Červen 2016

Kontrola čtyřicátá třetí

29. června 2016 v 19:05 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci!

Léto je v plném proudu a najít si čas na blogovou práci nějak není lehké, a to prosím nestuduju, nepracuju, no nic nedělám, jen furt někde lítám! Tudíž mám obrovský respekt k lidem, kteří pracují, studují, dělají, a přesto si najdou čas pro vás i teď v létě vydávat články. Nechápu, jak to dělají.

Ale nebojte se zatím nic, červencová kontrola přece jen proběhla na čas.

Máte-li zájem nechat se prodrbat dobrovolně, směle se hlašte na klubový e-mail. Ovšem nemyslete si, na každého dojde! ;)

Zdar a dodržujte pitný režim, dehydratace umí v létě obzvlášť zkazit den,
M.


Principia - Dvacátá čtvrtá dračí výprava

28. června 2016 v 8:00 | Dragilia |  Principia
Drazí Snílkové,

tentokrát se draci vrací včas. (A snad se jim to tak bude dařit i nadále 0:-) )
Dnes se obejdeme bez fanfár. Naštěstí nikoli kvůli neaktivitě Snílků (či nezměrné obtížnosti hádanky). Je to způsobeno trochu pozměněnými pravidly. Pro minulé zpoždění proběhne vyhodnocení Dvacáté třetí výpravy až v červenci - a do července máte taky čas na své tipy.

Proto se rovnou můžeme pustit do nových indicií:

Iluze pro Adolfínu

17. června 2016 v 23:12 | Maglaiz |  Imaginarius
Ad astra?

[]

"Musím s tebou mluvit, kapitáne," pronesla značně chladně Chilias a odmlčela se. "O samotě," dodala a pokynula Imaginariovi, aby ji následoval.
Chilias ho vedla petrolejovými lampami ozářenou chodbou. Ačkoliv chodba nebyla ani krátká, ale ani dlouhá, Imaginariovi se zdálo, že v onom dusivém mlčení přece jen cesta k protějším dubovým dveřím trvala snad celou věčnost. Byť se chodba zdála slepou, tedy spojující jen místnost s krbem a místnost za dubovými dveřmi, před oním vchodem se náhle jako mávnutím kouzelného proutku rozbíhala nalevo i napravo a dále se větvila.
Děvče levou rukou uchopila nejbližší petrolejovou lampu a pravicí vzala za kliku. Ve světle plamínku petrolejky umocněném okrouhlým zrcátkem se před Imaginariovými zraky rozprostřela místnost pravděpodobně také obložená dřevem. Chilias za pomoci úštěpku rozsvítila v pokoji dvě ohromné lampy na vysokých podstavcích. Temnota se dala na ústup. Kdyby si Imaginarius nebyl jist tím, že se nachází v podzemí, docela snadno by uvěřil, že se dostal do nějakého šlechtického sídla. Z každého koutku, z každého kusu nábytku dýchal luxus a starobylost. Vpravo u zdi se skvělo ebenové lože s barokními nebesy, tordovanými sloupky a těžkými zlatem vyšívanými závěsy, levou zeď opanovala slonovinou vykládaná knihovna táhnoucí se od země až ke stropu a v centru pokoje dvě křesla, tzv. ušáci, se sametově červeným čalouněním, zlatě vyšívaným, a mezi nimi starožitný stolek na jedné taktéž tordované nožce, na němž v karafě z benátského skla jiskřilo červené víno a mlsný jazyk lákaly všemožné cukrovinky z třípatrového podnosu z čínského porcelánu.
Když za nimi zaklaply dveře, dívka se zhroutila do ušáku, rozhodila ruce, porozhlédla se po pokoji a prohlásila: "Na to, že jsme psanci, to ujde, co?"


Principia - Dvacátá třetí dračí výprava

14. června 2016 v 8:45 | Dragilia |  Principia
Milí Snílkové,

děkuji za trpělivost. Měla jsem těsně před zkouškou a proto jsem avizovala alespoň přes facebook, že se zpozdím - o dva týdny. Ty nicméně už uplynuly, takže přichází nová dračí výprava.

Ještě než se do ní pustíme, bych však ráda předestřela, jak moje "zdržení" v Principii vyrovnáme. Bylo by ode mě dosti nefér, kdybych dala na tuto výpravu čas pouze do dalšího posledního úterý v měsící (a tím hádání zkrátila právě o své zpožděné dva týdny), proto jsem se rozhodla pro opak.

S vyjitím příští dračí výpravy (28.6.) tak možnost hádání těchto indicií nebude končit jako obvykle. Dvacátá třetí (tato) a dvacátá čtvrtá výprava budou totiž společně zakončeny (a vyhodnoceny) až v červenci.
Ale teď už je třeba vyhodnotit úspěchy z minula. A mohu řící, že k mé obrovské radosti budeme dneska troubit dlouho. Fanfáry zaznějí pro:

Aerosol, Anniku, Ver., Holoubka a Teu


Zároveň se nám rozmnožila i dračí bonusová vajíčka. Kdopak na ně má dnes nárok?

Annika, Ver., Holoubek a Tea


Vzducholoď čtyřicátá sedmá

13. června 2016 v 19:51 | M. Phoenix a Maglaiz |  Aditum
The safest port is home. by Caz747Milí zlatí,

to mi to trvalo, sehnat kolegyni, ale podařilo se. Naše velevážená veleMaglaiz se konečně aspoň na chvilku prokousala školou do bodu, kdy bylo možno požádat o pomocnou ruku, a tam jsem požádala a ruka mi byla podána, děkuji :)

Dnes tu máme jednu žadatelku o místo na vzducholodi a místo bylo jí po zvážení dopřáno! Tak nám vítej a ať se ti s námi dobře létá a tvoří.

Nové členy nabíráme každou chvíli, tak neváhejte a žádáte-li si o členství, čtěte vstupní podmínky a hlašte se. Už se na vás těší celý Klub Snílků! :)