Principia

Principie - Třicátá pátá - bonusová - výprava

18. července 2017 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

ozývám se pozdě, vím. (Aneb, kde je 20.6. kdy měla výprava vyjít.) Připletlo se mi totiž pod nohy několik neočekávaných katastrofiček, které vše odhodily stranou. Nejen, že zkouška, kvůli které jsem výpravu odsouvala, se odsunula také, ale navíc se počítač náhle rozhodl, že mu letošní horka nesvědčí. Takže místo hrátek na schovávanou s šupináči jsem se modlila, aby bylo možné zachránit všechny studijní materiály, které jsem v něm (a pouze v něm) měla uloženy.

Takže se dostávám k drakům až teď. V den odjezdu na tábor, kde budu dva týdny dělat vedoucí. Takže místo balení vesele přednastavuju článek, protože v úterý už budu v divočině bez přístupu k internetu. (A upřímně - budu si to nesmírně užívat.)

(Takže pokud toužíte kamenovat, házejte po mě prosím alespoň jantary - ty jsou totiž nesmírně krásné.)


Začneme dvojnásobnou fanfárou za minulé úspěchy. Zaslouží si ji:

Veruce a Holoubek


Principia - Třicátá čtvrtá výprava

25. dubna 2017 v 21:32 | Dragilia
Milí Snílkové,

dnes se knihovna opět otevírá včas. Ale... ehm... přišla jsem na další chybku, kterou jsem v časech zmatku stihla napáchat. Tímto se velice omlouvám Holoubkovi, neb její e-mai k Třicáté druhé výpravě jsem sice v e-mailu našla, ale při vypouštění následující Výpravy jsem na něj zapomněla jako na smrt.

Náleží jí tedy první (opožděná) fanfára dnešního dne. Sypu si popel na hlavu a trubači troubí pro:

Holoubka


Za výpravu Třicátou druhou budeme vyhrávat natřikrát. Svou chvíli slávy si vysloužily:

M. Phoenix, Veruce

a s drobným přimhouřením očka i

Tea


A výprava Třicátá třetí přinese salvu jedinou:

Holoubkovi

Principia - Třicátá třetí výprava

28. března 2017 v 22:06 | Dragilia
Milí Snílkové,

sice dnes ještě neuslyšíte, jak dopadla výprava číslo 32 (neb bych vás tím připravila o drahocený čas využitelný k zdolání dračích nástrah), ale přináším s sebou alespoň nové indicie.

Princpia - Výprava třicácá druhá

14. března 2017 v 21:42 | Dragilia
Milí Snílkové,
.
velmi děkuji za vaši trpělivost. (Aneb nedorazily mi zatím žádné huláky... A rozhodně to nesouvisí s tím, že jen malé procento z vás by vědělo, kam je posílat. :-) ) Zdá se, že rok se sedmičkou na konci bude ještě hektičtější (a praštěnější) než ten předchozí. Přesto doufám, že se mi už brzy podaří trochu stabilizovat signál mutigalaktického vysílače a konečně odstraním ty to malé (ehm, trochu větší) výpadky.
.
Vítejte v knihovně!

Nejpve se podíváme na zoubek třicáté výpravě. Fanfára zazní dvakrát. Sice jednou s přimhouřeným očkem, ale... Musím uznat, že ta otázka byla prostě podlá a zákeřná (vždyť byla taky moje... 0:-) ). Svou chvíli slávy si tak zasluhují:
.

M. Phoenix a Tea

.
Výprava třicátá první zamířila do českých luhů a hájů. A i zde nás čekají dvě oslavná zatroubení. Pro:
.

Teu a Veruci

Principia - Výprava třicátá první

31. ledna 2017 v 16:08 | Dragilia
Milí Snílkové,
.
draci se opět hlásí o své slovo. Zatím však bez vyhodnocení z minula. Posunuté vyhlášení indicií by vás totiž jinak ochudilo o sedm dní na vyřešení hádanky. A to by nebylo fér. (Zvláště, když ke zdržení došlo mým vlastním pochybením.) Dostáváte tedy - zcela grátis - další týdny k dobru - vyhodnocení třicáté i třicáté první výpravy nás totiž bude čekat až příště.
Carpe diem! (A nebo snad Carpe Jugulum?)

Principia - Výprava třicátá

3. ledna 2017 v 19:44 | Dragilia
Milí Snílkové,
velice se omlouvám za neohlášené týdení zpoždění. Tak jsem se nechala unést volnem a absencí povinností, až jsem zapomněla, že jedna na mě přeci jenom čeká. Doufám, že přijmete mé hluboké omluvy. Vynasnažím se, aby se tato situace již neopakovala.
Jsem velice potěšena, že ani neobvyklá forma indicíí vás nezmátla a i dnes zaznějí fanfáry pro tři úsěšné Snílky. Zaslouží si je:

Tea, Veruce a Holoubek

Principia - Dvacátá devátá výprava

29. listopadu 2016 v 22:33 | Dragilia
Milí Snílkové,

vzhledem k tomu, že jsem v poslední době jako brouk Kvapník ("Ne, ne ne, nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím. Nestíhám, vážení, mám veliké zpoždění..."), pokusím se být dnes stručná.


Trubadůry ale stejně neušetřím. Zadují dnes dvakrát. Pro:

Lenny a Holoubka

Principia - Dvacátá osmá výprava

25. října 2016 v 16:58 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

i tento měsíc na vás čekají draci a jejich hádanky. Jste připraveni? Protože ty malé šupinaté potvůrky určitě ano.
Fanfára dnes zazní jen jednou. O to větší sláva k ní tedy náleží, neboť jediné Snílce se podařilo rozklíčovat dračí rébus. Aplaus zní pro:

Holoubka

Principia - Dvacátá sedmá výprava

27. září 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

knihovna opět otvírá své brány. Zachtělo se vám knih? A nebo "jen" dračího dobrodružství. Tak či onak, jste vítáni!


Fanfáry dnes zaznějí přímo pohádkově - třikrát. Zakladatele science fiction se totiž nezalekly:

Veruce, Holoubek a M.

Principia - Jak se loví draci?

6. září 2016 v 8:00 | Dragilia
Drazí Snílkové,

je to už nějaký pátek od chvíle, kdy se v knihovně slečny Principie poprvé objevily divoké smečky dráčků útočící na vše živé (a dle jejich názoru nedostatečně literárně vzdělané). První známky přišly 22. července 2014 a hned pár dnů na to vyrazila První dračí výprava, abychom ještírkům dokázali, že Snílkové se (nejen) v literatuře rozhodně vyznají.

Přestože Dračí výpravy rozhodně nekončí, jistě by neuškodila malá rekapitulace. Jednak jako určitá vzpomínka na všechny dračí nástrahy, které jsme již překonali a také... Však to znáte - lidská paměť je omylná - a pokud se nechci časem s hádanými autory opakovat, ucelený seznam se mi rozhodně bude hodit. (A ulehčí jistě práci i všem dalším nehořlavým Snílkům vyrážejícím pro indicie.)


Kdo všechno se za ty měsíce Dračích výprav objevil mezi hledanými?

Principia - 26. výprava

30. srpna 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

přichází srpnová výprava za draky. A za týden očekávejte druhé překvapení slečny Principie. (První představovala výzva S knihami až na konec světa.)

Pokud jste se podivili nad neobvyklým zápisem názvu, vězte, že jde o důsledek lítého boje s blog.cz. Jakékoli snahy o opravu již existujícího přízpěvku mi totiž bojkotuje tvrzením, že "Text článku nesmí být prázdný" a na jeho smazání a znovunapsání mi pro změnu hlásí, že článek téhož jména už v daném měsící zveřejněný je...

Fanfáry si dnes vysloužila pouze jedna osoba, kterou letní horko nezastavilo. Trubadúři, trubte pro:

Holoubka


Ta správně odhalila i hádanku za vajíčlo, takže... Oslavná salva číslo dvě patří takéž:

Holoubkoví

S knihami až na konec světa

1. srpna 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

jak jsem před týdnem slibovala, slečna Principia má pro vás další překvapení. Letní dny jsou totiž jako stvořené pro cestování. A i draci si občas protáhnou křidélka a zaletí i za hranice vlastní knihovny...


Rozhodli se, že vás tentokrát pozvou na cety s sebou. Ale nebyli by to šupináči, kdyby i v tomto případě nějak nezapojili knihy a literaturu. S draky se totiž bude cestovat hlavně s pomocí papíru a tiskařské černi - doslova na křídlech knih.


Principia - Dvacátá pátá výprava

26. července 2016 v 8:00 | Dragilia
Milí Snílkové,

přišlo volno a parádní horka. Doufám, že se pořádně chladíte, abychom vám s draky novou hádankou nepřehřívali závity.
Na prázdniny však pro vás slačna Principia připravila hned dvě překvapení - prvního z nich se dočkáte už za týden. A druhé? Však uvidíte.

Vzhledem k minulému bezfanfárovému začátku si to dnes vynahradíme a troubit budeme o sto sedm. Za Dvacátou třetí výpravu si ji totiž svojí zaslouží:

Aerosol, Veruce, Pufflie a Holoubek


A kdo odhalil cestu k odpovědím při Dvacáté čtvrté výpravě? Fanfáry zní opět pro:

Pufflie a Holoubka


Principia - Dvacátá čtvrtá dračí výprava

28. června 2016 v 8:00 | Dragilia
Drazí Snílkové,

tentokrát se draci vrací včas. (A snad se jim to tak bude dařit i nadále 0:-) )
Dnes se obejdeme bez fanfár. Naštěstí nikoli kvůli neaktivitě Snílků (či nezměrné obtížnosti hádanky). Je to způsobeno trochu pozměněnými pravidly. Pro minulé zpoždění proběhne vyhodnocení Dvacáté třetí výpravy až v červenci - a do července máte taky čas na své tipy.

Proto se rovnou můžeme pustit do nových indicií:

Principia - Dvacátá třetí dračí výprava

14. června 2016 v 8:45 | Dragilia
Milí Snílkové,

děkuji za trpělivost. Měla jsem těsně před zkouškou a proto jsem avizovala alespoň přes facebook, že se zpozdím - o dva týdny. Ty nicméně už uplynuly, takže přichází nová dračí výprava.

Ještě než se do ní pustíme, bych však ráda předestřela, jak moje "zdržení" v Principii vyrovnáme. Bylo by ode mě dosti nefér, kdybych dala na tuto výpravu čas pouze do dalšího posledního úterý v měsící (a tím hádání zkrátila právě o své zpožděné dva týdny), proto jsem se rozhodla pro opak.

S vyjitím příští dračí výpravy (28.6.) tak možnost hádání těchto indicií nebude končit jako obvykle. Dvacátá třetí (tato) a dvacátá čtvrtá výprava budou totiž společně zakončeny (a vyhodnoceny) až v červenci.
Ale teď už je třeba vyhodnotit úspěchy z minula. A mohu řící, že k mé obrovské radosti budeme dneska troubit dlouho. Fanfáry zaznějí pro:

Aerosol, Anniku, Ver., Holoubka a Teu


Zároveň se nám rozmnožila i dračí bonusová vajíčka. Kdopak na ně má dnes nárok?

Annika, Ver., Holoubek a Tea

Principia - Dvacátá druhá dračí výprava

26. dubna 2016 v 20:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

vyhlížíte už netrpělivě další indicie? Nebojte - vaše zvědavost bude vbrzku ukojena.

Nejprve je však potřeba provětrat pár dechových nástrojů. Fanfáry dnes zaznějí na třikrát. Pro:

Veruci, Vlastu a Holoubka

Principijské líhnutí - Dopis drakům (m.)

5. dubna 2016 v 5:00 | M. a Dragilia
Drazí Snílkové,

před týdnem jsem slibovala, že vám dnes představím první příspěvek k Líhnutí. M. pojala představování autorky jako otevřený dopis drakům. Tematicky se na její blog (prý) nehodí - proto ho exkluzivně dostanete pouze zde.

Pokud byste se chtěli ucházet o dalšího dráčka z Líhnutí (dle omezené nabídky jsou k dispozici už jen dva), kreativitě se meze nekladou. Portrét? Oslavná báseň? Vše je dovoleno. Jen, když se z toho draci dozvědí o novém a zajímavém autorovi či autorce!


Ale teď už je na čase přestat povídat a svěřit slovo samotné M.

Prozatím se loučí
Dragilia

Principia - Dvacátá první dračí výprava

29. března 2016 v 5:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

Měsíc se s měsícem sešel - přichází tedy dračí výprava. Dovolím si však připomenout, že nabídka z posledního článku stále ještě platí. Bonusového draka z Líhnutí si zatím vysloužila M. Phoenix (a za týden uvidíte čím). Další dva zatím na majitele čekají...
Dnes bohužel musím konstatovat, že trubadúři zůstanou bez práce. Divadelní hádanka asi byla nad snivé možnosti. Nebo na nás všechny snad leze proslulá jarní únava? Ale což, nový měsíc přináší nové možnosti. A doufám, že tentokrát nezůstanou nevyužité.

Principia - Snář (Baruschka)

22. března 2016 v 5:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

tak jsem tady zase. :-) A jen díky Baruschce nemusím citovat známý film a říci vám "Nepotěšili jste mě, ani já vás nepotěším...", protože tentokrát by to byla prachsprostá lež. Něco pro vás mám.

Nové počtení. Které navíc slečnu Principii dostalo do tak příznivého rozmaru, že na chvíli opustila své perfekcionistické způsoby a pomůže vám nevyměněným kalendářem trochu zmást draky. Že nevíte o čem mluvím? Zkusím napovědět. První jarní den. Konec zimy... Nic? A co třeba Líhnutí?

Chápu, letos přišlo jaro zas o něco dříve. (A na rozdíl od pravěku nepřineslo mamuty.) Přesto mě však překvapilo, že se nenašel ani jeden Snílek, který by se odvážil pokoušet ty malé dareby z vajíček. Ale což, minulost už nězměníme. Mám pro vás však velmi exkluzivní limitovanou nabídku - první tři Snílkové, kteří přidají odkaz na svůj příspěvek k Líhnutí (pod příslušný článek, splňující pravidla) získají svého osobního draka do sbírky.

Pospěště, konkurence je velká. (A já vám dlouho náskok dávat nebudu.)

Principia - Hajného sen (Anchor)

1. března 2016 v 8:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

slečna Principia vám posílá své pozdravy a spokojeně se uvelebuje do svého proutěného houpacího křesla. Její nekonečné knihovny totiž dostaly další přírůstek. A to potom bývá ve velmi povznesené náladě. Je sice kraťounký, ale to mu ani v nejmenším neubírá na výživnosti.

Nelekejte se. Přestože se jedná o popis (kdo by si tento útvar nepamatoval z hodin jazyka českého), rozhodně vás nečeká ubíjející nuda. Neboť Anchor je živoucím důkazem, že pokud dva dělají totéž, to samé z toho rozhodně nevznikne.

Chcete se zasnít?
(Schválně se na popisovaný obrázek podívejte až po přečtení. :-))
 
 

Reklama