začátek, a zde pak vyhlášení výsledků. V Archivu samozřejmě možno dohledat i předchozí velké kontroly.

Tak jdeme na to!

Kontrola třicátá devátá

28. února 2016 v 8:06 | M. Phoenix
Milí snílci,

dneska to budou z velké části údržbářské práce, neb nám tu zařádil nějaký šotek a nadělal nepořádek v seznamu členů.

(Vzhledem k tomu, že jsem už zase za hranicemi a bojuju s internetem, vážně se mi nehodí tohle zjišťovat právě teď, ale co se dá dělat.)

Co tedy ten šotek vlastně způsobil? Ukazuje se, že v seznamu najednou visí členové, kteří v něm už dávno viset nemají, neb byli vyloučeni. Někteří řádní členové pak mají špatně uvedené adresy, neb jsme jim už dávno prostřednictvím Repetitia schválili nové O.o Přijít na to, kde přesně nastala chyba, bude oříšek, protože pamatovat si to nezvládám, řádné vyhledávání na blog.cz nefunguje (mimochodem vřele Standovi přeju, aby našel toho kodéra, bylo by fajn, kdyby konečně na blog.cz dělal někdo, kdo ví, jak co funguje a hlavně jak to spravit), a tak se to musí udělat manuálně, což znamená spoustu rozklikávání a spoustu porovnávání, a to je samozřejmě při tom mizerném internetu neštěstí. Takže se omlouvám, že to chvilku potrvá, ale snad to nakonec zase dám do pořádku. Přiznávám, že bych si toho snad ani nevšimla, kdyby mě neupozornila zvídavá Illienel (vřelé tisíceré díky! :)).

Došlo mi tím nicméně, že je na čase provést další větší kontrolu neaktivity, neb při současném tempu se dostanu ke každému blogerovi sotva jednou v roce, a to je samozřejmě málo na to, abych si včas všimla větších výpadků. Nicméně podívala jsem se dnes alespoň na pár jmen a příště si dáme zase jednou něco rozsáhlejšího, co vy na to?

Takže jdeme na to!

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.

 
 

Reklama