Imaginarius

Vivienne - Jak vlastně vypadá smrt? (Iluze 58)

2. srpna 2014 v 13:00 | Maglaiz
Dobré poledne vinšuji,
máslo mi sice teče po hlavě a nevynechává ani oči, to mi však nezabrání konečně navázat na porušenou tradici sobotních oulovků iluzivních. Co přistálo do poštovní schránky tentokrát? Ó, to se budete oblizovat až za ušima, neb si pro Vás lahůdku přichystala Vivienne. Máte už hlad?

Drahá Vivienne vhodila tento pozoruhodný text do šuplete s názvem Minipovídky. Co myslíte, učinila správně?

Resty a tresty

2. srpna 2014 v 10:51 | Maglaiz
Ó sahib, ó efendi, ó já bloud a to vel!
V prach Vašich nohou se nořím, máslo na hlavu krájím. Snídali jste? Sůl do ran sypu a písek do očí házím. Já bídák prachbídná. Myslela jsem si, že jsem zapomněla jen jednou uveřejnit Vaše iluzivní skvosty. Och, já skleróza! Při Osirisovi a Ápisovi jsem šváb.

Ich mache mich lernen am Sonntag zur Aufgabe. Ja, das ist eine grausame Strafe, aber ich muss. Bei Osiris und bei Apis, ich bin ein Böhme.

Kdo nepochopil celou jazykovou hříčku, nechť se ozve do komentářů. Ráda vysvětlím souvislosti.

Iluze stá třicátá devátá

1. srpna 2014 v 20:26 | Maglaiz
Každý umřít musí, čas si však vyberu já.


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků. Správce obdivuji za jejich houževnatost a vytrvalost a Snílky za jejich odhodlanost vyhrát boj s Lenorou. Klobouk dolů před vámi všemi.

Iluze stá třicátá osmá

25. července 2014 v 18:33 | Maglaiz
Blíže k medvědům, blíže k potížím.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá sedmá

18. července 2014 v 22:52 | Maglaiz
Marionetou snadno a rychle.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá šestá

11. července 2014 v 23:25 | Maglaiz
Po známých stezkách do neznáma.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Elizabeth - Mesto svetiel (Iluze 122)

5. července 2014 v 23:14 | Maglaiz
Hola hej!
Drahé osazenstvo snílčího koutu webosvěta, poněkud mne rmoutíte, že jste honbu za limy a bludišťáky tak rychle vzdali. Ostatně je mi líto i toho, že i přes takovouto krásnou motivaci nejste sto ze sebe vypravit báseň, krátkou povídku či úvahu. Jak Vám mám jít ještě vstříc? Co byste ještě chtěli, abych dělala? Stojku či výmyk nechtějte, zle by to dopadlo. Musím se přiznat, že mi již dochází nápady. A co Vy? Mezitím než Vaše makovičky mi vyjeví své šílenosti, byste mohli svůj zrak přenést k jedinému výtvoru tohoto týdne.

Pozoruhodná, do temna laděná Slovenka Elizabeth se odvážila vyloupnout ze své slupky a na svých dlaních Vám předložila působivou báseň. Snová nálada se snoubí s měkkostí slovenštiny. Nenechte si tento kousek ujít.

Iluze stá třicátá pátá

4. července 2014 v 22:10 | Maglaiz
Na křídlech váhavosti.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

V. - Jsi (Iluze 120)

28. června 2014 v 21:25 | Maglaiz
Zdravíčko!
Tento týden se nám toho moc neurodilo. Vlastně Imaginariovi a Iluzím zůstala být věrná pouze V. Nevím, nevím, Snílčata, ale s takovouhle si na bludišťáky a následné ceny sáhnete za dlouho. V. je na velmi dobré cestě získat limo zdarma jako věrnostní odměnu. A co Vy? Škrábete se nyní na hlavě?

Ještě než dám V. slovo, dovolím si připomenout, že můžete přispívat i na starší Iluze a nově i úvahové texty.

Iluze stá třicátá čtvrtá

27. června 2014 v 22:47 | Maglaiz
S nomády na konec světa a ještě dál.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

V. - Srdeční proudy (Iluze 35)

21. června 2014 v 20:01 | Maglaiz
Dobrý večír vinšuji,
a jsem tu zas. Dnes již naposledy a citím se tak slavnostně, jelikož se mi jeví, že pro dnešní den, pro tento večer nemohl být příznačnější příspěvek do Imaginaria. Jak svou povahou a obsahem, tak i písní jej doprovázející je skvělým podbarvením dnešního svátku Litha. Mimochodem dnešní otázka nebyla za bludišťáka a ani za limo z Vaší ledničky. Avšak limo ze své ledničky si může vypít V. vzhledem k tomu, že nám přispěla do Imaginaria.

Vivienne - Iluze 52

21. června 2014 v 15:35 | Maglaiz
Zdravíčko!
Ano, to jsem opět já. Dnes se potkáme ještě jednou, ovšem nebojte se, nebudu Vás zahlcovat svými výžblebty. Jsem tady proto, aby Vám ukázala, co se urodilo za minulý týden v líhních Imaginariových. Vskutku opět byla žeň bohatá a již dnes se těším, jak to bude vyhlížet příští týden.

M. Phoenix - Strážce majáku (132)

21. června 2014 v 10:57 | Maglaiz
Dobrý den Snílci,
jakpak jsme se probudili do sobotního rána? Pevně věřím, že probuzení bylo velice příjemné a ranní káva dnes měla ještě lepší chuť a vůni než-li ta včerejší.
Na severu země máme trochu pošmourno, ale to nám nezkazí náladu, neb nám dnes oficiálně začíná co? Bude mne zajímat, kdo si vzpomene, co je dnes za pohanský svátek. Slavíte jej? Jak? Jaké je vůbec u Vás počasí? Jsem dítě zvědavé nátury, tudíž povídejte, přehánějte, já na Vás budu valit oči i kdybyste mi řekli, že tenhle den nijak neprožíváte a že si kecnete na zadek před televizi.

Iluze stá třicátá třetí

20. června 2014 v 20:52 | Maglaiz
"My táhnem daleko, my táhnem spolu do Saint Louis.
A vláček volá hů, hů, hů.
Ten vláček jede rovnou do Saint Louis."

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Vivienne - Nedokončená (Iluze 89)

15. června 2014 v 17:47 | Maglaiz
Dobrý předvečer vinšuji,
nu, dnes se spolu vidíme naposledy v tomto týdnu. Budu Vám chybět? Co o tom vůbec pochybuji, že? Samozřejmě že ne! Ale pevně věřím, že většího dojmu ve Vás zanechá Viviennina próza než-li má velikost.

Má vůbec cenu Vivienne představovat? V Imaginariu je jako doma, což ráda vidím. Jen tak dál. Střádej a sbírej limo z ledničky za příspěvky a pomalu potichoučku se plíživě přibližuj vytouženým bludišťákům a odměnám. Ne každý je sprinter od přírody, někteří jsou příjemní, pohodoví běžci přespolní. Vytrvalí a houževnatí. Tak to má být.

Ellnesa - Tajemství (Iluze 40)

15. června 2014 v 12:33 | Maglaiz
Dobré poledne vinšuji.
Už jste po obědě? Nebo právě hledáte čtivo vhodné k polednímu menu studenta na kolejích o zkouškovém? Ať ten či onen, rozhodně by si neměl nechat ujít další z odvážných Snílčic.

Ellnesa, elfí pisálek se spousty projektů, toť má nabídka. Doufám, že jí využijete a odměníte Ellnesu za její úsilí smysluplným komentářem, neb jedině ty mohou být pravým umělcem kvitovány s povděkem.

MissNeverFree - Nocí (Iluze 129)

15. června 2014 v 7:19 | Maglaiz
Dobré sváteční ráno vinšuji.
Dnes máme na seznamu hnedle tři Snílčice, které se nebály a šly s kůží na trh, jak říká klasik. Ještě připomínám večerní výmět děl naší drahé V., vskutku dobré tvůrkyně veršů i próz. Ovšem dnešní ráno není věnováno pouze jí. Kohopak jsem to vylovila z našeho rybníčku už asi není nijakou velkou záhadou, že. Přesto si onu herkulesku dovolím představit.

Velevlažné publikum, dovolte mi, abych sem na pódium pozvala osobu již v Imaginariu velmi známou. Není jí nikdo jiný než-li samotná MissNeverFree. A já nyní předávám této bardkyni slovo. MissNeverFree, hrábni do strun a recituj.

Sólo pro V.

14. června 2014 v 22:02 | Maglaiz
Zdravíčko!
Milí zlatí, minulé týdny jsem neuveřejňovala tvorbu Snílků hned z několika důvodů. Za prvé byla jsem skutečně v presu, a tak jsem šťastná, že se mi podařilo vydat včas alespoň samotné Iluze, za druhé byl zde nevyřešený případ V., za třetí byl problém vybrat od V. reprezentativní příspěvek, jelikož toho za posledních pár dnů skutečně uveřejnila dosti. Avšak upozorňuji, že drtivá většina děl pochází z jejího původního stanoviště, a tudíž již měly své místo v Imaginariovi.

Proto věřím, že se na mne nebudete hněvat ani Vy a ani V., když dnes Vám v plném znění představím jednu originální tvorbu ze současnosti a v pouhých odkazech zrekapituluji všechny příspěvky drahé V.

Vzkaz pro V.: Pokud si budeš počítat lima z ledničky, je jich málo proto, že drtivá většina Iluzí byla už zaregistrována pod starou přezdívkou ještě před honem, tudíž je nelze počítat mezi soutěžní příspěvky. Doufám, že chápeš tento pokus o rovnostářský přístup.

Iluze stá třicátá druhá

14. června 2014 v 0:07 | Maglaiz
Větrný mlýn semele zlo na dobro.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Speciálos Imaginarios

6. června 2014 v 19:58 | Maglaiz
Milá dítka,
nejspíše se divíte, cože se Vám tetka Maglaiz ozývá hnedle dvakrát během dne. Nebojte se, vše se dozvíte. Dovolte mi však ještě protáhnout tu chvilku dramatického napětí. Jak víte, mé teatrální já holduje přehnané gestikulaci, příliš přesné výslovnosti a dramatickým pauzám a také je menším saďourem.
Ani netušíte, jak je to příjemný pocit mít Vás našponované na pomyslném duševním skřipci zvědavosti. Zajisté, mohu předpokládat, že celý tento odstavec přeskočíte, abyste se dostali k jádru pudla (nebo čivavy? No, nějaký čokl to byl zcela určitě.), ale tomu nevěřím. Alespoň malá část z Vás je natolik poctivá, že se raději nechá mučit, aby mi udělali sebemenší radost. Cítíte jak Vám praskají lebeční kosti? Ou! A co ten pocit, když drahé neurony ztrácí synaptické spojení s dalšími neurony? Bolí to? Hodně? Dobrá, dobrá, pak právě přišel čas na... a víte co? Ještě ne. Ještě si chvíli popovídáme.
 
 

Reklama