Třicátá čtvrtá vzducholoď

13. dubna 2014 v 16:47 | Tři Grácie/Erínye |  Aditum
Zdravíme všechny vespolek!
Vidíte, už je tady duben. Nepodařilo se nám se ozvat v březnu, jelikož nejsme bozi a jak bylo řečeno minule, synchronizovat Tři Grácie je nadlidský úkol. Pevně věříme, že lidé lidem odpustí, že si ve svém nabitém programu nenašly chvilku času na volnočasovou aktivitu jménem Klub Snílků. Nejsme za to placeny, nemáme to jako brigádu, činíme to dobrovolně a rády.

Doufáme, že se tedy během naší nepřítomnosti neděly nějaké nepřístojnosti před letištní halou. Nebojte se, lístků je dost, otázkou je, zda na ně máte nárok.

Minulou vzducholoď jsme přijaly na jeden nádech hnedle čtyři šťastné z devatenácti a tři čekali na verdikt ctěné obce snílkovské. A jak jste rozhodli? Inu, Date Tree a Johana si budou muset opravit resty a zkusit štěstí za nějaký čas, ovšem Evžen Hurikán se stává naším právoplatným členem. Prosíme o zapsání do Snílkovských urbářů, Anne Eyre.

A nyní dovolte, aby se Tři Grácie opět pustily do práce. Kdo nás dnes čeká?1) lazy.monkey - http://lazymonkey.blog.cz/ NE
Keď si prezriete môj blog o mojom snílkovstve nebudete mať pochybnosti. Hlavu mávam v oblakoch viac ako polovicu dňa. :-D
Maglaiz: Ako bych to povedala? Lazy.monkey, Tvůj blog je příliš mladý na to, abychom ho mohli přijmout. Prozatím na Tvém blogu nespatřuji nic snílkovského. Články ze života, snad jedna povídka, Tvé názory a pár receptů, otázkou je, zda z Tvé hlavy či okopírované. Nelíbí se mi Tvůj článek z 9. 2. Jeden odkaz na bloglovin?! Prosím Tě! Za těchto okolností musím říci NE. Ovšem chci, abys věděla, že to, že Tvůj blog není snílkovský, neznamená, že není kvalitní. Velice se mi líbí Tvé dosti osobní oslovení čtenáře.
Anne Eyre: Tvůj blog se mi vlastně docela líbí a myslím, že když se ještě vypíšeš, bude skvělý. Už teď na mě působí dosti kvalitně a to ho máš docela krátce. 3 měsíce bych mohla označit za dostatečný čas, ale článků tam zas tolik není... Zatím NE, ale doufám, že za pár měsíců ti budu moci říct něco jiného, pokud se přihlásíš znovu.
Zdeňka: Tři měsíce starý blog by mohlo být dost, ale zase tolik toho tam ještě nemáš. Neříkám, není špatný, ale také bych byla proto, aby si na něm ještě něco vytvořila, jinak se mi líbí a články jsou docela zajímavé, takže si čtenáře určitě najdeš. A ten článek "aeg" z 9. února jsem vážně nepochopila. Prozatím říkám NE, ale za nějakou dobu to klidně zkus znovu a ráda tě přijmu.


Jsem snílek tělem i duší. Realitou jen procházím a mám-li i sebemenší šanci, ať je to pouhá jízda autobusem, poslouchání inspirující hudby či něco jiného, ponořím se do svého světa plný fantazie a zejména draků. :-) Tento svět pak vyjde na světlo reality v podobě obrázků, textu nebo si ho prostě sním dál.
Maglaiz: Tady si nejsem jistá. Obrázky a krásná keramika i povídky jasně říkají, že jsi Snílek, ale ta aktivita mne děsí. Obávám se, že bys nebyla častým přispěvatelem. Ale možná se mýlím. Prozatím navrhuji anketu. Mimochodem projeď si všechny články a oprav pravopisné chyby, je jich tam jak máku v Afghánistánu.
Anne Eyre: Blog máš docela dlouho, ale stejně jako ostatní bych se bála o tvou aktivitu. Na druhou stranu počet článků za měsíc nemá se snílkovstvím zase tolik společného. Stejně jako Maglaiz bych ti doporučila články si projít a opravit, protože "za nějaký době" už do očí bije i mě, a to poslední dobou češtinu tolik neřeším. Za mě je to taktéž ANKETA, protože i když je dost co vytknout, stále jsi Snílek a možná tě právě naše projekty trošku podpoří v tvoření.
Zdeňka: Tvé obrázky jsou skvělé až obdivuhodné, snad bys mohla přispívat do Creatia, kde bych tě brala všemi deseti. Ale Maglaiz má pravdu v tom, že zase tolik článku (výtvorů) do měsíce nemáš, proto váhám a raději to nechám na Snílcích, ať rozhodou oni. Takže říkám ANKETA.


3) Tsubaky-eni - http://tsubaky-eni.blog.cz/ NE
Pre mňa je snívanie čosi ako únik z reality. Rada snívam o rôznych veciach, ktoré dávam potom na papier vo forme príbehov :) a som rada keď moje sny a predstavivosť pomôžu iným ľuďom snívať a uniknúť na chvíľu z reality, tak ako aj mne. :D
Maglaiz: Děvče, co s Tebou? Neozdrojované obrázky, obsahy anime seriálů. K čemu je rubrika Videá? Nejsou Tvá, ani onen text nepřekládáš do slovenštiny. To je dle Tebe autorské? Kromě toho být Tebou, tak si ještě pohraji s designem, on totiž text nemusí být vždy ve středu stránky. Tvůj blog mi přijde, že se teprve před dnem vymanil z plen. Dej tomu ještě čas. Prozatím NE, ačkoliv Tě velmi obdivuji, že v takovémhle věku se již pouštíš do překladů z japonštiny. Jen tak mezi řečí: neznám slovenštinu skvěle, ale vážně být Tebou, tak dávám více pozor v hodinách mateřštiny, protože ta interpunkce je mnohdy katastrofální.
Anne Eyre: Tak co s tebou? Na první pohled mě trochu zarazilo, jak těžko se přes layout čte začátek článku... Ale budiž, jinak se číst dá a je to tvoje věc. Rubriku Blog bez váhání označím za téměř zbytečnou a některé články za příliš krátké. Vložená videa jsou často nefunkční a k čemu zkopírovaný text? Většinu tvého blogu bych za snílkovskou rozhodně neoznačila a když k tomu přidám to množství nakradených obrázků (tj. beze zdroje), je to jasné NE.
Zdeňka: Přiznám se, že anime příliš nemusím, ale to mě samozřejmě nijak neovlivňuje. Některé články jsou dost krátké a kdybys nepoužívala tak velká písmena, tak by to bylo ještě více patrnějším. A článek Toplist mi přijde trochu nesmyslný a hlavně zbytečný. Zajímavé je, že u některých obrázků zdroj máš, ale častěji ho postrádám. Máš tam povídky, nebo to jsou překlady jak jsem pochopila od Maglaiz? Nějak jsem v tom ztratila přehled, ale stejně bych u tebe ještě počkala. Prozatím NE.


4) Zítra - unavene-oci.blogspot.com ANO
moje naivita je životním údělem, ačkoli si myslím, že už se umím absurdnostem života zasmát :o)
Maglaiz: Zítra, máš skvělý blog. Líbí se mi Tvůj styl psaní, fotografie a malby. Otázkou je, zda jsi skutečným Snílkem. Ale nemohu neodolat a nemohu říci jinak než ANO s podmínkou. Nebylo by totiž od věci projet loňské články, doplnit zdroje (autory) fotografií, které evidentně nejsou Tvým dílem, ale není jich moc, takže to budeš mít za jedno odpoledne dozajista hotové.
Anne Eyre: Krásný blog, líbí se mi styl, jakým píšeš, působíš na mě jako Snílek. Ten, co to ze sebe nerve naplno, ale stále ještě Snílek. Zdroje doplnit jistě můžeš, ale věřím, že to uděláš tak jako tak. Za mě ANO.
Zdeňka: Tvůj blog se mi líbí, má zvláštní kouzlo a tvé články jsou zajímavé. U starších článků ti sice chybí zdroje, ale jde jen o několik výjimek, proto bych s tím vědu nedělala a ráda tě mezi nás přivítám. Jen by se na tebe brzy mohlo podívat oko Repetitia. Za mě tedy ANO.


