Photo

Photo - Sklenice vody

7. června 2017 v 20:48 | Zdeňka M.
Přístav pro všechny zasněné fotografy hlásí návrat.

Photo - Stmívání nad Brnem

17. února 2016 v 20:03 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
minule jsem vám zadala dva úkoly - fotku na valentýnské téma, kterou můžete posílat ještě do dnešní půlnoci. Odměnou vám bude 1 čajožrout. Druhým úkolem bylo napsat drabble či báseň na téma Severus Snape, za oba jsou 2 čajožrouti (pokud napíšete obojí, tak dostanete 4 čajožrouty). Své "sto-slovné" dílko zaslala pouze Illienel, tak jsem se rozhodla vám úkol se Severusem prodloužit. Drabble, báseň nebo obojí můžete zasílat do 23. února.
Photo je tady pro všechny Snílci, kteří rádi fotí. Takže pokud máte nějakou fotku, kterou chcete ukázat, tak neváhejte a pošlete ji. Do Phota můžete posílat cokoliv - krajinky, zvířata, lidi (klidně i akty) nebo svět kolem nás.
Nebojte se a posílejte cokoliv vás napadne na náš klubovém emailu klub.snilku@email.cz, do předmětu piště Photo a k fotografii připojte název s popisem, nezapomeňte se podepsat a přiložit odkaz na blog.

Photo - Modré Vánoce

3. února 2016 v 21:25 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
po delší době tu máme nové Photo. Sice už je únor, ale proč si nezavzpomínat na čas vánoční? Navíc krásně sladěný do modré barvy. Za nádherné fotografie patří velké díky Bels. Zimní photo výzvy byla pouze do konce ledna, ale pokud chcete, tak můžete posílat zimní fotky i nadále.
Dnes hledejte o trochu níže hned dva úkoly, za které můžete získat až pět čajožroutů! Blíží se jaro, tak je potřeba všechny spáče probrat. :-)

Photo - Vánoce

30. prosince 2015 v 21:00 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
zítra je Silvestr, tak vám popřeji krásnou oslavu nového roku, i když já se oslav moc neúčastním, jen si s rodinou přiťukneme. :-)
Úkol z minula vyfotit stromek zůstává a klidně připojte fotku nějakého pěkného ohňostroje, pokud se ho podaří zachytit. Dnes přenechám hlavní slovo M. Phoenix, protože mi blbne připojení.

Photo - Krásné Vánoce

23. prosince 2015 v 21:33 | Zdeňka M.
Drazí Snílci,
teď před Vánoci jsem nějak nestíhala a na email mi stejně nepřišla žádná fotografie, tak omluvte mé mlčení. Venku počasí připomíná spíše říjen a ne prosinec, přesto je zítra Štědrý den. Chci vám popřáti krásné Vánoce, prožití klidných svátků, bohatého Ježíška a hlavně si je pořádně užijte.

Photo zimní výzva

2. prosince 2015 v 22:25 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
minule jsem vám zadala otázku "Máte nějakou knihu spojenou s Vánocemi?", pár odpovědí se mi již sešlo, a tak vám ponechám ještě jeden týden, abyste se mohli zapojit. Tentokrát je tu totiž speciální Photo, jelikož nadešel čas vyhlásit Photo výzvu na zimu, což je něco jako focení na zadané téma.

Photo - Podzim

25. listopadu 2015 v 8:00 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
minule jsem vám zadala tři krátké úryvky, podle kterých jste měli určit knihu a autora. Asi to bylo více než jednoduché, protože všichni uhodli a odměna v podobě jednoho čajožrouta je nemine. Strávná odpověď totiž zněla Harry Potter a Kámen mudrců od J.K.Rowling.

Komu zazvoní kouzelný zvoneček?

Bels, Vlasta, m. Phoenix, Dragilia, Opti-Mystique, Ver., Illienel, Tea.

Photo - Pár momentů s knihami

18. listopadu 2015 v 14:28 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
v předchozím Photu jsem vám zadala knižní ukázku a vy jste měli určit, z jaké knihy pochází a kdo je autorem. Musím vás pochválit, všichni se trefili přímo do cíle.

"Jak je to smutné! Já budu jednou starý, strašný, příšerný. Ale tenhle obraz zůstane vždycky mladý. Nikdy nebude starší než v tento pamětihodném červnovém dni... Kdyby to tak mohlo být opačně! Kdybych tak já mohl zůstat vždycky mladý a stárnout mohl ten obraz. Za to bych dal všechno! Ano, na celém světě není pranic, co bych za to nedal. Dal bych za to svou vlastní duši."

Asi to nakonec nebylo tak těžké, jak jsem si myslela. Správná odpověď zněla Obraz Doriana Graye a autorem je Oscar Wilde. Takže i dnes zadám ukázku k poznání, ale tu najdete jako obvykle níže.

A komu zazvoní kouzelný zvoneček?

Bels, Vlasta, Illienel, m. Phoenix, Tea, veruce.

Photo - Knižní momenty

11. listopadu 2015 v 5:36 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
populace čajožroutů je stále přemnožená a jsou schopni čmajznout cokoliv, proto si na svůj čaj dávejte pozor. Včera před mým zrakem jedna z těch malých potvůrek odnesla celou krabici čaje a další pospíchal pryč s hrnkem horkého čaje, div, že se ten pidižvík neopařil. Proto se nebojte a lovte další čajožrouty!

Minule jsem vám zadala, abyste napsali deset knih, které napsal Jules Verne. Tento spisovatel jich napsal opravdu hodně, a tak nějaké uvedu jako příklad - Děti kapitána Granta, Dvacet tisíc mil pod mořem, Tajuplný ostrov, Patnáctiletý kapitán, Zemí šelem, Pět neděl v balóně, Cesta kolem světa za 80 dní, Cesta do středu Země, Ze Země na Měsíc, Na kometě, Vynález zkázy, Ocelové město, Tajemný hrad v Karpatech...
Byl to úkol za dva čajožrouty, všem zúčastněným je připisuji, pouze Pufflie dostene jen jednoho, jelikož napsala pouze pěk knih.

A komu zazvoní kouzelný zvoneček?

m. Phoenix, veruce, Bels, Illienel.

Photo - Barevné svazky

4. listopadu 2015 v 8:00 | Zdeňka M.
Ahoj Snílci,
minule jste měli napsat, proč máte či nemáte podzim. Zapojili se tři snílci a všichni dostanou po jednom čajožroutovi. Dnes bude úkol za dva čajožrouty, ale o tom se dozvíte níže. A pro koho tentokrát zazvoní kouzelný zvoneček?

Chat Parisien, Vlasta a Bels.

Photo - Tuláček

21. října 2015 v 8:00 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
minule jste dostali otázku za jednoho čajožrouta. Měli jste napsat pořadí knih (dílů) ze série Robert Langdon, kterou má na svědomí Dan Brown. Správná odpověď je Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda (jinak také Da Vinciho kód), Ztracený symbol a Inferno.
Moc děkuji za účast, všichni odpověděli správně, až na Vlastu. U té jsem byla na vážkách, zda jí odpověď uznat či ne, jelikož chybička se vloudila a ona napsala dvakrát Ztracený symbol, pokaždé jinde. Takže tentokrát žádného čajožrouta bohužel nedostane.

A pro koho tedy zazvoní kouzelný zvoneček?

Bels, Tea, Maglaiz, m. Phoenix a Pufflie.

Photo - Čajový okamžik

14. října 2015 v 18:56 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
dnes se podíváme na vaše fotografie na téma "čajový okamžik", které bylo zadáno v rámci lovu na čajožrouty. Moc děkuji všem Snílkům, kteří se zapojili. Níže se můžeme pokochat krásnými fotografiemi. Jen se omlouvám Vlastě, že tu ukážu jen jednu její fotku, ale tak to stálo v zadání - zachytit na jednu fotografii "Čajový okamžik".

A pro koho zvoní kouzelný zvoneček?

Chat Parisie, Vlasta, Bels a Opti-Mystique.

Listí ze stromů poletuje,
Snílek radostně tancuje...

Photo - Knižní momentky

7. října 2015 v 18:49 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
minule jsem vám zadala úkol vyfotit jednu fotografii na téma "čajový okamžik", za který můžete dostat dva čajožrouty. Zatím se zapojili čtyři Snílci, a proto jsem se rozhodla, že na vás budu hodná. Takže pokud ještě někdo chce zaslat svou fotografii, tak má ještě jeden týden - tedy do půlnoce 13. října!

Photo výzva - Magické okamžiky podzimu

4. října 2015 v 14:51 | Zdeňka M.
Drazí Snílci,
snad nikomu nevadí, že se tu mimořádně vidíme v neděli. Nebojte, příští Photo bude zase jako obvykle ve středu. Tak nezapomeňte na úkol za dva čajožrouty.
Začal říjen a to je čas na zadání nové Photo výzvy, což je něco jako focení na zadané téma, tak doufám, že se zapojíte v hojném počtu. Nikoho jistě nepřekvapí, že se téma týká podzimního času. Doufám, že nejsem jediná, které přijde podzim plný kouzel a magie, vždyť v té době slavíme Halloween, Dušičky nebo Samhain. Listí se barví a poletuje všude kolem.

Photo výzva na téma:
Magické okamžiky podzimu

Photo - Podzimní kniha

30. září 2015 v 8:43 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
minule jsme se na lov čajožroutů nevydali, a tak to dnes napravíme. Tentokrát to budete mít trošku těžší, ale o tom se dozvíte na konci článku.
Podzim je nádherné období plné inspirace, tak vyjděte ven na procházku do lesa nebo třeba do parku a pořádně se kolem sebe rozhlédněte. Věřím, že spatříte skutečné kouzlo podzimních dní a pokusíte se je zachytit...

Photo - Knižní svačiny

23. září 2015 v 8:00 | Zdeňka M.
Drazí Snílci,
jak je vidět, čaj a podzim patří k sobě. Děkuji všem, kteří se zapojili do minulé otázky, kde měli napsat své oblíbené čaje. Směsice je to různorodá - zelené, černé, bylinkové, ovocné čaje nebo třeba čokoládový čaj. Každý si v tom obrovském množství nějaký najde. :-)

A komu zvoním na oslavu kouzelným zvonečkem?

Elizabeth B., Maglaiz, Illienel, Opti-Mystique, Vlasta, Bels, Chat Parisien, Tea, M. Phoenix a Annika.

Photo - Momenty s knihami

16. září 2015 v 20:28 | Zdeňka M.
Photo je tu pro zasněné fotografy, kteří věčně poletují ve víru fantazie...
Zdravím Snílci,
minulá otázka "Kdo je to Gargamel a jak se jmenuje jeho kocour?" byla zřejmě vážně lehká, protože všichni odpověděli správně. Gargamel je čaroděj, který se snaží lovit (a sníst) Šmouly, ale nikdy mu to nevyjde. A společnost mu dělá kocour Azrael. Všem tleskám a mají o jednoho čajožrouta navíc. Novou otázku hledejte níže.

A kdo se zapojil?

Vlasta, Elizabeth B., Pufflie, Bels, M. Phoenix, Maglaiz, Illienel a Chat Parisien


Photo - Čmeláci

9. září 2015 v 13:32 | Zdeňka M.
Do photo výzvy s názvem Knižní momenty můžete stále posílat svá dílka, končíme 30. září!

Čaj v lodní kuchyni je stále ohrožen, takže lov na čajožrouty pokračuje... Otázku najdete níže.

Photo - Čas podzimu

2. září 2015 v 14:56 | Zdeňka M.
Photo je přístav pro každého Snílka,
pevné místo pro zasněného fotografa,
zachytit okamžik rodících se snů,
to je cíl všech našich členů...
Zdravím Snílci,
snad nic nezakřiknu, když vám poděkuji, že zasíláte své fotografie do Phota a doufám, že ve svém snažení setrváte co nejdéle, aby se nám to tady trochu oživilo. Věřím, že tak nečiníte jen pro zisk čajožroutů (o těch se dozvíte více tady), ale pro dobrý pocit a pro blaho Phota. :-)

Photo - Knižné foto

26. srpna 2015 v 8:00 | Zdeňka M.
Photo je tu pro všechny členy klubu, kteří rádi fotografují a zachycují zasněné okamžiky kolem sebe...
Zdravím Snílci,
léto končí a já tu pro vás dnes mám několik zajímavých fotografií zachycených na photo výzvu "Knižní momenty", kterou prodlužuji do 30. září, takže máte ještě čas se zapojit a poslat své fotografie. A pokud to náhodou nestihnete, tak nikomu hlavu neutrhnu.
 
 

Reklama