Březen 2016

Kontrola čtyřicátá

31. března 2016 v 21:19 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci,

vítejte při jubilejní čtyřicáté kontrole palubních lístků, která je shodou okolností také má (skoro)jubilejní pětadvacátá!

Je to tak, poprvé jsem se v Repetitiu objevila jako pomocná síla 2. května 2014, to znamená, že už v KS pomáhám bezmála dva roky (ale to mi teda vysvětlete, mám pocit, jako by to bylo mnohem dýl :D)

Každopádně bych ráda využila této příležitosti k poděkování ostatním správcům, zejména dnes už nesprávcující Anne Eyre, která mě k sobě přibrala a dala mi tu šanci se ze svých komandovacích a kontrolovacích choutek vybít právě tudyma ;)

A teď už pojďme na to.

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.


Principia - Dvacátá první dračí výprava

29. března 2016 v 5:00 | Dragilia |  Principia
Zdravím Snílkové,

Měsíc se s měsícem sešel - přichází tedy dračí výprava. Dovolím si však připomenout, že nabídka z posledního článku stále ještě platí. Bonusového draka z Líhnutí si zatím vysloužila M. Phoenix (a za týden uvidíte čím). Další dva zatím na majitele čekají...
Dnes bohužel musím konstatovat, že trubadúři zůstanou bez práce. Divadelní hádanka asi byla nad snivé možnosti. Nebo na nás všechny snad leze proslulá jarní únava? Ale což, nový měsíc přináší nové možnosti. A doufám, že tentokrát nezůstanou nevyužité.


Iluze pro Iris

25. března 2016 v 21:54 | Maglaiz |  Imaginarius
Vždycky může být hůř.


Náhle shůry zaskřípal hlas domnívající se, že zlověstně šeptá: "Tak není návratu."
Chilias vytřeštila oči a s velkým úsilím polkla knedlík v krku, jež se znenadání objevil. Imaginarius a s ním i celá posádka sbírali odvahu. Vzhlédnout či nevzhlédnout. To je, oč tu běží - zda je to ducha důstojnější snášet střely a šípy rozkacené sudby, či proti moři běd se chopit zbraně. Kapitán sevřel pravicí jílec rapíru.
"Chceššš," zasyčelo z vyšších sfér,"-li kulku mezi oči, pak sssměle pokračuj."
Všem bylo jasné, že právě padla odpověď na výše položenou otázku a zachovali se dle toho.

Nad jejich hlavami se houpal muž neurčitého věku, za to hadího vzezření. smaragdová šupinatá kůže, hypnotizující hadí oči zcela nekorespondovaly s lidskými končetinami. Avšak co se týče končetin i zde byl onen muž abnormální. Ku příkladu už tím, že zpod kabátu barvy mechu se vinul šupinatý ocas objímající silnou větev vzteklého dubu.
Když si již dosytosti prohlédli podivného mužíka, chtěli si vyměnit významné a tázavé pohledy, ovšem místo toho strnule zírali do hlavní kulovnic asi tuctu chlapíků podobného hado-ještěřího vzhledu.

Principia - Snář (Baruschka)

22. března 2016 v 5:00 | Dragilia |  Principia
Zdravím Snílkové,

tak jsem tady zase. :-) A jen díky Baruschce nemusím citovat známý film a říci vám "Nepotěšili jste mě, ani já vás nepotěším...", protože tentokrát by to byla prachsprostá lež. Něco pro vás mám.

Nové počtení. Které navíc slečnu Principii dostalo do tak příznivého rozmaru, že na chvíli opustila své perfekcionistické způsoby a pomůže vám nevyměněným kalendářem trochu zmást draky. Že nevíte o čem mluvím? Zkusím napovědět. První jarní den. Konec zimy... Nic? A co třeba Líhnutí?

Chápu, letos přišlo jaro zas o něco dříve. (A na rozdíl od pravěku nepřineslo mamuty.) Přesto mě však překvapilo, že se nenašel ani jeden Snílek, který by se odvážil pokoušet ty malé dareby z vajíček. Ale což, minulost už nězměníme. Mám pro vás však velmi exkluzivní limitovanou nabídku - první tři Snílkové, kteří přidají odkaz na svůj příspěvek k Líhnutí (pod příslušný článek, splňující pravidla) získají svého osobního draka do sbírky.

Pospěště, konkurence je velká. (A já vám dlouho náskok dávat nebudu.)


Iluze pro Sibylu

19. března 2016 v 21:51 | Maglaiz |  Imaginarius
"This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper."
- T. S. Eliot

[]

"Berrrrrrtholdus - chytrrrý ptáček. Třřeba sova by ti neřřekla, že jste blázni," prohlásil papoušek a vypoulil oko do okuláru s poznámkou: "Souhvězdí blba - spáát ti nedáá."
"Nerozumím."
Za Imaginariovými zády se ozval alt. "Zelení. Už jsem vám o nich říkala. Ti vás do města nepustí. A jestli pustí, tak..." Chilias se odmlčela.
"Tak co?" optal se kapitán přes rameno.
"Jak to říct slušně?"
"Mluv bez okolků." Ubohý Imaginarius! Kdyby jen tušil, co touto drobnou větičkou, pronesenou jen tak, ledabyle. Slovíčka sklouzla ze rtů bez větších obtíží, ovšem ty následky...


Velká březnová kontrola (ne)aktivity 2016

9. března 2016 v 22:10 | M. Phoenix |  Repetitio
Drazí moji,

vítejte u další hromadné kontroly neaktivity!

Po nedávném odhalení šotčího řádění se snažím dát všechno do pořádku a při té příležitosti jsem se rozhodla znovu si stříhnout takovou jednu větší kontrolu. Jak uvidíte níže, ono to už bylo zase zapotřebí.

Pokud by se snad stalo, že byste se tady našli a cítili se ukřivděně, neb máte například dávno jinou adresu, kterou jsme vám už dokonce schválili Repetitiem, prosím ozvěte se mi. Díky tomu šotkovi tohle považuji za docela možné, byť doufám, že jsem si dala dostatečný pozor, avšak jsem momentálně natolik internetově indisponována, že nemůžu každého individuálně dohledávat po všech možných článcích a ověřovat si to až tak poctivě, jak bych ráda.

Budu celkově ráda, když se mi ozve kdokoli, kdo najde v seznamu nějaké další nesrovnalosti, zjistí, že má špatně uvedenou adresu a podobně. Pokud mi rovnou pomůžete odkazem na příslušné Repetitio, kde jsme vám novou adresu už schválili, budete vůbec největší hvězdy. Doufám, že se mi to podaří zvládnout, ale víc očí víc vidí.

Pokud byste si chtěli připomenout loňskou velkou lednovou kontrolu, tady je její začátek, a zde pak vyhlášení výsledků. V Archivu samozřejmě možno dohledat i předchozí velké kontroly.

Tak jdeme na to!


Interestio na březen

8. března 2016 v 21:48 | Dragilia |  Interestio
Zdravím Snílkové,

Interestio k vám připlouvá opět v úterý. (Mám pro ten den jednoduše slabost.) A dnešek se navíc nese na vlně euforie z pondělního testu. Daří se tak i vám? Přála bych vám to. :-)

A pokud by na vás přece trochu lezly chmury, doufám, že se interesantním novinkám podaří je všechny zaplašit.

Pro všechny vybrané je tu samozřejmě ikonka:

Tentokráte stručně
Dragilia


Creatio - Rozpolcená

3. března 2016 v 17:23 | Myshoolka |  Creatio
Milí snílci, tento týden tu máme ilustraci ke knize!

Principia - Hajného sen (Anchor)

1. března 2016 v 8:00 | Dragilia |  Principia
Zdravím Snílkové,

slečna Principia vám posílá své pozdravy a spokojeně se uvelebuje do svého proutěného houpacího křesla. Její nekonečné knihovny totiž dostaly další přírůstek. A to potom bývá ve velmi povznesené náladě. Je sice kraťounký, ale to mu ani v nejmenším neubírá na výživnosti.

Nelekejte se. Přestože se jedná o popis (kdo by si tento útvar nepamatoval z hodin jazyka českého), rozhodně vás nečeká ubíjející nuda. Neboť Anchor je živoucím důkazem, že pokud dva dělají totéž, to samé z toho rozhodně nevznikne.

Chcete se zasnít?
(Schválně se na popisovaný obrázek podívejte až po přečtení. :-))