Regnat

Potřebujeme právě TEBE!

16. června 2015 v 22:04 | Klub Snílků
Ano, už je to tak, posty správce pro Photo a Creatio jsou momentálně volné!
Myslíš si, že máš na to starat se o rubriku jednou měsíčně? Máš nějaké nápady, které by bylo hřích nerealizovat? Jsi akční? Nebojíš se výzev? PAK HLEDÁME PRÁVĚ TEBE!

Snílci jsou dost velcí spáči a přispívají jen občas, k tomu navíc obvykle jde o několik věrných jmen, která se stále opakují, a proto je potřeba, aby to tady někdo pořádně nakopl a upoutal pozornost členů klubu.

Samozřejmě dobrovolnosti se meze nekladou. Máš-li zájem rozjet u nás rubriku docela jinou, novou, neokoukanou a takovou, jaká nás ještě nenapadla, směle se hlas taky. Nejsme konzervy a novou krev i jakoukoli výpomoc vítáme vždycky.

Hledáme správce!

16. března 2014 v 0:24 | Zdeňka M. a Maglaiz
Drazí Snílci,
budu mluvit na rovinu, nastal čas vehnat do našeho Klubu Snílků novou krev, jelikož nám správci odpadávají jako mouchy po zásahu plácačkou. A já s Maglaiz a Anne Eyre to ve třech prostě nemůžeme utáhnout samy. Ale proč tomu tak je? Může za to nedostatek času správců, ale i nezájem členů, kteří přispívají jen občas, a obvykle jde jen o několik věrných jmen, která se stále opakují. To by pak omrzelo asi každého, když tu správci nemají co dělat.

Pozdní dárek do nového roku

9. března 2013 v 20:00 | Dark Knight & správci klubu

Zdravím,
nebojte se, opouštět nás nikdo nehodlá, ale mám tu novou výhodu pro členy klubu. Jelikož se odstranil box nejnovějších článků, tak jsme se společně se správci domluvili a připravili nový žebříček nejnovějších článků členů klubu snílků!

Aktualizace cestujících a další vzdušné děje

16. června 2012 v 12:00 | Monica Otmili
Milí Snílkové,
je mojí povinností (i radostí) informovat o stavu počasí a našem letu všechny pasažéry našich vzducholodí - tedy Vás, kteří létáte s námi ve snech.
V této době právě probíhá něco, co by se dalo nazvat sčítání Snílků. Znamená to aktualizaci seznamu členů, tedy všechny, kteří na naší plavbě vystoupili, už v seznamech brzo nenajdete. Plně zaktualizován byl prozatím Aethér, tedy členstvo s přezdívkou začínající písmenem A-I. Tímto tedy prosím všechny, kterých se to týká, nechť zkontrolují, že na seznamu jejich jméno skutečně je a já je někde neopomněla. Zaktualizovaný Incubus čekejte příští týden.
Jakmile budeme mít seznamy zaktualizované, linky vzducholodí se opět zpřístupní a můžeme začít s náborem nových členů.
Zájemci o vstup mezi nás se mohou hlásit zde.

Náš spokojený let však trápí jeden problém, kterého si určitě spousta z Vás všimla. Doposud se nám nepodařilo rozjet všechny projekty. Důvod je jednoduchý, chybí nám ochotní Snílkové na post nových správců. Jedná se o rubriky Principia (literárně zaměřená rubrika), Aurora (autorský duel), Repetito ("bububu" kontroly; chybí mi parťák na výpomoc) a Artium (grafická rubrika). Je mezi Vámi někdo, kdo by se chtěl podílet na chodu klubu a rozjet tyto rubriky? Ať se prosím ozve na klubový e-mail (klub.snilku@email.cz) pod předmětem "Konkurz."
(Poznámka: Mohli jste zaregistrovat nového správce u Artia, jak se však později ukázalo, dotyčný není členem... To však neznamená, že grafikům zadané téma bude zatraceno. Případný příspěvek zveřejním já.
O správcovství ať se tedy hlásí přijatí Snílci.)
Zato naopak třeba Inventor jaksi stávkuje. Cožpak nejsou zde vynalézaví a tvořiví Snílci, co by se chtěli pochlubit svými výtvory či návody? :O Repetitio zatím taky stávkuje - z důvodu aktualizace členů.

