Imaginarius

Grácie Zdeňka a její iluze (č. 139)

16. srpna 2014 v 15:13 | Maglaiz
Zdravíčko vespolek!
Už jste po kávičce? První i druhá sobotní pohádka za námi. Co budete dělat pak? Ležet, zírat na kouzelnou bedničku a čudlíkem přepínat tak dlouho, dokud se tam neobjeví něco koukatelného? Mám pro Vás lepší zábavu. Čtení. A né ledajaké. Již minulý týden nám totiž do Sbírky přispěla hnedle dvěma kousky nejsladšího sachrdortu ZdeňkaM. Děvče to velmi talentované a aktivní, jelikož mimo reálný život stíhá ještě dosti číst, obhospodařovat dva blogy a správcovat hnedle dvě rubriky Klubu Snílků. Schválně jestli víte, které to jsou.

Iluze stá čtyřicátá první

15. srpna 2014 v 22:41 | Maglaiz
Temnota plodí jen temnotu?


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá čtyřicátá

8. srpna 2014 v 23:06 | Maglaiz
Není čas na zbabělost.

[]

Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Dragilia - (V) obětí slibů

2. srpna 2014 v 16:52 | Maglaiz
Zdravím!
Dnes již naposledy. Jste rádi? Nebo byste rádi viděli více takovýchto inspirativních článků? Jen se neostýchejte a klidně napište sem do koementářů nebo na náš e-mail klub.snilku@email.cz, případně se ozvěte na Facebooku. Rádi Vás vyslechneme a necháme se řídit Vaším přáním, přece jen klub je zde pro Vás.

Ovšem teď již nechám slovo Dragilii a její poutavé a vskutku působivé povídce. Přeji dobrou chuť textožroutům.

Vivienne - Jak vlastně vypadá smrt? (Iluze 58)

2. srpna 2014 v 13:00 | Maglaiz
Dobré poledne vinšuji,
máslo mi sice teče po hlavě a nevynechává ani oči, to mi však nezabrání konečně navázat na porušenou tradici sobotních oulovků iluzivních. Co přistálo do poštovní schránky tentokrát? Ó, to se budete oblizovat až za ušima, neb si pro Vás lahůdku přichystala Vivienne. Máte už hlad?

Drahá Vivienne vhodila tento pozoruhodný text do šuplete s názvem Minipovídky. Co myslíte, učinila správně?

Resty a tresty

2. srpna 2014 v 10:51 | Maglaiz
Ó sahib, ó efendi, ó já bloud a to vel!
V prach Vašich nohou se nořím, máslo na hlavu krájím. Snídali jste? Sůl do ran sypu a písek do očí házím. Já bídák prachbídná. Myslela jsem si, že jsem zapomněla jen jednou uveřejnit Vaše iluzivní skvosty. Och, já skleróza! Při Osirisovi a Ápisovi jsem šváb.

Ich mache mich lernen am Sonntag zur Aufgabe. Ja, das ist eine grausame Strafe, aber ich muss. Bei Osiris und bei Apis, ich bin ein Böhme.

Kdo nepochopil celou jazykovou hříčku, nechť se ozve do komentářů. Ráda vysvětlím souvislosti.

Iluze stá třicátá devátá

1. srpna 2014 v 20:26 | Maglaiz
Každý umřít musí, čas si však vyberu já.


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků. Správce obdivuji za jejich houževnatost a vytrvalost a Snílky za jejich odhodlanost vyhrát boj s Lenorou. Klobouk dolů před vámi všemi.

Iluze stá třicátá osmá

25. července 2014 v 18:33 | Maglaiz
Blíže k medvědům, blíže k potížím.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá sedmá

18. července 2014 v 22:52 | Maglaiz
Marionetou snadno a rychle.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá šestá

11. července 2014 v 23:25 | Maglaiz
Po známých stezkách do neznáma.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Elizabeth - Mesto svetiel (Iluze 122)

5. července 2014 v 23:14 | Maglaiz
Hola hej!
Drahé osazenstvo snílčího koutu webosvěta, poněkud mne rmoutíte, že jste honbu za limy a bludišťáky tak rychle vzdali. Ostatně je mi líto i toho, že i přes takovouto krásnou motivaci nejste sto ze sebe vypravit báseň, krátkou povídku či úvahu. Jak Vám mám jít ještě vstříc? Co byste ještě chtěli, abych dělala? Stojku či výmyk nechtějte, zle by to dopadlo. Musím se přiznat, že mi již dochází nápady. A co Vy? Mezitím než Vaše makovičky mi vyjeví své šílenosti, byste mohli svůj zrak přenést k jedinému výtvoru tohoto týdne.

Pozoruhodná, do temna laděná Slovenka Elizabeth se odvážila vyloupnout ze své slupky a na svých dlaních Vám předložila působivou báseň. Snová nálada se snoubí s měkkostí slovenštiny. Nenechte si tento kousek ujít.

Iluze stá třicátá pátá

4. července 2014 v 22:10 | Maglaiz
Na křídlech váhavosti.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

V. - Jsi (Iluze 120)

28. června 2014 v 21:25 | Maglaiz
Zdravíčko!
Tento týden se nám toho moc neurodilo. Vlastně Imaginariovi a Iluzím zůstala být věrná pouze V. Nevím, nevím, Snílčata, ale s takovouhle si na bludišťáky a následné ceny sáhnete za dlouho. V. je na velmi dobré cestě získat limo zdarma jako věrnostní odměnu. A co Vy? Škrábete se nyní na hlavě?

Ještě než dám V. slovo, dovolím si připomenout, že můžete přispívat i na starší Iluze a nově i úvahové texty.

Iluze stá třicátá čtvrtá

27. června 2014 v 22:47 | Maglaiz
S nomády na konec světa a ještě dál.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

V. - Srdeční proudy (Iluze 35)

21. června 2014 v 20:01 | Maglaiz
Dobrý večír vinšuji,
a jsem tu zas. Dnes již naposledy a citím se tak slavnostně, jelikož se mi jeví, že pro dnešní den, pro tento večer nemohl být příznačnější příspěvek do Imaginaria. Jak svou povahou a obsahem, tak i písní jej doprovázející je skvělým podbarvením dnešního svátku Litha. Mimochodem dnešní otázka nebyla za bludišťáka a ani za limo z Vaší ledničky. Avšak limo ze své ledničky si může vypít V. vzhledem k tomu, že nám přispěla do Imaginaria.

Vivienne - Iluze 52

21. června 2014 v 15:35 | Maglaiz
Zdravíčko!
Ano, to jsem opět já. Dnes se potkáme ještě jednou, ovšem nebojte se, nebudu Vás zahlcovat svými výžblebty. Jsem tady proto, aby Vám ukázala, co se urodilo za minulý týden v líhních Imaginariových. Vskutku opět byla žeň bohatá a již dnes se těším, jak to bude vyhlížet příští týden.

M. Phoenix - Strážce majáku (132)

21. června 2014 v 10:57 | Maglaiz
Dobrý den Snílci,
jakpak jsme se probudili do sobotního rána? Pevně věřím, že probuzení bylo velice příjemné a ranní káva dnes měla ještě lepší chuť a vůni než-li ta včerejší.
Na severu země máme trochu pošmourno, ale to nám nezkazí náladu, neb nám dnes oficiálně začíná co? Bude mne zajímat, kdo si vzpomene, co je dnes za pohanský svátek. Slavíte jej? Jak? Jaké je vůbec u Vás počasí? Jsem dítě zvědavé nátury, tudíž povídejte, přehánějte, já na Vás budu valit oči i kdybyste mi řekli, že tenhle den nijak neprožíváte a že si kecnete na zadek před televizi.

Iluze stá třicátá třetí

20. června 2014 v 20:52 | Maglaiz
"My táhnem daleko, my táhnem spolu do Saint Louis.
A vláček volá hů, hů, hů.
Ten vláček jede rovnou do Saint Louis."

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Vivienne - Nedokončená (Iluze 89)

15. června 2014 v 17:47 | Maglaiz
Dobrý předvečer vinšuji,
nu, dnes se spolu vidíme naposledy v tomto týdnu. Budu Vám chybět? Co o tom vůbec pochybuji, že? Samozřejmě že ne! Ale pevně věřím, že většího dojmu ve Vás zanechá Viviennina próza než-li má velikost.

Má vůbec cenu Vivienne představovat? V Imaginariu je jako doma, což ráda vidím. Jen tak dál. Střádej a sbírej limo z ledničky za příspěvky a pomalu potichoučku se plíživě přibližuj vytouženým bludišťákům a odměnám. Ne každý je sprinter od přírody, někteří jsou příjemní, pohodoví běžci přespolní. Vytrvalí a houževnatí. Tak to má být.

Ellnesa - Tajemství (Iluze 40)

15. června 2014 v 12:33 | Maglaiz
Dobré poledne vinšuji.
Už jste po obědě? Nebo právě hledáte čtivo vhodné k polednímu menu studenta na kolejích o zkouškovém? Ať ten či onen, rozhodně by si neměl nechat ujít další z odvážných Snílčic.

Ellnesa, elfí pisálek se spousty projektů, toť má nabídka. Doufám, že jí využijete a odměníte Ellnesu za její úsilí smysluplným komentářem, neb jedině ty mohou být pravým umělcem kvitovány s povděkem.
 
 

Reklama