Iluze pro Hátu

5. února 2016 v 21:21 | Maglaiz |  Imaginarius
Svatá Háta bývá na sníh bohatá.

[]

"Musíme ho koupit ve městě," zaznělo z dlaní mistra Sádla, v nichž ukrýval svůj obličej.
"Cože?!" Tentokrát toto cože nepatřilo posádce. Bylo pouze dvojhlasné. Na hlavního mechanika se upíraly pouze dva páry očí. Chilias a dosud nijak výřečný papoušek měli otevřená ústa.
Mistr Sádlo se zarudlýma očima zadíval na dívku a otázal se: "Máte tu snad motory, ne?"

ANKETA

Dobrý večer dámy a pánové,
jak jste se měli celý uplynulý týden? Co vám udělalo tento týden největší radost?

Už pět dní máme únor. Víte, co to znamená? Ano! Že ještě devět dní budou obchodní domy sršet srdíčky a ohánět se jménem Valentýn pro větší zisky. Pak už se lehce necháme omotávat zelenou a žlutou stužkou velikonoční pomlázky. Ovšem zažeňme dnes myšlenky na tak přízemní věci jako jsou obchodní domy a jejich lákadla a pojďme se trochu osvěžit zvláštnostmi. Hned na začátek mám pro vás něco úchvatného. Lednový výjev z Přebohatých hodinek vévody z Berry. Schválně jestli byste byli schopni uhádnout, co dělá trojice v domě.Autor/ka: nalezeno na pinterestu, který však odkazuje na stránku, na níž obrázek není (chyba v matrixu?)


Co myslíte? Musí být nález pokladu zákonitě konec příběhu? Nemůže to být spíše začátek?Jelikož tento týden nikdo na otázku neodpověděl, prodlužuji lhůtu a zvyšuji odměnu na 1 bludišťáka a pět limo.

V této Iluzi zabrousíme do historie textilního průmyslu:
Jaký rozdíl je mezi soukenictvím a plátenictvím?
Pročpak se len namáčí a pak láme?
Výzva všem:

Pokud máte nějaký návrh, připomínku, jste s něčím nespokojeni nebo spokojeni ohledně Imaginaria či Klubu Snílků, prosím, dejte nám to vědět buď zde v komentářích, na facebookové stránce, nebo na klubový e-mail. Předem děkujeme za všechny podněty a upozornění. Jsme také jenom lidé a chybujeme.


V ÚVAHU BEREME I ÚVAHY!


Odkazy, řádně označené, na své Iluze prozaického, básnického či úvahového charakteru, uctivě prosím, račte vkládati do:Krásné dny vinšuje
Vaše tetka Maglaiz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Anchor Anchor | E-mail | Web | 11. února 2016 v 15:24 | Reagovat

Jaký rozdíl je mezi soukenictvím a plátenictvím?
Zkusím být na začátku odpovědi na tuto otázku vtipná, a tak napíšu, že rozdíl je v názvu a zatímco díky soukenictví vznikalo sukno, tak díky plátenictví vznikalo plátno. :-D Další rozdíl už ovšem bude asi ten zamýšlený, a to sice, že soukeníci vyráběli textilii z vlny, zatímco pláteníci používali k výrobě tkaniny len a konopí (dnes už používají hlavně bavlnu a umělá vlákna).

Pročpak se len namáčí a pak láme?
Namáčení totiž urychluje narušování spojení mezi vlákny a dřevinou.
Len se láme, aby se vlákno oddělilo od dřeviny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama