Iluze pro Alešku

13. dubna 2018 v 19:11 | Maglaiz |  Imaginarius
"Když se ozve v dubnu hrom, chyť si kámen nebo strom."
pranostika

Zanechme nyní ty dva svému osudu a ptejme se, co je s kapitánem, posádkou Aberratio a s Chilias a její bandou. Kampak se nám ti čerchmanti schovali? Neschovali, děti, umř... Oh, pardon, špatný scénář.
Vraťme se tedy do Chiliasina úkrytu. Ale co to? Ani živáčka. Jen... jen v jedné chodbě se objevil nový tunel. Tunel, spíše tunýlek, jelikož člověk s výškou nad 155 centimetrů, a tomu se nedá říkat výška, musel již notně ohnout krční páteř, neřku-li již hřbet, aby vůbec mohl vejít dovnitř bez úrazu hlavy. Než vstoupíme do tunýlku, přiložme dlaň k uchu a naslouchejme. Slyšíte? Z dáli se ozývá slabounké zlověstné dunění. Ach, nesnáším tohle trapné napínání a nahánění počtu slov, přičemž je evidentní, že na konci bude to, o čem se hovořilo před tím. Proto tedy neváhejme a rychle poběžme, protože podle síly zvuku je to pěkný kus daleko. Jak vás znám, určitě nám to bude trvat celý týden, než doběhneme k cíli. Měli byste víc sportovat.


Dobrý večer dámy a pánové,
že jste nečekali novou Iluzi tak "brzo"? Všimli jste si dnešní pranostiky? Já to věděla! Zavání z ní jistý nonsens, který mi přijde jako přesně ten pravý pro naši zlobišárnu. A pevně doufám, že nebudete dbát na onu pranostiku a v případě zahromování budete hledat jinou společnost a úkryt, než je strom či kámen. Pamatujte na Ze zápisníku sportovce a dovolte, abych ocitovala tajemníka MNV: "Milé děti, zastihne-li vás živel v poli, lehněte si do brázdy a odhoďte vše kovové, například pluh."

Odhoďme tedy pluhy v dáli a přistupme k dnešní Iluzi.


autor: sandra


Ovšem. Někdo asijské prvky nerad. Co třeba trochu možné pseudoantiky?

autor: viz obrázek vpravo dole


Jelikož máme dva obrázky, bylo by až příliš vás zahlcovat ještě dvojitou porcí hudby. Nic se nemá přehánět a kromě toho obžerství je přece jen nepěkná věc, věřte mi. Zároveň jsem si jista, že nebudete nijak láteřit a budete se mnou souhlasit, že byť je hudební Iluze jen jedna, rozhodně není jednohubkou či pouhým oblíznutím prstů.

V červenci jsem přišla o veškerá data, tudíž bych byla ráda, kdybyste pro jistotu zkontrolovali, zda údaje v tabulce korespondují s vašimi vlastními záznamy o činnosti v rámci Imaginaria.


Výzva všem:

Pokud máte nějaký návrh, připomínku, jste s něčím nespokojeni nebo spokojeni ohledně Imaginaria či Klubu Snílků, prosím, dejte nám to vědět buď zde v komentářích, na facebookové stránce, nebo na klubový e-mail. Předem děkujeme za všechny podněty a upozornění. Jsme také jenom lidé a chybujeme.

Odkazy, řádně označené, na své Iluze prozaického, básnického či úvahového charakteru, uctivě prosím, račte vkládati do:
Ženiální druhou polovici dubna vinšuje
vaše tetka Maglaiz


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 17:41 | Reagovat

Zastižen ranně středověkým živlem v poli, odhodil poučený oráč Přemysl kromě pluhu i otku, takže se jeho sousedka Otka ze Stadic dostala nezaviněně do řečí a už se následkem této nepříjemné příhody nikdy neprovdala.

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 17:43 | Reagovat

[1]: Jaj, omlouvám se za hrubku. Snad mi bude prominuta, když zde jako komentátor pouze hostuji :-).

3 Illienel Illienel | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 20:09 | Reagovat

Díky za další iluzi. :-) Otázka tentokrát nebude?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama