Principia

Principia a její nová strážkyně

10. dubna 2014 v 9:53 | Dragilia
Milí Snílci,
abychom těch změn neměli málo, hlásím se o slovo i (j)á - nová správkyně knihoven Principiae.

Dostala jsem pod křídla rubriku, která byla a stále je zaměřená na všechny psavé Snílky. Od ostatních se ale poněkud liší - už jen tím, že nemá striktně určen pouze jeden druh příspěvků.
Pro tuhle variabilitu jsem se rozhodla vám všem trochu připomenout, co do ní vlastně všechno můžete posílat. :-)

Padajúca hviezda - Dorka Jeseňská

20. února 2014 v 21:40 | Maglaiz
Tak aj ja som sa rozhodla vyjsť s kožou na trh (či ako sa to hovorí) a unášaná na krídlach snov sem posielam túto moju maličkosť.

S pozdravom
Dorka Jeseňská
Název: Padajúca hviezda

Žába - D@ve

10. prosince 2013 v 0:01 | Anne Eyre
Napadlo mě, že jsem už dlouho nic nepřidal do KS, tak pokud by nikdo nic nenamítal, navrhuji do Principia svou píseň Žába.
D@ve

Souznění - Jehané

3. prosince 2013 v 0:01 | Anne Eyre
Zdravím všechny snílky :)
Nedávno se mi podařilo zasnít se tak dokonale, až jsem se úplně zapomněla na realitu. Zvláštní na tom je, že jsem zrovna jela v plně obsazeném autě, to se mi obvykle nestává. Jako většina lidí na to potřebuji svůj klid a nesmí mě nikdo rušit. No ale stalo se. Kdo by se taky nezasnil, když projíždí okolo obrovských zlatých polí protkaných vlčími máky, v dálce se třepotají starobylé lopatky větrného mlýna a nad kapotou auta se rozprostírá nekonečné nebe... No, tím jsem vlastně jen chtěla říct, že bych se s vámi ráda podělila o další ze svých básní :)
Přeji krásné snění
Jehane

Nová Republika - papája

25. června 2013 v 0:01
Zdravím Snílkové,
nejsem si úplně jistá, jestli sem můžu poslat i trochu rozměrnější dílo, protože by se se vými 40 stránkami do článku určitě nevešlo. Proto posílám jen úvod a pokud se vám bude čtění líbit, můžete si zavítat to literární rubriky na mém blogu a dočíst konec ;) K ukázce přikládám i "titulní stránku", kterou jsem malovala pro autorský výtisk povídky ;) Snad se bude líbit ;)

Název povídky: Nová Republika
Žánr: sci-fi
Autor: papája (kreativity.blog.cz)

Jako bílá růže - Luné

18. června 2013 v 0:01
Kouzelné víkendové chvíle přeji...
Jako bílá růže
Schoulená.
Schoulená bílá růže.
Růže spících vůní.
Vůní veškerých přání.
Přání z hvězdného prachu.
Prachu jemného jako hedvábí.
Hedvábí okvětních lístků.
Lístků té bílé růže.

Jen padej - Jehane O'Tee

11. června 2013 v 0:01
Zdravím všechny Snílky,
pokud je to možné, ráda bych přispěla taky s kouskem své vlastní tvorby. Múza ke mně tentokrát spadla na démantech sypajících se z oblak...
Jen padej
padej do trávy
za krk na záda
jsem tomu ráda

Náhražka - NikaRoovy

4. června 2013 v 0:01
Ze smutku a samoty
upadám do prázdnoty.
Po tváři stékají další slzy,
kolikrát říci mám, jak mě to mrzí?

Dům od Telenty

14. května 2013 v 0:01

Na zásek se musí chytře

7. května 2013 v 0:01 | Maglaiz

Ukázka z díla - Annika

2. května 2013 v 8:41

Ukázka z díla Aidrien Assagir

27. ledna 2013 v 17:00

Pouliční lampa od Antanie

26. července 2011 v 13:10 | Berenika a Antanie
Po dlouhé době máme v Principiu další dílko. Tentokrát od Antanie z blogu originaldream.blog.cz
Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mě.

Jedno malé město. Jedna obyčejná ulice. Jeden starý dům. Jedna starobylá lampa stojící na chodníku před ním. Lampa, která se každý den, přesně s úderem šesté rozsvícela. Nikdo nevěděl, že tahle lampa je jiná, než ostatní.

Monica Otmili - O "nakažené" okurce ze Španěl

23. června 2011 v 18:49 | Berenika
Literární soutěž, kterou jsme pro vás připravili se blíží ke konci a na e-mailu už máme skvělý scénář, který jí nasadil celkem vysokou laťku. Pro ty, kteří už zapomněli zopakuji, že soutěž končí už 27.6. a já doufám, že ještě pár příspěvků mi dojde. Pravidla soutěže najdete zde.

Ale již k dnešnímu příspěvku.
Máme tu "pohádkový" příběh, který nám poslala Monica Otmili z blogu http://me-for-all.blog.cz/.

O "nakažené" okurce ze Španěl

Španělsko, to jest krásná krajina. Skoro po celý rok je tam teplo, je tam moře, lidé nejsou tolik ve spěchu, mají pravidelné siesty a všemu se tam daří.
Kousek od Valencie, více do vnitrozemí, žil zemědělec Juan José Fernandéz se svojí rodinou. Měl manželku Ameliu a tři děti - Carmen, Martu a Miguela. Zatímco děti chodily pilně do školy a nosily samé jedničky, rodiče pracovali na svých velkých polích. Jejich zdrojem obživy bylo pěstování pomerančů, rajčat a okurek. A okurky měli lidé ze všeho nejradši. Juan José byl rád, protože ty jeho patřily mezi ty nejlepší, získal už řadu ocenění a jeho okurky byly vyhlášené i v Německu, Česku, na Slovensku a také v Anglii.Když tu se jeden týden stalo něco, co by nikdo nečekal.

Představuje se vám Lanevra

24. května 2011 v 16:18 | Lanevra a Berenika
Povídek do Principia příliš nechodí a já mám v e-mailové schránce, ve složce pro tuto rubriku, příspěvky až na jeden označené jako "zveřejněné" Tedy zeleně. Za tenhle článek děkujte Lanevře. Doteď se tu podobný neobjevil, ale věřím, že na spoustu z uvedených odkazů rádi kliknete. Je to zajímavé čtení.

Ave,
nemohu říct, že bych psala nějakým neobvyklým stylem (klasika, třetí osoba, minulý čas) nebo nějak extrémně zajímavě, přesto bych se nějak ráda zapojila. Jediné, co je u mě tak nějak zajímavé je, že se věnuji u nás neprobádaným fanfiction fandomům. A v nich případně i netradičním párům.

Rozhovor s Nel-ly a Venom*

9. května 2011 v 12:26 | Berenika, Nel-ly a Venom
Dnes je tu zvláštní rozhovor... Musíte si na něj udělat názor samy a snažit se nevnímat to, jak se vymyká normálu. Pro mě je to nejlepší rozhovor jaký jsem zatím dělala. XD

První otázka pro Nel-ly
1. Začínáme zákeřnou otázkou. Proč jsi začala psát fan fiction?

Venom
Já fan fiction nepíšu :D

Nel-ly
‎"Otázka pro Nel-ly" =P
No, na fanfiction jsem narazila omylem a otevřelo mi to nový, rozšířený, svět Harryho Pottera a mě se to začalo líbit, jenže mě vždy napadlo něco navíc, co bych dodala..., a nebo prostě jiný konec příběhu, jeho další rozšíření - jak jsem si to domýšlela u většiny příběhů, které mě zaujaly. A Harry byl pro mě srdcovka, tak jsem to zkusila a ejhle… Už se vezu =)

2. Které z tvých dílek by jsi čtenářům nejvíce doporučila?

Venom
Dílek? Nejsem žádný spisovatel! :D Ale když už, tak si myslím, že by je mohly zaujmout zápisky z deníku, protože tam každý asi najde kousek sebe a takové ty běžné starosti, které máme společné. Jinak bych doporučila Paměti pana Joana, které v podstatě nepíšu já a důrazně varuji před Lady Top-InQou. Ber je prý nadšená z mého verše ve společné básni AK, já toto nadšení ovšem nesdílím.

Nel-ly
Co se mě týče - já Topinku doporučuju všemi deseti :) stále a neustále doporučuji Venom, aby jí přenechala celý blog, stala by se z ní "superstar".
Doporučit ze svých děl? Nevím, jestli jsem toho schopná… Všechno má "nejspíš" něco do sebe, ale jestli můžu pomyslným čtenářům něco doporučit: "Jdětě v rozcestnících odzadu, to co je na hoře je nejstarší a povětšinou příšerný - přesto to mám ráda."

Kdo se nebojí, nesmí do lesa od Daletth

22. dubna 2011 v 16:16

Již delší dobu mám v e-mailu tohle dílko, které rozhodně stojí za zveřejnění.
Příjemné počtení a nezapomeňte mi posílat svá literární dílka. Můžete k nim přiložit svou fotografii
nebo podobný medailonek, jaký zaslala Daletth.

Něco o Daletth

Autorka fantasy příběhů z několika rozličných světů, které sama stvořila a v nichž se můžeme setkat s více či méně známými a používanými postavami. Psaní se věnuje aktivně zhruba sedm let a všechna její dílka najdete pod stálou přezdívkou Daletth.
Na jejích stránkách, které jsou v chodu necelé dva roky, je souhrn veškeré její dosavadní tvorby. Najdete tam povídky z kategorie městské fantasy, hrdinské fantasy, romanticko-politicky laděný román nebo povídkovou sbírku s dnes poměrně oblíbenými protagonisty v podobě démonů a andělů. V poslední době je její tvorba trochu temněji laděná a zabývá se především nekromanty, černokněžníky a minotaury. Ti se vyskytují například v románu "Nevěsta císařství" nebo v novele "Mrtvá čarodějka".
Povídka "Kdo se nebojí, nesmí do lesa" patří mezi jedny z novějších děl. Není zařazena do žádného konkrétního světa a autorka by k ní chtěla říci jen jedno: "Povídka nebyla psána se záměrem stvořit hororový příběh, tak ji prosím nehodnoťte podle hororových měřítek…, jinak přeji příjemné počtení."

Odkazy na všechna zmiňovaná dílka:

Ukázka

Dnes večer, anděli, nezabíjej

11. dubna 2011 v 14:17 | Berenika & Sussanah

Navždy od Majdy

6. dubna 2011 v 15:04
Dnes tu je básničku od Majdy, kterou najdete na blogu http://okenko-do-me-hlavy.blog.cz/

Navždy

Pojď a dej mi ruku tvojí,
ukážu ti nový svět.
Půjdem tam,kde voní chvojí.
Tam dostaneš odpověď.

Hudba čtyř ročních období od Temnářky

30. března 2011 v 11:57
Dnešní, již slibovaný příspěvek, nám poslala Tereza Matoušková alias Temnářka. Věřím, že jím budete stejně okouzleni jako já.


Hudba čtyř ročních období aneb Orfeus
JARO
Na listy sněženek budu ti verše psát
inkoustem z ospalků mrazivého rána,
pod kabát schovám si misku s medem,
hrdličce uloupím vábivý hlas.
Leč zpívat ti budu tichounce,
vždyť březňáci ještě spí.
 
 

Reklama