Imaginarius

M. Phoenix - Imaginario Surrealio se skrytou narážkou

13. září 2014 v 17:45 | Maglaiz
Dobrý podvečer Snílci,
vidíme se tento týden naposledy. Pevně věřím, že nikterak nepláčete pro to, že Vás již Maglaiz nebude otravovat s tím věčným promlouváním do duše. Všichni víme, že je to zbytečné Vás stále upomínat na zlepšení komunikace, ale holt už to patří k folklóru mých článků, že. A všichni dobře víme, že návyků, i těch špatných, se zbavujeme velice těžko.

Jako poslední pokládá hlavu pod gilotinu M. Phoenix. Viva la France! Jak to vidíte, drazí Snílci? Pustíte provaz ostří nebo dáte M. milost za její poezii? Ostatně neočekáváme s M., že se pouze vyjádříte k samotným literám, ale že si i zahádáte, jelikož, jak název ohlašuje, v básni jest ukryta i malá narážka, kterou Vy odhalíte a napíšete do komentářů. Co za to? Dobrý pocit, že jste Herloci Sholmesové.

Jehane O´Tee - Kdybych byla královnou všech vod (Iluze 141)

13. září 2014 v 15:45 | Maglaiz
Dobré odpoledne Snílci,
jsem tady zas a ještě jednou přijdu. Tentokrát se nám odhodlala Jehane a ať se po Iluzích koukám, jak se koukám, zdá se, že Jehane je v Iluzích zcela mladou a novou krví, tak bych prosila veterány, aby toto mladé maso moc nenaklepávali, ať nám ještě nezamře.

Jehane O´Tee se nám rozhodla představit se jako básnířka, ačkoliv v Klubu Snílků již nějaký ten pátek působí jako zdatná malířka, která po občasném pošťouchnutí i něco pošle do Creatia. Mimochodem kdy jste naposledy vzali Vy do ruky pastelky, tužku či štětec a paletu? No? No? No? Je to už také nějaký ten den nazpět, že. Co takhle o víkendu odložit veškeré starosti a patlat se s barvičkami? Po procházce v přírodě je to můj lék numero duo na pochroumané nervy.

Vivienne - Tanečnice (Iluze 43)

13. září 2014 v 13:45 | Maglaiz
Hoj ahoj!
Dnes se nám Vivienne představí naposledy, ovšem pevně věřím, že se s ní na poli imaginariovském ještě mnohokráte setkáme. Pokud jste ještě nečetli její předchozí příspěvky, pak neváhejte kliknout semhle a tuhle. Jak můžete vidět, Vivienne není cizí žádný text. Ať už povídka, drabble nebo poezie vše nese otisk jejího já. To si zaslouží pozornost.

Vivienne - Seděla na té židli (Iluze 74)

13. září 2014 v 12:45 | Maglaiz
Dobré odpoledne Snílci,
opět se hlásím o slovo a to s druhým Vivieniným příspěvkem, který můžete naleznout zde. V této Iluzi si pro nás Vivienne připravila dvojitou dávku drabble. Prosím, vyjádřete se k dnešním příspěvkům. Každá z přispěvatelek si dala na svém textu či básni záležet a chtěla by slyšet nějakou zpětnou vazbu. Já sama si kousek času na jejich dílka našla a ještě najdu. Je víkend, myslím, že Vás neinhumuje pověnovat trochu času, bez tak jinak promrhaný bezcílným bloumáním internetem či facebookem, lidem, kteří si to bezpochyby zaslouží.

Vivienne - Příběh z Tenthu (Iluze 31)

13. září 2014 v 11:45 | Maglaiz
Dobré dopoledne Snílci,
bylo ode mne hrubé, že jsem zanedbávala uveřejňování příspěvků našich drahých odvážných, toho jsem si zcela vědoma. Otázkou je, zda je možné své provinění odčinit. Co myslíte?

Každopádně dnes přichází sobota plná zábavného čtení, jelikož se nám za těch pár týdnů nashromáždilo dosti dobrého materiálu. Pokud dovolíte, jako první bych uveřejnila alá triptych Vivienne a její tvorbu, jelikož čekala na uveřejnění nejdéle.

Iluze stá čtyřicátá čtvrtá

12. září 2014 v 21:57 | Maglaiz
Světší kráčí světem. Co vidí?

[]

Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.


Již je to mnoho prosněných let, co Pán Iluzí, kapitán Imaginarius, vyplul se vzducholodí, nesoucí přízračné jméno Aberratio, mezi neprobádaná souhvězdí, aby nalezl místo svých snů, jež střežil ve svých myšlenkách jako největší tajemství.
Na výpravu nepřizval žádné snílky a v době slavností v přístavu Aditu vyplul to temnoty nebes. Ovšem u hvězdy Aurory si s ním osud pohrál a jeho astroláb postihla porucha, která nemůže být opravena rukama lidí. Imaginarius už dlouho bloudí ztracen mezi hvězdami snaže se najít správný kurz.
U Aurory se na jeho počest konají klání ve snění. Snílkové s neutuchající snahou hledí k nebi v naději, že naleznou bájného kapitána. Řídí se dle stop, jež za sebou zanechal Imaginariův hvězdný koráb Aberratio. Tyto stopy se zovou Iluze, které každého snílka polapí jako siréna svým zpěvem a nutí ho tak dlouho snít a fantazírovat až k umdlení. Každý příběh odhaluje střípek toho, kam Imaginarius mířil.

Iluze stá čtyřicátá třetí

5. září 2014 v 23:35 | Maglaiz
Lednice a květinače zasednou svorně ku hostině, ke stolu prohýbajícím se pod množstvím kamenných zvířat.


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá čtyřicátá druhá

29. srpna 2014 v 23:25 | Maglaiz
Za mnou?


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Grácie Zdeňka a její iluze (č. 139)

16. srpna 2014 v 15:13 | Maglaiz
Zdravíčko vespolek!
Už jste po kávičce? První i druhá sobotní pohádka za námi. Co budete dělat pak? Ležet, zírat na kouzelnou bedničku a čudlíkem přepínat tak dlouho, dokud se tam neobjeví něco koukatelného? Mám pro Vás lepší zábavu. Čtení. A né ledajaké. Již minulý týden nám totiž do Sbírky přispěla hnedle dvěma kousky nejsladšího sachrdortu ZdeňkaM. Děvče to velmi talentované a aktivní, jelikož mimo reálný život stíhá ještě dosti číst, obhospodařovat dva blogy a správcovat hnedle dvě rubriky Klubu Snílků. Schválně jestli víte, které to jsou.

Iluze stá čtyřicátá první

15. srpna 2014 v 22:41 | Maglaiz
Temnota plodí jen temnotu?


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá čtyřicátá

8. srpna 2014 v 23:06 | Maglaiz
Není čas na zbabělost.

[]

Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Dragilia - (V) obětí slibů

2. srpna 2014 v 16:52 | Maglaiz
Zdravím!
Dnes již naposledy. Jste rádi? Nebo byste rádi viděli více takovýchto inspirativních článků? Jen se neostýchejte a klidně napište sem do koementářů nebo na náš e-mail klub.snilku@email.cz, případně se ozvěte na Facebooku. Rádi Vás vyslechneme a necháme se řídit Vaším přáním, přece jen klub je zde pro Vás.

Ovšem teď již nechám slovo Dragilii a její poutavé a vskutku působivé povídce. Přeji dobrou chuť textožroutům.

Vivienne - Jak vlastně vypadá smrt? (Iluze 58)

2. srpna 2014 v 13:00 | Maglaiz
Dobré poledne vinšuji,
máslo mi sice teče po hlavě a nevynechává ani oči, to mi však nezabrání konečně navázat na porušenou tradici sobotních oulovků iluzivních. Co přistálo do poštovní schránky tentokrát? Ó, to se budete oblizovat až za ušima, neb si pro Vás lahůdku přichystala Vivienne. Máte už hlad?

Drahá Vivienne vhodila tento pozoruhodný text do šuplete s názvem Minipovídky. Co myslíte, učinila správně?

Resty a tresty

2. srpna 2014 v 10:51 | Maglaiz
Ó sahib, ó efendi, ó já bloud a to vel!
V prach Vašich nohou se nořím, máslo na hlavu krájím. Snídali jste? Sůl do ran sypu a písek do očí házím. Já bídák prachbídná. Myslela jsem si, že jsem zapomněla jen jednou uveřejnit Vaše iluzivní skvosty. Och, já skleróza! Při Osirisovi a Ápisovi jsem šváb.

Ich mache mich lernen am Sonntag zur Aufgabe. Ja, das ist eine grausame Strafe, aber ich muss. Bei Osiris und bei Apis, ich bin ein Böhme.

Kdo nepochopil celou jazykovou hříčku, nechť se ozve do komentářů. Ráda vysvětlím souvislosti.

Iluze stá třicátá devátá

1. srpna 2014 v 20:26 | Maglaiz
Každý umřít musí, čas si však vyberu já.


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků. Správce obdivuji za jejich houževnatost a vytrvalost a Snílky za jejich odhodlanost vyhrát boj s Lenorou. Klobouk dolů před vámi všemi.

Iluze stá třicátá osmá

25. července 2014 v 18:33 | Maglaiz
Blíže k medvědům, blíže k potížím.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá sedmá

18. července 2014 v 22:52 | Maglaiz
Marionetou snadno a rychle.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Iluze stá třicátá šestá

11. července 2014 v 23:25 | Maglaiz
Po známých stezkách do neznáma.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Elizabeth - Mesto svetiel (Iluze 122)

5. července 2014 v 23:14 | Maglaiz
Hola hej!
Drahé osazenstvo snílčího koutu webosvěta, poněkud mne rmoutíte, že jste honbu za limy a bludišťáky tak rychle vzdali. Ostatně je mi líto i toho, že i přes takovouto krásnou motivaci nejste sto ze sebe vypravit báseň, krátkou povídku či úvahu. Jak Vám mám jít ještě vstříc? Co byste ještě chtěli, abych dělala? Stojku či výmyk nechtějte, zle by to dopadlo. Musím se přiznat, že mi již dochází nápady. A co Vy? Mezitím než Vaše makovičky mi vyjeví své šílenosti, byste mohli svůj zrak přenést k jedinému výtvoru tohoto týdne.

Pozoruhodná, do temna laděná Slovenka Elizabeth se odvážila vyloupnout ze své slupky a na svých dlaních Vám předložila působivou báseň. Snová nálada se snoubí s měkkostí slovenštiny. Nenechte si tento kousek ujít.

Iluze stá třicátá pátá

4. července 2014 v 22:10 | Maglaiz
Na křídlech váhavosti.


Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.
 
 

Reklama