Září 2015

Photo - Podzimní kniha

30. září 2015 v 8:43 | Zdeňka M. |  Photo
Zdravím Snílci,
minule jsme se na lov čajožroutů nevydali, a tak to dnes napravíme. Tentokrát to budete mít trošku těžší, ale o tom se dozvíte na konci článku.
Podzim je nádherné období plné inspirace, tak vyjděte ven na procházku do lesa nebo třeba do parku a pořádně se kolem sebe rozhlédněte. Věřím, že spatříte skutečné kouzlo podzimních dní a pokusíte se je zachytit...

Principia - Patnáctá dračí výprava

29. září 2015 v 7:00 | Dragilia |  Principia
Zdravím Snílkové,

knihovny slečny Principie opět otevírají své brány. Neb ani venkovní ochlazení drakům neubírá na síle a jsou připraveni opět potrápit Vaše hlavičky. Jste připraveni? Pojedeme z kopce!

Minulá hádanka přilákala skutečně požehnaný počet Snílků. Deset. Třem z nich však dráček uletěl o mávnutí křídel - o prostřední jméno autorky, které zapomněli uvést. Ale o koho se jedná, odhalili všichni.

Dnes tedy bohužel budou fanfáry znít jen sedmkrát. Konkrétně pro:

Anniku, Marju Virtanen, KayW, m. Phoenix, Holoubka, Vivienne a Zdeňku M.


Iluze pro Cypriána

26. září 2015 v 23:02 | Maglaiz |  Imaginarius
Šmoula rád je šmoula. Rád, že léto střídá zimy, léto střídá zimy.

[]

Z papouška zbylo jen pár barevných pírek a šedý kámen dopadl do trávy pod stromem.

"Kapitáne!" vrhl se na kapitána Ole Jmazal, který byl z důvodů (má dvě) svých krátkých nohou co nejblíže kapitánovi, ale co nejdále od papouška. Vrhl se na svého velitele s takovou náruživostí (bodejď, dyk mu byl dlužnej nejmíň tisíc dvě stě vosumdesát pětkrát za kejhák - sdělil nám mistr Sádlo mezi dvěma lahvemi zajdru), až drahého Imaginaria opět povalil na zem.
Posádka celá ztupachovělá se nyní jako zrezlí rytíři obtížně, tudíž pomalu, v pomyslném brnění otáčela směrem k naší přátelské dvojici a ani se nesnažila přemýšlet nad faktem, že trpaslík zlátil statného muže. Ačkoliv takový Hernajs, jemuž to při pádu od někud pěkně chrouplo v hlavě, když narazil do kmene stromu, mohlo zapalovat i dosti nežádoucím směrem. Takovým tím směrem, kterým se rády ubírají moderní dívky jistého věku, zamilované do konkrétní upírské nebo čarodějnické ságy (či hudební skupiny), mající povětšinou internetový deníček a nevybouřenou pudovou, rozmnožovací potřebu. Ještě že Hernajs byl v té chvíli ještě pomalejší než obvykle!Creatio - rady k portrétu

24. září 2015 v 15:41 | Myshoolka |  Creatio
Milí snílci,
ráda bych navázala na článek z minulého týdne. Když bych to shrnula, radila jsem vám věřit si, nemyslet a pečlivě sledovat předlohu. Ano, stále zůstaneme u portrétu s předlohou. Řeknu vám, že pokud se vám podle ní nedaří malovat, něco z toho děláte špatně. Tak fajn, když kreslím portrét, vypadá to jako portrét... ale proč to sakra nevypadá jako ten člověk kterého se snažím vystihnout??? A nebo já tam portrétovaného dokonce vidím, ale nikdo jiný to nepozná! Proč? Odpověď je zase docela jednoduchá: Něco děláte špatně. (Teď bude mít možná pár lidí chuť mě zabít. :D)

Photo - Knižní svačiny

23. září 2015 v 8:00 | Zdeňka M. |  Photo
Drazí Snílci,
jak je vidět, čaj a podzim patří k sobě. Děkuji všem, kteří se zapojili do minulé otázky, kde měli napsat své oblíbené čaje. Směsice je to různorodá - zelené, černé, bylinkové, ovocné čaje nebo třeba čokoládový čaj. Každý si v tom obrovském množství nějaký najde. :-)

A komu zvoním na oslavu kouzelným zvonečkem?

Elizabeth B., Maglaiz, Illienel, Opti-Mystique, Vlasta, Bels, Chat Parisien, Tea, M. Phoenix a Annika.Interestio na září

20. září 2015 v 18:33 | Zdeňka M. |  Interestio
Drazí Snílci,
omluvte prázdninové mlčení, ale Dragilia je momentálně pryč a já se až v září jaksi dozvěděla, že jsem měla Interestio v létě na starost. No, někde se občas chybička vloudí. :-) Nebudu vás už déle zdržovat a rovnou půjdeme na výběr z letních článků, které teď v září poslouží jako příjemné zavzpomínání na letní dny...

Iluze pro Kryštofa

18. září 2015 v 21:32 | Maglaiz |  Imaginarius
Tanečním krokem na velkou výpravu.


V tu chvíli zaječela uměle vytvořená fistule z Kurňajsova tenoru "Hrrr na něj!" a v dopoledním slunci se zablyštělo stříbrné ostří Kurňajsovy dýky.
Papoušek stále zíral na ležícího Imaginaria a kapitán zase hypnotizoval opeřence. Bez ohledu na okolní rámus oni dva zůstali na svých místech. To už bylo i na kapitána moc a musel uznat, že asi zas tak mrtvý nebude, což mělo za následek, že začal o celé vzniklé situaci uvažovat jako o reálné. Na chvíli se zamyslel, proč onen papouch zobákem v tvář smrtelnému nebezpečí nic nedělá. Ovšem to už nebyl čas na spřádání hypotéz, jelikož papoušek se ocitl v obklíčení hladových vesmírných vlků. Imaginarius nahmatal pod pravou dlaní něco tvrdého a relativně oblého.
Barevný pták poprvé přenesl svou pozornost z kapitána na okolí. Evidentně se mu nelíbila blízkost tolika mužů se zbraněmi v ruce, přešlápl si a pozvedl křídla.
Kurňajs dal chlapům znamení - tři prsty - tři vteřiny dělící posádku od možné svačiny. První prst se vrátil k dlani - muži postoupili o krok blíže ke stromu. Druhý prst zmizel - chlapi se nakrčili a napřáhli paže, připraveni vrhnout své zbraně na nebohého opeřence. Třetí prst. BUM!
Z papouška zbylo jen pár barevných pírek a šedý kámen dopadl do trávy pod stromem.Photo - Momenty s knihami

16. září 2015 v 20:28 | Zdeňka M. |  Photo
Photo je tu pro zasněné fotografy, kteří věčně poletují ve víru fantazie...
Zdravím Snílci,
minulá otázka "Kdo je to Gargamel a jak se jmenuje jeho kocour?" byla zřejmě vážně lehká, protože všichni odpověděli správně. Gargamel je čaroděj, který se snaží lovit (a sníst) Šmouly, ale nikdy mu to nevyjde. A společnost mu dělá kocour Azrael. Všem tleskám a mají o jednoho čajožrouta navíc. Novou otázku hledejte níže.

A kdo se zapojil?

Vlasta, Elizabeth B., Pufflie, Bels, M. Phoenix, Maglaiz, Illienel a Chat ParisienVzducholoď čtyřicátá třetí

12. září 2015 v 9:52 | Tři Grácie |  Aditum
Příjemný zářijový den přejeme!

Tak jak vám dupou králíci takhle po létě? Abychom řekly pravdu, z toho data je nám lehce stydno, neb hned první dnešní přihláška se nám v komentářích objevila vlastně už v červnu. Jenže spadla do spamu a nějakou dobu jsme si jí nevšimly. Za to čekání se omlouváme a doufáme, že stálo za to.

Za další, musíme Vám oznámit, že M. Phoenix má jisté potíže s notebookem, a tak i proto je tato výdejna lístků otevřena poněkud později. Samozřejmě nevylučujeme, že i říjnová může přijít k úhoně, neb Klub Snílků není práce, ale zábava a za měsíc se toho může stát mátlátli.

Taktéž si dovolujeme připomenouti probíhající akce: Principia osvobozuje knihovnu, Photo zaplácává čajožrouty a Imaginarius se stále honí za bludišťáky a limy. Ovšem nezapomínejme ani na milé Creatio pro kreslíře a kutilský Inventor pro mladé (na těle či na duchu) Loskutáky a kozlíky Šikuly.


Libo-li Vám obohatit naše řady svou maličkostí a blýsknout se taky s vlastním snílkovským blogem? Libo-li pověsit si na něj klubovou ikonku a vykřičet do světa, že máte fantazie na rozdávání, jste právoplatnými snílky a zajímavými blogery? Přihlaste se nám do Adita a kdo ví, možná se do měsíce uvidíte v seznamu členů :)

Zdraví M. Phoenix, Zdeňka M. a MaglaizIluze pro Dionýsii

11. září 2015 v 22:31 | Maglaiz |  Imaginarius
Úsměv ještě nikdy nikoho nezabil.

[]

Veškerá posádka přestala věnovat pozornost svému drahému kapitánu, dosud ležícímu a stále si myslícímu, že jest mrtev, a obrátila své zraky k papouškovi.

"Tož to je divné fógl!" prohlásil lodní kuchař Biuvé Vínečko. Pro jeho občas nesrozumitelnou výslovnost se celá posádka domnívá, že se jejich mistr umění hrncového a vařečkového jmenuje Bifé Vínečko. Ostatně ono to dává smysl. Je kuchař a kuchaři, zvláště ti špatní, a co bychom si lhali, Biuvé je špatný kuchař, kuchaři pracují i v bifé. A k jídlu patří i pití, nu a Biuvé dělal svému příjmení čest. Chlastal. Dost chlastal. Ale jenom to nejlepší. V očích Imaginaria byl však tento neduh výhodou a hned dvojitou, protože nadraný kuchař se nebojí, nadranému kuchaři je totiž úplně jedno, kam pluje, s kým a co tam bude dělat, a zároveň zde nebyl takový problém s platem jako u jiných členů posádky. Mezi kapitánem a Biuvé byla totiž uzavřena smlouva o vyplácení platu v naturáliích.
"Ty, Bufete," zahalasil Ole Jmazal, s nímž jediným z posádky byl Biuvé ochotný komunikovat, "byl by z teho kus žvanca?"
"Tož žrát sa dá šeckó, né?" odvětil kuchař, ale už se věnoval přehrabování křovisek, protože byl bytostně přesvědčen, že když sebou švihl o zem, měl zrovinka v ruce flašku s té dobré úrody léta páně šestnácetosumdesát, tož a to by byla škodá, dyby se to vyliló.
V tu chvíli zaječela uměle vytvořená fistule z Kurňajsova tenoru "Hrrr na něj!" a v dopoledním slunci se zablyštělo stříbrné ostří Kurňajsovy dýky.

Koukni se dolů na anketu.Creatio - Mé zkušenosti s kurzem kresby pravou mozkovou hemisférou a co jsem se dozvěděla

10. září 2015 v 12:26 | Myshoolka |  Creatio
Creatio je místo pro všechny zasněné kreativce a malíře, tak se nebojte zapojit a poslat své výtvory...
Milí Snílci,
když mi bylo 12, absolvovala jsem (dětský) kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, o kterém jste jistě už někdy slyšeli. Chtěla bych se s vámi podělit o to, co mi to všechno přineslo.
Celý kurz byl koncipován tak, že jsme vůbec nepoznali co všechno se to vlastně učíme. Veškeré přínosy jsem objevila až po mnoha letech. Ale nejspíš to bylo vážně tím, že jsem byla ještě moc malá. Dospělým to asi dojde hned (i když Exupery v Malém princi tvrdí, že nechápou naopak vůbec nic :D).

Photo - Čmeláci

9. září 2015 v 13:32 | Zdeňka M. |  Photo
Do photo výzvy s názvem Knižní momenty můžete stále posílat svá dílka, končíme 30. září!

Čaj v lodní kuchyni je stále ohrožen, takže lov na čajožrouty pokračuje... Otázku najdete níže.

Creatio - nová éra

3. září 2015 v 13:35 | Myshoolka |  Creatio
Milí snílci,
coby nová správkyně bych se vám chtěla představit a ukázat vám nový směr našeho letu. Za poslední měsíce se toho v Creatiu moc nestalo, ale já jsem rozhodnutá to změnit. Takže jako kdykoli dřív, vezměte výtvarné potřeby a hurá se do práce!
Mé vnitřní přesvědčení je takové, že tvořit může každý, talent máme všichni a je jen na nás, abychom ho objevovali a probouzeli. A pokud vás to baví, tak to dělejte! Bylo by moc pěkné, kdybychom náš vnitřní talent budili společně, a tak vám nabízím pomocnou ruku: když budete mít zájem, řeknu vám, co se mi na vašem díle líbí a na co se máte zaměřit v dalším vývoji, pokud se chcete učit a zlepšovat. Vy pak zase můžete napsat mně na čem mám pracovat.

Photo - Čas podzimu

2. září 2015 v 14:56 | Zdeňka M. |  Photo
Photo je přístav pro každého Snílka,
pevné místo pro zasněného fotografa,
zachytit okamžik rodících se snů,
to je cíl všech našich členů...
Zdravím Snílci,
snad nic nezakřiknu, když vám poděkuji, že zasíláte své fotografie do Phota a doufám, že ve svém snažení setrváte co nejdéle, aby se nám to tady trochu oživilo. Věřím, že tak nečiníte jen pro zisk čajožroutů (o těch se dozvíte více tady), ale pro dobrý pocit a pro blaho Phota. :-)