Iluze pro Dionýsii

11. září 2015 v 22:31 | Maglaiz |  Imaginarius
Úsměv ještě nikdy nikoho nezabil.

[]

Veškerá posádka přestala věnovat pozornost svému drahému kapitánu, dosud ležícímu a stále si myslícímu, že jest mrtev, a obrátila své zraky k papouškovi.

"Tož to je divné fógl!" prohlásil lodní kuchař Biuvé Vínečko. Pro jeho občas nesrozumitelnou výslovnost se celá posádka domnívá, že se jejich mistr umění hrncového a vařečkového jmenuje Bifé Vínečko. Ostatně ono to dává smysl. Je kuchař a kuchaři, zvláště ti špatní, a co bychom si lhali, Biuvé je špatný kuchař, kuchaři pracují i v bifé. A k jídlu patří i pití, nu a Biuvé dělal svému příjmení čest. Chlastal. Dost chlastal. Ale jenom to nejlepší. V očích Imaginaria byl však tento neduh výhodou a hned dvojitou, protože nadraný kuchař se nebojí, nadranému kuchaři je totiž úplně jedno, kam pluje, s kým a co tam bude dělat, a zároveň zde nebyl takový problém s platem jako u jiných členů posádky. Mezi kapitánem a Biuvé byla totiž uzavřena smlouva o vyplácení platu v naturáliích.
"Ty, Bufete," zahalasil Ole Jmazal, s nímž jediným z posádky byl Biuvé ochotný komunikovat, "byl by z teho kus žvanca?"
"Tož žrát sa dá šeckó, né?" odvětil kuchař, ale už se věnoval přehrabování křovisek, protože byl bytostně přesvědčen, že když sebou švihl o zem, měl zrovinka v ruce flašku s té dobré úrody léta páně šestnácetosumdesát, tož a to by byla škodá, dyby se to vyliló.
V tu chvíli zaječela uměle vytvořená fistule z Kurňajsova tenoru "Hrrr na něj!" a v dopoledním slunci se zablyštělo stříbrné ostří Kurňajsovy dýky.

Koukni se dolů na anketu.Dobrý večer dámové a pany,
zdalipak víte, kdo má dnes svátek. Denisa? Proč tedy máme Iluzi pro Dionýsii? Inu, Denisa je ženská varianta Denise a Denis pochází z řeckého jména boha vína Dionýsa, ergo drahé Denisy jsou Dionýsie. Netuším, jak smýšlíte a cíte vy, ale já mám dojem, že Dionýsie je daleko hezčí, zvučnější a malebnější jméno, než-li Denisa. Už jen když si vzpomeneme na to, jak se pokřikuje na malého kloučka Denise. Ačkoliv, kdyby se chlapcům říkalo Dionýsos, pak by se hulákalo: "Dio, jsi bio!" Ale to by zase nebylo tak špatné...


Autor/ka: Pinterestí cosi, co odkazuje na stránku s rozsypaným čajem.


Jaké jste měli dětství?

Autorka: Teressa


Ojojoj! Dnes se to bude hudebně mlsat hned dvakrát a netradičně.

U této Oldfieldovky bych si dokázala představit i sebe na diskotéce. A samozřejmě by nesměla chybět správná výzva k tanci: "Poď si se mnou skočit, ty stará rachotino!"

Nu, a pokud ještě stále nemáte úsměv na tváři, pak nezbývá, než zavolat Elis.


Dámy, skutečně se jednalo o nízkou oblačnost, takže Daletth připisuji bludišťáka a Zdeňce 8 limo (zapomnělas napsat, kdy se tento jev objevuje nejčastěji). Tea svou odpověď pojala dosti svérázně a víceméně popsala to, co by viděl člověk z údolí. Jenomže Imaginarius chtěl vědět, co to je podle člověka, který se na tu nádheru díval skrz hledáček fotoaparátu, a proto, Teo, dostáváš 5 limo za neobvyklé pojetí odpovědi.


Imaginarius se ptá: Kdo je to dóže? Pověz mi o jednom z nejvýznamnějších dóžat z obou nejvýznamnějších republik (čti: pověz mi o dvou dóžetech, každý z jiné republiky) a proč je dle tebe nejvýznamnějším.
Bonus od Maglaiz za bludišťáka: Proč dóžecí palác? Co to je?

Výzva všem:

Pokud máte nějaký návrh, připomínku, jste s něčím nespokojeni nebo spokojeni ohledně Imaginaria či Klubu Snílků, prosím, dejte nám to vědět buď zde v komentářích, na facebookové stránce, nebo na klubový e-mail. Předem děkujeme za všechny podněty a upozornění. Jsme také jenom lidé a chybujeme.
V ÚVAHU BEREME I ÚVAHY!


Odkazy, řádně označené, na své Iluze prozaického, básnického či úvahového charakteru, uctivě prosím, račte vkládati do:Hoj ahoj!
Vaše tetka Maglaiz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeňka M. Zdeňka M. | Web | 12. září 2015 v 6:55 | Reagovat

Papoušek promluví, že je vtělením boha (bůh ví jakého) a má kouzelnou moc, takže ať ho laskavě nechají na pokoji... :-D

2 m. m. | E-mail | Web | 12. září 2015 v 20:18 | Reagovat

Nádherný místo :) Ten první obrázek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama