Vzducholoď čtyřicátá čtvrtá

9. listopadu 2015 v 8:00 | Tři Grácie |  Aditum
Milá listopadová kuřátka,

vítejte u nového vydání Adita a přivítejte s námi, ráčíte-li, hned dvě nové členky Klubu Snílků!

Dnes se příjemně zadařilo hned dvěma žadatelkám a u té třetí doufáme, že si z dnešního hodnocení snad něco odnese. Nejen hmatatelný svět má totiž určitá pravidla, ten virtuální je má taky, a my jako klub oceňujeme v první řadě ty z vás, kteří je umí ctít. Blogování bez morálky a bez upřímnosti je blogování k ničemu a nemá budoucnost - a my ho nebereme. Protože když už člověk jednou bloguje, tak má koukat, aby blogoval. A ne aby vykrádal druhé blogery, jak tomu v mnoha případech je.

Máte-li chuť se k nám přidat, přečetli jste si vstupní podmínky a věříte, že jste poctivým snílkem a zajímavým blogerem, dejte nám o sobě vědět prostřednictvím Adita.

Vzducholodě vyplouvají tak často, jak je jich potřeba, tak se nestyďte, mávněte rukou a chyťte si tu vlastní! ;)


Bellow Sky Level od aerroscape.deviantart.com

Bellow Sky Level od aerroscape.deviantart.com


Jsem snílek už od narození, miluju literaturu, což je na "snílství" v podstatě založeno, ráda píšu a jednou bych chtěla být spisovatelka. Můj blog je sice trochu o něčem jiném, ale v budoucnu mám v plánu přidat víc témat :) Ve skutečnosti jsem takový snílek, že se nedokážu srovnat s realitou, takže většinu času prostě sním :D

M.: Na tebe se bohužel budu mračit. První dojem je super, o to nic - miluju halloweenskou i vůbec podzimní tématiku a barevnost! A mám ráda blogery, kteří udržují design aktuální podle ročního období. Ale trošičku (= hodně) mi zavařují hlavu tvoje receptové články. Ono je totiž už od pohledu hrozně matoucí, že je prezentuješ s fotkami úplně jiných receptů, které vařil a vymyslel taky někdo úplně jiný. Například "tvůj" recept na dýňový džus láká na pěknou fotku (ta lahev je boží), která ale zaprvé není tvá a za druhé se vztahuje k docela jinému receptu. Recept na to, co je na té fotce, je možno najít na tomto zahraničním blogu, a při srovnání tvého a původního postupu se možná není čemu divit, že tvůj výsledný džus chutná "spíš jako jablečný", jak ho sama popisuješ (a dodáváš, že si nejsi jistá, jestli ti vůbec chutná). Mezi námi děvčaty, myslím, že ti tam úplně nesmyslně chybí jakékoli koření, tedy skořice, hřebíček, muškátový oříšek... cokoli podzimního. Vždyť se to k dýním perfektně hodí, proč to vynechávat?
Podobně smíšené pocity mám z dalšího receptu na halloweenský těstovinový salát. I tady zavádíš čtenáře někam, kam dost možná nechtěl - lákáš na další pěknou fotku dalšího cizího receptu, který se možná ve výsledku vzdáleně podobá tomu tvému, ale možná taky ne, vzhledem k tomu, že i tady jsou jak ingredience, tak postup docela o něčem jiném.
A do třetice, ať to nesvádíš na náhodu - tenhle "geniální a jednoduchý nápad" na halloweenský drink, jak ho komentují tvé čtenářky, taky ani náhodou není tvůj, a tebe přitom ani nenapadne tuhle celkem důležitou informaci uvést, a svou čtenářkou obec tak klameš k domněnce, že to jsou tvé recepty a tvé nápady.
A mně se tohle na tobě prostě krutě nelíbí, ovšem nevím, jestli si vůbec uvědomuješ, že to není v pořádku. Přitom už tohle: čtenáři, hledající recepty, chtějí vědět, jak to bude vypadat, a ty jim tím pádem celkem lžeš, pokud nevložíš reálnou fotku, ale něco jiného, u čeho ani nenapíšeš, že je to jen ilustrační, nepřipadá ti? Vidím tři východiska - buď tam ty fotky nedávej a nech je, ať si to svou představivostí dokreslí sami, nebo v každém takovém receptu velmi jasně uveď, že foto je pouze ilustrační (u těstovin v dýni to člověk z textu "Něco podobného jako na fotce" pochopí, ale u džusu to vůbec jasné není), no a nebo poslední a podle mě nejlogičtější a nejlepší možnost - prostě ten recept po uvaření nafoť sama. Ať čtenář skutečně ví, co kupuje a co má čekat.
A když už jsme u toho chlubení se cizím peřím, v téhle soutěži, ale i v tomhle článku ti taky tak nějak chybí ozdrojování všech obrázků. A na mnoha jiných místech jakbysmet. Mám jaksi pocit, že vstupní podmínky našeho klubu jsi ani neotevřela, a pokud ano, tak tě vůbec nezajímají.
Sečteno, podtrženo - zaměření tvého blogu je mi zvlášť v tomhle období milé, ale nepřijmu blogera, který se vydává za někoho, kým není, a vydává s ledovým klidem cizí tvorbu za svou. To bychom se jaksi vraceli alespoň deset let dozadu, dneska už se takto opravdu nebloguje, ne pokud chceš být brána aspoň trochu seriózně. NE.

Zdeňka M.: Na první dojem jsem z tebe měla radost, podzimní a Halloweenský vzhled vypadá nádherně, zasněně. Jenže po zkouknutí hned prvního článku jsem uviděla neozdrojovaný obrázek. Říkala jsem si, budiž, někdy se dají přivřít oči, ale jak jsem procházela archiv, který se skládá jen ze tří měsíců, tak nevím. Snílek možná jsi, ale pokud by sis přečetla všechny naše podmínky i zlobišárny, tak by ti možná došlo, že je pro nás důležitý i autorský zákon. U většiny fotek a obrázků na blogu bych se vsadila, že nejsou tvoje. Takže za mou osobu říkám NE.

Maglaiz: Děvče, prošla jsem celý tvůj blog a jsem dost naštvaná. Buď jsi vůbec nečetla podmínky přijetí a článek o nežádoucích zlobišárnách, nebo na svém blogu nevidíš nic špatného. Což je smutné vzhledem k tomu, že téměř v každém článku porušuješ zákon o autorských právech. To tě rodiče nenaučili, že krást se nemá?! Hezký vzhled není všechno, co blog dělá blogem. Blog je závislý na psaném projevu, tudíž na obsahu a ten za vzhledem těžce pokulhává. Je mi tě líto, že na jednu stranu se chceš stát spisovatelkou, což vyžaduje dostatečnou dávku zajímavosti a výjimečnosti, ale na druhé straně tvůj blog víceméně vypovídá o tuctové stádovitosti a neoriginálnosti. NE!

2) Baruschka www.baruschkasf.blog.cz ANO

Ach jo, nejsem si úplně jistá, že jsem snílek :-) Ale trošku snů by mi určitě neuškodilo, protože jsem máma a moje ratolesti již dosahují puberty a pak jsou někdy sny lepší, než realita :-)
Ovšem co se týká reality partnerské, pak si svůj sen prožívám.

M.: Diverzita je krásná věc a já mám pocit, že Klubu Snílků se možná trochu nedostává starších věkově moudřejších blogerů (alespoň těch aktivních), takže mě těší, že sem i v roce 2015 ještě takoví lidé s chutí hlásí (víte, že klubu bude letos 5 let?!). Baruschčiny články se mi líbí, jsou prosté, nezdobené, a přitom čtivé a upřímné. Děti neplánuju a při čtení většiny z Deseti důvodů, proč si je pořídit jsem si byla čím dál tím jistější, že nebudou, ale závěr článku mě pobavil podobným duchapřítomným humorem, jaký lze najít i ve všech ostatních článcích. A to je fajn. Konzistence, osobnost, blog plný postřehů z všedního dne, vzpomínek a zamyšlení jedné mámy. Rozhodně ANO.

