Vzducholoď padesátá první

16. listopadu 2017 v 11:14 | M. Phoenix |  Aditum
Milí snílci,

už je to nějaký pátek, co se nám přihlásila do Adita nová duše, a tak jsme se na nejnovějšího pokušitele třásli jako kocour na smetanu. Nicméně podaří se mu zaujmout Kapitána lodi a jeho posádku natolik, aby mu poskytli místo na snové vzducholodi?

Přezdívka: Gepardí měsíc
Proč bychom tě měli přijmout: Mám obrovskou fantazii a snad každou vteřinu se mi v hlavě oběvý nový příběh. Umím taky hezky kreslit.

První dojem: Au-Moje-Oči! O.o Milé dítko, hodnocení tvého blogu jsem začala psát ještě v době předchozího designu a musím říct, že přestože ani tehdy nebyl nic zázračného, tentokrát jsi opravdu šlápl vedle. Nerozumím tomu, co tě vedlo k volbě tak křiklavých barev, ale dovol mi ti prozradit, že je to opravdu nepříjemně křiklavé a místy se to vůbec nedá číst. Jako by nestačilo zářivě žluté písmo na zářivě rudém pozadí, v momentu, kdy najedu myší na název článku, mi vypálí oči zběsilá přeměna na písmo bílé na žlutém, což se prostě jednoduše číst nedá, nezlob se na mě. Nastuduj si něco o použití barev na webu, zejména se zaměřna komplementární barvy, barevná schémata a chyby, kterých se nikdy nedopouštět, jako třeba používání dvou křiklavých barev na sobě.

Co do obsahu: Mým prvním pocitem byla zmatenost. Trvalo mi spoustu minut, spoustu prokliků a spoustu čtení, než jsem jakžtakž pochopila, o co jde - zřejmě o blog zaměřený na fanfikci a vůbec fanouškovství k nějaké knižní sérii Warriors. Ok, proti tomu nic nemám. Je ale velmi nešťastné, že musím tolik pátrat. Je dobrým zvykem poskytnout čtenářům nějaké info o blogu, kde se dozví, o co jde. Je o to horší, že ty máš O blogu celou rubriku, a ani tam se to nedočtu, dokonce článek vyloženě pojmenovaný Informace, který slibně začíná úvodem "Konečně jsem napsal informace o blogu!" je naprosto a doslova o ničem a žádné informace tedy rozhodně neposkytuje. Nevidím v něm nic o tom, kdo jsi, ani o čem ten blog vlastně je. Nevím, co má za smysl a o čem Warriors jsou. Dozvím se snad jen to, že je tvůj blog poměrně čerstvý a před ním existoval jiný. Dokonale mě přitom mate poznámka ve sloupku, že máš "nový blog", a dokonce ještě "novější", přičemž pod oběma odkazy je něco jiného než tenhle konkrétní blog. Kolik těch blogů tedy nakonec vlastně je? Budí to ve mně dojem, že sedíš na x židlích, což nikdy nedělá dobrotu, zvlášť pokud se jedno téma opakuje na více z nich.

Upřímně, mimochodem, ten webnodový blog vypadá na první pohled hned něco líp než ten, se kterým ses přihlásil. Alespoň tam totiž najdu nějaký jakýs takýs pokus o vysvětlení, o co vlastně jde.

Když se překotím (haha, to nebylo schválně) přes to počáteční zmatení, které mi pomohlo vyřešit až googlení, musím říct, že mi vadí, jak jsou tvoje články krátké, mnohdy se tomu ani nedá říkat článek. "Kapitola" dle definice je "větší část rozsáhlého díla" a například tohle mi tu definici nějak nesplňuje, stejně jako mnoho jiných článků.

Tohle mě úplně bolí. To opravdu není článek a na kvalitní blog to nepatří. Pokud chci sdílet nějaké video, které se týká mého tématu, tak to udělám v rámci nějakého psaní o něčem, a ne touhle facebookovou formou "tady máte video". Nejhorší je, že se z tvého popisku naprosto nedozvím, na co klikám - je to video vůbec k tématu nebo je to nějaký clickbait a riskuju virus? S důvěrou klikám a teprve pak přijdu na to, že jde o trailer k sérii - tos mi ale měl říct ty sám, to jsem neměla zjistit až po kliknutí. Mohls mě zahrnout informacemi a myšlenkami, místo toho jsi mi ale jen naservíroval odkaz bez popisu. Takhle by bloger fungovat neměl.

Pokud jsi navíc i v tom nejkratším štěku jako tento schopen nasekat překlep nebo v tomto případě hrubku, je mi už jasné, že potřebuješ hodně zapracovat na svém psaném projevu, než to bude stát za sdílení.

Nejsem si ani jistá, co z toho psaného mála je vlastně tvoje tvorba, jestli je to opravdu fanfikce nebo jestli jen opisuješ něco, co se stalo v těch knihách - nikdy jsem o nich neslyšela, takže nemůžu porovnat. Nezdá se ani, že by ilustrační obrázky, kterými občas článek vyzdobíš, byly tvoje. V přihlášce tvrdíš, že umíš hezky kreslit, ale na blogu jsem nenašla žádný důkaz, zato jsem našla několik obrázků, které rozhodně tvoje nejsou - na což jsi ovšem nepoukázal a nikde neuvedl skutečného autora, dozvídám se to pouze z vodoznaků. Pro tvou informaci, naše pravidla jasně stanovují, že veškerá cizí tvorba musí být řádně ozdrojována, takže nevím, zda sis pravidla pro přijímání přečetl a domníváš se, že si nevšimneme, nebo ses do nich ani nepodíval.

Suma sumárum: V přihlášce tvrdíš, že máš obrovskou fantazii a každou chvíli tě napadne nový příběh. Tos mi nedokázal. "Příběhů", respektive článků s názvy "Kapitola" je na tvém blogu pomálu a vesměs se v nich nic nestane - ono taky na takových pár řádků toho asi moc převratného nenapíšeš. Přinejlepším mi ty kapitoly připadají jako nějaký krátký souhrn toho, co se v té samotné kapitole stane.
Tvrdíš, že umíš hezky kreslit. Tos mi taky nedokázal, žádné tvé kresby jsem neviděla.
Zjevně porušuješ jedno ze zásadních našich pravidel - zdrojovat cizí tvorbu.

Tak si z toho nějak nejsem s to vzít něco pozitivního, co by mohlo Klub Snílků obohatit. Jelikož se snažíme sdružovat blogery, jejichž blogy mají šanci zaujmout, bohužel tomu tvému v tuto chvíli musím říct ne.

Milí snílci, jsme vděčni za každou přihlášku, avšak nesbíráme blogery jen proto, aby nás bylo víc. Máme představu o tom, koho chceme mít ve svých řadách. Proto prosím před posíláním přihlášek čtěte naše vstupní podmínky a ujistěte se, že váš blog respektuje těch několik málo pravidel Klubu. Děkujeme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama