Prosinec 2015

Photo - Vánoce

30. prosince 2015 v 21:00 | Zdeňka M. |  Photo
Zdravím Snílci,
zítra je Silvestr, tak vám popřeji krásnou oslavu nového roku, i když já se oslav moc neúčastním, jen si s rodinou přiťukneme. :-)
Úkol z minula vyfotit stromek zůstává a klidně připojte fotku nějakého pěkného ohňostroje, pokud se ho podaří zachytit. Dnes přenechám hlavní slovo M. Phoenix, protože mi blbne připojení.

Principia - Osmnáctá dračí výprava

29. prosince 2015 v 19:29 | Annika a Dragilia |  Principia
Hezké svátky přeji.

A ač čas Vánoční by sváděl k lenošení (aneb, ptáte-li se, proč knihovna vychází tak pozdě - zde je vaše odpověď :-D ), čeká nás další výprava. Těšíte se?

Minulá hádanka byla značně specifická. Nebo snad za to mohly blížící se svátky? Jedno je však jisté - svou příležitost ukořistit dalšího dráčka chytla za pačesy jediná odvážná. Potlesk pro:

M. Phoenix


Kontrola třicátá sedmá

28. prosince 2015 v 21:28 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci,

hlásí se pravidelná měsíční kontrola lístků, a neb jsou ty Vánoce, nebudeme vás zdržovat od lenošení a pojídání cukroví přehnaným omáčkováním a půjdeme rovnou k věci.

Jen pár slov na vysvětlenou: dohodly jsme se s kolegyněmi, že bude organizačně jednodušší a smysluplnější, když sepíšu Repetitio sama, alespoň tehdy, není-li významně zapotřebí druhého či třetího hlasu. Ostatním to umožní víc se věnovat vlastním blogům, rubrikám a dalším záležitostem, a já nebudu muset na nikoho čekat (a vy tedy tím pádem taky ne). Nebojte se však nic, Repetitio stále podléhá kontrole nejvyšší naší slečny správcové, která bedlivým svým zrakem bude nadále v tichosti sledovat, zda-li tu třeba někomu příliš nenadržuju nebo naopak moc nekoušu.

Tak jako tak stále platí, že diskuse je otevřená. Máte-li připomínky či dotazy, nebojte se s nimi vytasit.

A toužíte-li po tom, aby se zde příště objevilo vaše jméno a abychom se na váš blog podívaly přednostně, není nic jednoduššího než se nám přihlásit jako dobrovolník na klubový e-mail klub.snilku@email.cz.


Iluze pro Štěpána

26. prosince 2015 v 22:40 | Maglaiz |  Imaginarius
Pamatujme: stojíme na konci, jsme začátek.
Christian Morgenstern

[]

"A z hlubiny plytkých nadějí povstane čas, v němž hudební skříňky budou hrát na lidi. A zelenina s ovocem svorně zasednou k jednomu stolu pojídajíce maso mikrovlných trub a zákusky z plodů praček a myček. Myši s nabroušenými kly honí kočky, stromy ječíce tančí waltz po hladině všech dlažeb a moře zardousí veškerý život hvězd," zaburácelo z podpalubí rozervané Aberratio.
Z nám již známého otvoru se vynořila černá, umaštěná tvář mistra Sádla. "Jsme v řiti, chlapi," korunoval apokalyptickou vizi surrealistů.


Photo - Krásné Vánoce

23. prosince 2015 v 21:33 | Zdeňka M. |  Photo
Drazí Snílci,
teď před Vánoci jsem nějak nestíhala a na email mi stejně nepřišla žádná fotografie, tak omluvte mé mlčení. Venku počasí připomíná spíše říjen a ne prosinec, přesto je zítra Štědrý den. Chci vám popřáti krásné Vánoce, prožití klidných svátků, bohatého Ježíška a hlavně si je pořádně užijte.

Iluze pro Graciána

19. prosince 2015 v 19:51 | Maglaiz |  Imaginarius
Semper aliquid haeret.


Mezi větvovím stromu připomínajícího přerostlou smuteční vrbu se houpaly dvě lidské nohy. Bosé nohy s pevně napnutou pokožkou. Čípak budou? Na dívčí jsou už moc velké, ale na muže zase drobné. Co kdybychom postoupili výše? Mléčná pleť, útlý trup, paže by člověk objal prsty jedné ruky, úzká ramínka halily jemné plavé vlasy. Oči modré jako nebe za jasného letního dne svíraly krátký a tupý nos. Pod tímto dobráckým nosem se rozezněla nejstarší lidská píseň hrána na nejstarší hudební nástroj - ústa a prst. Jak jsme již pochopili, ony nohy nepatřily nikomu jinému než Věchýtkovi, který si z dlouhé chvíle uspořádal soukromý koncert. Jediné, co rušilo jinak velice impozantní a vysoce rytmickou skladbu, bylo burácení kovu o kov a občasné bručení.


ANKETA POD ČLÁNKEMKniha na prosinec – Vánoční koleda (Charles Dickens)

6. prosince 2015 v 14:15 | Zdeňka M. |  Bibliotheca
Zdravím Snílci,
minule jsem vám představila naší novou knihovnu Bibliothecu a vyhlásila knihu na měsíc prosinec. Nyní si o ní něco řekneme, vy se můžete pustit do čtení a v komentářích o četbě diskutovat. Všechny názory na knihu jsou vítány.

Vánoční koleda (Charles Dickens)


Creatio - soutěž

4. prosince 2015 v 13:43 | Myshoolka |  Creatio
Vánoce, Vánoce přicházejí,
Ano, je to tu, milí snílci. Ať si kdo chce, co chce říká, prostě nám jde o dárky. I když upřímně nevím, jestli raději dárky dostávám nebo dávám. A proto jsem si pro vás připravila soutěž. Tak jdeme na to!


Photo zimní výzva

2. prosince 2015 v 22:25 | Zdeňka M. |  Photo
Zdravím Snílci,
minule jsem vám zadala otázku "Máte nějakou knihu spojenou s Vánocemi?", pár odpovědí se mi již sešlo, a tak vám ponechám ještě jeden týden, abyste se mohli zapojit. Tentokrát je tu totiž speciální Photo, jelikož nadešel čas vyhlásit Photo výzvu na zimu, což je něco jako focení na zadané téma.

Bibliotheca

1. prosince 2015 v 20:06 | Zdeňka M. |  Bibliotheca
Drazí Snílci,

prosinec je tu a my bychom vám rádi dali předčasný dárek k Vánocům. Jelikož je v Klubu Snílků mnoho knihomolů a náruživých čtenářů, tak se nyní budete setkávat s novým oddělením naší knihovny obvykle v neděli.

Aby nedocházelo k záměně, tak Principia je knihovna, kde naleznete díla samotných Snílků, i když ta je již delší dobu mimo provoz, jelikož Snílci nic neposílají. Takže se jednou měsíčně vydáváte na dračí výpravy.

Zato Bibliotheca je určena všem milovníkům knih, je to místo, kde se každý měsíc bude konat čtenářský klub. Zadá se kniha a Snílci budou mít měsíc na to, aby ji přečetli a pod článkem se k ní vyjádřili. Diskuse je vítaná. Chápu, že každý čte něco jiného a všem se nemusíme trefit do vkusu, ale také to můžete brát jako možnost si přečíst knihu, po které byste normálně nesáhli.
Zároveň se můžete zapojit také s recenzemi na jakékoliv knihy, nebo sepsat seznam zajímavých knih s krátkým názorem jako doporučení pro členy klubu. Z recenzí a názorů bude vytvořen seznam snílkovské četby.