Praepositio

Na kus řeči s M. Phoenix potřetí

26. prosince 2014 v 13:38 | Maglaiz
V předchozích částech jsme se dozvěděli o její cestě do Klubu Snílků a o jejím blogu. V poslední části se podíváme na zoubek M. Phoenix z trochu jiného úhlu a dočkáte se i šokujícího odhalení. Neváhejte a čtěte!

Na kus řeči s M. Phoenix podruhé

26. prosince 2014 v 13:28 | Maglaiz
M. Phoenix se nám rozpovídala a já byla ráda. Obávala jsem se, že M. Phoenix bude minimalistou i v tomto rozhovoru a uplatní spartanské vyjadřování. Naštěstí M. odhodila minimalismus a spustila.

Na kus řeči s M. Phoenix

26. prosince 2014 v 13:18 | Maglaiz
Drazí Snílci, dozajista si pamatujete, že jsem při vyhlašování Honu na bludišťáky uveřejnila i tři stupně odměn. Nyní je čas plnit své sliby a dát M. Phoenix vyslouženou odměnu.

Rozhovor s Temnářkou

30. srpna 2012 v 16:03 | Nancy Farraigeová
Ahoj Snílci!
Jak jsem psala asi před měsícem, zkouším tuhle výslechovou rubriku trochu vzkřísit. Dneska tu pro Vás mám první rozhovor s Terezou Matouškovou alias Temnářkou. Pár slov o autorce Podmoří a bibliografii najdete zde. Pokud by se našel nějaký odvážlivec se zájmem o rozhovor, nechť napíše sem: Nanciin.mejl@seznam.cz.

Praepositio - znovuobnovení

1. srpna 2012 v 20:57 | Nancy Farraigeová
Ahoj snílci,
Jmenuju se Nancy Farraigeová. Nedávno jsem se nabídla, že převezmu rubriku Praepositio, která se má zabývat rozhovory s některými z vás. S lidmi, kteří mají, co říct. Musím se přiznat, že s něčím takovým nemám absolutně žádné zkušenosti, tak buďte, prosím, shovívaví :-)
Asi bych měla udělat nějaké to představení se, ale nevím moc, co bych vám o sobě řekla... Nuže, je mi čerstvě šestnáct, pocházím z Prahy. Jsem hodně věřící ale mám ráda fantasy a všechno zavánějící nadpřirozenem (trochu paradox, ale to je ještě ten nejmenší).
Pokud by někdo měl zájem o rozhovor, napište mi na email Nanciin.mejl@seznam.cz, popřípadě na ksichtoknihu pod jménem výše uvedeným, vaše jméno, email a adresu vašeho blogu, popřípadě můžete přidat fotku, obrázek, krátkou ukázku tvorby, cokoliv co by mohlo rozhovor trochu oživit, či mu dodat směr.
To je asi vše, co bylo potřeba na úvod říct. Rozhovory budu zveřejňovat maximálně jednou za dva tři týdny. Tak doufám, že bude co zveřejňovat :-)

Rozhovor s Daletth

28. září 2011 v 23:08 | Temnářka
Zdravím!

Rozhodla jsem se převzít po naší drahé Saliene rubriku s rozhovory a po dlouhé odmlce ji vzkřísit. Dnes vám přináším rna zkoušku rozhovor se snílkem Daletth, který jsem dělala pro Spisovatele.
Odvážlivci, kteří se nebojí temnářského křížového výslechu, nechť pokračují sem.

Sussanah

9. února 2011 v 12:00 | Salliene
BannerPraepositio2
Sussanah a první "velký rozhovor"... :)

Lady Dariel

6. února 2011 v 13:30 | Salliene
BannerPraepositio2

Po delší době zase základní rozhovor s jedním ze správcům, dneska s Lady Dariel, a jejím blogem lady-dariel.blog.cz
(Myslíš, že Lady D. už 17 je, ale já jsem ten rozhovor nebyla schopná zveřejnit...)

1.Jak vznikla tvoje přezdívka, kolik ti je let?
no..moje přezdívka vznikla po přečtení jedný knížky(bohužel už nevím nazev) kde byla jedna čarodějnice a ta se jmenovala podobně..jen sem si k tomu dopsala to Lady, trochu pozměnila písmenka :D a byla přezdívka na světě:) jinak mi bude přesně za 29 dnu 17 :)

Monica Otmili

24. ledna 2011 v 16:48 | Salliene
Ahoja, ahoja... :)
Omlouvám se, že ode mě tady tak dlouho nic nepřibilo, ale internet není můj nejlepší kamarád... Prostě pár dní nešel. takže se omlouvám těm, kteří poslali "prosbu" o rozhovor... Na otázkách už pracuju. :)

Dneska už Monica Otmili se svým blogem me-for-all.blog.cz1. Jak vznikla tvoje přezdívka, kolik ti je let?
Přezdívka vznikla spojením mého milovaného jména, které ovšem není moje, a úpravou jména mojí vymyšlené holčiny Otmy, jež se zrodila před pár lety v mé mysli a poté mi přirostla k srdci.Můj věk již překročil hranici kritických třinácti, ale k patnáctce se ještě nemá. Myslím, že to nebude těžké uhádnout. :)

Sussanah de Silva

5. ledna 2011 v 14:36 | Salliene
Dneska Suss, jenom ve zkratce, později budou otázky podrobnější,... Ale to si ještě musíte počkat.. :)
Salliene 

1. Jak vznikla tvoje přezdívka, kolik ti je let?
Přezdívka Sussanah de Silva je zkomolená složenina jmen dvou postav z knihy Mediátor od Meg Cabot (kterou mimochodem vřele doporučuju a to všech šest dílů!), Susanah Simon je hlavní hrdinkou celé ságy a jejím hlavním znakem je to, že vidí duchy a Jesse de Silva je duch, který bydlí v jejím novém pokoji =) Celejch šest dílů to mezi nima jiskří, ale k ničemu vlastně nedojde, tak jsem jejich osudy spojila alespoň takhle =)
Věk? To je ošemetné! =D Vůbec bych se nedivila, kdybych byla z celého KS nejstarší! O_O Je mi 25, ale to až v únoru =)

Salliene

3. ledna 2011 v 12:00 | Salliene
Dnes jsem vyzpovídala sebe... :)
Na starosti mám tuto rubriku - praepositio a dotazovou rubriku Ignorantia.

 1. Jak vznikla tvoje přezdívka, kolik ti je let?
        Salliene? Sall vzniklo z konce příjmení pro mě velmi důležitý osoby a "ene" znamená dánsky "jeden", a ono to k sobě tak hezky pasovalo, ještě jsem připojila "i" a vyšlo z toho... tohle.
  Je mi 13, jsem ještě dítě, ale nějak netoužim po odspělosti, po tom velikým čísle, ani po občance.

 2. Jak dlouho máš blog? Dokázal /a by ses s ním "rozloučit"?
         Blog mám asi měsíc, nicméně není to můj první blog. Rozloučit? Vlastně jo... Už jsem to dvakrát zkusila. I když svůj blog opravdu "miluju", opustit bych ho dokázala.

 3. Ať už jde o psaní povídek či básní, grafiku, malování nebo psaní deníku - co Tě k Tvému koníčku přivedlo?
          K psaní povídek mě přivedla a inspirovala moje mamča, která mi, když jsem byla malá, vymýšlela krásné pohádky a uměla je nádherně vyprávět. První povídka, kterou jsem napsala, byla o kolouškovi a veverce, jak porazili zlého čaroděje "Zlouna". Pořád jí mám doma, pořád si jí čtu a zpomínám si proč jsem ten konec tak rychle utla - už mě to nebavilo. Ale stejně je to příjemný, vidět své první "dílo".

 4. Na nápadu založit klub snílků jste se podíleli společně, baví Vás tahle "funkce"?
          Nebýt Dese, který to navrhl, nic by z toho nebylo. Začalo to postupně, pár dní jsme se jenom dohadovali o založení klubu, až o pár dní později někdo něco napsal a až po pár hodinách to bylo jasný. A teď jsme tady. Píšem články... Já vždycky chtěla dělat něco takovýho, proto věřim, že mě to bude bavit stále víc a víc.

 5. Jak trávíš volné chvilky, když zrovna nesedíš u počítače? Četbou, procházkou lesem...?
         Čtu moc ráda, stejně tak ráda i kreslím a chodim na hip-hop. Soutěže a mistrovství jsou stále častěji, takže na blog, povídky i četbu mám teď mnohem míň času, ale snažim se to zvládat.

 6. Když jsi načínal/a se svým blogem - jaký byl Tvůj cíl? Od začátku si uchovat autorský blog, nebo byli Tvoje začátky "kopírácké"?
         Na prvním blogu to byl převážně deník a obrázky, většinou animace, ke kterým přibývalo stále více komentářů, tak jsem byla víc neautorská, než autorská. Později jsem se ale rozhodla být autor a stala jsem autorskou, líbilo se mi to o moc víc, než ty pixelky na mým blogu. Můj cíl? Nebyl nijak vyjímečný - prostě jen blog, říkala jsem si: Snad to bude aspoň trochu úspěšný...

Děkuju Ti za rozhovor... :)

Berenika

2. ledna 2011 v 12:00 | Salliene
Rozhovor s Ber, která zřizuje rubriku principia.
> 1. Jak vznikla tvoje přezdívka, kolik ti je let?

Je mi třináct a moje přezdívka vznikla před dvěma lety.
Jak? Na to neumím odpovědět. Možná jsem to někde četla, ale význam toho jména
jsem se dozvěděla až dlouho poté. Berenika znamená ,,Ta, která přináší vítězství"
A já si říkám, že je škoda, že to na mě nesedí.
Nejdřív jsem si říkala klasicky Jane, což bylo jen o jedno písmeno od mého
pravého jména - tedy Jana. To znamená cosi jako
,,Dar od boha" přesně si nepamatuji znění.
Teď se to zkrátilo zkrátka na Ber.

Hlavní správce - Destinateus

1. ledna 2011 v 11:04 | Salliene
Rozhovory se správcema jsou tady. :)
Těšit se můžete na rozhovory se všemi správci, jsou to jen základní otázky, které mají všichni stejné, mají za účel přivést Vás do "obrazu". 

Destinaetus      self-hatred.blog.cz

1)Jak vznikla tvoje přezdívka, kolik ti je let?
          No to ani nevím. Bylo to asi kvůli více věcem. Tak zaprvé, moje písmeno je D...dřív sem se jmenoval Deren, takže k tomu "De" mám blízko. A pak podobnost s Destiny (osud) asi proto, že sem pohansky založený . A latinské zkrášelení, protože mám rád a studuju latinu :)  Já fakt nevim, extra důvod nemám, to byl chabej pokus o analýzu :D
Hniju tady na tej planetě už 18 let  :)

Praepositio

31. prosince 2010 v 17:48 | Temnářka

Praepositio


V této rubrice se budou objevovat rozhovory se zajímavými členy Klubu Snílků. Pokud si myslíte, že máte světu co sdělit, ozvěte se mi na mail, tetka Temnářka vás vyzpovídá.

Zašlete mi, prosím...
Krátké info o sobě a ukázku své tvorby. Stačí kupříkladu jeden odstavec textu a obrázek, rozhovor to oživí.
Nezapomeňte připsat adresu svého blogu!
Do předmětu napište "rozhovor".

Na co se budu ptát?
Na blog, vaši tvorbu a názory. Otázky budu tvořit blogerovi na míru.

Kontakt:
mail: terezamatouskova@post.cz
facebook: http://www.facebook.com/temnarka


Těším se,
Temnářka (www.temnarka.blog.cz)
 
 

Reklama