Listopad 2014

Iluze stá padesátá třetí

28. listopadu 2014 v 22:52 | Maglaiz |  Imaginarius
Bylo... nebylo?

[]

Poslední vybělené prstní kůstky Smrťovy pravice jemně svíraly... cožeto svíraly?


Interestio listopadové = Čtení na prosinec

27. listopadu 2014 v 20:40 | M. Phoenix a další |  Interestio
Velevážené snílkovstvo!

Nevím, jak vy, ale já si letos listopad celkem užívám. Zpočátku návštěva Moravy a poznávání přítelovy domoviny, pak nějaké to domácí flákání (ale i pracování) a posléze naše první společná dovolená u moře - poprvé jsem se podívala na Kanáry a bylo to zatím nejdál od domova, co jsem kdy byla! A jedna zajímavost - z jedné celkem nedávné iluze jsem si udělala cover na facebooku - tomu krásnému snílkovskému motivu nešlo odolat. A co se pak přítelovi nepodaří vyfotit na tři tisíce kilometrů vzdálené Fuerteventuře? Pravda, chtělo to barevný filtr a možná to chce i trochu fantazie, ale já tam teda určitou podobnost vidím, co vy? :D


Už jsem ale zpátky ze snově dovolenkového světa a je na čase zase trochu pohnout zadkem a zapracovat. Nedaří se mi zatím sehnat kolegu nebo kolegyni na do-hodnocení třicáté sedmé vzducholodi - všichni jsou stále zavaleni povinnostmi nebo mají prostě dost práce s vlastními rubrikami a blogy. A není jim to ostatně možno vyčítat, jen se podívejte na ty překrásné a dobře vykrmené iluze, co pro nás chystá velectěná Maglaiz! A to je jen jedna z mnoha židlí, na nichž se momentálně pilně vrtí. Při páchání něčeho takového po ní nikdo nemůže chtít, aby ještě kontrolovala snílkům palubní lístky, neasi. My víme, fronta se lehce natahuje, ale jelikož ostatní správci jsou na tom podobně, budeme si holt muset ještě chvilku počkat - leda by se snad našel nějaký šikovný a ochotný snílek nesprávec, který by byl schopen se toho s námi ujmout a troufl by si na rozhodování o osudech jiných. Tak a teď chci vidět les rukou!

Do té doby si, milí čekající i dávno cestující, dopřejte alespoň trochu palubního tisku zdarma, co jsme pro vás s mým tajným šotkem pomocníčkem přichystali (šotek přidal pár odkazů a nepodepsal se, tak asi nestojí o věčnou slávu). Opět mi trochu ujela ruka s délkou, neb mi to nedá. Připadá mi užitečné sledovat alespoň po očku, co se kde komu děje. Už jen proto, abychom si připomněli, že nejsme v tom blogerském světě sami. Někdy to dá vaše vlastní problémy do trochu jiné perspektivy a to se může hodit.


Nechte si chutnat! A uteklo-li mi něco z vašeho pohledu naprosto zásadního, přihoďte to prosím nebojácně komentářem :)
S pozdravem vaše Emátko


Principia - Pátá dračí výprava

25. listopadu 2014 v 5:00 | Dragilia a Charlie |  Principia
Velevážené Snílstvo,
přišel čas na další výpravu do hlubin zaprášených regálů a bitevního pole z papíru! Jste připraveni?
Posledního putování za knižním tajemstvím se zúčastnilo šest Snílků. A žádný z nich neodejde s prázdnou! Dnešní slavobrány tedy patří:

Marje Virtanen, Holoubkovi, m., Charlie, Daletth a Tee.


Krom toho se ukázalo, že Snílci jsou národ přejícný a shovívavý. :-) A proto i přes malé zaškobrtnutí m. právem náleží i bonusové vajíčko z minulého kola.


Iluze stá padesátá druhá

21. listopadu 2014 v 19:13 | Maglaiz |  Imaginarius
Hvězda - ta nebezpečná věc.


Shrbená postava pod vyšívanou dekou se došourala ke stěžni. Bělovlasá paruka nasazená značně nedbale na hlavu odkrývala matný tmavý vlas. Z hrdého kapitána toho zbývalo žalostně málo. Pouhý skelet. Namísto blesků z očí čišel jen chlad. Nebyl to ten bezcitný chlad. Na Aberratio zavítal kmotr Smrť. Přišel jen na šálek čaje?


Photo - Listí všude kolem

19. listopadu 2014 v 19:53 | Zdeňka M. |  Photo
Photo je přístav Snílků,
místo všech fotografů,
zachytit okamžiky kouzel a snů,
to je konečná našich snílčích cílů...


Iluze stá padesátá první

14. listopadu 2014 v 22:45 | Maglaiz |  Imaginarius
Moře i tůně jedno jsou. Obé skrývá prastaré.

[]

Kapitán už jde...


Kontrola dvacátá čtvrtá

10. listopadu 2014 v 22:47 | Anne Eyre, Monica Otmili, M. Phoenix |  Repetitio
Milí snílci,
hlásí se vám M. Phoenix s hříšně zpožděným Repetitiem a doufá, že ji neumlátíte lodní kotvou! Tentokráte se proti nám spiklo, co mohlo: zezačátku nefunkční přihlašování, pak časové vytížení a neshody ohledně toho, co vlastně které hodnocení znamená (a které je stále třeba dořešit). Strašně rády bychom se vrátily ke starému systému, kdy Repetitio vychází 2. v měsíci, ale bohužel jsem na to teď zůstala sama a nedovedu slíbit, že se mi podaří vždy si včas sehnat pomocnou ruku. Ač jsem se totiž k Repetitiu přihlásila spíš jako druhořadý pomocník, před pár týdny mi má velící ruka Anne znenadání "vybouchla", okolnosti ji donutily na čas se správy této rubriky vzdát a já na to zůstala docela sama. Tentokrát proto dostanete Repetitio názorově namixované, jelikož Anne se před svým odchodem stihla vyjádřit jen k části a se zbytkem mi tedy musela pomoci dobrovolnice, ó naše spása, Monica Otmili. Do příštího vydání se, doufám, věci trochu ustálí, a snad se podaří vyřešit, kdo tedy vlastně rubriku nadále povede.

Upozornění všem: Starý článek o systému Repetitia není 100% pravdivý, pracuje se na novém, kde se vše znovu sepíše a vysvětlí. Změny byly ovšem zmiňovány během kontrol a můžete se i ptát, kdyby něco nebylo jasné. Samozřejmě pokud došlo k nějakému velkému rozporu mezi naším systémem a článkem, ozvěte se a přihlédneme k tomu, jaké se mohly vyskytnout zmatky.

Druhé upozornění všem: Kontroly děláme často s předstihem, zvláště pak já, protože "nemůžu dospat". Pokud vidíte něco neaktuálního, stačí nás upozornit a co nejrychleji vše napravíme. A stále žádám členy, správce i nové členy, aby se ujistili, že máme jejich aktuální e-mail. Nemůžeme rozesílat hromadné e-maily, když nám mnoho kontaktů chybí. Navíc se k tomu přihlíží v Repetitiu, takže pokud na vás nemáme kontakt a je to s vámi na hraně, může právě absence kontaktu rozhodnout, zda projdete.

Týden sto třicátý druhý - Za oknem

10. listopadu 2014 v 9:42 | Dragita |  Téma týdne
Kdo minule přispěl?

Iluze stá padesátá

7. listopadu 2014 v 19:13 | Maglaiz |  Imaginarius
Hou, hou stíny jdou
Hou, hou za tebou
Utíkej, člověče,
Nebo tě sežerou


Splihlé plachty mocného hvězdného korábu se lehce zachvěly. V jemném vánku šeptá tisícero hlasů. Nezapomněli, nezapomněli! A slyší! Rady Snílků, jak pomoci kapitánovi, byly pozorně vyslechnuty. Snad není pozdě, snad... Rychle! Rychle! Tohle musí zachytit uši samotného Imaginaria. Jemu jsou ta slava určena. Snad není pozdě. Mluvte, mluvte dál, Snílci. Nepřestávejte! Ještě chvíli vydržte, než přivedou kapitána.


Photo - Podzimní z parku

5. listopadu 2014 v 9:00 | Zdeňka M. |  Photo
Do konce listopadu se můžete zapojit do "Podzimní photo výzvy":
Listí všude kolem padá,
na hroby tichounce sedá,
veverka po větvích skáče,
spadané žaludy odnáší ptáče,
barvy podzimu si s odstíny hrají,
sny do víru hudby tancují.


Iluze stá čtyřicátá devátá

1. listopadu 2014 v 17:49 | Maglaiz |  Imaginarius
Pod žhavým sluncem


Bohyně noci zahalila svět do svého sametového závoje. Závoji však něco chybí. Zlatá hvězda, obrovská perla i blyštivé brilianty zmizely. Hvězdy zmizely. Tíha veškerého vesmíru dolehla na muže ostrých rysů. Při pohledu na prázdně černou oblohu se mu podlomila kolena a vlasy pokryl stříbrný děs. Tak bledý. Krev opustila své útočiště pod kůží obličeje a zanechala po sobě jen zesinalou, rozpraskanou poušť, na níž slzy zoufalství jen zasyčely. Tak bledý! Došla snad Aberratio samého konce Vesmíru? Již nikdy nenalezne cestu zpět? Domů. Domů! Vše marno! Kapitána postihla neznámá choroba, jež mu bere klid, sílu i samotný život. Kde hledat lék?