Iluze pro Adolfínu

17. června 2016 v 23:12 | Maglaiz |  Imaginarius
Ad astra?

[]

"Musím s tebou mluvit, kapitáne," pronesla značně chladně Chilias a odmlčela se. "O samotě," dodala a pokynula Imaginariovi, aby ji následoval.
Chilias ho vedla petrolejovými lampami ozářenou chodbou. Ačkoliv chodba nebyla ani krátká, ale ani dlouhá, Imaginariovi se zdálo, že v onom dusivém mlčení přece jen cesta k protějším dubovým dveřím trvala snad celou věčnost. Byť se chodba zdála slepou, tedy spojující jen místnost s krbem a místnost za dubovými dveřmi, před oním vchodem se náhle jako mávnutím kouzelného proutku rozbíhala nalevo i napravo a dále se větvila.
Děvče levou rukou uchopila nejbližší petrolejovou lampu a pravicí vzala za kliku. Ve světle plamínku petrolejky umocněném okrouhlým zrcátkem se před Imaginariovými zraky rozprostřela místnost pravděpodobně také obložená dřevem. Chilias za pomoci úštěpku rozsvítila v pokoji dvě ohromné lampy na vysokých podstavcích. Temnota se dala na ústup. Kdyby si Imaginarius nebyl jist tím, že se nachází v podzemí, docela snadno by uvěřil, že se dostal do nějakého šlechtického sídla. Z každého koutku, z každého kusu nábytku dýchal luxus a starobylost. Vpravo u zdi se skvělo ebenové lože s barokními nebesy, tordovanými sloupky a těžkými zlatem vyšívanými závěsy, levou zeď opanovala slonovinou vykládaná knihovna táhnoucí se od země až ke stropu a v centru pokoje dvě křesla, tzv. ušáci, se sametově červeným čalouněním, zlatě vyšívaným, a mezi nimi starožitný stolek na jedné taktéž tordované nožce, na němž v karafě z benátského skla jiskřilo červené víno a mlsný jazyk lákaly všemožné cukrovinky z třípatrového podnosu z čínského porcelánu.
Když za nimi zaklaply dveře, dívka se zhroutila do ušáku, rozhodila ruce, porozhlédla se po pokoji a prohlásila: "Na to, že jsme psanci, to ujde, co?"


Dobrý večer dámy a pánové,
vítám vás u další Iluze. Myslím si, že není třeba rozvláčných debat, když jsme se zde sešli kvůli Iluzi. Jen bych vás chtěla upozornit opět na výjev z Přebohatých hodinek vévody z Berry. Opět mistrovský kus poodhalující nám středověk.A nyní již přikročme k samotné Iluzi. Dnes opět dva zdařilé výjevy, které, doufám, vás nenechají v klidu a přivedou vás k horečnatému tvoření.


autorka: konishkichenPojďme se trochu proletět...
Dnes pro zahřátí:

Hledáme jméno dosud žijícího anglického herce, člena Královské shakespeatovské společnosti, jehož otec spolupracoval s Alexanderem Flemingem na výzkumu využití penicilínu při léčbě pohlavních chorob. Tento herec například ztvárnil v roce 1980 malíře Gustava Klimta a fyzika Edwarda Tellera, v roce 2010 se objevil v Zaslané poště a v témže roce se proháněl po Evropě v Orient expresu a vystoupil na nádraží v Praze. Ale pochopitelně snad všichni jej známe jako proslulého belgického detektiva...

Výzva všem:

Pokud máte nějaký návrh, připomínku, jste s něčím nespokojeni nebo spokojeni ohledně Imaginaria či Klubu Snílků, prosím, dejte nám to vědět buď zde v komentářích, na facebookové stránce, nebo na klubový e-mail. Předem děkujeme za všechny podněty a upozornění. Jsme také jenom lidé a chybujeme.


V ÚVAHU BEREME I ÚVAHY!Odkazy, řádně označené, na své Iluze prozaického, básnického či úvahového charakteru, uctivě prosím, račte vkládati do:

Krásné sny vinšuje
vaše tetka Maglaiz


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 18. června 2016 v 14:29 | Reagovat

První obrázek je zatraceně inspirativní... :-) Ukládám si ho do seznamu iluzí, na jejichž téma bych ráda něco spáchala :-D

2 Daletth Daletth | Web | 18. června 2016 v 14:30 | Reagovat

Co se týče otázky, tak by to dle mého měl být David Suchet. :-)

3 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 21. června 2016 v 21:54 | Reagovat

Že by David Suchet? :-) A děkuji za poznatek, že si zahrál v Zaslané poště. :-) (Aneb, co od Pratchetta jsem ještě neviděla...) :-)

4 Tea Tea | E-mail | Web | 21. června 2016 v 22:38 | Reagovat

Herec se jmenuje David Suchet :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama