Únor 2016

Kontrola třicátá devátá

28. února 2016 v 8:06 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci,

dneska to budou z velké části údržbářské práce, neb nám tu zařádil nějaký šotek a nadělal nepořádek v seznamu členů.

(Vzhledem k tomu, že jsem už zase za hranicemi a bojuju s internetem, vážně se mi nehodí tohle zjišťovat právě teď, ale co se dá dělat.)

Co tedy ten šotek vlastně způsobil? Ukazuje se, že v seznamu najednou visí členové, kteří v něm už dávno viset nemají, neb byli vyloučeni. Někteří řádní členové pak mají špatně uvedené adresy, neb jsme jim už dávno prostřednictvím Repetitia schválili nové O.o Přijít na to, kde přesně nastala chyba, bude oříšek, protože pamatovat si to nezvládám, řádné vyhledávání na blog.cz nefunguje (mimochodem vřele Standovi přeju, aby našel toho kodéra, bylo by fajn, kdyby konečně na blog.cz dělal někdo, kdo ví, jak co funguje a hlavně jak to spravit), a tak se to musí udělat manuálně, což znamená spoustu rozklikávání a spoustu porovnávání, a to je samozřejmě při tom mizerném internetu neštěstí. Takže se omlouvám, že to chvilku potrvá, ale snad to nakonec zase dám do pořádku. Přiznávám, že bych si toho snad ani nevšimla, kdyby mě neupozornila zvídavá Illienel (vřelé tisíceré díky! :)).

Došlo mi tím nicméně, že je na čase provést další větší kontrolu neaktivity, neb při současném tempu se dostanu ke každému blogerovi sotva jednou v roce, a to je samozřejmě málo na to, abych si včas všimla větších výpadků. Nicméně podívala jsem se dnes alespoň na pár jmen a příště si dáme zase jednou něco rozsáhlejšího, co vy na to?

Takže jdeme na to!

Toužíte-li dobrovolně po kontrole a zdrbání vašeho blogu, přihlašte se nám směle jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.


Iluze pro Božetěcha

26. února 2016 v 22:01 | Maglaiz |  Imaginarius
Nikdy netvrďte někomu do očí, že neexistuje!

[]

Evidentně svou řečí papouška zaujal, jelikož nyní jeho černé korálky zíraly do Imaginariových zraků, hlavu dal na stranu a ze zobáku vycházelo brumlání. "Chytrrrrý ptáček, chytrrrrý ptáček. Sovy móc pitomý."
"Samozřejmě," souhlasil kapitán bez jediného mrknutí oka a hypnotizoval pestrobarevného ptáka stojícího na hvězdářském dalekohledu.
"Berrrrrrtholdus - chytrrrý ptáček. Třřeba sova by ti neřřekla, že jste blázni," prohlásil papoušek a vypoulil oko do okuláru s poznámkou: "Souhvězdí blba - spáát ti nedáá."


Creatio - Arakanga

25. února 2016 v 14:53 | Myshoolka |  Creatio
Milí snílci,
jistě si vzpomínáte na listopadový článek s úchvatným náhrdelníkem od Moniky Otmili - Rudá kněžka.
Nyní nám opět poslala svou práci, tentokrát je to něco hravého a veselého.

Principia - Dvacátá dračí výprava

23. února 2016 v 18:46 | Holoubek a Dragilia |  Principia
Zdravím všechna snivá stvoření,

přichází na řadu už tradiční hádanky k (za/pře)hřívání mozků. Jste připraveni? Pojedeme z kopce!

Minulá hádanka byla značně zapeklitá. A jen s drobtem nápověd. Ale i tak se našly odvážné hledačky, které ji rozluštily. Fanfáry zaznějí pro:

Holoubka a Teu

Dračí rada se navíc rozhodla udělit jedno neplánované bonusové vajíčko. Obtížný rébus byl totiž v jednom případě rozlousknut dokonce ještě před přidáním dodatečné nápovědy. Vajíčko za rychlé reakce a bystrou hlavu dostává:

Holoubek


Creatio - Probuzení ze zimního spánku

18. února 2016 v 13:23 | Myshoolka |  Creatio
Milí snílci,
možná si někdo matně vzpomínáte, že vám před Vánoci někdo slíbil soutěž. Ano, byla jsem to já. Vyhlásila jsem ji a pak jsem usla zimním spánkem a nikdo o mě nic neslyšel. Naštěstí usnout neznamená zapomenout a proto zde teď a tady vyhlásím vítěze!

Je to tak trochu podvod, protože jsem vám slíbila hlasování, ale tuto rarost vám odepřu, mimo jiné také z toho důvodu, že pošťák donesl jen jeden příspěvěk. Ostatní se podle jeho slov ztratily ve sněhové bouři.

Photo - Stmívání nad Brnem

17. února 2016 v 20:03 | Zdeňka M. |  Photo
Zdravím Snílci,
minule jsem vám zadala dva úkoly - fotku na valentýnské téma, kterou můžete posílat ještě do dnešní půlnoci. Odměnou vám bude 1 čajožrout. Druhým úkolem bylo napsat drabble či báseň na téma Severus Snape, za oba jsou 2 čajožrouti (pokud napíšete obojí, tak dostanete 4 čajožrouty). Své "sto-slovné" dílko zaslala pouze Illienel, tak jsem se rozhodla vám úkol se Severusem prodloužit. Drabble, báseň nebo obojí můžete zasílat do 23. února.
Photo je tady pro všechny Snílci, kteří rádi fotí. Takže pokud máte nějakou fotku, kterou chcete ukázat, tak neváhejte a pošlete ji. Do Phota můžete posílat cokoliv - krajinky, zvířata, lidi (klidně i akty) nebo svět kolem nás.
Nebojte se a posílejte cokoliv vás napadne na náš klubovém emailu klub.snilku@email.cz, do předmětu piště Photo a k fotografii připojte název s popisem, nezapomeňte se podepsat a přiložit odkaz na blog.

Principia - Líhnutí

16. února 2016 v 6:01 | Dragilia |  Principia
Drazí Snílkové,

přichází velká chvíle! Po dlouhodobém pozorování (zaplaceném spoustou spálenin a propáleného šatstva) jsme konečně odhalili jedno z pečlivě střežených dračích tajemství. Jste zvědaví? Buďte!

Přichází totiž čas líhnutí!


Iluze pro Eulálii

12. února 2016 v 21:07 | Maglaiz |  Imaginarius
Na svatého Zoroslava lze spatřit červánky za úsvitu.


"Si piš, trrrroubo!" zaskřehotal papoušek, "Acceptio je plné motorrrrrů."
"Drž zobák, Brepto!" okřikla jej Chilias.
Kapitán zbystřil. "Nech ho mluvit, děvče," pronesl k Chilias a obrátil se na papouška hovícího si na zábradlíčku můstku, "Poslyš, Brepto..."
"Néjsem Brrréptá!" zavřískal rozčileně papoušek, zapleskal křídly a obrátil se k Arcturovi zády.
Kapitán se zarazil a namítl: "Ale vždyť tě tak před chvílí Chilias oslovila."
"Néjsem Brrréptá!" opakoval papoušek.
"Tak jak se tedy jmenuješ?" otázal se klidně kapitán a počal se pomalounku, polehounku plížit blíže k papouškovi. Už už kladl pravou nohu na první schůdek, když tu se papoušek vznesl a odletěl na příď. Arcturus neváhal ani na vteřinu, obrátil se na podpatku a svižnou chůzí se jal stíhat papouška. Během cesty se snažil papouška uklidnit. "Jen klid, jen klid. Vím, že nejsi obyčejný papoušek. Ne, copak by mohl obyčejný papoušek tak krásně mluvit? Viď, že ne? A dozajista jsi i moudrý. O tom nepochybuji. Viď, že jsi chytrý ptáček, viď?"
Evidentně svou řečí papouška zaujal, jelikož nyní jeho černé korálky zíraly do Imaginariových zraků, hlavu dal na stranu a ze zobáku vycházelo brumlání. "Chytrrrrý ptáček, chytrrrrý ptáček. Sovy móc pitomý."


Vzducholoď čtyřicátá šestá

10. února 2016 v 23:24 | Zdeňka a M. |  Aditum
Milá únorová robátka,

leden je v pDachu a je tu nová vzducholoď, za kterou můžeme zčásti vděčit stávajícímu chaosu v jistém klubu jiném - co se tam děje, v tom aby se čert vyznal, ale způsobí-li nám to příliv nových zájemců, kdo jsme, abychom si stěžovali? 8)

Človíčky dnes máme dva a bude to trochu román, neb bylo na se ptát. Ale snad to zvládnete i tak a snad se všechno záhy vysvětlí a bude možné v klidu vydat zelenou.

Máte-li i vy zájem o členství v našem skromném blogerském klubíčku, čtěte vstupní podmínky a pokud si věříte, že k nám patříte, směle se hlaste prostřednictvím Adita.

Interestio na únor

8. února 2016 v 22:22 | M. a Dragilia |  Interestio
Milí snílci,

Alzheimer zaúřadoval, takže jsme si s hrůzou uvědomily, že jsme Vám už strašně dlouho k Interestiu nenabídly také interesantní ikonku! Takže jste se neměli jak chlubit, že se právě Váš článek objevil v našem výběru, a za to se omlouváme ;)

Dneska tu ale ikonka zase je, takže ji směle používejte. Kód zní následovně (a samozřejmě si případně upravte ikonku pro jiný díl Interestia, v němž jste se našli):


A pokud jste narazili na nějaký další zajímavý článek, kterého jsme si nevšimli, odkažte nás na něj do komentářů a my ho přidáme ;)

Zdraví Dragilia a M.


Iluze pro Hátu

5. února 2016 v 21:21 | Maglaiz |  Imaginarius
Svatá Háta bývá na sníh bohatá.

[]

"Musíme ho koupit ve městě," zaznělo z dlaní mistra Sádla, v nichž ukrýval svůj obličej.
"Cože?!" Tentokrát toto cože nepatřilo posádce. Bylo pouze dvojhlasné. Na hlavního mechanika se upíraly pouze dva páry očí. Chilias a dosud nijak výřečný papoušek měli otevřená ústa.
Mistr Sádlo se zarudlýma očima zadíval na dívku a otázal se: "Máte tu snad motory, ne?"

ANKETA

Photo - Modré Vánoce

3. února 2016 v 21:25 | Zdeňka M. |  Photo
Zdravím Snílci,
po delší době tu máme nové Photo. Sice už je únor, ale proč si nezavzpomínat na čas vánoční? Navíc krásně sladěný do modré barvy. Za nádherné fotografie patří velké díky Bels. Zimní photo výzvy byla pouze do konce ledna, ale pokud chcete, tak můžete posílat zimní fotky i nadále.
Dnes hledejte o trochu níže hned dva úkoly, za které můžete získat až pět čajožroutů! Blíží se jaro, tak je potřeba všechny spáče probrat. :-)