Leden 2017

Principia - Výprava třicátá první

31. ledna 2017 v 16:08 | Dragilia |  Principia
Milí Snílkové,
.
draci se opět hlásí o své slovo. Zatím však bez vyhodnocení z minula. Posunuté vyhlášení indicií by vás totiž jinak ochudilo o sedm dní na vyřešení hádanky. A to by nebylo fér. (Zvláště, když ke zdržení došlo mým vlastním pochybením.) Dostáváte tedy - zcela grátis - další týdny k dobru - vyhodnocení třicáté i třicáté první výpravy nás totiž bude čekat až příště.
Carpe diem! (A nebo snad Carpe Jugulum?)

Iluze pro Pochybovačku

28. ledna 2017 v 21:32 | Maglaiz |  Imaginarius
Jsi fénix.
Chiliasina tvář zkameněla a ústa už nevydala ani hlásku.
"CO!" zoufale vykřikl kapitán s vytřeštěnýma očima.
Dívka změnila posed. Vrátila se do běžné polohy sedícího, ovšem s onou výjimkou, že roztáhla nohy jako muž. Chvíli si Imaginaria prohlížela, pak se usmála jen levým koutkem úst, což jí dodalo nepěkného vzezření smějící se bestie. Bylo evidentní, že si svou moc náramně užívá.
"Co nabídneš?"
Kapitán se uklidnil. Mít na výběr je vždy lepší, než dostat okamžitě nůž na krk. Co by však mohl nabídnout? Peníze? Vždyť neví, jaká zde platí měna. Co by tak ta holka mohla chtít? Arcturus těkal očima po místnosti, až náhle jeho mysl zaujal obraz onoho muže posetého hnědými skvrnami od třešňových pecek. No jistě!
Imaginarius ukázal na dívčin oblíbený terč a prohlásil: "Pomůžeme ti v boji proti němu."
Chilias vykulila svá očka údivem, poté však vyprskla smíchy. Náš hrdina tenkráte nemohl pochopit, čím ji tak neskutečně pobavil. Dnes již znal celý příběh a ty, čtenáři, jej za nedlouho budeš znát také. Nyní však ponech kapitána ve sladké nevědomosti, Chilias jejímu smíchu, neb jest zdravý, a sebe v příjemném napětí.ANKETA POD ČLÁNKEM

Kontrola čtyřicátá devátá

25. ledna 2017 v 11:08 | M. Phoenix, Maglaiz |  Repetitio
Milí kapustňáci!

Proč zrovna kapustňáci? Tak to vážně nevím, ale kapusta je určitě zdravá, takže... proč ne?

Leden utekl jako voda - taky máte vždycky zezačátku roku pocit, že ten rok strašně utíká, a na konci se zase začne neskutečně vléct?

Každopádně je tu nové přespolní Repetitio, pro změnu opět z Anglie! (Budu tu celý rok, kdo mě přijede navštívit?)

Na viděnou, vaše zahraniční korespondentka M.

P.S.: Mou maličkost ohodnotila Maglaiz, samozřejmě. Fér musí být fér.

Vzducholoď čtyřicátá devátá

8. ledna 2017 v 20:29 | Dvě Erínye |  Aditum
Milí snílci,

po krátké odmlce jsme obdrželi další přihlášku do našeho klubu, a to nás vždycky těší. Žel Uchu to pro dnešního adepta nedopadlo, neb kdo nedodržuje pravidla, nemůže čekat odměny.

Důležitost našich několika vstupních podmínek zdůrazňujeme, kudy chodíme, přesto se však stále tu a tam stane, že si někdo nepřečte, co od našich členů požadujeme, nebo se podle toho nezařídí. My si myslíme, že to nechceme zase tolik, a tak na tom s dovolením budeme i nadále trvat, že naši blogeři musí být nejen snílci každým coulem, ale také poctiví a aktivní blogeři, kteří umí z článku udělat něco kouzelného, dají do něj hlavně sebe, a když už zdobí blogy cizím peřím, tak to aspoň přiznají.

Myslíte si, že se k nám hodíte a zajímají vás naše rubriky? Tak honem se přihlásit, už se na vás těšíme! :)

Principia - Výprava třicátá

3. ledna 2017 v 19:44 | Dragilia |  Principia
Milí Snílkové,
velice se omlouvám za neohlášené týdení zpoždění. Tak jsem se nechala unést volnem a absencí povinností, až jsem zapomněla, že jedna na mě přeci jenom čeká. Doufám, že přijmete mé hluboké omluvy. Vynasnažím se, aby se tato situace již neopakovala.
Jsem velice potěšena, že ani neobvyklá forma indicíí vás nezmátla a i dnes zaznějí fanfáry pro tři úsěšné Snílky. Zaslouží si je:

Tea, Veruce a Holoubek


Kontrola čtyřicátá osmá

2. ledna 2017 v 20:40 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí novoroční rampouchové,

nechce se mi ani věřit, že už je tu nový rok, ale kupodivu je to tak! Doufám, že jste si užili svátky a do nového roku se hrnete celí plní nápadů a zajímavých myšlenek. Ale pokud to tak zatím není a spíš se ještě válíte v zimním spánku a čekáte, kdy vás praští po hlavě inspirace, neklesejte na mysli, nejste sami. Ostatně, do jara je času ještě spousta, tak si užívejte zimní radovánky a však ony ty nápady časem přijdou :)

Na viděnou, M.