Aditum

Terra Australis aneb jak dosáhnout země Snílkům zaslíbené

22. března 2014 v 16:40 | Maglaiz
Při každé vzducholodi se setkáváme, my Správci, s několika blogerskými neduhy. Je to stokrát omíláno, a přesto se mnozí nepoučí z cizích chyb a páší totožná zvěrstva. Pevně věřím, že se po tomto osvětlení eliminuje obec hříšníků. A pokud ne. Nu, více již nemůže naše správcovské kolegium učinit a já budu moct pouho pouze si zahrát na tetu Kateřinu a suše konstatovat: "Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí."


Třicátá třetí vzducholoď - Nezastavujeme, máme zpoždění!

17. února 2014 v 22:13 | Tři Grácie/Erínye
Zdravíme Vás vespolek!
Stala se nám trochu nemilá věc. Drahá Berenika si toho na bedra vzala přespříliš a nyní se ocitla v časové tísni. Proto také nevyšla tak dlouho očekávaná lednová vzducholoď, ovšem nebojte se, vše bude napraveno, jelikož se nám zde sešly Tři zimní královny, které vynesou ortel.

Dovolte mi, abych Vám představila grandiózní Anne Eyre, elegantní Zdeňku a supercalifragilisticexpialidózní osobu, tedy mě, Maglaizíčka. Naše ega děkují za Váš nadšený potlesk a zavazují se k dalšímu měsíci nabubřelosti.

V prosincové vzducholodi Anne Eyre šetřila lístky a já se jí v tomto ohledu musím zastat, jelikož klub se zove klub od toho, že je v něm OMEZENÉ množství osob, jež spojuje společný cíl a aktivita. Stále nám přibývají členové jako na běžícím pásu, ovšem přispívají jen a pouze staré firmy či sem tam, aby se neřeklo, jeden nováček z dvaceti. Bez Vaší spolupráce to nepůjde. Pokud Vám nevyhovují podmínky ku tvorbě, pak zkuste sami něco navrhnout. Jsme komunita a to znamená spolupráci. Tak směle do toho, nestyďte se a na férovku nám řekněte, co se Vám nelíbí. My, Správci, jsme tu od toho, abychom pouze dohlíželi na chod klubu. Nejsme založeni na oligarchii, ale demokracii.

Nuže vraťme se k prosincové vzducholodi. Lístky byly vydány slečně Elizabeth a slečně Dorce Jeseňské. Něch sa páčí, ďakujeme, že ste si vybrali zpoločnosť AirSnílek. Gratulujeme, přijímáme s otevřenou náručí a těšíme se na spolupráci. Prosím, Anne Eyre, aby tyto dvě pozoruhodné osoby zapsala do Knihy živých, totiž Snílků. Ovšem Vy ostatní z prosincové vzducholodě neklesejte na duchu, znamenám si tuto vzducholoď a ještě se na ni s děvčaty podíváme z blízka, zdá se mi, že tam ještě možná pár blogů alespoň na anketu je.

A co nás čeká dnes za hostinu? Nuže, hleďte.

Třicátá druhá vzducholoď se Snílky

2. prosince 2013 v 19:27 | Anne Eyre
A jsme zase o krůček blíže sté vzducholodi. V té minulé vzducholodi byla jedna jediná anketa. Povidkyfans bohužel nepřijmeme mezi sebe, výsledek byl 4 ne a 3 ano.
Ti pozornější už si všimli, že vzducholoď nepíše Berenika, navíc že vychází se zpožděním. Ano, je to tak, a já se moc omlouvám, ale Berenika nestíhala a já to zjistila příliš pozdě na to, abych ji stihla udělat ještě prvního. Tímto se také omlouvám, ale Repetitio se odkládá na později, ale rozhodně v rámci tohohle týdne. Za jeden den by toho bylo trochu moc.

EDIT:
Vzhledem k několika nepříliš nadšeným reakcím jsem se rozhodla zpětně podívat na všechny přihlášky. Je vaším právem se ohradit proti nepřijetí milovaného blogu nebo proti kritice, ale mějte s námi trpělivost. Anne se do vzducholodi pustila na poslední chvíli, když jsem jí nebyla schopná říct včas. I tak se vydala na cestu hvězdami pozdě a to kvůli ní byla zanedbána autorčina rubrika, do níž vyšel článek později. Také je třeba vzít na vědomí, že mým úkolem je hledat to dobré, abych mohla blogy přijmout a Anne musí být ten zlý policista, protože ona v Repetitiu náš klub čistí. Musí hledat všechno, každou maličkost, kterou je třeba opravit. Je mojí chybou, že se musela jako hlavní kritik pustit do vzducholodi, všechny stížnosti beru na sebe. A jen znovu dodávám a prosím, mějte s námi trpělivost. Klub vedeme už dlouho a Anne je jedna z nejaktivnějších správkyň, která se o klub stará, věnuje mu svůj volný čas, věnuje nám svůj volný čas. A nejen správcům, kterým je vždy ochotná pomoct, ale i vám. Kdybych měla dělat vzducholoď tak na poslední chvíli, jako to dostala za úkol ona, byla by má krititka ostřejší a pochybuji, že by jí přešel byť jediný blog. Anne patří můj dík za to, že na sebe vzala tuhle zodpovědnost a že jen díky ní tu vzducholoď vůbec máte jen s malým zpožděním.
Berenika

Třicátá první vzducholoď se Snílky

1. listopadu 2013 v 0:01 | Berenika

A máme tu třicátou první vzucholoď! Dostali jsme se zase blíž ke stovce, zase o míli dál od našeho vesmíru, naší mléčné dráhy, našich několika planet a našeho Slunce. Zase jsou naše vzducholodě trochu blíž ke snění a jedna k druhé. Do té minulé, bohužel, Smoke ani plumplox vzhledem k výsledku anket nebyly vzaty, ale v té dnešní máme hned pět přijatých a jedna další anketu. Vrána k vráně, Snílek ke Snílkovi!


Třicátá vzducholoď se Snílky

1. října 2013 v 0:01 | Berenika
Jubilejní třicátá vzducholoď přivítala na palubě hned několik Snílků! Koho jsme přijali a kdo se už nedostal na palubu? Tentokrát jsem se do ní pustila trochu pozdě a proto se budete muset spokojit s mým názorem. Z minulé vzducholodi anketou bohužel neprošla ani jedna slečna, snad to tentokrát dopadne lépe. Ještě jednu šanci dávám Smoke, neboť pro ni byly hlasy v anketě vyrovnané - a tak patří i do této vzducholodi a hned na začátek. Letu zdar všem!

Dvacátá devátá vzducholoď se Snílky

1. září 2013 v 0:01 | Berenika & Anne Eyre

Tentokrát máme ve vzducholodi tři ano, tři ankety a čtyři ne. To je velmi pěkné skóre. Jako vždy jen dodám, ať si nepřijatí nezoufají, mohou se přihlásit znovu, až opraví vytknuté nedostatky. A samozřejmě vítám všechny přijaté Snílky, doufám, že od nich brzy něco uvidím ve své literární či v jiných rubrikách! Letu zdar!

Dvacátá osmá vzducholoď se Snílky

1. srpna 2013 v 0:01 | Berenika

Tentokrát se k nám z deseti přidali tři Snílci, což je rozhodně pěkné číslo. O něco smutnější je již předpoklad, že o několik z našich řad brzy přijdeme v chystaném Repetitiu. Zároveň pro vás mám ale další dobrou zprávu a to, že pokud kontrolou ve vlastní rubrice projde, pak se stane jedna z našich členek novou správkyní již dlouho opuštěné ošetřovny. A nyní již vítám všechny nové Snílky na palubě!

Dvacátá sedmá vzducholoď se Snílky

1. července 2013 v 18:18 | Berenika & Lady Dariel & Sussanah de Silva

S dnešní vzducholodí jsme se poprali hned tři - Berenika, Lady Dariel a Sussanah de Silva. Snad jsme byly ke všem spravedlivé. Lístek na palubu od nás dostali hned tři Snílci, což je na dnešní krizový svět velice pěkné - i vzhledem k tomu, že tito tři podali přihlášky hned po sobě. Zajímavá náhoda mezi hvězdami. Užijte si let a vy, kteří dnes lístky v ruce nemáte, nezoufejte a po napravení škod se určitě přihlašte znovu!

Dvacátá šestá vzducholoď se Snílky

1. června 2013 v 0:01 | Berenika + Maglaiz

Je to smutné, ale z deseti zájemců lístek na 26. vzducholoď získává pouze jeden.
Aby nebyly statistiky až tak děsivé, máme tu i tři ankety, ve kterých můžete rozhodnout o přijetí dalších Snílků. Doufejme, že příště už bude mít vzducholoď příznivější vítr a bude moct vzlétnout s početnější posádkou. Přesto i dnes - Letu zdar!

Dvacátá pátá vzducholoď se Snílky

1. května 2013 v 0:01

Další vzducholoď je tady!
Tentokrát ji doprovází hned dvě ankety. Tři Snílci směli na palubu nastoupit rovnou. Ostatní nezoufejte, vždy je možné se přihlásit znovu po nápravě nedostatků. Snění zdar Snílkům našim i těm, kteří k nám teprve patřit budou v jiných časech i dimenzích.


Znovu připomínám naši literární soutěž v Imaginariu a výtvarnou soutěž v Creatiu o zajímavé ceny!

Dvacátá čtvrtá vzducholoď se Snílky

1. dubna 2013 v 0:01 | Berenika

Čtyřiadvacátá vzducholoď nám spolu se začátkem dalšího měsíce umožnila přivítat mezi námi nové tváře. Některé známe, ale některé pasažéry jsme ještě nenavštívili. Nuže, pojďme to spolešně napravit. Máme tu stejně jako při minulém letu čtyři nové Snílky!
Vzducholoď volá, vítr do plachet!

Dvacátá třetí vzducholoď se Snílky

1. března 2013 v 0:01 | Berenika

Dnes na vzducholoď z deseti nastoupili pouze čtyři lidé.
Kdo musel zůstat na zemi a proč? Snad se jim podaří dostat lístek příště, když pro dnešek už vzducholoď vzlétla a kapitán hledá mezi mraky tu nejkrásnější cestu do říše Snů. Pro stávající i nové členy bych ráda připomněla dvě aktuální soutěže o knihy. Pro malíře ve snu zvaném "Creatio" a v "Imaginariu" pro pisálky.

Dvacátá druhá vzducholoď se Snílky

1. února 2013 v 20:03 | Berenika

Máme tu již dvaadvacátou vzducholoď.
Proplouvá mezi oblaky a z deseti zájemců se v ní vezou čtyři noví Snílci. Přivítejte je mezi námi. Ještě jednou také připomínám tři aktuální soutěže! Najdete je v Imaginariu (pro pisálky), Creatiu (pro malíře) a Inventoru (pro všechny zručné a tvořivé Snílky).

Dvacátá první vzducholoď se Snílky

25. ledna 2013 v 19:39 | Monica Otmili&Berenika
Letu zdar,
z kotviště po delší odmlce právě vzlétá vzducholoď s číslem 21. Lidé stojící ve venkovním mrazu pozorují létající kolos, fronta na letenky se zkracuje, pasažéři jednadvacáté vzducholodi se usazují a začínají vytahovat svá brka, štětce, počítací stroje či snad potřeby pro kutily.
Koho můžeme přivítat nově mezi námi?

Dvacátá vzducholoď se Snílky

14. října 2012 v 17:03 | Monica Otmili

Zdravím Snílky!

Je to tak, přesně po roční odmlce opouští dvacátá vzducholoď své kotviště a vydává se do oblak spolu s novými Snílky. Ať už patříte mezi zvědavce, či dychtivě očekáváte, zda se na seznamu objeví Vaše jméno, pojďte se podívat.

Devatenáctá vzducholoď se Snílky

13. října 2011 v 14:41 | Berenika

Hodnocení další vzducholodě je stejné jako vždy.
ANO - Vítejte mezi Snílky
ANO - Vítejte, ale nezapomeňte se přihlásit do Repetitia
NE - To snad nemusím vysvětlovatOsmnáctá vzducholoď se Snílky

27. září 2011 v 15:05 | Berenika
Další vzducholoď je tady.
Zpoždění má, ale také čekám, až bude dostatek přihlášených, i když mohli jste ve včerejší kontrole vidět, že spoustu lidí i vypadlo. A pro ty, kteří s námi ještě nesní - Přihlásit se můžete TADY

P.S. - Původně jsem měla v plánu dát do článku všechny přihlášky a verdikt už je také skoro hotov, ale objevil se malý problém s délkou článku. Proto tu máme zatím patnáct přihlášených.

Fantaghira: Všem se omlouvám za zpoždění a dlouhé čekání, nějak nám to teď vázne, ale doufám, že ne na dlouho. Říkejme tomu špatný vítr. Ale doufám, že brzo vzlétne další vzducholoď.

Sedmnáctá vzducholoď se Snílky

5. července 2011 v 11:48 | Berenika
Sedmnáctá vzducholoď dopadla na to, že hned první blog jsme přijmout nemohli, poměrně dobře.
Je tu, jak jsem slíbila. Správci jsou na dovolené, takže než se setkáme, trochu nám to trvá XD
Přesto brzy čekejte článek o srazu. Nýbrž ke vzducholodi... Vítejte mezi hvězdami a vy ostatní si počkejte na příští let.
Naše lodě přistanou zase příště a možná už na palubu vezmou i vás.

Přihlásit se můžete TADY

Šestnáctá vzducholoď se Snílky

15. května 2011 v 19:20 | Berenika & Nel-ly

NE - Nepřijímáme
ANO - Přijímáme, ale přihlas se do Repetitia
a s ANO už patříte k nám.

.

Patnáctá vzducholoď se Snílky

9. května 2011 v 19:45 | Berenika
Jak jste si jistě všimli, Aditum tu dlouho nebylo. Není čas a proto jsme se rozhodli hodnotit dnes zase společně.

Někdy jsme se samozřejmě neshodli úplně přesně, takže barevně:
NE - Nepřijímáme
ANO - Přijímáme, ale přihlaš se do Repetitia
a s ANO už patříte k nám.
 
 

Reklama