Interestio

Interestio listopadové = Čtení na prosinec

27. listopadu 2014 v 20:40 | M. Phoenix a další
Velevážené snílkovstvo!

Nevím, jak vy, ale já si letos listopad celkem užívám. Zpočátku návštěva Moravy a poznávání přítelovy domoviny, pak nějaké to domácí flákání (ale i pracování) a posléze naše první společná dovolená u moře - poprvé jsem se podívala na Kanáry a bylo to zatím nejdál od domova, co jsem kdy byla! A jedna zajímavost - z jedné celkem nedávné iluze jsem si udělala cover na facebooku - tomu krásnému snílkovskému motivu nešlo odolat. A co se pak přítelovi nepodaří vyfotit na tři tisíce kilometrů vzdálené Fuerteventuře? Pravda, chtělo to barevný filtr a možná to chce i trochu fantazie, ale já tam teda určitou podobnost vidím, co vy? :D


Už jsem ale zpátky ze snově dovolenkového světa a je na čase zase trochu pohnout zadkem a zapracovat. Nedaří se mi zatím sehnat kolegu nebo kolegyni na do-hodnocení třicáté sedmé vzducholodi - všichni jsou stále zavaleni povinnostmi nebo mají prostě dost práce s vlastními rubrikami a blogy. A není jim to ostatně možno vyčítat, jen se podívejte na ty překrásné a dobře vykrmené iluze, co pro nás chystá velectěná Maglaiz! A to je jen jedna z mnoha židlí, na nichž se momentálně pilně vrtí. Při páchání něčeho takového po ní nikdo nemůže chtít, aby ještě kontrolovala snílkům palubní lístky, neasi. My víme, fronta se lehce natahuje, ale jelikož ostatní správci jsou na tom podobně, budeme si holt muset ještě chvilku počkat - leda by se snad našel nějaký šikovný a ochotný snílek nesprávec, který by byl schopen se toho s námi ujmout a troufl by si na rozhodování o osudech jiných. Tak a teď chci vidět les rukou!

Do té doby si, milí čekající i dávno cestující, dopřejte alespoň trochu palubního tisku zdarma, co jsme pro vás s mým tajným šotkem pomocníčkem přichystali (šotek přidal pár odkazů a nepodepsal se, tak asi nestojí o věčnou slávu). Opět mi trochu ujela ruka s délkou, neb mi to nedá. Připadá mi užitečné sledovat alespoň po očku, co se kde komu děje. Už jen proto, abychom si připomněli, že nejsme v tom blogerském světě sami. Někdy to dá vaše vlastní problémy do trochu jiné perspektivy a to se může hodit.


Nechte si chutnat! A uteklo-li mi něco z vašeho pohledu naprosto zásadního, přihoďte to prosím nebojácně komentářem :)
S pozdravem vaše Emátko

Interestio říjnově podzimní

28. října 2014 v 18:54 | M. Phoenix a Dragilia
Velevážené zasněné osazenstvo!

Zdraví vás Emátko Fénixů. Říjen se pomalu chýlí ke konci, pohanům se blíží konec roku a nastává tak čas bilancování. A jelikož některé z níže zmíněných soutěží mají uzávěrku stanovenou právě na konec měsíce, rozhodla jsem se s laskavým svolením naší hlavní hlavounky Maglaiz vypustit balónek článek o kapku dřív, ať máte ještě možnost se zúčastnit. Nebojte se, že by to snad někoho mělo diskriminovat, říjnové články publikované odteď do konce měsíce si projdeme taky a najdeme-li v nich něco zajímavého, dozvíte se to v příštím vydání. Přece bychom nedovolily (nedolovím!), aby vám něco uteklo! :)

Z klasických, ne-li obligátních časodůvodů (protože jiné už to snad ani nebude) jsem práce na říjnovém Interestiu krátce po začátku měsíce převzala z Dragiliiných zaneprázdněných rukou já, jelikož si po roce a půl au-paiření zaslouženě válím šunky doma a jako jedna z mála tady tak na to ten čas mám. A hlavně mě to fakt baví, což se ukázalo být opět tak trochu prokletím, jelikož jak jsem se do toho dala, objevila se má grafomanská touha mít to všezahrnující a neschopnost nad něčím mávnout rukou a nedat to tam. Takže to nebude stručné, obávám se, ale ještě abyste si stěžovali! Taková nabídka, tady si snad vážně musí vybrat úplně každý. Já bych si tam pro sebe našla hned několik chutných polívčiček, nemálo slušně vydatných hlavních chodů a nejeden špičkový dezert. Ale každému podle chuti a - jak říkal můj oblíbený biologikář na gymplu - s chutí do toho, až se ucho utrhne, žeáno.

Abyste se nedivili, malé vysvětlení - zlobí mi výpis snílkovských článků, a tak jsem (snad) šťastnou rukou zalovila v útrobách rozsáhlejšího blogového universa. Snad se na mě nebudete hněvat pro ten nedostatek klubové výhradnosti a pochutnáte si, člen nečlen :)

Dělám to de facto poprvé, takže mi dejte vědět, jak se vám výběr líbil a který článek byl vaším favoritem. Koho byste si zvolili do TOP 5 letošního října? A máte sami nějaký řádně říjnový článek, který se do výpisu nedostal a o který se chcete podělit? Směle s ním do komentářů!

Příjemný podzim přeje za celou posádku M. Phoenix

Zářijové Interestio

28. září 2014 v 15:09 | Dragilia a m.Phoenix
Zdravím veškeré obyvatelstvo korábu,
trochu to vypadá, že se nám na palubě rozšířila spavá nemoc. Mnimálně mě zachvátila určitě. Protože pro probuzení jsem si s hrůzou uvědomila, že tolik očekávané Interestio zarůstá býlím a já s tím nic nedělám. A to jsem se rozhodla změnit.


S laskavým dovolením ostatních správců jsem se tedy zářijového výběru ujala já. Dostalo se mi naštěstí i pomoci od m. Phoenix, takže jsem na to nebyla zcela sama. A teď Vám mohu předložit výsledek našeho snažení:

Průzkumníkem snadno a rychle

29. června 2014 v 21:08 | Maglaiz, V. a Dragilia
Dobrý večer vinšujeme vespolek.
Jak bylo avízováno v představujícím článku, přichází první várka všemožných blogových i webových pochutin ze všech koutů internetu. Je již známo po staletí, že Snílci mají obvzláště mlsné jazýčky a ne jen tak něco jim přijde k chuti. Přesto jsme si dovolili my, správci, a Vy, Snílci, spáchat atentát na internetovou kuchyni, semhle vzíti něco od Snílků, tuhle od blogerů z blog.cz, támdle zasejc z mimo blogových vod, abrakadabra simsalabim a máme tady zajímavý švédský stůl, z něhož si dozajista každý Snílek uzobne. Je libo šunčičku, nebo sýr? Či snad ovoce máčené v čokoládě? Jen se neostýchejte.

Interestio aneb co stojí za přečtení

18. května 2014 v 21:27 | Monica Otmili
Milí Snílci, jménem celé posádky bychom Vám chtěli představit novou rubriku, která Vám přinese sny ještě blíž - skoro až pod nos.
Interestio, nebo také plný pytel zajímavostí ze světa Klubu Snílků. Správcovský tým dal před časem hlavy dohromady s myšlenkou "Čím potěšit naše Snílky?" A rozhodli jsme pro užitečnou věc - nenecháme Vás bloudit ve vodách sídel každého Snílka, Vaši touhu po objevu zajímavých webů, článků, obrázků, fotek a všemožných jiných dílek, ukojí tato nová rubrika.
Jednou za čas, a to přesně jednou za měsíc v neděli, vydá jeden člen posádky (správce) článek obsahující odkazy na zajímavé články členů klubu, které by neměly zůstat bez povšimnutí.
Lovit v moři článků oné perly budeme nejen my, ale také Vy! Odkazy na články Snílků, které Vás opradu zaujaly nám můžete posílat na starý známý snílkovský e-mail klub.snilku@email.cz s předmětem "Interestio." A pokud si myslíte, že právě Váš článek stojí za přečtení, šup s ním k nám!
Budeme se těšit a doufáme, že Vy také.

Užívejte jara a letu!
Pac a pusu
Monica Otmili
 
 

Reklama