Květen 2015

Interestio pro červen

31. května 2015 v 11:53 | Dragilia a m.Phoenix |  Interestio
Milí Snílkové,

jakpak se vám daří? Zvládáte stres spojený s uzavíráním známek či se zkouškovým obdobím? Doufám že ano. A pokud byste si i v takto napjaté chvíli chtěli od vědomostí odpočinout, nebo se odměnit za již odškrtnuté povinnosti, máme tu pro lákavou Vás nabídku - co takhle se začíst do toho nejlepšího, co se v Libere urodilo?

Teplé období očividně Snílkům svědčí. Jak jinak si odůvodnit tak bohatou nadílku? Ale je již načase ukončit moje plkání a konečně Vám dopřát toho, pro co jste dnes tady. Interestio začíná!

Howk
Dragilia

Iluze pro Habsburky

30. května 2015 v 23:37 | Maglaiz |  Imaginarius
Řev je horší než boj.


Mračna se převalila přes Aberratio a řev mnoha statečných mužů zanikl v obludném pekelném rámusu bouře všech bouří. Kapitán se zhluboka nadechl. Věděl, že to nejhorší teprve přijde.
"Tři hodiny - pravobok - záď!" zaječel Hernajs stojící na sudu a zatáhl za provázek, na jehož konci se skvělo pravé zápěstí Ole Jmazala, který hbitě opustil své místo u harpunovrhu.
Záblesk z křesadla. Trocha syčení, jiskření a ... Prásk - žvumm! Z malé houfnice vystřelilo několik kulatých, kovových závaží připevněných na konci tuze jemné zlatavé sítě a zamířily si to rovnou do nejtemnější změti oblaků. Pár záškubů lana a se švihnutím síť spadla pod dno lodi. Koráb se řítil vpřed a vlekl za sebou první úlovek.
"Tož kurňa! To je macek!" zaburácel Ole, kopnul do síťohozu, z něhož rázem vypadla klika. Zatáhl. Háček přímo u hlavně houfnice podebral třesoucí se lano a stáhl je k patě síťohozu. Cvak.
"Voláme VÝLOV, Mazal!"
"Jmazal!" opravil nevrle nadřízeného trpaslík a zakřičel. "Výlov!"
Muži u navijáku se dali do pohybu a síť se pomalu za neustálého hekání přibližovala k trupu lodi.


Principia - Jedenáctá dračí výprava

26. května 2015 v 17:44 | Dragilia |  Principia
Zdravím Snílkové,

dnes jsem chtěla být i na své poměry nebývale stručná. Proč? Však vy jistě víte. Sami máte praděpodobně práce nad hlavu. Ale i tak doufám, že si alespoň po splnění všech povinností najdete čas na dračí hádanku. Dnes - jak bylo slibováno - extrémně vypečenou.


S vyhodnocením minulé hádanky mám trochu potíž. Bez jakýchkoli pochyb si svou famfáru zaslouží:

Annika, Tea, Holoubek, Zdeňka M. a KayW


Jedna odpověď mi však dělá těžkou hlavu. Marja Virtanen objevila jméno Lasse i v příběhu "Já ještě nechci jít spát", ale v jejím výčtu chybí knižní umístění Lovisy - matky Ronji. Takže jí, přestože vyjmenovala čtyři knížky, jedna v důsledku chybí. Musím se však přiznat, že jsem "Já ještě nechci jít spát" nečetla. Neschovává se tedy nějaká Lovisa i tam?

Pokud ano, dejte mi prosím vědět. Co ale teď s tím? Nechám asi i tentokrát rozhodnout hlas lidu. Na konci článku najdete anketu, ve které dáte najevo, jestli zamhouříme očka a uznáme i tuto odpověď.

Je však na čase přistoupit k rozdávání dračích vajíček limitované série. Určené jen pro tři nejrychlejší. Zasloužily si ho:

Marja Virtanen, Tea a Zdeňka M.


A aby těch dilemat nebylo málo, přichází jedno i zde. V nápovědném textu se mluvilo o charitativním ocenění a o ceně za litaraturu. Očekávala jsem tedy, že v odpovědi na "jména obou získaných ocenění" mi v komentářích přistanou názvy právě těchto dvou. Což již ocenění Snílkové splnili.

Co ale dělat s Holoubkem? Ta byla dokonce rychlejší než Zdeňka, ale... Vyjmenovala dvě ceny literární. Což ale nejednoznačnému zadání otázky také odpovídalo. Mno, protože zde jsem se dostala do úzkých sama - omezením počtu výherců - budu se s tím muset sama i vypořádat. Udělením čtvrtého vajíčka. Trubadúři, dujte pro:

Holoubka


Iluze pro Émila Zolu

22. května 2015 v 20:04 | Maglaiz |  Imaginarius
Lov začíná...

[]

Poslední Dalekozraký se zíváním zavřel poklop vstupu do podpalubí. Námořníci skasali plachty a nyní všichni, do posledního muže, vyčkávají u navijáků. Kapitán Imaginarius se ujal kormidla. Zprudka vrazil do rukojeti, počítal otáčky a náhle zběsilou rotaci zarazil. V téže době se loď energicky zhoupla a provedla čtvrteční piruetu. Dřevěná kráska s rybím ocasem teď vyděšeně hleděla na černější než černou temnotu, v níž sem tam problikávaly statické výboje. Náhle námořníkům začaly vstávat vlasy na hlavě.
"Tož to ňa Zup poser!" zaburácel trpaslík Ole Jmazal, jehož dlouhý vous se taktéž rozhodl podívat vzhůru. "Hovno vidim!" Ole Jmazal se odvrátil od přístroje na vrhání harpun, chopil se svých vousů, obtočil si je kolem krku a pod bradou zavázal na šik mašličku. Spokojeně se zazubil a opět se počal věnovat obsluze harpunovrhu se šíleným výrazem ve tváři.
"Připravte se!" zařval kapitán, jemuž se ani vlásek natož vous nepohnul, "Začíná to! A bude to bolet..."
Mračna se převalila přes Aberratio a řev mnoha statečných mužů zanikl v obludném pekelném rámusu bouře všech bouří.


Vzducholoď čtyřicátá první

11. května 2015 v 22:16 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská |  Aditum
Příjemný večer všem snícím bytostem.

Dnes jsme si na nováčky výjimečně posvítily jen ve dvou. Doba je zlá, lidi nejsou, článek se lehce opozdil a nám se už nechtělo nechávat vás čekat. A pak, jelikož nováčci jsou taky jenom dva a celkem bezproblémoví, troufly jsme si uskromnit se v počtech. Snad nám to nebudete mít za zlé, kdyžtak se o
zvěte.

Pokud se k nám i vy chcete přihlásit nebo jen slyšet pár názorů na to, jak na tom se svým blogem jste, jsme tu pro vás každý měsíc, směle se zapisujte. Těšíme se na vás ;)

Za Klub Snílků M. Phoenix a Dorka Jeseňská


Téma týdne 14 - Zrcadla

11. května 2015 v 9:41 | Dragita |  Téma týdne
Kdo se minule zapojil?

Interestio pro květnové žvýkání

3. května 2015 v 12:55 | těžkopádná Maglaiz, elfí pomocnice Dragilia a elegantní Zdeňka M. |  Interestio
Hou-ha-hou
Březen - za kamna vlezem, jak hovoří stará pranostika. My jsme si dovolili tuto moudrost trochu přeonačit. Dalo to trochu křičení, bušení kladivem a máchání sekerou, ale nakonec se nám podařilo poskládat nesourodé dílky puzzle do sebe. A tudíž ode dneška se bude ve vodách internetových říkat: Březen - na libere vlezem! Duben - ještě tam budem, nám nijak vrásky nečiní, ale co s tím květnem, vážení? Dokázali byste vymyslet stejně krátkou a pro Libere výstižnou pranostiku?

Ovšem na úvod i méně příjemné záležitosti. Jak jste si už všimli, hledáme správce. Samozřejmě nejen pro rubriky Photo a Creatio. Jsme otevřeni jakékoliv pomoci. Pokud máte nápad na vlastní rubriku, nebojte se jej nám sdělit.


Iluze pro Zmikunda

2. května 2015 v 23:40 | Maglaiz |  Imaginarius
Štěstěno, ty ženo povětrná! Nikde nemáš stání a každý touží mít tě navěky.


Bouře se ozývala čím dál blíže. Zleva se ke hvězdnému korábu, jež se nyní zdál drobounkou bárkou, ohromný temný mrak. Souboj Goliáše s titěrným Davidem je na spadnutí. Akorát že Goliáš se jmenuje Černá smrt a David je rozložen do několika mužů nepodobných si stářím natož tváří, až tedy na Hernajse a Kurňajse, kteří pobíhají z přídě na záď a ze zádi na příď, pokaždé se potkají uprostřed lodi a vymění si hlasité "Hernajs!" a "Kurňajs!".
Mistr Sádlo mizí do podpalubí s prohlášením, že ještě zkusí namazat zařízení navijáku. Ovšem posádce bylo jasné, že se zavře do kotelny a bude po celou dobu lovu nasávat zajdr. A vůbec mu nebude vadit, že se vlastně zajdr píše cider.