Týden sto dvacátý třetí - Sny a přání

10. září 2014 v 9:14 | Dragita |  Téma týdne
Zapojily se...Zdravím Snílci,
sice pozdě, ale přece tu je nové Téma týdne. Už jsem zase zpátky doma a mohu se plně věnovat všemu, co je potřeba.

Minulého Tématu se zúčastnily dva Snílci - Zdeňka a Marja Virtanen, děkuji za vaši píli a zájem.

V tomto týdnu to vypadá, že ještě léto neskončilo, takže se ještě můžeme nechat unášet na vlnách lehké fantazie a snít, co je nám libo, protože slunce prosvětlí každý náš den.

Proto jsem zvolila téma Sny a přání.

Jsem zvědavá, jakým způsobem téma uchopíte - můžete psát úvahy, vyprávění nebo básně. Mohou to být vaše sny a přání, nebo jen příběh o komkoliv jiném, třeba i smyšlený.
Pokud píšete, mohou to být sny a přání vašich postav, nebráním se ničemu :) A pokud rádi kreslíte, pochlubte se výtvorem, ráda jej tu uvidím.

Ukázky tvorby Snílků z minulého Tématu:


A jak jsem přišla na nápad psát Deník krvesaje? Vlastně mi k tomu přivedla povídka Týden v neživotě, kterou napsal David Schow, kde lovec krvecucáků vypráví deníkovou formou jeden týden svého života. Do deníku zapisuje nejen své zážitky, ale i pocity, které jsou občas zvrácené - třeba když zabije upírku a pak si s jejím tělem užije...
Po přečtení mě napadl nápad k napsání příběhu, který povedu jako deník, ale nebude to z pohledu lovce upírů, nýbrž právě naopak, tedy z pohledu upíra. Tenhle pohled je dost zanedbávaný. Obvykle vidíme příběh očima odvážného a hrdinského lovce upírů nebo bezbranné a ublížené oběti, ale co upír? Je to skutečně on, kdo je tu zloduch? Ono totiž záleží na úhlu pohledu, z kterého se na příběh podíváte. Krvesaj (jak upíra nazývám já) je vlastně oběť. Copak on může za to, že ho někdo proměnil? A to že zabijí lidi a vysává jim krev? Nějak se přece musí krmit, ne?
Deník krvesaje je takový můj hold legendárním upírům, kteří dnes už příliš populární nejsou. I když i já si je trochu poupravila. :-)


1. září nastupuji do čtvrtého ročníku na té své střední škole. Říkám si, vydržela jsem to tam tři roky, vydržím tam i čtvrtý. I když mou maličkost čeká strašák všech středoškoláků - a tou je maturita. Všude slýchávám samé: "To zvládneš, to bude dobré, já to taky dal/a, tak ty to dáš také, ..." Ano a stejně jako polovině maturantů, i mně začínají být tyto věty pomalu nepříjemné. Jenže se mnou to ani nějak "nehýbe". Zatím jsem prostě v klidu. Připravuji si věci, začnu s opisováním maturitních témat, dočítám povinnou četbu, ... taková lehká příprava na začátek. Chci se vidět, jak s maturitní prací začnu hned ten den, kdy dostanu zadání, jak jsem si slíbila. Jak se znám, tak alespoň jedno odložení nastane.

To je pro tento týden vše,
mějte se, Dragita
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama