Interestio

Interestio pro leden

28. ledna 2015 v 23:11 | M. Phoenix
Milá snílčata,

hlásíme se vám s prvním letošním Interestiem plným zajímavých postřehů, příběhů a informací! Pokud si vzpomínáte, minulý díl nám vyšel těsně před Vánoci, a tak jsem plánovala začátkem ledna vypustit takové vyloženě povánoční, bohaté na vaše zážitky z období okolo Vánoc a na různá předsevzetí a bilancování. To mi samozřejmě z důvodu časové vytíženosti nevyšlo, ale když teď na to koukám, vidím, že takový díl by vlastně ani nemělo moc smysl dělat. Pokud si rozkliknete příspěvky z AK titulky (odkud převážně lovím zajímavé články) a zalovíte do časové oblasti okolo Vánoc, strhne se tam před vašimi zraky celá lavina takto zaměřených článků a bylo by zbytečné je sem jeden po druhém přenášet - což bych nejspíš v rámci zachování spravedlnosti musela. A tak zájemcům o vánoční vzpomínání vřele doporučuji podívat se zkrátka tam, a pro dnešní díl vybírám jen pár takových, které mě nějak zvlášť oslovily, aby celé to téma reprezentovaly. Ostatně ti, kdo dávají pozor, si zajisté všimli, že bilancovací téma stihla o pár týdnů dřív využít Dragita v Tématu Týdne. Takže kdo nestihl, nebojte se dodatečně vtírnout. A teď už jdeme na Interestio!

Vánoční voňavé Interestio

18. prosince 2014 v 21:46 | M. Phoenix a Dragilia
Velevážené vánočně naladěné snílkovstvo!

Nevím, jak vy, ale já si letos Vánoce vyloženě užívám! Vůně skořice a svařáku už mám plný nos, a přece nemám dost. Celé dny trávím snažením se o to, aby tyhle svátky byly opravdu pohodové - odpočívám, co to dá, stromeček jsem sehnala s o dost větším předstihem než vloni, dárky jsou už taky zařízené, jen je zabalit - ale to si nechávám až na později. S úklidem to oproti jiným dnům nepřeháním - ostatně každá správná hospodyňka má uklizeno nejen o Vánocích, žeáno >:), jen se postupně snažím to tu ještě víc zvelebovat, rozlepuji vánoční nálepky a připravuji vše na příchod hlavní hvězdy toho všeho - řádně chumlatého a voňavého vánočního stromečku, který si zatím v klidu opakuje svůj text ve sklepě a čeká, až ho vypustíme na jeviště.

www.pinterest.com
Taky samozřejmě pomáhám u různých domácích úkonů jako třeba mé nenáviděné mytí oken, ale jinak jsem toho názoru, že nic se nemá přehánět a Vánoce by měly být hlavně o klidu, cukroví, rodině a spoustě vůní!

Do konce prosince ještě zbývá nemálo dní a dalo by se tak říct, že na Interestio je ještě brzy, ale jak známo, v prosinci nebývá tak důležitým milníkem ani tak ten konec, jako nejprve právě ten Štědrý večer! Nedělám si iluze o tom, že už máte všichni všechno hotovo a všechny dárky nakoupeny, a proto mi přišla škoda vypouštět tenhle brilantních nápadů plný výběr až po Vánocích, kdy už to bude vlastně pasé. Taková rada či trocha inspirace na poslední chvíli může ještě leccos zachránit, a proto tento měsíc vypouštím Interestio o něco dřív, ať máte případně ještě čas nechat se nakopnout. Věřím, že hned po Vánocích se roztrhne pytel s články o tom, co bylo pod stromečkem, ale i s nejrůznějšími novoročními předsevzetími, na něž se vyloženě těším a vynasnažím se vám je přinést snad ještě začátkem ledna jako takový menší speciálek (ovšem nedělejme sliby, kdoví, jak budu po Novém Roce vypadat!)

Zatím si pěkně užívejte svátky, nehroťte to, dejte si svařáček nebo groček a hlavně nohy v teple!

Veselé Vánoce vám vinšují za Interestio vaše Emátko a šotčice Dragilia :)

Interestio listopadové = Čtení na prosinec

27. listopadu 2014 v 20:40 | M. Phoenix a další
Velevážené snílkovstvo!

Nevím, jak vy, ale já si letos listopad celkem užívám. Zpočátku návštěva Moravy a poznávání přítelovy domoviny, pak nějaké to domácí flákání (ale i pracování) a posléze naše první společná dovolená u moře - poprvé jsem se podívala na Kanáry a bylo to zatím nejdál od domova, co jsem kdy byla! A jedna zajímavost - z jedné celkem nedávné iluze jsem si udělala cover na facebooku - tomu krásnému snílkovskému motivu nešlo odolat. A co se pak přítelovi nepodaří vyfotit na tři tisíce kilometrů vzdálené Fuerteventuře? Pravda, chtělo to barevný filtr a možná to chce i trochu fantazie, ale já tam teda určitou podobnost vidím, co vy? :D


Už jsem ale zpátky ze snově dovolenkového světa a je na čase zase trochu pohnout zadkem a zapracovat. Nedaří se mi zatím sehnat kolegu nebo kolegyni na do-hodnocení třicáté sedmé vzducholodi - všichni jsou stále zavaleni povinnostmi nebo mají prostě dost práce s vlastními rubrikami a blogy. A není jim to ostatně možno vyčítat, jen se podívejte na ty překrásné a dobře vykrmené iluze, co pro nás chystá velectěná Maglaiz! A to je jen jedna z mnoha židlí, na nichž se momentálně pilně vrtí. Při páchání něčeho takového po ní nikdo nemůže chtít, aby ještě kontrolovala snílkům palubní lístky, neasi. My víme, fronta se lehce natahuje, ale jelikož ostatní správci jsou na tom podobně, budeme si holt muset ještě chvilku počkat - leda by se snad našel nějaký šikovný a ochotný snílek nesprávec, který by byl schopen se toho s námi ujmout a troufl by si na rozhodování o osudech jiných. Tak a teď chci vidět les rukou!

Do té doby si, milí čekající i dávno cestující, dopřejte alespoň trochu palubního tisku zdarma, co jsme pro vás s mým tajným šotkem pomocníčkem přichystali (šotek přidal pár odkazů a nepodepsal se, tak asi nestojí o věčnou slávu). Opět mi trochu ujela ruka s délkou, neb mi to nedá. Připadá mi užitečné sledovat alespoň po očku, co se kde komu děje. Už jen proto, abychom si připomněli, že nejsme v tom blogerském světě sami. Někdy to dá vaše vlastní problémy do trochu jiné perspektivy a to se může hodit.


Nechte si chutnat! A uteklo-li mi něco z vašeho pohledu naprosto zásadního, přihoďte to prosím nebojácně komentářem :)
S pozdravem vaše Emátko

Interestio říjnově podzimní

28. října 2014 v 18:54 | M. Phoenix a Dragilia
Velevážené zasněné osazenstvo!

Zdraví vás Emátko Fénixů. Říjen se pomalu chýlí ke konci, pohanům se blíží konec roku a nastává tak čas bilancování. A jelikož některé z níže zmíněných soutěží mají uzávěrku stanovenou právě na konec měsíce, rozhodla jsem se s laskavým svolením naší hlavní hlavounky Maglaiz vypustit balónek článek o kapku dřív, ať máte ještě možnost se zúčastnit. Nebojte se, že by to snad někoho mělo diskriminovat, říjnové články publikované odteď do konce měsíce si projdeme taky a najdeme-li v nich něco zajímavého, dozvíte se to v příštím vydání. Přece bychom nedovolily (nedolovím!), aby vám něco uteklo! :)

Z klasických, ne-li obligátních časodůvodů (protože jiné už to snad ani nebude) jsem práce na říjnovém Interestiu krátce po začátku měsíce převzala z Dragiliiných zaneprázdněných rukou já, jelikož si po roce a půl au-paiření zaslouženě válím šunky doma a jako jedna z mála tady tak na to ten čas mám. A hlavně mě to fakt baví, což se ukázalo být opět tak trochu prokletím, jelikož jak jsem se do toho dala, objevila se má grafomanská touha mít to všezahrnující a neschopnost nad něčím mávnout rukou a nedat to tam. Takže to nebude stručné, obávám se, ale ještě abyste si stěžovali! Taková nabídka, tady si snad vážně musí vybrat úplně každý. Já bych si tam pro sebe našla hned několik chutných polívčiček, nemálo slušně vydatných hlavních chodů a nejeden špičkový dezert. Ale každému podle chuti a - jak říkal můj oblíbený biologikář na gymplu - s chutí do toho, až se ucho utrhne, žeáno.

Abyste se nedivili, malé vysvětlení - zlobí mi výpis snílkovských článků, a tak jsem (snad) šťastnou rukou zalovila v útrobách rozsáhlejšího blogového universa. Snad se na mě nebudete hněvat pro ten nedostatek klubové výhradnosti a pochutnáte si, člen nečlen :)

Dělám to de facto poprvé, takže mi dejte vědět, jak se vám výběr líbil a který článek byl vaším favoritem. Koho byste si zvolili do TOP 5 letošního října? A máte sami nějaký řádně říjnový článek, který se do výpisu nedostal a o který se chcete podělit? Směle s ním do komentářů!

Příjemný podzim přeje za celou posádku M. Phoenix

Zářijové Interestio

28. září 2014 v 15:09 | Dragilia a m.Phoenix
Zdravím veškeré obyvatelstvo korábu,
trochu to vypadá, že se nám na palubě rozšířila spavá nemoc. Mnimálně mě zachvátila určitě. Protože pro probuzení jsem si s hrůzou uvědomila, že tolik očekávané Interestio zarůstá býlím a já s tím nic nedělám. A to jsem se rozhodla změnit.


S laskavým dovolením ostatních správců jsem se tedy zářijového výběru ujala já. Dostalo se mi naštěstí i pomoci od m. Phoenix, takže jsem na to nebyla zcela sama. A teď Vám mohu předložit výsledek našeho snažení:

Průzkumníkem snadno a rychle

29. června 2014 v 21:08 | Maglaiz, V. a Dragilia
Dobrý večer vinšujeme vespolek.
Jak bylo avízováno v představujícím článku, přichází první várka všemožných blogových i webových pochutin ze všech koutů internetu. Je již známo po staletí, že Snílci mají obvzláště mlsné jazýčky a ne jen tak něco jim přijde k chuti. Přesto jsme si dovolili my, správci, a Vy, Snílci, spáchat atentát na internetovou kuchyni, semhle vzíti něco od Snílků, tuhle od blogerů z blog.cz, támdle zasejc z mimo blogových vod, abrakadabra simsalabim a máme tady zajímavý švédský stůl, z něhož si dozajista každý Snílek uzobne. Je libo šunčičku, nebo sýr? Či snad ovoce máčené v čokoládě? Jen se neostýchejte.

Interestio aneb co stojí za přečtení

18. května 2014 v 21:27 | Monica Otmili
Milí Snílci, jménem celé posádky bychom Vám chtěli představit novou rubriku, která Vám přinese sny ještě blíž - skoro až pod nos.
Interestio, nebo také plný pytel zajímavostí ze světa Klubu Snílků. Správcovský tým dal před časem hlavy dohromady s myšlenkou "Čím potěšit naše Snílky?" A rozhodli jsme pro užitečnou věc - nenecháme Vás bloudit ve vodách sídel každého Snílka, Vaši touhu po objevu zajímavých webů, článků, obrázků, fotek a všemožných jiných dílek, ukojí tato nová rubrika.
Jednou za čas, a to přesně jednou za měsíc v neděli, vydá jeden člen posádky (správce) článek obsahující odkazy na zajímavé články členů klubu, které by neměly zůstat bez povšimnutí.
Lovit v moři článků oné perly budeme nejen my, ale také Vy! Odkazy na články Snílků, které Vás opradu zaujaly nám můžete posílat na starý známý snílkovský e-mail klub.snilku@email.cz s předmětem "Interestio." A pokud si myslíte, že právě Váš článek stojí za přečtení, šup s ním k nám!
Budeme se těšit a doufáme, že Vy také.

Užívejte jara a letu!
Pac a pusu
Monica Otmili
 
 

Reklama