Imaginarius

M. Phoenix - Strážce majáku (132)

21. června 2014 v 10:57 | Maglaiz
Dobrý den Snílci,
jakpak jsme se probudili do sobotního rána? Pevně věřím, že probuzení bylo velice příjemné a ranní káva dnes měla ještě lepší chuť a vůni než-li ta včerejší.
Na severu země máme trochu pošmourno, ale to nám nezkazí náladu, neb nám dnes oficiálně začíná co? Bude mne zajímat, kdo si vzpomene, co je dnes za pohanský svátek. Slavíte jej? Jak? Jaké je vůbec u Vás počasí? Jsem dítě zvědavé nátury, tudíž povídejte, přehánějte, já na Vás budu valit oči i kdybyste mi řekli, že tenhle den nijak neprožíváte a že si kecnete na zadek před televizi.

Iluze stá třicátá třetí

20. června 2014 v 20:52 | Maglaiz
"My táhnem daleko, my táhnem spolu do Saint Louis.
A vláček volá hů, hů, hů.
Ten vláček jede rovnou do Saint Louis."

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Vivienne - Nedokončená (Iluze 89)

15. června 2014 v 17:47 | Maglaiz
Dobrý předvečer vinšuji,
nu, dnes se spolu vidíme naposledy v tomto týdnu. Budu Vám chybět? Co o tom vůbec pochybuji, že? Samozřejmě že ne! Ale pevně věřím, že většího dojmu ve Vás zanechá Viviennina próza než-li má velikost.

Má vůbec cenu Vivienne představovat? V Imaginariu je jako doma, což ráda vidím. Jen tak dál. Střádej a sbírej limo z ledničky za příspěvky a pomalu potichoučku se plíživě přibližuj vytouženým bludišťákům a odměnám. Ne každý je sprinter od přírody, někteří jsou příjemní, pohodoví běžci přespolní. Vytrvalí a houževnatí. Tak to má být.

Ellnesa - Tajemství (Iluze 40)

15. června 2014 v 12:33 | Maglaiz
Dobré poledne vinšuji.
Už jste po obědě? Nebo právě hledáte čtivo vhodné k polednímu menu studenta na kolejích o zkouškovém? Ať ten či onen, rozhodně by si neměl nechat ujít další z odvážných Snílčic.

Ellnesa, elfí pisálek se spousty projektů, toť má nabídka. Doufám, že jí využijete a odměníte Ellnesu za její úsilí smysluplným komentářem, neb jedině ty mohou být pravým umělcem kvitovány s povděkem.

MissNeverFree - Nocí (Iluze 129)

15. června 2014 v 7:19 | Maglaiz
Dobré sváteční ráno vinšuji.
Dnes máme na seznamu hnedle tři Snílčice, které se nebály a šly s kůží na trh, jak říká klasik. Ještě připomínám večerní výmět děl naší drahé V., vskutku dobré tvůrkyně veršů i próz. Ovšem dnešní ráno není věnováno pouze jí. Kohopak jsem to vylovila z našeho rybníčku už asi není nijakou velkou záhadou, že. Přesto si onu herkulesku dovolím představit.

Velevlažné publikum, dovolte mi, abych sem na pódium pozvala osobu již v Imaginariu velmi známou. Není jí nikdo jiný než-li samotná MissNeverFree. A já nyní předávám této bardkyni slovo. MissNeverFree, hrábni do strun a recituj.

Sólo pro V.

14. června 2014 v 22:02 | Maglaiz
Zdravíčko!
Milí zlatí, minulé týdny jsem neuveřejňovala tvorbu Snílků hned z několika důvodů. Za prvé byla jsem skutečně v presu, a tak jsem šťastná, že se mi podařilo vydat včas alespoň samotné Iluze, za druhé byl zde nevyřešený případ V., za třetí byl problém vybrat od V. reprezentativní příspěvek, jelikož toho za posledních pár dnů skutečně uveřejnila dosti. Avšak upozorňuji, že drtivá většina děl pochází z jejího původního stanoviště, a tudíž již měly své místo v Imaginariovi.

Proto věřím, že se na mne nebudete hněvat ani Vy a ani V., když dnes Vám v plném znění představím jednu originální tvorbu ze současnosti a v pouhých odkazech zrekapituluji všechny příspěvky drahé V.

Vzkaz pro V.: Pokud si budeš počítat lima z ledničky, je jich málo proto, že drtivá většina Iluzí byla už zaregistrována pod starou přezdívkou ještě před honem, tudíž je nelze počítat mezi soutěžní příspěvky. Doufám, že chápeš tento pokus o rovnostářský přístup.

Iluze stá třicátá druhá

14. června 2014 v 0:07 | Maglaiz
Větrný mlýn semele zlo na dobro.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Speciálos Imaginarios

6. června 2014 v 19:58 | Maglaiz
Milá dítka,
nejspíše se divíte, cože se Vám tetka Maglaiz ozývá hnedle dvakrát během dne. Nebojte se, vše se dozvíte. Dovolte mi však ještě protáhnout tu chvilku dramatického napětí. Jak víte, mé teatrální já holduje přehnané gestikulaci, příliš přesné výslovnosti a dramatickým pauzám a také je menším saďourem.
Ani netušíte, jak je to příjemný pocit mít Vás našponované na pomyslném duševním skřipci zvědavosti. Zajisté, mohu předpokládat, že celý tento odstavec přeskočíte, abyste se dostali k jádru pudla (nebo čivavy? No, nějaký čokl to byl zcela určitě.), ale tomu nevěřím. Alespoň malá část z Vás je natolik poctivá, že se raději nechá mučit, aby mi udělali sebemenší radost. Cítíte jak Vám praskají lebeční kosti? Ou! A co ten pocit, když drahé neurony ztrácí synaptické spojení s dalšími neurony? Bolí to? Hodně? Dobrá, dobrá, pak právě přišel čas na... a víte co? Ještě ne. Ještě si chvíli popovídáme.

Iluze stá třicátá první

6. června 2014 v 16:59 | Maglaiz
Čas klidu

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá

30. května 2014 v 16:25 | Maglaiz
Není potvora jako potvora.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř.

MissNeverFree - Poslední posel (Iluze 128)

24. května 2014 v 7:16 | Maglaiz
Dobré ráno vinšuji!
Jak jste se vyspali? Co máte dnes v plánu? Nějaký výlet, nebo se zachumláte do peřiny s knihou? Co takhle se zachumlat do peřiny s blokem a tužkou a pošimrat Múzu pod nosem? Také plánuji se zabořit do říše fantazie. Kdo půjde se mnou?

Dnes pro Vás mám velice dobrý příspěvěk našeho nováčka MissNeverFree. Jak se Vám líbí? Podívejte se i na jinou tvorbu této skvělé Snílčice.

Iluze stá dvacátá devátá

23. května 2014 v 19:11 | Maglaiz
Měsíčná noci, co přinášíš?


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř.

Leslie739 - Nezapomenu (Iluze 127)

18. května 2014 v 7:16 | Maglaiz
Dobré sváteční jitro, milé Snílkovstvo,
jak jste se vyspali do nedělního rána? Doufám, že jste nevstávali pozadím napřed. Nevím jak Vy, ale já mám pak den celý zašmodrchaný a celkově zralý na to se strčit do pytle, zavázat a pustit po Ostravici.
Tak mne napadlo. Máte vůbec nějaké nedělní ranní rituály? Speciální hrnek na kávu či čaj, speciální snídani, konkrétní čtivo či něco podobného? Jak prožíváte nedělní ráno? U pohádek, u pohádek? Nebo se rovnou vrháte s hurónským pokřikem Kdož jsú bó-ží bo-jo-vní-ci do denní vřavy úkonů a úkolů?
Každopádně ať už začínáte jakkoliv, věřte, že bych ráda zasvětila nedělní ráno minimálně jednomu z iluzorních příspěvků do Imaginaria. Rádi si zajdete na inspiraci takhle poránu? Poohlédnout se po novém tématu, podívat se, jak to válí či neválí konkurence. Nebo jen tak potěšit oko nad vybraností autorova jazyka.

m. - Drž mi místo (Iluze 127)

17. května 2014 v 7:16 | Maglaiz
Dobré ráno, milá Snílčata,
snídáte? Právě jste si hodili nohy na stůl s ranní kávičkou či čajíčkem? Co takhle si k tomu dát jako malý dezert jeden nový příspěvek do Imaginaria?
Ačkoliv by se pro lepší start hodila spíše optimistická nota, myslím si, že jakékoliv autorské slovo nebulvárního charakteru je tím pravým pohlazením pro milovníky grafémů. Kromě toho v něm nacházím po ukrutném týdnu malé pohlazení, doufám proto, že prominete mi onu drzost, když věnuji tomuto příspěvku celý den na výslunní. m. si to za svou chrabrost zaslouží. A zaslouží si i Vaši pozornost, braši.

Iluze stá dvacátá osmá

16. května 2014 v 21:52 | Maglaiz
Pablesky žití kol nás


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř.

Iluze stá dvacátá sedmá

10. května 2014 v 18:46 | Maglaiz
Blá, blá, blá... plytká slova život nespasí.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř.

Oulovky tohoto týdne

10. května 2014 v 14:46 | Maglaiz
Dobrý den,
tak jsme se opět sešli, leč o den později, avšak to vysvětlím až v hlavním článku. Jelikož tento týden byla vskutku skvělá ouroda, považte hnedle čtyři kousky!, bude dnes uveřejněn článek s ochutnávkami. Stále váhám, zda neodměnit celým článkem všechny a ne jen omezený počet. Prosím obec Snílkovskou, aby o tom rozhodla.

Iluze stá dvacátá šestá

2. května 2014 v 20:02 | Maglaiz
Goliášovi vždy obr vezme dech.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř.

ZdeňkaM. - Sny (Iluze 125)

2. května 2014 v 16:36 | Maglaiz
Dobré odpoledne podruhé vinšuji,
jak jsem slíbila, tak jsem tady s druhým příspěvkem. Zvykají si, že tohle servírování až pod nos zde bude stálým členem. Inu, když machometán nehodlá dojíti k hoře, musí se skaliska převalovati a plundrovati zem kol sebe. Doufám, že Jsou zatuto novotu rádi a že Jim to snad už nyní nedá, ustrne se i kamenné srdce a přispěje svou trochou do tohoto krásného vzdušného mlýna plného našich společných snů, jež jsou tak přenádherně rozmanité, až duše v těle plesá radostí.

Jak bylo dáno. Drahá ZdeňkaM., vedoucí kulatého stolku Creatio a Photo, přispěchala múze vstříc a taktéž jako Anne Eyre nám zabásnila. Opět musím uznati, že zdařile. Co Oni míní?

Anne Eyre - Nevinnost bílé múzy (Iluze 125)

2. května 2014 v 15:08 | Maglaiz
Dobré odpoledne,
dnes se nám ve Sbírce Iluzí sešly dva příspěvky, tudíž oba dostanou krásný samostatný velký článek. Nyní dovolte, abych Jim představila první odvážnou duši.

Neohroženou Anne Eyre, jež Jich plísní a chválí v Repetitiu, se Jim nyní dává na pospas. A musím uznat, že s hrdostí a kvalitou jí vlastní.
 
 

Reklama