Zdeňka M.: Tenhle blog vypadá více než dobře - jednoduchý, autorský, snílčí je taktéž a se zajímavými, čtivými články. Takže co ještě dodat? Jedině ANO.

Maglaiz: Žárovko, o čem se tady bavíme? Barushka je, zdá se, 100% autorská, evidentně má chuť se účastnit klubového dění, jelikož už nyní má KS v oblíbených odkazech, a má smysl pro humor. Vítej, Baruschko. ANO!

3) Amathia www.cestnicek.blog.cz ANO

Proč si myslím, že jsem sníle? Občas se mi zdá, že spíš než v realitě, žiji ve svých snech. Možná to přesahuje normu do kdy je to ještě zdravé a spousta věcí mi v životě utíká. Ale nelituji toho neboť mám alespoň o čem psát. ;)

M.: Tvůj blog je velice mladý, ale je vidět, že tě to baví. Tvé psaní je rozhodně snílkovské, romantické, zamyšlené, a umíš vyvolat emoce (například v článku o medvídkovi jsi mě dostala, bylo mi z toho smutno a doufám, že jde jen o příběh a ne o skutečnost). Takže se rozhodně nebráním tomu tě u nás uvítat ;) Jen pozor na pár věcí: podobně kratičké články jako je tenhle si v budoucnu nechej raději od cesty. Podle stáří tvého blogu a počtu komentářů se dá usuzovat, že to u tebe opravdu nebude s návštěvností tak žhavé, abyses musela někomu omlouvat ;) A i kdyby nějací stálí návštěvníci byli, té trochy zaspání si nikdo nevšimne - opravdu myslíš, že na tvém blogu někdo visí tak moc, aby zpozoroval, jestli jsi napsala článek naposledy před týdnem nebo dvěma? A pokud by někdo visel, nemyslíš, že objevení nového článku, který ve skutečnosti nebude článkem, ale jen takovým krátkým štěkem, by ho spíš zklamalo? To radši nech lidi chvilku čekat a napiš, až budeš mít co napsat. A dávej si pozor na čárky ve větách, plaveš v nich, a obecně občas ujede nějaký překlep nebo divná formulace, neškodilo by si ty články po sobě přečíst. Jinak k tomu nic nemám, podle mě se prostě jen potřebuješ vypsat a může to být docela zajímavé. Takže u mě cajk. ANO.

Zdeňka M.: Zajímavý a snílčí blog, který nemá potřebu "krást" cizí obrázky, za což ti děkuji, protože píšeš vážně dobře. Některé články jsou sice kratší, ale to zase tolik nevadí. Tvůj blog je ještě dost mladý, ale vedeš si dobře. Jen piš dál. Myslím si, že mezi nás zapadneš. ANO.

Maglaiz: Milá Amathio, Snílek rozhodně jsi, ačkoliv na tvém blogu je ještě kus práce před tebou. Myslím si, že ty krátké články se dají přehlédnout a budeme rádi, pokud do příštího měsíce z tvého blogu zcela zmizí. Tvůj blog je ještě mladý, ale už jsi na něm prokázala své tvůrčí schopnosti. Jinak nijak neporušuješ pravidla klubu natož zákony, takže nevidím důvod, proč bych neměla říci ANO. Ještě uvidíme, co se z tebe vyklube.Na viděnou u příštího vydání se těší
Maglaiz, Zdeňka a M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 10:46 | Reagovat

Milé Grácie, děkuji, děkuji a děkuji :-)
No a pak jedno hromadné děkuji :-)

A teď už jen přijít na to, jak to funguje :-)

2 m. m. | E-mail | 10. listopadu 2015 v 19:09 | Reagovat

Pokus o komentář, případně ignorujte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama