Srpen 2015


Iluze pro Augustýna i Evelínu

29. srpna 2015 v 22:24 | Maglaiz |  Imaginarius
Na Jana stětí vlaštovky od nás letí.


Když se nad ním jeho milí druzi, kteří jsou bez pochyby pouhým pomatením jeho mysli, radili, co s ním, kapitán si všiml, že z jednoho pahýlu větve na něj už nějakou dobu zírá papoušek. Takový obyčejný papouch, jakého má na rameni každý druhořadý pirát. Něco žlutého peří, něco bílého i modrého by se našlo, možná i zelená s trochou fantazie, ale hlavně červená. Zkrátka obyčejný pták. Přesto se Imaginarius nemohl zbavit pocitu, že ten opeřenec zas tak obyčejný nebude. Ale co si s tím lámat hlavu. Je výplodem mé mysli, takže není třeba se vzrušovat. Je pouhé nic.

Papoušek, ač je to k nevíře, si dal křídla v bok, naklonil hlavu a otevřel černý zobák: "Já-á ti dá-ám nic, trrrrrroubo!"
Kontrola lístků číslo 33

28. srpna 2015 v 18:41 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská |  Repetitio
Milá robátka,

dnes kontrolujeme po delší době zase pěkně na čas, a to i z toho důvodu, že se mi podařilo znovuzískat jako kolegyni Dorku, které tímto mnohokrát děkuji :) Ve dvou se to lépe táhne, to je jasné.

Jako minule, tak i dnes jsme se podívaly především na snílky, kteří už dlouho pařáty kontrolního aparátu neprošli. Někdo se snad plánoval nechat zdrbat i dobrovolně (ale to přihlášení mu trvalo moc dlouho ;)), někdo to třeba neplánoval, ale muhehe, nám nic neunikne. Pořádek muší bejt, víme?

Kdo by měl chuť objevit se v příštím Repetitiu jako dobrovolník, nechť se směle hlásí buď na klubovém e-mailu klub.snilku@email.cz nebo přímo tady v komentářích, jeho přání bude rozhodně s radostí vyslyšeno. Mějte pěkný zbytek srpna (šmarja, teď mi to došlo, dyť ono už je za pár dní září, kam to léto uteklo?!!) a papejte pěkně zeleninku, ať mají maminky radost.

(To nic, Emátko má za sebou náročný týden... :D)

Zdraví M. a DorkaPhoto - Knižné foto

26. srpna 2015 v 8:00 | Zdeňka M. |  Photo
Photo je tu pro všechny členy klubu, kteří rádi fotografují a zachycují zasněné okamžiky kolem sebe...
Zdravím Snílci,
léto končí a já tu pro vás dnes mám několik zajímavých fotografií zachycených na photo výzvu "Knižní momenty", kterou prodlužuji do 30. září, takže máte ještě čas se zapojit a poslat své fotografie. A pokud to náhodou nestihnete, tak nikomu hlavu neutrhnu.

Principia - Čtrnáctá dračí výprava

25. srpna 2015 v 13:52 | Dragilia a Daletth |  Principia
Zdravím Snílkové,

snad jste si nemysleli, že jsem na vás zapomněla? Ale kdeže. Jen se právě vyskytuji v místech, kde internet funguje jen ve chvílích, kdy se jemu chce. Takže jsem se už docela obávala, jestli vypravím Dračí knihovnu včas. Ale wi-fi mi přeje, tak toho musím využít, než si to ta mrška rozmyslí. :-)

Do červencové hádanky se pustili jen tři Snílky, ale zato se všechnyi setkaly s úspěchem. Fanfáry dnes znějí pro:

Marju Virtanen, Holoubka a Zdeňku M.


Téma týdne 20 - Nehody a náhody

25. srpna 2015 v 9:06 | Dragita |  Téma týdne
Kdo se minule zapojil?


Photo – Lov na čajožrouty

20. srpna 2015 v 20:36 | Zdeňka M. |  Photo
Zdravím Snílci,
uvědomuji si, že tu bylo velké ticho a všichni jste byli od minule velmi napnutí, co že jsem si to na vás vlastně vymyslela. Nebudu vás dlouho napínat a raději přejdu k věci... V lodní kuchyni se nám přemnožili čajožrouti!


Iluze pro Alana

14. srpna 2015 v 21:54 | Maglaiz |  Imaginarius
Živý či mrtev? Toť otázka!


"Do řitě!" zahulákal hrubý hlas ještě hrubšího Ole Jmazala.
Imaginarius otevřel oči. Modrou oblohu lemovaly zelené koruny stromů. Poněkud neupravené koruny. Vlastně celý ten výřez oblohy svým tvarem připomínal ovál na obou koncích jemně, oble seříznutý do špičky. Kdyby nevěděl, že je mrtvý, tak by hádal, že se kouká na díru způsobenou jeho Aberratio, ale on je mrtvý a teď je jen svědkem svých posmrtných halucinací. Nevěřil, že by se mu splnilo to, co si přál.
Na svých cestách potkal už mnoho mocných bytostí a nejmocnější z nich byla Sophie, ovšem i Sophie zaručeně, dle kapitánovy neúprosné logiky, že vše má své meze (i Vesmír), nemohla mít takovou moc, aby někomu darovala život nebo v případě jeho přání životy.
V tu chvíli se však ozval pisklavý a často přeskakující tenor Kurňajse. "Kapitáne, kapitáne! Jste v pořádku?!" Nutno podotknout, že za onou neobvyklou pisklavostí hraničící se ženským sopránem a mutováním musíme hledat úraz, který Kurňajs utrpěl při pádu z... my vlastně ani nevíme, jak dlouho padali a odkud... každopádně onen úraz se týkal velice choulostivých partií a jejich pádu na velice tvrdou větev.
Imaginarius pojal podezření, když kromě hlasů začal i své druhy vidět. Ale i tak si stále připomínal, že je mrtvý, protože to se zcela slučovalo s jeho životní filosofií, s tím, co tomuto stavu předcházelo, a co diktovala logika. Prostě tomu nemohlo být jinak, a tak nereagoval na své přeludy, klidně ležel a kochal se výhledem, jaký mu posmrtný život nabízel.
Téma týdne 19 - Ostré pero

10. srpna 2015 v 12:50 | Dragita |  Téma týdne
Kdo přispěl troškou do mlýna?


Iluze pro princeznu Ladu

7. srpna 2015 v 22:15 | Maglaiz |  Imaginarius
... leč světlo má jinou rychlost.

[]


Temnotu rozčísl paprsek čirého světla, ozářil špinavého, potrhaného a zakrvaveného kapitána a dopadl k Imaginariovým nohám v podobě mramorového chodníku. Kapitán tak trochu tušil, co ho čeká, a tak si ze zvyku upravil knír. Nu, knír, více méně to bylo již spíše rošťácké rozcuchané roští než parádní mušketýrský knír, na nějž byl zvyklý, ale ve srovnání s tou nepřekonatelnou bolestí pravé nohy, vykloubeného levého ramena, mnoha žeber a hlavy to byl malicherný detail hyzdící našeho Imaginaria.
Ze zářivého bodu v hlubinách tmy se vynořila průsvitná vlající silueta ženy. Pokynula mu a Imaginarius se rozkulhal směrem ke své královně. Špatně se mu dýchalo, ale i přes veškeré obtíže se dobelhal k mámivé postavě a dokonce vysekl parádní poklonu, jakou se zdraví pouze nejmocnější z mocných, nejbohatější z bohatých a nejmoudřejší z moudrých.
Žena lehkou úklonou hlavy odpověděla na pozdrav, pak položila hlavu na stranu a zářícíma očima si změřila kapitána.
"Dětská noční můra je přespříliš silný nepřítel," poznamenala.
"Všiml jsem si. Jak může tak malé tělo stvořit něco tak obrovského a nebezpečného?"
"V tom malém těle je velký duch a velké oči. Tak velké jako má strach."
...
"Jsem mrtvý?"
"Co by to změnilo?"
"Pouť přece ještě není u konce. Ještě chybí mnoho dílů z mapy Vesmíru a to, co máme... ehm... měli jsme, jak se zdá, ještě nebylo zcela procestováno. Teď přece nemůžeme..." polk, "skončit."
"Ještě šest přání."
"A co ostatní?"
"Ještě šest přání."
"Chápu."
...

PŘEJI SI...
Photo – Knižní momenty

5. srpna 2015 v 6:17 | Zdeňka M. |  Photo
Photo, přístav pro všechny zasněné fotografy a jejich dílka, je zpět... Kdo vpluje do jeho vod jako první?

Vzducholoď čtyřicátá druhá

2. srpna 2015 v 17:56 | M. Phoenix + Zdeňka M. + Dorka Jeseňská |  Aditum
Velevážené publikum,

představujeme Vám právě vyplutou novou vzducholoď! Chvilku to vypadalo, že vypluje jen se dvěma hodnoceními, ale na poslední chvilku se zvládla přidat ještě Dorka, a tak je to pěkně ve třech gráciích, jak to má být.

Na dnešním Aditu je jedna věc speciální, a sice že kandidátka číslo dvě se nám de facto nehlásila jako člen, nýbrž jako správce do Creatia. Creatio to už zoufale potřebuje, na přijímání správců vlastně nemáme vyhrazenou rubriku a ve vzducholodi, která byla beztak na spadnutí, bylo víc než dost místa, a tak jsme to sfoukly tudyma obojetně a snad mohu za všechny říct, že jsme velmi potěšené, že jsme tak rychle získaly o jednu členku a správkyni navíc :) Za všechny ostatní správce Myshoolce přeji, ať jí to v Creatiu šlape a ať ji to hlavně baví ;)

Co se dalších zájemců týče, ne každému bohužel přistály tak dobré karty, ale nebudu prozrazovat všechno, přečtěte si sami.

Libo-li Vám obohatit naše řady svou maličkostí a blýsknout se taky s vlastním snílkovským blogem? Libo-li pověsit si na něj klubovou ikonku a vykřičet do světa, že máte fantazie na rozdávání, jste právoplatnými snílky a zajímavými blogery? Přihlaste se nám do Adita a kdo ví, možná se do měsíce uvidíte v seznamu členů :)

Zdraví M. Phoenix, Zdeňka M. a Dorka Jeseňská

Kontrola třicátá druhá

1. srpna 2015 v 23:16 | M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci,

léto neléto, na Libere žádná dovolená nepanuje, a tak se samozřejmě pilně kontroluje i nyní. Naopak je té práce ale tolik, že se mi pro dnešní vydání při nejlepší vůli nepodařilo sehnat druhou ruku, a to i když jsem tomu dala ještě pár dní navíc oproti původnímu plánu. Nic se ale nebojte, vševidoucí kapitánka Maglaiz stihla na mé verdikty alespoň hodit oko, takže byť nedošlo na její slovní vyjádření, dnešní Repetitio - zdánlivá one woman show - vychází s jejím požehnáním a souhlasem.

Jak je vidět, mé obavy byly bohužel oprávněné, a zdá se, že opravdu potřebujeme do Repetitia ještě jednu stálou ruku, jinak bohužel nemůžeme zaručit, že se podobná zpoždění nebudou opakovat.

No ale k věci. Dnes si posvítíme obzvlášť na snílky, kteří se nám v Repetitiu neobjevili už hodně dlouho (nebo dokonce vůbec). Aby si jako nemysleli :) A příště si dáme další várku přesně takových.

Chcete-li se v Repetitiu příště vidět taky a slyšet druhý názor, směle se hlaste na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo přímo tady v komentářích.