Principia

Principia - Jak se loví draci?

6. září 2016 v 8:00 | Dragilia
Drazí Snílkové,

je to už nějaký pátek od chvíle, kdy se v knihovně slečny Principie poprvé objevily divoké smečky dráčků útočící na vše živé (a dle jejich názoru nedostatečně literárně vzdělané). První známky přišly 22. července 2014 a hned pár dnů na to vyrazila První dračí výprava, abychom ještírkům dokázali, že Snílkové se (nejen) v literatuře rozhodně vyznají.

Přestože Dračí výpravy rozhodně nekončí, jistě by neuškodila malá rekapitulace. Jednak jako určitá vzpomínka na všechny dračí nástrahy, které jsme již překonali a také... Však to znáte - lidská paměť je omylná - a pokud se nechci časem s hádanými autory opakovat, ucelený seznam se mi rozhodně bude hodit. (A ulehčí jistě práci i všem dalším nehořlavým Snílkům vyrážejícím pro indicie.)


Kdo všechno se za ty měsíce Dračích výprav objevil mezi hledanými?

Principia - 26. výprava

30. srpna 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

přichází srpnová výprava za draky. A za týden očekávejte druhé překvapení slečny Principie. (První představovala výzva S knihami až na konec světa.)

Pokud jste se podivili nad neobvyklým zápisem názvu, vězte, že jde o důsledek lítého boje s blog.cz. Jakékoli snahy o opravu již existujícího příspěvku mi totiž bojkotuje tvrzením, že "Text článku nesmí být prázdný" a na jeho smazání a znovunapsání mi pro změnu hlásí, že článek téhož jména už v daném měsíci zveřejněný je...

Fanfáry si dnes vysloužila pouze jedna osoba, kterou letní horko nezastavilo. Trubadúři, trubte pro:

Holoubka


Ta správně odhalila i hádanku za vajíčlo, takže... Oslavná salva číslo dvě patří takéž:

Holoubkoví

S knihami až na konec světa

1. srpna 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

jak jsem před týdnem slibovala, slečna Principia má pro vás další překvapení. Letní dny jsou totiž jako stvořené pro cestování. A i draci si občas protáhnou křidélka a zaletí i za hranice vlastní knihovny...


Rozhodli se, že vás tentokrát pozvou na cety s sebou. Ale nebyli by to šupináči, kdyby i v tomto případě nějak nezapojili knihy a literaturu. S draky se totiž bude cestovat hlavně s pomocí papíru a tiskařské černi - doslova na křídlech knih.


Principia - Dvacátá pátá výprava

26. července 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

přišlo volno a parádní horka. Doufám, že se pořádně chladíte, abychom vám s draky novou hádankou nepřehřívali závity.
Na prázdniny však pro vás slačna Principia připravila hned dvě překvapení - prvního z nich se dočkáte už za týden. A druhé? Však uvidíte.

Vzhledem k minulému bezfanfárovému začátku si to dnes vynahradíme a troubit budeme o sto sedm. Za Dvacátou třetí výpravu si ji totiž svojí zaslouží:

Aerosol, Veruce, Pufflie a Holoubek


A kdo odhalil cestu k odpovědím při Dvacáté čtvrté výpravě? Fanfáry zní opět pro:

Pufflie a Holoubka


Principia - Dvacátá čtvrtá dračí výprava

28. června 2016 v 8:00 | Dragilia
Drazí Snílkové,

tentokrát se draci vrací včas. (A snad se jim to tak bude dařit i nadále 0:-) )
Dnes se obejdeme bez fanfár. Naštěstí nikoli kvůli neaktivitě Snílků (či nezměrné obtížnosti hádanky). Je to způsobeno trochu pozměněnými pravidly. Pro minulé zpoždění proběhne vyhodnocení Dvacáté třetí výpravy až v červenci - a do července máte taky čas na své tipy.

Proto se rovnou můžeme pustit do nových indicií:

Principia - Dvacátá třetí dračí výprava

14. června 2016 v 8:45 | Dragilia
Milí Snílkové,

děkuji za trpělivost. Měla jsem těsně před zkouškou a proto jsem avizovala alespoň přes facebook, že se zpozdím - o dva týdny. Ty nicméně už uplynuly, takže přichází nová dračí výprava.

Ještě než se do ní pustíme, bych však ráda předestřela, jak moje "zdržení" v Principii vyrovnáme. Bylo by ode mě dosti nefér, kdybych dala na tuto výpravu čas pouze do dalšího posledního úterý v měsící (a tím hádání zkrátila právě o své zpožděné dva týdny), proto jsem se rozhodla pro opak.

S vyjitím příští dračí výpravy (28.6.) tak možnost hádání těchto indicií nebude končit jako obvykle. Dvacátá třetí (tato) a dvacátá čtvrtá výprava budou totiž společně zakončeny (a vyhodnoceny) až v červenci.
Ale teď už je třeba vyhodnotit úspěchy z minula. A mohu řící, že k mé obrovské radosti budeme dneska troubit dlouho. Fanfáry zaznějí pro:

Aerosol, Anniku, Ver., Holoubka a Teu


Zároveň se nám rozmnožila i dračí bonusová vajíčka. Kdopak na ně má dnes nárok?

Annika, Ver., Holoubek a Tea

Principia - Dvacátá druhá dračí výprava

26. dubna 2016 v 20:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

vyhlížíte už netrpělivě další indicie? Nebojte - vaše zvědavost bude vbrzku ukojena.

Nejprve je však potřeba provětrat pár dechových nástrojů. Fanfáry dnes zaznějí na třikrát. Pro:

Veruci, Vlastu a Holoubka

Principijské líhnutí - Dopis drakům (m.)

5. dubna 2016 v 5:00 | M. a Dragilia
Drazí Snílkové,

před týdnem jsem slibovala, že vám dnes představím první příspěvek k Líhnutí. M. pojala představování autorky jako otevřený dopis drakům. Tematicky se na její blog (prý) nehodí - proto ho exkluzivně dostanete pouze zde.

Pokud byste se chtěli ucházet o dalšího dráčka z Líhnutí (dle omezené nabídky jsou k dispozici už jen dva), kreativitě se meze nekladou. Portrét? Oslavná báseň? Vše je dovoleno. Jen, když se z toho draci dozvědí o novém a zajímavém autorovi či autorce!


Ale teď už je na čase přestat povídat a svěřit slovo samotné M.

Prozatím se loučí
Dragilia

Principia - Dvacátá první dračí výprava

29. března 2016 v 5:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

Měsíc se s měsícem sešel - přichází tedy dračí výprava. Dovolím si však připomenout, že nabídka z posledního článku stále ještě platí. Bonusového draka z Líhnutí si zatím vysloužila M. Phoenix (a za týden uvidíte čím). Další dva zatím na majitele čekají...
Dnes bohužel musím konstatovat, že trubadúři zůstanou bez práce. Divadelní hádanka asi byla nad snivé možnosti. Nebo na nás všechny snad leze proslulá jarní únava? Ale což, nový měsíc přináší nové možnosti. A doufám, že tentokrát nezůstanou nevyužité.

Principia - Snář (Baruschka)

22. března 2016 v 5:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

tak jsem tady zase. :-) A jen díky Baruschce nemusím citovat známý film a říci vám "Nepotěšili jste mě, ani já vás nepotěším...", protože tentokrát by to byla prachsprostá lež. Něco pro vás mám.

Nové počtení. Které navíc slečnu Principii dostalo do tak příznivého rozmaru, že na chvíli opustila své perfekcionistické způsoby a pomůže vám nevyměněným kalendářem trochu zmást draky. Že nevíte o čem mluvím? Zkusím napovědět. První jarní den. Konec zimy... Nic? A co třeba Líhnutí?

Chápu, letos přišlo jaro zas o něco dříve. (A na rozdíl od pravěku nepřineslo mamuty.) Přesto mě však překvapilo, že se nenašel ani jeden Snílek, který by se odvážil pokoušet ty malé dareby z vajíček. Ale což, minulost už nězměníme. Mám pro vás však velmi exkluzivní limitovanou nabídku - první tři Snílkové, kteří přidají odkaz na svůj příspěvek k Líhnutí (pod příslušný článek, splňující pravidla) získají svého osobního draka do sbírky.

Pospěště, konkurence je velká. (A já vám dlouho náskok dávat nebudu.)

Principia - Hajného sen (Anchor)

1. března 2016 v 8:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

slečna Principia vám posílá své pozdravy a spokojeně se uvelebuje do svého proutěného houpacího křesla. Její nekonečné knihovny totiž dostaly další přírůstek. A to potom bývá ve velmi povznesené náladě. Je sice kraťounký, ale to mu ani v nejmenším neubírá na výživnosti.

Nelekejte se. Přestože se jedná o popis (kdo by si tento útvar nepamatoval z hodin jazyka českého), rozhodně vás nečeká ubíjející nuda. Neboť Anchor je živoucím důkazem, že pokud dva dělají totéž, to samé z toho rozhodně nevznikne.

Chcete se zasnít?
(Schválně se na popisovaný obrázek podívejte až po přečtení. :-))

Principia - Dvacátá dračí výprava

23. února 2016 v 18:46 | Holoubek a Dragilia
Zdravím všechna snivá stvoření,

přichází na řadu už tradiční hádanky k (za/pře)hřívání mozků. Jste připraveni? Pojedeme z kopce!

Minulá hádanka byla značně zapeklitá. A jen s drobtem nápověd. Ale i tak se našly odvážné hledačky, které ji rozluštily. Fanfáry zaznějí pro:

Holoubka a Teu

Dračí rada se navíc rozhodla udělit jedno neplánované bonusové vajíčko. Obtížný rébus byl totiž v jednom případě rozlousknut dokonce ještě před přidáním dodatečné nápovědy. Vajíčko za rychlé reakce a bystrou hlavu dostává:

Holoubek

Principia - Líhnutí

16. února 2016 v 6:01 | Dragilia
Drazí Snílkové,

přichází velká chvíle! Po dlouhodobém pozorování (zaplaceném spoustou spálenin a propáleného šatstva) jsme konečně odhalili jedno z pečlivě střežených dračích tajemství. Jste zvědaví? Buďte!

Přichází totiž čas líhnutí!

Principia - Devatenáctá dračí výprava

26. ledna 2016 v 18:22 | Maglaiz a Dragilia
Drazí Snílkové,

jen kvůli pravidelnému vypouštění dračí výpravy jsem na chvíli vykoukla ze zpěněných vln zvaných zkouškové období. Proto také přicházím v tak pozdní hodinu. Doufám, že Vás mezitím chuť na indicie nepřešla. Ba naopak, dnes se máte na co těšit.


Minulou hádanku nám připravila Annika. Kdo se s ní popasoval? Pro koho budou dnes trubadúři troubiti?

Pro Bels, Vlastu, Holoubka, Charlie, Veruci a Teu

Principia - Osmnáctá dračí výprava

29. prosince 2015 v 19:29 | Annika a Dragilia
Hezké svátky přeji.

A ač čas Vánoční by sváděl k lenošení (aneb, ptáte-li se, proč knihovna vychází tak pozdě - zde je vaše odpověď :-D ), čeká nás další výprava. Těšíte se?

Minulá hádanka byla značně specifická. Nebo snad za to mohly blížící se svátky? Jedno je však jisté - svou příležitost ukořistit dalšího dráčka chytla za pačesy jediná odvážná. Potlesk pro:

M. Phoenix

Principia - Sedmnáctá dračí výprava

24. listopadu 2015 v 20:15 | Dragilia
Zdravím, Snílkové,

máte snad pocit, že tu někdo nestíhá? Ano, máte naprostou pravdu! Ale ani to mě nedonutí Vás ochudit o dračí výpravu.

Tentokrát se zadařilo všem hadačům a díky tomu uslyšíme pětinásobnou fanfáru. Vyhráváme pro:

Marju Virtanen, m., Maglaiz, Holoubka a Zdeňku M.

Principia - Šestnáctá dračí výprava

27. října 2015 v 20:16 | Dragilia
Zdravím všechny Snivé,

tentokrát nám poslední úterý v měsíci připadlo na úplněk. Takový krásný symbol jsem si nemohla nechat ujít a proto jsme čekali až do tmy... (Ne, jen jsem to včera nestihla přednastavit. Ale zní to takhle hezky, ne?)

Tak tedy vtejte! Knihovny Principiae opět otevírají své brány!

Jak se zdá, Snílci byli minulou hádankou přilákáni jako můry plamenem svíčky. A ke své radosti mohu říci, že všichni dokázali své snažení zúročit. Trubači dnes troubí desetkrát, pro:

Vlastu, Marju Virtanen, KayeW, Anniku, M., Pufflie,

Maglaiz, Holoubka, Zdeňku M. a Teu

Principia - Patnáctá dračí výprava

29. září 2015 v 7:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

knihovny slečny Principie opět otevírají své brány. Neb ani venkovní ochlazení drakům neubírá na síle a jsou připraveni opět potrápit Vaše hlavičky. Jste připraveni? Pojedeme z kopce!

Minulá hádanka přilákala skutečně požehnaný počet Snílků. Deset. Třem z nich však dráček uletěl o mávnutí křídel - o prostřední jméno autorky, které zapomněli uvést. Ale o koho se jedná, odhalili všichni.

Dnes tedy bohužel budou fanfáry znít jen sedmkrát. Konkrétně pro:

Anniku, Marju Virtanen, KayW, m. Phoenix, Holoubka, Vivienne a Zdeňku M.

Principia - Čtrnáctá dračí výprava

25. srpna 2015 v 13:52 | Dragilia a Daletth
Zdravím Snílkové,

snad jste si nemysleli, že jsem na vás zapomněla? Ale kdeže. Jen se právě vyskytuji v místech, kde internet funguje jen ve chvílích, kdy se jemu chce. Takže jsem se už docela obávala, jestli vypravím Dračí knihovnu včas. Ale wi-fi mi přeje, tak toho musím využít, než si to ta mrška rozmyslí. :-)

Do červencové hádanky se pustili jen tři Snílky, ale zato se všechnyi setkaly s úspěchem. Fanfáry dnes znějí pro:

Marju Virtanen, Holoubka a Zdeňku M.

Principia - Třináctá dračí výprava

27. července 2015 v 8:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové!

Jakpak jste se těšili? Vyhlíželi jste zprávy z Knihovny? Pak jste na správném místě!

Mám pro Vás ale malé (nepříjemné) překvapení. Vzhledem k tomu, že se momentálně nenacházím ve virtuální realitě, možná statistiky nebudou zcela souhlasit. Pokud jste si tedy na oddračování vzpomněli po 16. červenci, v tomhle článku své jmého bohužel nenajdete. Ale nevěšte hlavy! O dráčky jistě nepřijdete!

Možná i kvůli tomuto předčasnému (na)uzavírání hádanky mohu zatím představit jen jediného výherce. Takže dnes bohužel fanfáry znějí jen sólo. Pro:

Daletth

Opožděné fanfáry znějí i pro:

Aerosol, Zdeňku M. a Teu

 
 

Reklama