Říjen 2014

Photo - Podzim v zámeckém parku

29. října 2014 v 20:01 | Zdeňka M. |  Photo
Vemte foťák a vydejte se zachytit magické okamžiky podzimu...

Interestio říjnově podzimní

28. října 2014 v 18:54 | M. Phoenix a Dragilia |  Interestio
Velevážené zasněné osazenstvo!

Zdraví vás Emátko Fénixů. Říjen se pomalu chýlí ke konci, pohanům se blíží konec roku a nastává tak čas bilancování. A jelikož některé z níže zmíněných soutěží mají uzávěrku stanovenou právě na konec měsíce, rozhodla jsem se s laskavým svolením naší hlavní hlavounky Maglaiz vypustit balónek článek o kapku dřív, ať máte ještě možnost se zúčastnit. Nebojte se, že by to snad někoho mělo diskriminovat, říjnové články publikované odteď do konce měsíce si projdeme taky a najdeme-li v nich něco zajímavého, dozvíte se to v příštím vydání. Přece bychom nedovolily (nedolovím!), aby vám něco uteklo! :)

Z klasických, ne-li obligátních časodůvodů (protože jiné už to snad ani nebude) jsem práce na říjnovém Interestiu krátce po začátku měsíce převzala z Dragiliiných zaneprázdněných rukou já, jelikož si po roce a půl au-paiření zaslouženě válím šunky doma a jako jedna z mála tady tak na to ten čas mám. A hlavně mě to fakt baví, což se ukázalo být opět tak trochu prokletím, jelikož jak jsem se do toho dala, objevila se má grafomanská touha mít to všezahrnující a neschopnost nad něčím mávnout rukou a nedat to tam. Takže to nebude stručné, obávám se, ale ještě abyste si stěžovali! Taková nabídka, tady si snad vážně musí vybrat úplně každý. Já bych si tam pro sebe našla hned několik chutných polívčiček, nemálo slušně vydatných hlavních chodů a nejeden špičkový dezert. Ale každému podle chuti a - jak říkal můj oblíbený biologikář na gymplu - s chutí do toho, až se ucho utrhne, žeáno.

Abyste se nedivili, malé vysvětlení - zlobí mi výpis snílkovských článků, a tak jsem (snad) šťastnou rukou zalovila v útrobách rozsáhlejšího blogového universa. Snad se na mě nebudete hněvat pro ten nedostatek klubové výhradnosti a pochutnáte si, člen nečlen :)

Dělám to de facto poprvé, takže mi dejte vědět, jak se vám výběr líbil a který článek byl vaším favoritem. Koho byste si zvolili do TOP 5 letošního října? A máte sami nějaký řádně říjnový článek, který se do výpisu nedostal a o který se chcete podělit? Směle s ním do komentářů!

Příjemný podzim přeje za celou posádku M. PhoenixPrincipia - Čtvrtá dračí výprava

28. října 2014 v 8:00 | Dragilia |  Principia
Zdravím veškeré Snílstvo,
měsíc nám utekl jako voda a knihovna se opět hlásí o slovo. Těšíte se?
Přesto, že jsem minule nechala zvítězit svůj pud sebezáchovy, našli se Snílci, kteří si s dračí hádankou poradili. Gratulace tedy patří:

Annice, Marje Virtanen, m., Kelly (Dori) a Daletth

O drobné přehlédnutí pak drak ulétl Charlie, protože sice poznala hledanou autorku, nenapsala k ní však žádné z úspěšných děl.

Tentokrát ale rozdělování nekončí. Přislíbila jsem, že bonusové dračí vajíčko získají ti, kdo správně odhalí všechny její mezinárodní úspěchy. To dokázaly:

Marja Virtanen, Kelly (Dori) a Daletth

S m. jsem pak na vážkách. Vyjmenovala totiž čtyři z pěti knih. Utekl jí jen jeden díl trilogie... Stačí to k uznání dračího vajíčka? O tom prosím rozhodněte sami pod článkem.


Iluze stá čtyřicátá osmá

25. října 2014 v 23:42 | Maglaiz |  Imaginarius
Volnost je privilegium?

