Červen 2015

Principia - Dvanáctá dračí výprava

30. června 2015 v 14:42 | Dragilia |  Principia
Zdravím Snílstvo!

Doufám, že se vám v teplém počasí nezavařují závity a užíváte zaslouženého odpočinku. Nebo se alespoň příliš nehoníte, abyste si nepřivodili uhřátí.
Poslední úterý v měsíci zaklepalo na dveře a tak je na čase vás pozvat do chladivých hlubin knihovny. Copak si na Vás připravili naši dračí lokální oteplovači?

Minulá hádanka nebyla lehká. Přesto se však našli odvážlivci, kteří se do ní nejen s vervou pustili, ale dokonce ji statečně udolali. Fanfáry za odhalení spisovatelky znějí pro:

Anniku, Holoubka, Zdeňku a Teu

a hosta Fredyho Krugera

Bonusové vajíčko, jehož vyšší smysl v universu je stále předmětem dohadů, se podařilo ukořistit dvěma nebojácným Snílkám. Velkou gratulaci si tedy zaslouží:

Holoubek a Tea

V minulém měsíci jsme však řešili i resty z předminula - konkrétněútěk Lovisy z odpovědi Marji Virtanen. Opět se k mé radosti ukázalo, že Snílci jsou národem přejícím a shovívavým. V anketě jste jednomyslně rozhodli, že v takovém případě je příhodné kapánek přimhouřit oko. Zpožděná salva tedy zní pro:

Marju VirtanenTéma týdne 15 - Proměny

22. června 2015 v 9:34 | Dragita |  Téma týdne
Kdo se minule zapojil?


Iluze pro Leoše

19. června 2015 v 20:50 | Maglaiz |  Imaginarius
Sucho v ústech, srdce v kalhotách - nepovolím!


Zlatavé sítě s temným, mlhavým a vřeštícím cosi se pohupovaly pod vzduchokorábem. Na každé světové straně jich bylo přesně tří. Z mraků vyšlehlo několik blesků a všechny zasáhly zlaté sítě. Probleskující sítě ztratily svůj kapkovitý tvar a nabyly tvarů velice, převelice podivných. Zploštily se a roztáhly do šíře, ale jen úplně dole, na konci, který byl nejdále od lodního kýlu. Náhle se ony zpotvořené sítě počaly vlnit a posunovaly se čím dál dolů. Loď táhli s sebou.
"Klesáme! Klesáme!" jásala posádka.
Kapitán Imaginarius však svou tvář nepohnul ani k úšklebku, natož úsměvu či smíchu. Naopak. Jeho čelo se ještě více zachmuřilo a oči staroslivě pátraly po obloze nad nimi. Již koutkem pravého oka zahlédl skrze cumulonimbus první hvězdu. "Jen abychom to stihli," pronesl spíše pro sebe. Nebyl sice pověrčivý, ale nic by se nemělo brát na lehkou váhu a už vůbec ne, když hrozí... Ne, nemyslet na to. Hlavně nic nezakřiknout.


Potřebujeme právě TEBE!

16. června 2015 v 22:04 | Klub Snílků |  Regnat
Ano, už je to tak, posty správce pro Photo a Creatio jsou momentálně volné!
Myslíš si, že máš na to starat se o rubriku jednou měsíčně? Máš nějaké nápady, které by bylo hřích nerealizovat? Jsi akční? Nebojíš se výzev? PAK HLEDÁME PRÁVĚ TEBE!

Snílci jsou dost velcí spáči a přispívají jen občas, k tomu navíc obvykle jde o několik věrných jmen, která se stále opakují, a proto je potřeba, aby to tady někdo pořádně nakopl a upoutal pozornost členů klubu.

Samozřejmě dobrovolnosti se meze nekladou. Máš-li zájem rozjet u nás rubriku docela jinou, novou, neokoukanou a takovou, jaká nás ještě nenapadla, směle se hlas taky. Nejsme konzervy a novou krev i jakoukoli výpomoc vítáme vždycky.


Kontrola třicátá

2. června 2015 v 14:30 | M. Phoenix + Maglaiz |  Repetitio

Pěkný den všem Snílkům a Snílčicím!

Dnes na to jdeme trochu se zpožděním, neb zasahovala škola a do toho se někde čekalo na vyjádření druhé strany, zato to ovšem máme takové celkem akční a zajímavé.

Občas si fakt umíme vybrat. Někde se zlobilo, někde se usnulo, někdo se stěhoval a my si málem nevšimly, někde se vedly žhavé diskuse a někde nám prostě jen děláte radost.

Že jsme tvoři chápaví a umíme číst mezi řádky, řekly jsme si s velectěnou hlavounkou Maglaiz, že přivřeme očko nad neaktivitou vytížených študáků a dáme jim trochu času navíc na reakci a nápravu. Ostatně Maglaiz sama si v posledních měsících školních záležitostí užila až až. Dokonce jsme se jim, ač to normálně neděláme, samy ozvaly, abychom jim daly vědět, že nad nimi visí takový malý, ale docela důležitý otazníček, a že bychom potřebovaly nějakou odezvu. Jak to dopadlo, si počtěte níže, a nezapomeňte - kdo by měl zájem nechat se v Repetitiu prodrbat dobrovolně, nechť se směle hlásí na klubovém mailu klub.snilku@email.cz nebo v komentářích. Dobrovolníkům zdar! ;)

Pro případ dotazů či nejasností - veškeré naše komentáře k vašim blogům jsou čistě jen našimi osobními názory. Nikdo neříká, že se z nich musíte posadit nebo si je brát do detailů k srdci a veškeré verdikty jsou otevřené diskusi a poskytují minimálně měsíční čas na reakci. Pokud usoudíme, že prohřešků proti naší kolektivní představě kvalitního blogování je u vás přece jenom trochu moc, nedá se svítit. Nikoho ovšem nehoníme, nikdy jsme nehonily a nikdy honit nebudeme kvůli barvám, co se nám nelíbí, nebo kvůli nadměrnému užívání Comic Sans :) To jen tak na vysvětlenou.