Možná jste si ve vzduchu všimli nám podobných vzducholodí letících však trošku jiným směrem. Přesněji řečeno slovo dalo slovo a opět se rozjelo snílkovské fórum v čele s Anne Eyre a Berenikou. S tím také přišla řada nesrovnalostí. Nyní fungují dva zaměřením stejné, ale trochu jiným směrem se ubírající kluby. Každý jede sám za sebe se svými správci, tedy ve fungujících projektech jsou jiná témata, než zde na blogu. Možná se ptáte, proč nevést buď jen fórum nebo blog. Je škoda hodit do kytek něco, co bylo budováno tak dlouho a jedněm Snílkům se zalíbilo více na fóru, jiným tady. Na fóru jsou také neblogující členové, zatímco my tvoříme blogerský klub. Rozjelo se i ono jednu dobu velmi diskutované RPG.
Co z tohoto plyne pro Vás? De facto se nic nemění. Můžete přispívat zde klasickou formou pošli-mejlem, můžete přispívat i na fóru, jste-li přijatí. U někoho záleží, kde se Vám líbí víc, nic Vám ale nebrání sledování obou působišť.
POZOR PRO ZÁJEMCE O VSTUP: Podáte-li přihlášku k nám na blog, po jejím (kladném) vyřízení se nestáváte automaticky členy na fóru. Účet si zde samozřejmě založit můžete, i tam však musíte projít schválením. A naopak.

Otázkou zůstává, co se Snílky-blogery, kteří byli přijati na fóru v době, kdy fungovalo pouze fórum? Zjišťovala jsem, kolik jich zhruba je a zjistila, že jich je malinko, nicméně jsou a nemůžu je přehlížet. Takhle, v aktualizované databázi nejsou, patříte-li však mezi ně a chcete-li býti členy i zde, napište do komentářů, že se jedná o Vás (přezdívka, adresa blogu, e-mail,...) a já se o Vaše zařazení bez dlouhého čekání postarám.

To je pro dnešní informace vše a Vy si dále užívejte letu i léta. Nezapomentě však na nás. :)
Příjemné dny přeje
Monica Otmili

Návrat do mateřské lodi

12. března 2012 v 21:03 | Monica Otmili


...aneb když se dárek k Novému roku nepovedl.
Včera se Berenika vzdala své funkce hlavní správkyně Klubu Snílků. Důvodem je její osobní život, fakt, že fórum zůstalo prakticky na ní a skloubit realitu s tou virtuální se poslední nedařilo. A na vině byla bohužel také nepěkná hádka s jistou blogerkou. Nechci se do toho nijak míchat ani to rozpitvávat, co bylo, bylo.
Berenika je zklamaná a svou činnost jako správce ukončila.
Otázkou zůstává, co tedy dál s klubem?

Dárek do nového roku

1. ledna 2012 v 17:09 | Správci Klubu Snílků
Tento článek je poslední na blogu libere.blog.cz. Prosím, čtěte tedy.

Nový seznam členů a hledání správců

9. prosince 2011 v 12:31 | Berenika
Přišlo mi již několik e-mailů kvůli přesunu blogu, nicméně to není hlavní důvod, proč píšu tento článek.
Již několik měsíců stojí noví příchozí. Jedním z důvodů je to, že vyjma Dese nikdo ze správců nedokáže dát tu tabulku do kupy. Mne osobně už nastavení přivádí k šílenství, takže bude následovat menší změna. Navíc nemůžeme členy přidávat kvůli překročení počtu znaků. Rozdělení bude zcela jiné. Pokud v současné době nejste v seznamu je to tím, že jej upravujeme. Do týdne by měl být problém zcela vyřešene.

Dalším bodem dnešního programu je hledání nových správců.
Přijememe minimálně jednoho, maximálně tři.
Je to pro Artium, Repetitium (Pomoc pro Monicu Otmili) a pro Imaginarius.

Pokud máte zájem, napište nám na e-mail Klub.Snilku@email.cz
Všimli jste si kupříkladu, že mezi správci nemáme nikoho ze Slovenska?

Podmínkou je Facebook a volný čas.
Facebook kvůli správcovské skupině, kde řešíme většinu věcí.
Doba nástupu XD Do 1. ledna.

Není stanoveno přesné datum.
Můžeme vás mezi sebe vzít hned, ale nemusíme vás vzít a to (Pro jistotu zmiňuji předem) bez určení důvodu.
Raději samozřejmě někoho, koho zná víc znás a za koho se může někdo zaručit. Heslo od klubu také nedostanete dřív než po menším "pohovoru" na správcovské skupině.

Spokojenost a naše budoucnost...

3. června 2011 v 17:25 | Monica Otmili, Berenika
(Od Monicy Otmili)

Milí Snílkové,

už se to dostalo všude, že aktuální krize může být zlomová.
Když jsme začínali, byli jsem parta nadšenců, revolucionářů, kteřým se přestala líbit situace Autorského klubu, s chutí jsme se vrhli do práce a rozjížděli projekty. A teď čteme od našich členů, že se vlastně AK podobáme. Někteří nás opustili, snad nejvíce mě šokoval odchod Dese, o němž jsem se dozvěděla před chvílí. Nečekejte protivný článek, v mém srdci se totiž právě zobrazuje velký smutek. A věta, že takhle jsme to přece nechtěli. možná se podivíte, že mám slzy v očích... Ale rozhodně to nehodlám zabalit. A doufám, že vy také ne.

Spolupráce? Ale kdepak...

20. března 2011 v 13:22 | Berenika
Název by mohl také znít "Jak lezu Lenny do zelí." nýbrž nemohla jsem si pomoct.
A důvod? Téma týdne. Průběh všichni známe. I důvod. Některá témata dokáží vyburcovat fantazii a propiska už jede sama od sebe. Pro ty línější z nás (jako například pro mne) platí místo propisky klávesnice. A pak jsou tu ta témata, která nám nesednou, jako například to dnešní.

ANI JEDEN ČLÁNEK...


Petice za záchranu knih

2. března 2011 v 19:59 | Babe

Buďte pozdraveni. Byla mi vyčítána dlouhodobá neaktivita, tak abyste věděli, že tady ještě jsem.
A jsem tu hned s peticí.
Ti z vás, kteří sledují zprávy, jsou jistě obeznámeni s návrhem zvýšení DPH na knihy. Ti, kteří je nesledují, to zjistili teď.
Nabízím petici.
Jedná se spíše o výzvu. Na obranu knih, stojí psáno. Bude předložena vládě. Na facebooku už se tento odkaz vyskytl, ale aby ho viděli všichni, měl by být i tady. A opovažte se na něj mít nějaký kecy, na knihách přece záleží všem!
Hlasujte. Šiřte petici dál. Buďte čtiví.

Vaše všemi milované Babe ^^

Des a Mon vám osvětlí to "snílkovství"

27. února 2011 v 21:05 | Lord Destinaetus & Monica Otmili
Tento článek začnu já, jakožto hlavní správce, a ukončí Monica Otmili, jakožto správkyně Repetitia a vyjádří se i někteří ostatní správci.

V poslední době nám do sebe jaksi narážejí vducholodě, blbnou astroláby a jsou zmatky v podpalubí.
Zavedli jsme nový systém přijímání a zatím to vypadá, že z jeho anket projde pouze 50% žadatelů. Je to kruté, ale to byl účel. Máme už členů moc. A s kvantitou se ztrácí co? Správně, kvalita. Dokonce hodláme urychlit Repetitio. Buďme upřímní, spoustu lidí jsme přijali jen proto, že měli autorský blog, definici snílkovství jsme neměli. Ale ptali jse se, co to "snílkovství" vlastně je, takže jsme něco zformulovali.

Moje definice zní:
Snílek je v podstatě takový rebel v reálném životě. Je jedno jestli píše povídky, kreslí nebo jen vede deník. Jeho blog vás okamžitě něčím nadchne, něčím zaujme, chcete se vrátit. Z jeho povídek se vám rozproudí fantazie. Z kreseb dýchá vlastní život. Při čtení deníku se svalíte smíchy. Jeho úvahy vás donutí utvořit si i svůj názor. Snílek je prostě osobnost.

Snílkům

26. února 2011 v 15:52 | Berenika
Naši milí snílci,
poslali jste nám už spoustu milých komentářů, na které jsme hrdí.
My správci. Ani netušíte, jak lahodně to zní mezi tím negativním zbytkem.
Pořád jsme tvrdili, že s Ak nechceme mít nic společného.
Snažili jsme se naše ,,Rebelství" které nás jako první spojilo trochu zkrotit a nakonec jste to právě VY, kdo nás s Ak spojují. Není to tím, že bysme byli srovnáváni, i když víme, že tomu se asi nevyhneme tak lehce, ale kvůli tomu, že to, co nás může nejdříve zničit bude hromada členů. Členů, které máme takřka jen na okrasu. Dám vám příklad.

Upozornění pro snílky z Ak podruhé

14. února 2011 v 11:53 | Berenika

Dodatek 17:28 - Prosím čtěte!

 - Prosím, aby co nejvíce Snílků kliklo v anketě. Jedná se o to, zda pořád chcete tento přehled lidí z Očistce. Vím, že spoustu lidí už na Ak příliš nechodí, ale nechtějí ani odejít (modrá barva v Očistci) a proto jsem s tím začala. Teď vás prosím o názor, zda to tak má být stále.
Banner - Regnat (tlustý)

Jak napsat knihu?

12. února 2011 v 22:07 | Sussanah
Banner - Regnat (úzký)
Moji Snílkové!
Určitě jste si všimli článku, kterým jsem vás chtěla upozornit na oficiální literární soutěže.
Dnes mám pro vás něco podobného. Jelikož jsme se správci přátelé i na FB, neunikl mi příspěvek od Lenny. Odkaz na kurz - Jak napsat knihu od Reného Nekudy.
Pokud pátráte v paměti, jestli ho znáte, nejste sami. Já si vybavuji jen Luďka Nekudu. Ale jestli mají společné geny, bude to stát za to! =)
Já jsem se už zaregistrovala a čekám na první email. Doufám, že to k něčemu bude.
Budu ráda, když se Snílci, kteří se zapojí, budou po ukončení kurzu informovat, jak jim to šlo a jak dopadli se svou knihou =)

Upozornění snílkům, kteří nadále sní i v AK

6. února 2011 v 12:36 | Berenika
BannerRegnat2
Dobré dopoledne Snílci,
dnes jsem se ujala i dalšího článku a to pro ty, kteří nadále jsou v Autorském Klubu.
Nepůjde o urážení jejich způsobů vykonávání práce. Nýbrž o to, že vás musíme upozornit na jednu novinku. Protože se hned ze začátku týká i některých snílků.
Omlouvám se, kdybych na někoho zapomněla, pouze jsem článek projela očima a už jsem se nestačila divit.

Začal totiž znovu fungovat Očistec ( Něco jako naše Repetitio)
A jeho správce T. se rozhodl (jako v každém svém článku na AK) změnit pravidla hry.
A to tím, že krom červené (vyhazov) žluté (oprava) a zelené (v pořádku) přidal ještě modrou barvu a to cituji -

,, A tedy k té modré barvičce. . . Zkusíme si zjistit, kdo z členů vůbec ví o tom, že je v autorském klubu a alespoň jednou za dva měsíce na blog autorského klubu zajde. Ať je vidět váš zájem - u koho je modrá barvička, napište prosím něco do komentářů ;) " Tiskař94

Oficiální literární soutěže

5. února 2011 v 17:46 | Sussanah
Banner - Regnat (úzký)

Moji Snílkové!
Jelikož spousta z vás tráví svůj čas u papíru s tužkou, řekla jsem si, že by vás mohl zajímat seznam oficiálních literárních soutěží.
Článek budu průběžně doplňovat, takže pokud vás to zajímá, dejte si ho do záložek ;)
 
 

Reklama