[Tea]

Bílé plachty, na nichž se skví zlaté souhvězdí Argo, se třepotají ve hvězdém větru. Příznivém větru. Alespoň něco zachovalo přízeň prokletému korábu. Posádka je nevrlá. Je tomu již mnoho let, kdy opustili rodnou půdu galaxie Libere. Odešli, protože je doma nic nedrželo. Nyní jsou plni touhy opět spatřit na vlastní oči bílé věže přízračného přístavu Aberratio.


Aktuálne zadanie duelu

22. října 2014 v 16:00 | Dorka Jeseňská |  Aurora

Týden sto dvacátý devátý - Dýně

20. října 2014 v 10:20 | Dragita |  Téma týdne
Kdo se minule zapojil?

Creatio - Šeříky

16. října 2014 v 10:00 | Zdeňka M. |  Creatio
Nádhera je všude kolem nás, stačí se rozhlédnout a pomocí štětce zachytit kouzlo okamžiku na plátno...

Photo - Podzimní...

15. října 2014 v 10:00 | Zdeňka M. |  Photo
Listí všude kolem padá,
na hroby tichounce sedá,
veverka po větvích skáče,
spadané žaludy odnáší ptáče,
barvy podzimu si s odstíny hrají,
sny do víru hudby tancují.


Iluze stá čtyřicátá sedmá

10. října 2014 v 23:23 | Maglaiz |  Imaginarius
Pláču, pláču, pláču sůl. Do ouplňku je už jen půl.

[]

Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.


Imaginarius. Již od dávných dob si Snílci i Snílčata špitají pod duchnou toto jméno. Jeho jméno. Hrdinný kapitán se stal pevnou součástí snivého národa a jeho koloritu. Příběhy o kapitánových četných dobrodružstvích a nebezpečenstvích se nesou od úst k ústům po tisíce let. Někdy doprovázeny bázním, jindy vypravovány s hrdostí v srdci. Přízračná loď Aberratio a její kapitán Imaginarius. Zbloudili na cestě souhvězdími za pomoci zrádného astrolábu. Leč i v této průzračné legendě se na dně krčí kal neznáma. Kdo byli ti, kdož se vydali na cestu s ním? Hrdlořezi? Staří hvězdní vlci? Či zcela nové, zrovna narozené duše? O posádce snílčí kroniky mlčí. Nalezneme kdy odpověď?


Creatio - Speed painting

9. října 2014 v 18:17 | Zdeňka M. |  Creatio
Creatio je místem snění pro všechny malíře...

Týden sto dvacátý sedmý - Úplněk

6. října 2014 v 9:46 | Dragita |  Téma týdne
Kdo se minule zapojil?

Iluze stá čtyřicátá šestá

3. října 2014 v 23:00 | Maglaiz |  Imaginarius
Do hvozdů dobrých i zlých!


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.


Již je to mnoho prosněných let, co Pán Iluzí, kapitán Imaginarius, vyplul se vzducholodí, nesoucí přízračné jméno Aberratio, mezi neprobádaná souhvězdí, aby nalezl místo svých snů, jež střežil ve svých myšlenkách jako největší tajemství.
Na výpravu nepřizval žádné snílky a v době slavností v přístavu Aditu vyplul to temnoty nebes. Ovšem u hvězdy Aurory si s ním osud pohrál a jeho astroláb postihla porucha, která nemůže být opravena rukama lidí. Imaginarius už dlouho bloudí ztracen mezi hvězdami snaže se najít správný kurz.
U Aurory se na jeho počest konají klání ve snění. Snílkové s neutuchající snahou hledí k nebi v naději, že naleznou bájného kapitána. Řídí se dle stop, jež za sebou zanechal Imaginariův hvězdný koráb Aberratio. Tyto stopy se zovou Iluze, které každého snílka polapí jako siréna svým zpěvem a nutí ho tak dlouho snít a fantazírovat až k umdlení. Každý příběh odhaluje střípek toho, kam Imaginarius mířil. Bude však nalezen včas?