Září 2014

Principia - Třetí dračí výprava

30. září 2014 v 8:00 | Dragilia |  Principia
Vážené Snílstvo,
poslední úterý v měsíci s sebou přináší další porci dračích indicií. Jste připraveni? Doufám, že ano, protože tentokrát to bude výjimečně zapeklité.
Zima je totiž ještě daleko a tak jsem neodolala pokušení si ušetřit pár spálenin. Proto jsem si tentokrát vybrala hnízdo, které nekladlo tolik odporu...
Teď je však čas na vyhodnocení minulého klání. Do hustého dýmu se vydalo hned sedm Snílků. A všichni s úspěchem. Gratulace patří:

Marje Virtanen, Anne Eyre, Maglaiz, Holoubkovi, Annice, Charlie a DaletthZářijové Interestio

28. září 2014 v 15:09 | Dragilia a m.Phoenix |  Interestio
Zdravím veškeré obyvatelstvo korábu,
trochu to vypadá, že se nám na palubě rozšířila spavá nemoc. Mnimálně mě zachvátila určitě. Protože pro probuzení jsem si s hrůzou uvědomila, že tolik očekávané Interestio zarůstá býlím a já s tím nic nedělám. A to jsem se rozhodla změnit.


S laskavým dovolením ostatních správců jsem se tedy zářijového výběru ujala já. Dostalo se mi naštěstí i pomoci od m. Phoenix, takže jsem na to nebyla zcela sama. A teď Vám mohu předložit výsledek našeho snažení:


Creatio - Společně

25. září 2014 v 21:35 | Zdeňka M. |  Creatio
Creatio je tu pro všechny zasněné malíře...

Photo - plyšák výletník

24. září 2014 v 14:00 | Zdeňka M. |  Photo
Photo je přístavem pro všechny Snílky, kteří rádi fotí! Nechte se unášet sněním a zachycujte kouzla okamžiků...
Drazí Snílci!
Abych napravila svou lenost a nic nedělání, tak tu pro vás mám dneska ještě jednou Photo a to rovnou ve velkém stylu, protože Maglaiz se rozšoupla a poslala celou sérii fotografií s výzvou Plyšáci na cestách. A to je poslední příspěvek do letní výzvy, takže doufám, že se stejnou vervou zapojíte také do podzimní výzvy na verše.

Photo - Psi na cestách

24. září 2014 v 5:00 | Zdeňka M. |  Photo
Kdo vpluje do přístavu Phota?


Principia - Síla duše (Dragita)

23. září 2014 v 7:00 | Dragilia |  Principia
Zdravím veškeré Snílstvo!
Možná se vám zdá, že slečna Principia tento měsíc opustila své komnaty nečekaně brzy. Není se však čemu divit. Ze zajetí měkkých podušek a polštářů ji vylákal medailonek nadějné snílčí autorky.

Dragita nám dnes, kromě představení své osoby, dá nahlédnout i do fantasy trilogie Síla duše, který se odehrává se ve světě bytostí zvaných ještěři. Právě pro tento příběh se momentálně snaží sehnat vhodného nakladatele.
Tak co, budeme jí držet palce?

Velká kontrola - Vyhlášení

20. září 2014 v 14:00 | Anne Eyre |  Repetitio
Zdravím všechny Snílky s vyhlášením zvláštního Repetitia. Hned se vrhnu i na standardní kontrolu, bohužel jsem válčila s přihlašováním na blog i se svým časem.
Snad už nemusím nic vysvětlovat, s dotazy i reklamacemi se na mě klidně obraťte, ale komentáře nekontroluji věčně, ideální bude tedy e-mail. Jsem velmi líný tvor, takže úvodní vysvětlení bude podobné jako minule. Jen kratší.

Iluze stá čtyřicátá pátá

19. září 2014 v 22:48 | Maglaiz |  Imaginarius
Tam, kde vrba nalézá zrcadlo, jest klíč i brána.


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.


Již je to mnoho prosněných let, co Pán Iluzí, kapitán Imaginarius, vyplul se vzducholodí, nesoucí přízračné jméno Aberratio, mezi neprobádaná souhvězdí, aby nalezl místo svých snů, jež střežil ve svých myšlenkách jako největší tajemství.
Na výpravu nepřizval žádné snílky a v době slavností v přístavu Aditu vyplul to temnoty nebes. Ovšem u hvězdy Aurory si s ním osud pohrál a jeho astroláb postihla porucha, která nemůže být opravena rukama lidí. Imaginarius už dlouho bloudí ztracen mezi hvězdami snaže se najít správný kurz.
U Aurory se na jeho počest konají klání ve snění. Snílkové s neutuchající snahou hledí k nebi v naději, že naleznou bájného kapitána. Řídí se dle stop, jež za sebou zanechal Imaginariův hvězdný koráb Aberratio. Tyto stopy se zovou Iluze, které každého snílka polapí jako siréna svým zpěvem a nutí ho tak dlouho snít a fantazírovat až k umdlení. Každý příběh odhaluje střípek toho, kam Imaginarius mířil. Bude však nalezen včas?


Zadanie pre duel

17. září 2014 v 14:23 | Dorka Jeseňská |  Aurora
Kto žil v srdciach tých,
ktorých opustil, ten nezomrel.
J. V. Sládek


Týden sto dvacátý čtvrtý - Plyšový medvěd

15. září 2014 v 10:16 | Dragita |  Téma týdne
Kdo se minule zapojil?
[Illienel]

M. Phoenix - Imaginario Surrealio se skrytou narážkou

13. září 2014 v 17:45 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý podvečer Snílci,
vidíme se tento týden naposledy. Pevně věřím, že nikterak nepláčete pro to, že Vás již Maglaiz nebude otravovat s tím věčným promlouváním do duše. Všichni víme, že je to zbytečné Vás stále upomínat na zlepšení komunikace, ale holt už to patří k folklóru mých článků, že. A všichni dobře víme, že návyků, i těch špatných, se zbavujeme velice těžko.

Jako poslední pokládá hlavu pod gilotinu M. Phoenix. Viva la France! Jak to vidíte, drazí Snílci? Pustíte provaz ostří nebo dáte M. milost za její poezii? Ostatně neočekáváme s M., že se pouze vyjádříte k samotným literám, ale že si i zahádáte, jelikož, jak název ohlašuje, v básni jest ukryta i malá narážka, kterou Vy odhalíte a napíšete do komentářů. Co za to? Dobrý pocit, že jste Herloci Sholmesové.

Jehane O´Tee - Kdybych byla královnou všech vod (Iluze 141)

13. září 2014 v 15:45 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobré odpoledne Snílci,
jsem tady zas a ještě jednou přijdu. Tentokrát se nám odhodlala Jehane a ať se po Iluzích koukám, jak se koukám, zdá se, že Jehane je v Iluzích zcela mladou a novou krví, tak bych prosila veterány, aby toto mladé maso moc nenaklepávali, ať nám ještě nezamře.

Jehane O´Tee se nám rozhodla představit se jako básnířka, ačkoliv v Klubu Snílků již nějaký ten pátek působí jako zdatná malířka, která po občasném pošťouchnutí i něco pošle do Creatia. Mimochodem kdy jste naposledy vzali Vy do ruky pastelky, tužku či štětec a paletu? No? No? No? Je to už také nějaký ten den nazpět, že. Co takhle o víkendu odložit veškeré starosti a patlat se s barvičkami? Po procházce v přírodě je to můj lék numero duo na pochroumané nervy.

Vivienne - Tanečnice (Iluze 43)

13. září 2014 v 13:45 | Maglaiz |  Imaginarius
Hoj ahoj!
Dnes se nám Vivienne představí naposledy, ovšem pevně věřím, že se s ní na poli imaginariovském ještě mnohokráte setkáme. Pokud jste ještě nečetli její předchozí příspěvky, pak neváhejte kliknout semhle a tuhle. Jak můžete vidět, Vivienne není cizí žádný text. Ať už povídka, drabble nebo poezie vše nese otisk jejího já. To si zaslouží pozornost.

Vivienne - Seděla na té židli (Iluze 74)

13. září 2014 v 12:45 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobré odpoledne Snílci,
opět se hlásím o slovo a to s druhým Vivieniným příspěvkem, který můžete naleznout zde. V této Iluzi si pro nás Vivienne připravila dvojitou dávku drabble. Prosím, vyjádřete se k dnešním příspěvkům. Každá z přispěvatelek si dala na svém textu či básni záležet a chtěla by slyšet nějakou zpětnou vazbu. Já sama si kousek času na jejich dílka našla a ještě najdu. Je víkend, myslím, že Vás neinhumuje pověnovat trochu času, bez tak jinak promrhaný bezcílným bloumáním internetem či facebookem, lidem, kteří si to bezpochyby zaslouží.

Vivienne - Příběh z Tenthu (Iluze 31)

13. září 2014 v 11:45 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobré dopoledne Snílci,
bylo ode mne hrubé, že jsem zanedbávala uveřejňování příspěvků našich drahých odvážných, toho jsem si zcela vědoma. Otázkou je, zda je možné své provinění odčinit. Co myslíte?

Každopádně dnes přichází sobota plná zábavného čtení, jelikož se nám za těch pár týdnů nashromáždilo dosti dobrého materiálu. Pokud dovolíte, jako první bych uveřejnila alá triptych Vivienne a její tvorbu, jelikož čekala na uveřejnění nejdéle.

Iluze stá čtyřicátá čtvrtá

12. září 2014 v 21:57 | Maglaiz |  Imaginarius
Světší kráčí světem. Co vidí?

[]

Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.


Již je to mnoho prosněných let, co Pán Iluzí, kapitán Imaginarius, vyplul se vzducholodí, nesoucí přízračné jméno Aberratio, mezi neprobádaná souhvězdí, aby nalezl místo svých snů, jež střežil ve svých myšlenkách jako největší tajemství.
Na výpravu nepřizval žádné snílky a v době slavností v přístavu Aditu vyplul to temnoty nebes. Ovšem u hvězdy Aurory si s ním osud pohrál a jeho astroláb postihla porucha, která nemůže být opravena rukama lidí. Imaginarius už dlouho bloudí ztracen mezi hvězdami snaže se najít správný kurz.
U Aurory se na jeho počest konají klání ve snění. Snílkové s neutuchající snahou hledí k nebi v naději, že naleznou bájného kapitána. Řídí se dle stop, jež za sebou zanechal Imaginariův hvězdný koráb Aberratio. Tyto stopy se zovou Iluze, které každého snílka polapí jako siréna svým zpěvem a nutí ho tak dlouho snít a fantazírovat až k umdlení. Každý příběh odhaluje střípek toho, kam Imaginarius mířil.Iluze stá čtyřicátá třetí

5. září 2014 v 23:35 | Maglaiz |  Imaginarius
Lednice a květinače zasednou svorně ku hostině, ke stolu prohýbajícím se pod množstvím kamenných zvířat.


Neskutečně děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.