Kontrola třicátá šestá

28. listopadu 2015 v 18:31 | M. a Dorka |  Repetitio
Vážení a milí cestující,

vítejte u dnešní kontroly palubních jízdenek!

Dnes jsme se rozhodly pojmout to o něco víc vizuálně. Koneckonců, tohle je klub pro snílky a tvořitele vlastních světů, tak proč si častěji nepřipomenout, že v jednom takovém krásném snovém světě se právě nacházíme?

Repetitio totiž není jen obyčejná blogová rubrika, kdepak ;)

Tak, jako se zájemci o vstup do Klubu hromadí pěkně v nádherné přijímací hale Adita, nebo tak, jako se knihovnou slečny Principie prohánějí draci, i ostatní naše rubriky mají určitou podobu.

Repetitio si tedy můžete představit třeba jako takový pohovor v některé z mnoha místnostní na vaší vzducholodi. Každý měsíc si do takové spoře osvětlené místnosti pozveme několik náhodně vybraných cestujících - a případné dobrovolníky - a následně prozkoumáme jejich blogy a posoudíme, zda-li jsou pro snílkovskou společnost přínosem a neporušují-li pravidla. Jak bude takový pohovor probíhat, záleží ve velké míře hlavně na vás, ale nebojte se, veškerá posádka je většinou naprosto mírumilovná. Nenechte se ošálit prostým vzhledem kabiny, je tu útulno a neodmítnete-li, můžete si nabídnout třeba výborný kořeněný čaj nebo bílou kávu a domácí sušenky k tomu. Kontrola však netrvá dlouho, nezdržíme vás. Je jen zkrátka nezbytnou součástí fungování Klubu. A většinou rozdáváme pochvaly (byť dneska jich bude poskrovnu)


Máte-li zájem nechat se pozvat dobrovolně, přihlašte se nám kdykoli na klubový e-mail klub.snilku@email.cz. Naše dveře jsou vždy otevřené a dobrovolníky máme rádi. Nu ale i bez nich se obejdeme - naše záznamy jsou vedeny pečlivě a na dlouho žádná neplecha našim zrakům neunikne.

Tak se pojďme podívat, jak to dopadlo dneska. Snění zdar!

P.S.: Nenechte se zarazit chybějícími komentáři Dorky - tam, kde je situace jasně daná například neaktivitou nebo porušováním podmínek, nebylo dvou hodnocení zapotřebí. Verdikty jsou každopádně odsouhlasené oběma.

Revize kontroly minulé

1) Lúmenn - lumenn.blog.cz - VENKU

M.: Myslím, že se nám už dlouho nestalo, že bychom nad někým takto přivíraly očko, respektive nabízely šance navíc ze staré známosti. Pro Lúmenn, že je to tak dlouholetá blogerka, jsem to chtěla zkusit a ono to nevyšlo. Doufala jsem, že by si mohla vystačit s fotkami vlastními, hlavu na to snad má inteligentnější, bohužel si z nějakého důvodu nevystačí a v posledních mnoha článcích se opět objevily ilustrační obrázky z jiné než její tvorby - a bez zdroje. To, že nejsou její, by se dalo snést, ale to, že si nedá práci uvést, kde je vzala, se snést nedá. A tak dnes měním svůj verdikt na NE a myslím, že tentokrát je to už naposledy, co jsme to zkoušely. Jak vidno, Lúmenn se prostě přizpůsobit odmítá, KS ji patrně beztak nezajímá, a přes to vlak nepojede. Takže čau. NE.

2) Sidney - blog-sidney.blog.cz - VENKU (BLOG NENALEZEN)

M.: Blog stále není k nalezení, info k tomu žádné nemáme, takže co dodat. NE.

3) Livien - lasting.blog.cz - VENKU

M.: I tady je situace stále stejná, blog je mrtev, ať žije blog. NE.

Kontrola dnešní

1) Dell - inkideas.blog.cz - NE

M.: Tady se mi líbí, ale bohužel jsme v březnu usnuli a z toho jarního spánku se ještě neprobrali. Takže co bude? NE.


2) Polgara - ivi-pol-zub.blog.cz - ANO

M.: Vzhled se trochu dýl načítá - komplikované designy a pomalé internety si holt nerozumí. Po načtení je to ale fajn, designové detaily se mi až tak líbí, že to snad za to čekání i stálo. Žije to tu, snílkovské je to víc než dost (vždyť už ten název), zdroje uvádíme, píšeme pořádně, no něma problema. Jen jsem si všimla pár nefunkčních odkazů v menu - snad nebudou nefunkční moc dlouho - a doporučuji odsazovat obrázky od textu, bude to vypadat mnohem líp. Dá se to udělat buď jednou nešikovnou cestou, nebo druhou nešikovnou cestou (ať žije blog.cz):

1) nastav vertikální a horizontální odsazení, ovšem počítej s tím, že asi budeš muset jedno nastavit o nějaký ten pixel jinak, neboť když se nastaví obě stejně, nefunguje to,

2) nastav rámeček o určité velikosti (bude černý), přepni editor příspěvku do úpravy HTML a barvu "black" zaměň za "transparent". Tak bude okraj ze všech stran stejný.

Spoustě blogů chybí k dokonalosti tak málo, to je pomalu k uzoufání...

Jinak rozhodně ANO.

Dorka Jeseňská: Rozmýšľam, čo by som mohla v tomto prípade vytknúť alebo na čo by som ťa mala upozorniť, no čuduj sa svetu, na nič také neprichádzam. A navyše mi tento blog ako hravým snílkovským dizajnom, tak aj obsahom nesmierne učaroval. Ty do klubu rozhodne patríš a preto môj verdikt znie ÁNO.

3) Scarity - windshades.blog.cz - OPATRNĚ

M.: Tady se taky od srpna spinká. Ale podle vysvětlení se dá očekávat, že články občas sporadicky přibývat budou, a navíc ještě nejsme za hranicí. Tak bych to viděla na OPATRNĚ a uvidíme příště.

Dorka Jeseňská: Báječné. Práve sa nám naskytol prípad keď môžeme exemplárne ukázať ako si vážime keď vieme, že blog je neaktívny od samotného blogera ;-) Ale bacha, ešte stále je to len OPATRNE.

4) Dori - sugarcoat.blog.cz- NE

M.: Já nevím, tady snad někdo rozlil spící lektvar... i u Dori je ticho po pěšině, a to už od května. Holky, co to s váma je? Takhle to nepůjde... NE

5) Gura-Chan - kore-wa-monogatari-ka.blog.cz - ANO

M.: Tady je to ovšem paráda. Žije to, píše to, kreslí a vůbec tvoří, krásně to zdrojuje, ovšem s cizí tvorbou nepřehání, pouze jako nákres atmosféry k vlastním povídkám, a vždycky s tím zdrojem. Počtete si, zamyslíte se, a možná se naučíte i něco Japonsky, no nekup to ;) Rozhodopádně ANO.

Dorka Jeseňská: Zdrojuje to a navyše prejavuje aj známky života. Nesmierne ma to teší a myslím si, že kladný verdikt je viac než oprávnený. ÁNO.A to je pro dnešek všechno, na viděnou u příští kontroly!

Zdraví vás M. a Dorka

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 28. listopadu 2015 v 21:03 | Reagovat

Fíha, jsem tu kontrolu ani nečekala. Nicméně děkuju za doporučení. Autorem vzhledu je bůh designů Destinateus a pracuje na novém, takže mu vaše rady předám. I tak jsem ráda, že jsem kontrolou prošla a dokonce i zaujala. Děkuju. :-)

2 Klub Snílků Klub Snílků | Web | 28. listopadu 2015 v 23:08 | Reagovat

[1]: Rádo se stalo, my jsme rádi, že to tu sleduješ :) Des o problémem s pomalým načítáním u pomalých internetů určitě ví, ale nejsem si jistá, jestli se s tím něco dá udělat. Pokud chce člověk takhle vymazlený design, tak to asi jinak udělat nejde. Třeba ale překvapí :)

Co se obrázků týče, to je tip pro tebe, alespoň nevím o tom, že by bylo na blog.cz bylo možné odsazování obrázků nastavit defaultně pro všechny příspěvky pomocí html/css. Ale zeptat se ho můžeš.

My děkujeme za Tvůj zájem o klub :)

3 Blondie Blondie | Web | 28. listopadu 2015 v 23:11 | Reagovat

Tyjo, já se vás ještě začnu bát. Takhle kontrola je hodně depresivní. Byť jsou odůvodnění zcela pochopitelná, množství odpadlíků je přecejen děsivé :-|

4 Klub Snílků Klub Snílků | Web | 30. listopadu 2015 v 22:53 | Reagovat

[3]: Neboj :) Červená sice převažuje, ale až na Lúmenn jde výhradně o zrušené nebo usnuté blogy, a s tím se holt musí počítat. Kontrola jede v podstatě velice pomalu, na každého se dostane přinejlepším jednou ročně, spíš míň. Někteří z těchto blogerů nebyli zkontrolováni už víc než rok, a to se pak není čemu divit.

Krom toho je třeba říct, že občas vybíráme do Repetitia právě takové blogy, u nichž je to jednoduché hodnocení, neboť víme, že už nefungují - to aby se ten seznam pročistil a neviseli na něm lidé, kteří už nejsou aktivní, a aby čtenář po proklikání seznamu členů neměl pocit, že je v klubu, kde všichni spí nebo kde to už nefunguje.

Příště to snad bude zase zelenější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama