Iluze stá třicátá sedmá

18. července 2014 v 22:52 | Maglaiz |  Imaginarius
Marionetou snadno a rychle.

[]

Děkuji všem, kteří se aktivně podílí na chodu klubu zvenčí i zevnitř. Jste větrem do plachet kolosu jménem Klub Snílků.

Zdravíčko, přátelé,
dnes Vaše drahá Maglaiz přijela až z Telče zpátky na hornatý severovýchod. Co asi mohla Maglaizíček po těch úmorných kilometrech v tom horku a několika kilometrech v nohách, které si to rázovaly po Boskovicích, Telči, Jihlavě a Třebíči? Áno, šla si hajnout. A sprostě zapomněla na páteční povinnost. Mobil si mohl řvát, jak chtěl, Maglaiz neslyšela. Stalo se Vám to někdy?

Autorka: Nelleke

Jak už jsem avízovala. Spala jsem zcela mrtvolně, musela jsem vyhlížet jako hadrová panenka. Nebo marioneta? Každopádně pod silnými dojmy z Jihlavy, ne vždy pozitivními, mne trklo, jak dnes pojmout Iluzi. Kapitán Imaginarius se vyjádřil v tom smyslu, že by měl chuť na nějakou ponurost. Mantinel daný k tomu Jihlava, Iglau. Svítí Vám žárovička nad hlavou? Myslíte si, že jste uhodli, kdo dnes bude hlaholit do Vašeho ucha? Uvidíme.


Jaká byla správná odpověď na minulé otázky? Myšpulín, Fifinka, Bobík, Pinďa a zlý Kazimír Zádrhel (nepřítel Myšpulína) se poprvé objevili v novinových stáncích 15. května 1969.
Odpověď za dva bludišťáky snad netřeba říkat, že? Mimo soutěž: Víte, kdo je to Juantorena?

Tabulka lovců a jejich úspěchů - račte konfrontovat se svými výpočty.


Dnes si podrbejte hlavu nad jiným hlavolamem. Koho označujeme za otce moderní (vědecké) hypnózy, jak byla tato nová metoda užívána v lékařství? Budu se těšit na Vaše odpovědi.


Tak co? Uhodli jste hudební doprovod? Spojili jste si Jihlavu se snad nejznámější gotickou kapelou? Pevně věřím, že ano.
Výzva všem:

Pokud máte nějaký návrh, připomínku, jste s něčím nespokojeni nebo spokojeni ohledně Imaginaria či Klubu Snílků, prosím, dejte nám to vědět buď zde v komentářích, na facebookové stránce, nebo na klubový e-mail. Předem děkujeme za všechny podněty a upozornění. Jsme také jenom lidé a chybujeme.V ÚVAHU BEREME I ÚVAHY!

Odkazy, řádně označené, na své Iluze prozaického, básnického či úvahového charakteru, uctivě prosím, račte vkládati do:

Jsme u konce, a tak jako každý jiný týden se opět setkáme v páteční večer. Budu se těšit nejen na Vaše příspěvky.


Buď klidně vulgární, ale zatni zuby a bojuj!
Vaše tetka Maglaiz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 20. července 2014 v 15:06 | Reagovat

Počátky "vědeckého použití" hypnózy jsou, nemýlím-li se, spojeny se jménem Franze Mesmera.

Samotné její využití pak spočívalo v proniknutí do podvědomí. Zvláště pak k zážitkům, které byly natolik traumatizující, že se je člověk snažil (i nevědomě) potlačit. To však vedlo k jejich psychickým či dokonce psychosomatickým projevům. :-)

2 Daletth Daletth | Web | 25. července 2014 v 11:14 | Reagovat

Šmarja, už je zase pátek...
No, s hypnózou je spojována řada jmen, tak zkusím aspoň jedno :-)
Milton H. Ericson - díky němu byla i uznána v padesátých letech jako oficiální léčitelská metoda. Využívají ji psychoterapeutové.
A to je ode mě vše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama