Srpen 2016


Principia - 26. výprava

30. srpna 2016 v 8:00 | Dragilia |  Principia
Milí Snílkové,

přichází srpnová výprava za draky. A za týden očekávejte druhé překvapení slečny Principie. (První představovala výzva S knihami až na konec světa.)

Pokud jste se podivili nad neobvyklým zápisem názvu, vězte, že jde o důsledek lítého boje s blog.cz. Jakékoli snahy o opravu již existujícího příspěvku mi totiž bojkotuje tvrzením, že "Text článku nesmí být prázdný" a na jeho smazání a znovunapsání mi pro změnu hlásí, že článek téhož jména už v daném měsíci zveřejněný je...

Fanfáry si dnes vysloužila pouze jedna osoba, kterou letní horko nezastavilo. Trubadúři, trubte pro:

Holoubka


Ta správně odhalila i hádanku za vajíčlo, takže... Oslavná salva číslo dvě patří takéž:

Holoubkoví


Photo - z procházky

24. srpna 2016 v 21:48 | Zdeňka M.
Zdravím Snílci,
Photo nám na nějakou dobu usnulo, jelikož poslední článek je z února, tak bych toto fotografické místo chtěla zase oživit. Půjdete do toho? Protože bez vás to prostě nepůjde. Je konec léta, i když letos to počasí bylo všelijaké, tak jste si jistě užívali slunečních paprsků a občas něco zachytili do svých fotoaparátů či mobilů. Co se pochlubit letními momentkami z výletů, dovolených či rochnění u vody?
Pokud by někdo zapomněl, tak Photo je místo pro všechny Snílci, kteří rádi fotí. Můžete posílat cokoliv - knihy (ano jsem knihomol), krajiny, zvířata, lidi nebo prostě momentky ze světa kolem vás.

Na náš klubovém emailu klub.snilku@email.cz posílejte cokoliv vás napadne, do předmětu piště Photo a k fotografii připojte název s popisem, nezapomeňte se podepsat a přiložit odkaz na blog.

Kontrola čtyřicátá čtvrtá

23. srpna 2016 v 19:13 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci!

Nejspíš vám neuniklo, že se mi podařilo Repetitio vydat o celý měsíc později. Důvodů pro to bylo několik - nedostatek času, spousta cestování z místa na místo, málo internetu a taky jsem čekala na nějaká vyjádření k minulému dílu. Je léto, co naděláte, někdy se holt člověk k tomu blogu přece jen dostane těžko :)

Jestlipak poznáte, čím je dnešní Repetitio zajímavé? Napovím vám, zaměřte se na přezdívky.

Srpen se chýlí ke konci, tak ho ještě užívejte, dokud to jde ;) Snad i září bude teplé a letní.

Na viděnou, M.S knihami až na konec světa

1. srpna 2016 v 8:00 | Dragilia |  Principia
Milí Snílkové,

jak jsem před týdnem slibovala, slečna Principia má pro vás další překvapení. Letní dny jsou totiž jako stvořené pro cestování. A i draci si občas protáhnou křidélka a zaletí i za hranice vlastní knihovny...


Rozhodli se, že vás tentokrát pozvou na cety s sebou. Ale nebyli by to šupináči, kdyby i v tomto případě nějak nezapojili knihy a literaturu. S draky se totiž bude cestovat hlavně s pomocí papíru a tiskařské černi - doslova na křídlech knih.