Únor 2015

Iluze pro Alexandra

27. února 2015 v 23:06 | Maglaiz |  Imaginarius
Nejrelativnější běžec na světě


Z otvoru v palubě na zádi vylít hasák a s dutým cinknutím dopadl na dřevo. Za ním dopadla ta nejhrubější, nejkrutější a fuj nejvošklivější nadávka, jakou kdy moh svět uslyšet. Okolo díry se náhle srotil celý dav - vlastně ne dav, neb to je číslo neurčité a přitom rozlehlé a nebeská bárka nebyla nafukovací, anóbrž dřevěná s občasným železným kouskem, tudíž se zcela vylučuje, aby něco určitého mohlo obsahovat neurčitost, to dá rozum - tak tedy celá posádka - ta taky vlastně ne, přece jen kormidelník musel zůstat u kormidla, neb jinak by se mohla vzducholoď ještě více ztratit než dosud, což by bylo zcela kontraproduktivní k tomu, o což se již delší čas veškeré osazenstvo snaží, ergo kormidelník pouze kroutil krkem snaže se napodobiti sovu - takže tedy celá posádka bez kroutícího se kormidelníka obklíčila kulatou mezeru v prknech. Tomu se říká jazyk! Kam se hrabe němčina se svou Pünktlichkeit, Präzision a Genauigkeit! Hle můžeme říci, že člověk lže, ale taky to můžeme říci kulantnějc, že říká nepravdu. A to si tak člověk říká, že víc už se s tím nedá dělat a hle, přijde tiskový mluvčí a pronese: "Pokud bychom přistoupili v této věci subjektivním hlediskem k dané věci, pak se nám pod vlivem různých faktorů může jevit daná věc v mlze. Pokud bychom přistoupili v této věci objektivním hlediskem k dané věci, pak dojdeme k názoru, že subjektivní hledisko je v tomto případě daleko vhodnějším prostředkem nazírání na danou věc."
A pak se divte, že to nikam nevede.


Kontrola dvacátá sedmá

27. února 2015 v 19:33 | M. Phoenix + Dorka Jeseňská |  Repetitio
Snílci, snílčice, snílčata! Nelezte na skálu, která je špičatá...

Máme tu únorovou kontrolu neplechy a je třeba říct, že zlobíte! No, vy ne. Vy, kdo tohle čtete, nás nezlobíte, protože vy si sem chodíte tyhle věci číst. Bohužel jsou ale také tací, kteří se do takového blogerského klubu přihlásí bez zájmu sledovat jeho dění a respektovat jeho pravidla. S tím se holt nedá nic jiného dělat, než se proti tomu vyhranit a říct NE. A když kopačky, tak pro všechny...

Ale ne, kdepak. Pro všechny ne. Poctiví snílci a zájemci o pěstování skutečné prosperující komunity jsou u nás vždycky vítáni. A k tomu jedna poznámka - při náhodných kontrolách po zkušenostech předešlých počítám s tím, že si to leckdo ani nepřečte, proto pokud máte pocit, že jsme se vaším blogem nebabrali dostatečně a toužíte po zevrubnější zpětné vazbě, nebojte se nám napsat! Dobrovolníky samozřejmě drbeme mnohem důkladněji (ale také s mnohem větší láskou a respektem, protože jít takhle s kůží na trh si zaslouží samo o sobě obdiv a uznání). To jen tak na vysvětlenou. A teď už jdeme na ty hříšnice.


Interestio pro únor

27. února 2015 v 6:39 | Zdeňka M. a M. Phoenix |  Interestio
Milí snílci,
jelikož se naše drahá M. Phoenix chystá na další odjezd, a tak jsem pro tentokrát nad Interestiem převzala kontrolu já, i když ona mi to již hodně usnadnila, takže jí za to patří velké díky, také za všechno, co v klubu dělá. :-)

Ona hledá příspěvky a články Snílků po různu, ve výpisu AK nebo na bloglovinu, já volila jednodušší, i když také složitější možnost, a to náš klubový výpis členů. Přiznám se vám, že to byla docela fuška projít všech osmdesát čtyři Snílků, ale podařilo se a mám pro vás další Interestio. Snad se bude líbil a oceníte naše úsilí.

Tak hurá do toho po dlouhé době zase čistě snílkovského výpisu!


Creatio - Sněhová královna

26. února 2015 v 17:32 | Zdeňka M. |  Creatio
Jeden zimní výtvor do malé creatio soutěže... končíme 28. února!!!
Zatím mi došlo jen toto dílko, tak sebou Snílci pohněte...

Principia - Osmá dračí výprava

24. února 2015 v 5:00 | Dragilia a Marja Virtanen |  Principia
Vítám veškeré (ne)hořlavé Snílstvo,
na scénu totiž opět přicházejí draci. Ty, Vám již jistě dobře známé, šupinaté potvůrky s útočnou povahou a ještě záludnějšími indiciemi. Jste připraveni? Bude to lítat!

Tentokrát se ukázalo, jak neočekávaně může být položena druhá otázka. Její formulace bohužel nachytala mnoho pasažerů naší vzducholodi - dotaz na povolání manžela dané dámy se totiž týkal její nejznámější postavy, nikoli autorky samotné.
Přesto se však našli tací, které ani tato skutečnost nezastavila v cestě za správnými odpověďmi. Fanfáry tak zní pro:

Holoubka, Zdeňku M. a Daletth


Ani ostatní však nemusí věšet hlavy. Nový měsíc přináší nové nápovědi a tentokrát i možnost získat bonusové vajíčko.

Téma týdne 7 - Závist

16. února 2015 v 9:38 | Dragita |  Téma týdne
Pilný Snílek

Iluze pro Věnceslava

13. února 2015 v 21:33 | Maglaiz |  Imaginarius
Sliby se dávají a voda teče?


Porucha motoru byla závažnější, než se prve zdálo. Na rozžhavený železný válec, v němž se jako namodralá třpytivá voda mísily denní i noční sny veškerého tvorstva vesmíru, pravidelně se syčením dopadaly krůpěje potu. Pojďme sledovat slané kapky proti proudu jejich dráhy. Dlouho nic neuvidíme. Až náhle se vedle kuliček mořské vody objevilo bílé chmýří. Opusťme vodnatou cestu a vnořme se do příjemné, měkké běloby. Čím dál hustější chmýří již připomíná důmyslně propletené nitky perského koberce. Teď se mihlo cosi černého! A zase! A zase! Zpomalme. Hle! Přátelsky na nás cení svá zubiska a nožkama mává bleška. Nebo veška? Nikdy to nepoznám. Raději vyplujme na bílou hladinu. Oceánské příšery se sice tvářily přívětivě, leč nepodceňovat. Ale co to? My se neplavíme po bílém perském koberci! Koberce přece nevyrůstají z mužské tváře a neovíjí se okolo pasu jako kýlový pás stahující již tak ohromný pupek. Vážení, stali jsme se obětí autora. Toť on! Toť muž, na němž nyní leží břímě přistání Imaginariovi lodi. Podaří se mu motor původně určený pro lesný kolesový traktor čili lakatoš ergo LKT zprovoznit?


Creatio - Lapač snov

12. února 2015 v 10:00 | Zdeňka M. |  Creatio
Nechte se unášet na vlně snů a malujte...
... třeba jako Elizabeth.
Fantazie je všude kolem vás, stačí se jen pořádně rozhlédnout a pustit sny do srdce.

Velká lednová kontrola 2015 - Vyhodnocení

12. února 2015 v 9:30 | M. Phoenix |  Repetitio
Velevážení snílci,

jak jsem slíbila, přináším dnes po měsíci vyhodnocení velké lednové kontroly (ne)aktivity. Všichni zlobivci dostali do vínku spoustu času k vyjádření se či oživení blogu, málokdo toho ale využil a některé ze zmíněných blogů už dokonce ani neexistují, takže se dnes s několika blogery rozloučíme, což mě upřímně řečeno až tak nemrzí, jelikož lepších pět aktivních členů než padesát neaktivních.

Všechny klubově aktivní snílky tudíž velmi chválím! Jste pohonem tohoto klubu, děláme ho hlavně pro vás, a bez vás by to nešlo :) Kdokoli by měl jakýkoli nápad nebo podnět, co by se v Klubu mohlo jak dělat či jak nedělat, nebojte se napsat nám na klubový mail klub.snilku@email.cz. Pořád se také můžete nechat inspirovat námětem prvního letošního snílkovského duelu a napsat nám třeba e-mail nebo článek na téma "Kdybych byl správcem" (nebo něco v tom smyslu). Dobrovolnosti se meze nekladou.

A teď už jdeme na to vylučování!

Photo - Paní zima

11. února 2015 v 10:00 | Zdeňka M. |  Photo
Vítr funí ve sněhové vánici do plachet, až se celá vzducholoď kymácí sem a tam, cestují křičí: "Paní zima je tu!"

Třicátá osmá vzducholoď

9. února 2015 v 15:26 | M. Phoenix, Dorka J., Tea, Zdeňka M. |  Aditum
Velevážené snílkovstvo,

to to frčí hezky podle hodinek a předpisů, co?! Posádka si pochvaluje, když vzducholodi vylétají na čas, a co teprve pan kapitán. Proto tu dnes hezky na čas máme novou vzducholoď a s radostí vám oznamujeme, že doháníme přes začátek zimy nabrané zpoždění.

Dnes tu máme další hrstku adeptů, kteří se rozhodli podrobit naší přísné vstupní prohlídce, a jak to dopadlo, se dozvíte za okamžik. Dnes v podání hned čtyř grácií! Potřebovaly jsme se prostřídat :)


Iluze pro Vandu

6. února 2015 v 23:05 | Maglaiz |  Imaginarius
Bez klobouku, bos
narazil si nos?


Křik a hvizdot vyplašil rodinku nebeských sardinek. Hemžení rukou a nohou po ráhnech úspěšně dokončilo svůj úkol. Plachty se schoulily a přimkly se k dřevu jako vyděšené děti ke své matce. Veselí zavládlo v plachtoví. "Krucinál!" Ovšem ne všichni zažívali pocit úspěchu. Ze zádi lodi se ozývaly nadávky různé hrubosti i hlasitosti, jež byly v přímé úměře se zvyšující se frekvencí cinkavých ran kovu o kov. "Zatracený krám! Prej Země se na to specializuje, prej zajděte za Peterem Šinálem, se v tom vyzná. Ani očko nenasadíš!" Ding, ding, DING! "Moji tchýni na něj! Mor ho!" A v této chvíli nejen kapitán, ale i celá posádka věděla, že přistání se na nějaký čas odkládá.


Vyhlásenie víťaza a nové zadanie

4. února 2015 v 16:07 | Dorka Jeseňská |  Aurora