Interestio

Interestio pro březen

23. března 2017 v 9:52 | M. Phoenix

Milí snílci,

tentokrát jsme pro vás prozkoumali celou snílkovskou obec a nejen tedy náhodně poskládané objevy. Dnešní várka je plná zajímavých zážitků, ale i zamyšlení nad minulostí, bilancování a naopak plánů do budoucna. A jsou tam také zajímavé tipy.

Do budoucna bychom byli rádi, kdybyste nám tipy na zajímavé články posílali i vy. Přeci jen je mezi vámi jistě spousta čtenářů blogů a věříme tomu, že občas kápnete na něco, co vás pobavilo, potěšilo nebo inspirovalo. Nenechávejte si to tedy jen pro sebe a posílejte nám tipy na články nebo celé skvělé blogy do komentářů, na facebookovou stránku nebo třeba klubový mail klub.snilku@email.cz. Chcete se pochlubit vlastním článkem? Směle do toho! 8)

K dnešnímu výběru vám přejeme dobrou chuť a nemáte-li na něj čas zrovna dneska, nevadí. Uložte si ho třeba na víkend, on vám neuteče.

Jestlipak bude příští vydání už jarně laděné?

Interestio s nádechem ledna a února

19. února 2017 v 23:01 | Dragilia a M.
Milí Snílci,

v administraci nám už od Nového Roku leží pár posbíraných článků, které nás v tom období zaujaly a v nichž se dala nabrat dávka příjemné nálady na vylepšení ledna. A později i února, neb se to v lednu nepodařilo vydat.

Kdo měl jaký rok předchozí a kdo jak začal letošní? Kdo měl příjemný leden, kdo se nad čím zamyslel a kdo co doporučuje na odreagování se například od psaní bakalářek? Dozvíte se v dnešním vydání!

A mimochodem, jak se vám líbí, s jakou vkročil do nového roku sám Blog.cz? :)

Zdraví M. a Dragilia

Pod-zimní interestio

27. listopadu 2016 v 9:39 | Dragilia
Milí Snílkové,

po delší odmlce se o slovo hlásí Interestio. Poslední měsíce byly tak hektické, že jsme si ani nevšimli, jak dlouho vlastně mlčí. Proto doufám, že - přestože výběr bude možná trochu stereotypní - mu přijdete na chuť.


Pro úplnost pak připomínám, že přispět do Interestia není pouze výsadou král... správců. Pokud kterýkoli ze Snílků najde článek oku či duši lahodící (a touží se o něj podělit s ostatními), stačí nás kontaktovat naklub.snilku@email.cz. (A pokud bychom ho náhodou přehlédli, šťouchnout do nás i jinou cestou. 0:-) )
Pěkné počtení přeje
Dragilia

Interestio ještě letní

20. září 2016 v 22:06
Milí snílci,

už nějakou dobu nám nevyšlo Interestio. Není to rozhodně tím, že byste psali málo zajímavých článků, jen nějak nebylo nikoho, kdo by ho mohl opečovávat a spravovat. Pár úlovků se ale od posledního vydání přece podařilo nashromáždit, a tak je vypouštím ještě na sklonku léta, než začneme sbírat úlovky s podzimní tématikou - a tu lze jistě brzy očekávat. Užijte si je a dejte vědět, objevili-li jste sami v nedávné i dávnější době něco, co by nemělo uniknout pozornosti světa snílkovského :)

Zdraví M.

Interestio dubno-květnové

19. května 2016 v 17:37 | M. a Dragilia
Milí snílci,

cestovní, školní a jiné povinnosti teď náš tým zaměstnávají natolik, že si tohle Interestio muselo chvilku poležet v Rozepsaných, než na něj došla řada. Aspoň je však řádně uleželé a taky toho v něm není málo!

Pro všechny, kdo se v dnešním vydání najdou a budou se tím chtít na svých blozích pochlubit, máme opět nachystanou ikonku.

Objevili-li jste za poslední měsíce a týdny nějaké další zajímavé články, o kterých by se podle vás mělo vědět, neváhejte nám je poslat do komentáře. S jakýmikoli jinými připomínkami či návrhy se prosím obracejte buď také prostřednictvím komentářů, nebo na klubový mail - vizte sekci Správci.

Díky za přízeň a doufáme, že máte pěkné jaro :)
M. Phoenix a Dragilia


Interestio na březen

8. března 2016 v 21:48 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

Interestio k vám připlouvá opět v úterý. (Mám pro ten den jednoduše slabost.) A dnešek se navíc nese na vlně euforie z pondělního testu. Daří se tak i vám? Přála bych vám to. :-)

A pokud by na vás přece trochu lezly chmury, doufám, že se interesantním novinkám podaří je všechny zaplašit.

Pro všechny vybrané je tu samozřejmě ikonka:

Tentokráte stručně
Dragilia

Interestio na únor

8. února 2016 v 22:22 | M. a Dragilia
Milí snílci,

Alzheimer zaúřadoval, takže jsme si s hrůzou uvědomily, že jsme Vám už strašně dlouho k Interestiu nenabídly také interesantní ikonku! Takže jste se neměli jak chlubit, že se právě Váš článek objevil v našem výběru, a za to se omlouváme ;)

Dneska tu ale ikonka zase je, takže ji směle používejte. Kód zní následovně (a samozřejmě si případně upravte ikonku pro jiný díl Interestia, v němž jste se našli):


A pokud jste narazili na nějaký další zajímavý článek, kterého jsme si nevšimli, odkažte nás na něj do komentářů a my ho přidáme ;)

Zdraví Dragilia a M.

Interestio pro leden

10. ledna 2016 v 18:49
Milí snílci,

letošní leden se zdá být vcelku upracovaným, nezdá se vám? Kdekdo si teď pilně plní své pracovní či školní povinnosti, vysokoškoláci se horlivě připravují na zkoušky, celkově to vypadá, jako by jedinou zbývající stopou po Vánocích byly pozvolna usychající vánoční stromky a tam, kde se babičkám a maminkám utrhla ruka, taky stále ještě hordy cukroví. Ve městě to sice ještě šílí povánočními slevami, ale většina z nás na nějaké nákupy stejně nejspíš nenajde čas, neb ti, kdo mají prázdniny, jako by byli v menšině.

A tak se nebudeme pokoušet nabourat toto pracovité prostředí, ostatně vlítnout do nového roku s takovým elánem je nanejvýš chvályhodné, takže dnešní Interestio bude jen stručnou přestávkou v tom všem shonu, tak akorát na jeden pořádný hrnek čaje a k tomu pár sušenek. Však odpočívat se taky musí.

A pak zas šup zpátky do procesu, ta letošní předsevzetí se nesplní sama! ;)

S pozdravem M. Phoenix

Interestio říjno-listopadové

23. listopadu 2015 v 21:03
Milí snílci,

omluvte prosím zpoždění, při vší pracovitosti jsme si to říjnové Interestio přehazovaly jako horký brambor, dokud z něj nebylo Interestio říjno-listopadové, a to vám tedy dnes přinášíme.

Snad dnešní výběr potěší a zahřeje studeným podzimem zmrzlé ruce - měl by být dost výživný. Kdyby to nestačilo, dejte si k němu horké kakao.

S pozdravem za všechny, kdo se podíleli (přihlaste se kdyžtak), M.

Interestio na září

20. září 2015 v 18:33 | Zdeňka M.
Drazí Snílci,
omluvte prázdninové mlčení, ale Dragilia je momentálně pryč a já se až v září jaksi dozvěděla, že jsem měla Interestio v létě na starost. No, někde se občas chybička vloudí. :-) Nebudu vás už déle zdržovat a rovnou půjdeme na výběr z letních článků, které teď v září poslouží jako příjemné zavzpomínání na letní dny...

Interestio pro červenec

7. července 2015 v 8:00 | Dragilia
Zdravím Snílkové,

to jste překvapeni neobvyklým dnem v týdnu, což? Interestio tentokrát (zcela netradičně) připadlo na úterý. Bohužel jsem totiž přes víkend byla z dosahu počítače a, jak se zdá, nebyla jsem sama. Předpřipravený článek tedy prospal neděli mezi Rozepsanými. Ale na kráse mu to rozhodně neubralo. Spíše naopak.

Je však na čase přerušit moje plkání a nabídnout Vám šťavnatý výběr, který je zároveň i mým dočasným rozloučením s Interestiem. Neúprosně se totiž přiblížily doby, kdy budu snít z dosahu wifi připojení. Ale nebojte. O svou porci zajímavostí jistě nebudete připraveni.

Na viděnou
Dragilia

Interestio pro červen

31. května 2015 v 11:53 | Dragilia a m.Phoenix
Milí Snílkové,

jakpak se vám daří? Zvládáte stres spojený s uzavíráním známek či se zkouškovým obdobím? Doufám že ano. A pokud byste si i v takto napjaté chvíli chtěli od vědomostí odpočinout, nebo se odměnit za již odškrtnuté povinnosti, máme tu pro lákavou Vás nabídku - co takhle se začíst do toho nejlepšího, co se v Libere urodilo?

Teplé období očividně Snílkům svědčí. Jak jinak si odůvodnit tak bohatou nadílku? Ale je již načase ukončit moje plkání a konečně Vám dopřát toho, pro co jste dnes tady. Interestio začíná!

Howk
Dragilia

Interestio pro květnové žvýkání

3. května 2015 v 12:55 | těžkopádná Maglaiz, elfí pomocnice Dragilia a elegantní Zdeňka M.
Hou-ha-hou
Březen - za kamna vlezem, jak hovoří stará pranostika. My jsme si dovolili tuto moudrost trochu přeonačit. Dalo to trochu křičení, bušení kladivem a máchání sekerou, ale nakonec se nám podařilo poskládat nesourodé dílky puzzle do sebe. A tudíž ode dneška se bude ve vodách internetových říkat: Březen - na libere vlezem! Duben - ještě tam budem, nám nijak vrásky nečiní, ale co s tím květnem, vážení? Dokázali byste vymyslet stejně krátkou a pro Libere výstižnou pranostiku?

Ovšem na úvod i méně příjemné záležitosti. Jak jste si už všimli, hledáme správce. Samozřejmě nejen pro rubriky Photo a Creatio. Jsme otevřeni jakékoliv pomoci. Pokud máte nápad na vlastní rubriku, nebojte se jej nám sdělit.

Interestio pro únor

27. února 2015 v 6:39 | Zdeňka M. a M. Phoenix
Milí snílci,
jelikož se naše drahá M. Phoenix chystá na další odjezd, a tak jsem pro tentokrát nad Interestiem převzala kontrolu já, i když ona mi to již hodně usnadnila, takže jí za to patří velké díky, také za všechno, co v klubu dělá. :-)

Ona hledá příspěvky a články Snílků po různu, ve výpisu AK nebo na bloglovinu, já volila jednodušší, i když také složitější možnost, a to náš klubový výpis členů. Přiznám se vám, že to byla docela fuška projít všech osmdesát čtyři Snílků, ale podařilo se a mám pro vás další Interestio. Snad se bude líbil a oceníte naše úsilí.

Tak hurá do toho po dlouhé době zase čistě snílkovského výpisu!

Interestio pro leden

28. ledna 2015 v 23:11 | M. Phoenix
Milá snílčata,

hlásíme se vám s prvním letošním Interestiem plným zajímavých postřehů, příběhů a informací! Pokud si vzpomínáte, minulý díl nám vyšel těsně před Vánoci, a tak jsem plánovala začátkem ledna vypustit takové vyloženě povánoční, bohaté na vaše zážitky z období okolo Vánoc a na různá předsevzetí a bilancování. To mi samozřejmě z důvodu časové vytíženosti nevyšlo, ale když teď na to koukám, vidím, že takový díl by vlastně ani nemělo moc smysl dělat. Pokud si rozkliknete příspěvky z AK titulky (odkud převážně lovím zajímavé články) a zalovíte do časové oblasti okolo Vánoc, strhne se tam před vašimi zraky celá lavina takto zaměřených článků a bylo by zbytečné je sem jeden po druhém přenášet - což bych nejspíš v rámci zachování spravedlnosti musela. A tak zájemcům o vánoční vzpomínání vřele doporučuji podívat se zkrátka tam, a pro dnešní díl vybírám jen pár takových, které mě nějak zvlášť oslovily, aby celé to téma reprezentovaly. Ostatně ti, kdo dávají pozor, si zajisté všimli, že bilancovací téma stihla o pár týdnů dřív využít Dragita v Tématu Týdne. Takže kdo nestihl, nebojte se dodatečně vtírnout. A teď už jdeme na Interestio!

Vánoční voňavé Interestio

18. prosince 2014 v 21:46 | M. Phoenix a Dragilia
Velevážené vánočně naladěné snílkovstvo!

Nevím, jak vy, ale já si letos Vánoce vyloženě užívám! Vůně skořice a svařáku už mám plný nos, a přece nemám dost. Celé dny trávím snažením se o to, aby tyhle svátky byly opravdu pohodové - odpočívám, co to dá, stromeček jsem sehnala s o dost větším předstihem než vloni, dárky jsou už taky zařízené, jen je zabalit - ale to si nechávám až na později. S úklidem to oproti jiným dnům nepřeháním - ostatně každá správná hospodyňka má uklizeno nejen o Vánocích, žeáno >:), jen se postupně snažím to tu ještě víc zvelebovat, rozlepuji vánoční nálepky a připravuji vše na příchod hlavní hvězdy toho všeho - řádně chumlatého a voňavého vánočního stromečku, který si zatím v klidu opakuje svůj text ve sklepě a čeká, až ho vypustíme na jeviště.

www.pinterest.com
Taky samozřejmě pomáhám u různých domácích úkonů jako třeba mé nenáviděné mytí oken, ale jinak jsem toho názoru, že nic se nemá přehánět a Vánoce by měly být hlavně o klidu, cukroví, rodině a spoustě vůní!

Do konce prosince ještě zbývá nemálo dní a dalo by se tak říct, že na Interestio je ještě brzy, ale jak známo, v prosinci nebývá tak důležitým milníkem ani tak ten konec, jako nejprve právě ten Štědrý večer! Nedělám si iluze o tom, že už máte všichni všechno hotovo a všechny dárky nakoupeny, a proto mi přišla škoda vypouštět tenhle brilantních nápadů plný výběr až po Vánocích, kdy už to bude vlastně pasé. Taková rada či trocha inspirace na poslední chvíli může ještě leccos zachránit, a proto tento měsíc vypouštím Interestio o něco dřív, ať máte případně ještě čas nechat se nakopnout. Věřím, že hned po Vánocích se roztrhne pytel s články o tom, co bylo pod stromečkem, ale i s nejrůznějšími novoročními předsevzetími, na něž se vyloženě těším a vynasnažím se vám je přinést snad ještě začátkem ledna jako takový menší speciálek (ovšem nedělejme sliby, kdoví, jak budu po Novém Roce vypadat!)

Zatím si pěkně užívejte svátky, nehroťte to, dejte si svařáček nebo groček a hlavně nohy v teple!

Veselé Vánoce vám vinšují za Interestio vaše Emátko a šotčice Dragilia :)

Interestio listopadové = Čtení na prosinec

27. listopadu 2014 v 20:40 | M. Phoenix a další
Velevážené snílkovstvo!

Nevím, jak vy, ale já si letos listopad celkem užívám. Zpočátku návštěva Moravy a poznávání přítelovy domoviny, pak nějaké to domácí flákání (ale i pracování) a posléze naše první společná dovolená u moře - poprvé jsem se podívala na Kanáry a bylo to zatím nejdál od domova, co jsem kdy byla! A jedna zajímavost - z jedné celkem nedávné iluze jsem si udělala cover na facebooku - tomu krásnému snílkovskému motivu nešlo odolat. A co se pak přítelovi nepodaří vyfotit na tři tisíce kilometrů vzdálené Fuerteventuře? Pravda, chtělo to barevný filtr a možná to chce i trochu fantazie, ale já tam teda určitou podobnost vidím, co vy? :D


Už jsem ale zpátky ze snově dovolenkového světa a je na čase zase trochu pohnout zadkem a zapracovat. Nedaří se mi zatím sehnat kolegu nebo kolegyni na do-hodnocení třicáté sedmé vzducholodi - všichni jsou stále zavaleni povinnostmi nebo mají prostě dost práce s vlastními rubrikami a blogy. A není jim to ostatně možno vyčítat, jen se podívejte na ty překrásné a dobře vykrmené iluze, co pro nás chystá velectěná Maglaiz! A to je jen jedna z mnoha židlí, na nichž se momentálně pilně vrtí. Při páchání něčeho takového po ní nikdo nemůže chtít, aby ještě kontrolovala snílkům palubní lístky, neasi. My víme, fronta se lehce natahuje, ale jelikož ostatní správci jsou na tom podobně, budeme si holt muset ještě chvilku počkat - leda by se snad našel nějaký šikovný a ochotný snílek nesprávec, který by byl schopen se toho s námi ujmout a troufl by si na rozhodování o osudech jiných. Tak a teď chci vidět les rukou!

Do té doby si, milí čekající i dávno cestující, dopřejte alespoň trochu palubního tisku zdarma, co jsme pro vás s mým tajným šotkem pomocníčkem přichystali (šotek přidal pár odkazů a nepodepsal se, tak asi nestojí o věčnou slávu). Opět mi trochu ujela ruka s délkou, neb mi to nedá. Připadá mi užitečné sledovat alespoň po očku, co se kde komu děje. Už jen proto, abychom si připomněli, že nejsme v tom blogerském světě sami. Někdy to dá vaše vlastní problémy do trochu jiné perspektivy a to se může hodit.


Nechte si chutnat! A uteklo-li mi něco z vašeho pohledu naprosto zásadního, přihoďte to prosím nebojácně komentářem :)
S pozdravem vaše Emátko

Interestio říjnově podzimní

28. října 2014 v 18:54 | M. Phoenix a Dragilia
Velevážené zasněné osazenstvo!

Zdraví vás Emátko Fénixů. Říjen se pomalu chýlí ke konci, pohanům se blíží konec roku a nastává tak čas bilancování. A jelikož některé z níže zmíněných soutěží mají uzávěrku stanovenou právě na konec měsíce, rozhodla jsem se s laskavým svolením naší hlavní hlavounky Maglaiz vypustit balónek článek o kapku dřív, ať máte ještě možnost se zúčastnit. Nebojte se, že by to snad někoho mělo diskriminovat, říjnové články publikované odteď do konce měsíce si projdeme taky a najdeme-li v nich něco zajímavého, dozvíte se to v příštím vydání. Přece bychom nedovolily (nedolovím!), aby vám něco uteklo! :)

Z klasických, ne-li obligátních časodůvodů (protože jiné už to snad ani nebude) jsem práce na říjnovém Interestiu krátce po začátku měsíce převzala z Dragiliiných zaneprázdněných rukou já, jelikož si po roce a půl au-paiření zaslouženě válím šunky doma a jako jedna z mála tady tak na to ten čas mám. A hlavně mě to fakt baví, což se ukázalo být opět tak trochu prokletím, jelikož jak jsem se do toho dala, objevila se má grafomanská touha mít to všezahrnující a neschopnost nad něčím mávnout rukou a nedat to tam. Takže to nebude stručné, obávám se, ale ještě abyste si stěžovali! Taková nabídka, tady si snad vážně musí vybrat úplně každý. Já bych si tam pro sebe našla hned několik chutných polívčiček, nemálo slušně vydatných hlavních chodů a nejeden špičkový dezert. Ale každému podle chuti a - jak říkal můj oblíbený biologikář na gymplu - s chutí do toho, až se ucho utrhne, žeáno.

Abyste se nedivili, malé vysvětlení - zlobí mi výpis snílkovských článků, a tak jsem (snad) šťastnou rukou zalovila v útrobách rozsáhlejšího blogového universa. Snad se na mě nebudete hněvat pro ten nedostatek klubové výhradnosti a pochutnáte si, člen nečlen :)

Dělám to de facto poprvé, takže mi dejte vědět, jak se vám výběr líbil a který článek byl vaším favoritem. Koho byste si zvolili do TOP 5 letošního října? A máte sami nějaký řádně říjnový článek, který se do výpisu nedostal a o který se chcete podělit? Směle s ním do komentářů!

Příjemný podzim přeje za celou posádku M. Phoenix

Zářijové Interestio

28. září 2014 v 15:09 | Dragilia a m.Phoenix
Zdravím veškeré obyvatelstvo korábu,
trochu to vypadá, že se nám na palubě rozšířila spavá nemoc. Mnimálně mě zachvátila určitě. Protože pro probuzení jsem si s hrůzou uvědomila, že tolik očekávané Interestio zarůstá býlím a já s tím nic nedělám. A to jsem se rozhodla změnit.


S laskavým dovolením ostatních správců jsem se tedy zářijového výběru ujala já. Dostalo se mi naštěstí i pomoci od m. Phoenix, takže jsem na to nebyla zcela sama. A teď Vám mohu předložit výsledek našeho snažení:

Průzkumníkem snadno a rychle

29. června 2014 v 21:08 | Maglaiz, V. a Dragilia
Dobrý večer vinšujeme vespolek.
Jak bylo avízováno v představujícím článku, přichází první várka všemožných blogových i webových pochutin ze všech koutů internetu. Je již známo po staletí, že Snílci mají obvzláště mlsné jazýčky a ne jen tak něco jim přijde k chuti. Přesto jsme si dovolili my, správci, a Vy, Snílci, spáchat atentát na internetovou kuchyni, semhle vzíti něco od Snílků, tuhle od blogerů z blog.cz, támdle zasejc z mimo blogových vod, abrakadabra simsalabim a máme tady zajímavý švédský stůl, z něhož si dozajista každý Snílek uzobne. Je libo šunčičku, nebo sýr? Či snad ovoce máčené v čokoládě? Jen se neostýchejte.

 
 

Reklama