5) Marja Virtanen - http://the-black-butterfly.blog.cz/ ANO
Snění věnuji celý svůj život. Vyjadřuji to jakkoliv - kresbami, články (úvahami, songy), tvrobou celkově. Čím více se do umění snít vžívám, tím větší svobodu mi to dává.
Maglaiz: U Tebe jsem na rozpacích. Přemýšlivá jsi dost, nekopíruješ a když, tak se zdrojem, ale... pár věcí přece jen lehce skřípe. 1) osobní nelibost mám vůči uspořádání menu, kdy informace o blogu jsou skoro až na konci a přemýšlím, zda mají rozcestníky smysl, když blog.cz už má funkci vnořených rubrik, ale budiž, to je můj čistě soukromý názor na organizaci blogu, 2) články v rubrice Hudba, texty - co to zkusit přeorganizovat? Prvně vlastní text, do něj vnořit ono video a případně vložit pouze odkaz na stránku, kde je celý text písně. Navrhuji toto řešení i s ohledem na libere.tode.cz, kde by mohly takovéto články a) dělat hokej, b) nezaujaly by Tvé potenciální nové čtenáře. 3) Tentýž problém se objevil v článcích z listopadu 2012, kdy je prvně uveřejněn vlastní wallper a pak až komentář k němu. Co to opět obrátit. Každopádně v Tobě vidím možnou posilu nejen Creatia, ale i spícího Artia. 4) Trochu mi vrtá hlavou smysl výčtu oblíbených odkazů z prosince 2013 - aspoň kratičký komentář by byl vskutku záhodný. 5) Lehce mne znepokojila Tvá aktivita na blogu, ale sama mám co říkat, že? Budu doufat, že budeš poctivou přispěvatelkou, už vzhledem k tomu, že náš klub máš v oblíbených. Navrhuji anketu.
Anne Eyre: Trochu mě zaráží pořadí věcí v menu a uvítala bych funkční kontakty v záhlaví, ale to je jen moje malinká poznámka. Moc nechápu také blog v angličtině, když anglicky píšeš jen výjimečně, zbytečně se v tom ztrácím. Chvíli mi trvalo najít archiv (jako stránku, kterou preferuji, ne v menu), nenapadlo mě, že kvůli anglickému nastavení blogu je to "archive". Velice mě zaujal tvůj článek o knihách, je vidět, že dokážeš i textu o průměrné délce vdechnout myšlenku a nějaký smysl. Nemám ti téměř co vytknout, a když, je to spíše otázka organizace blogu. Rozhodně bych ti doporučila nekopírovat celé texty písniček, jistě by stačil odkaz, a možná by se hodilo nejdříve napsat, co pro tebe písnička znamená. Asi bych trochu přeházela i pořadí věcí v menu, jak už jsem řekla... Ale jinak v pořádku, za mě ANO.
Zdeňka: Na první pohled je mi tvůj blog velmi sympatický a po shlédnutí článků, tak si myslím, že snílkem opravdu jsi. Máš plno zajímavých nápadů i úvah, videa z youtube jsou doplněna o komentáře, takže se čtenář dozví, co pro tebe znamenají. A proto nemám nic proti tomu, aby ses k nám přidala. Takže za mě ANO.


Pro dnešek je to vše. Pevně věříme, že se další vzducholodě natolik nezpozdí, ovšem to nezáleží zcela na nás. Držte nám všechno možné, aby buď Tři Grácie začaly mít více času, nebo aby za sebe nalezly dobrou náhradu. Hlásí se někdo?

Vaše Tři Grácie


Chcete patřit k nám? Přečtěte si prvě toto. Myslíte, že na to máte? Nuže, stačí jen kliknout zde a podat přihlášku.

Chcete vědět o čerstvých zprávách v klubu? Nezapomeňte se stát fanoušky naší facebookové stránky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kariol Kariol | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 18:20 | Reagovat

Co všechno musí Grácie dělat? :-)

2 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 18:46 | Reagovat

Na obranu toho prvého blogu. Ten "článok" tam bol zrejme preto, že ak chce na bloglovine sledovať statistiky svojho blogu a celkovo pridať blog do svojho bloglovinovského profilu tak musí zverejniť link, aby sa to dalo prepojiť. :) Ale samozrejme, dalo sa to spraviť aj elegantnejšie a prípadne k tomu pridať aspoň pár slov.

inak, vítam nových snílkov samozrejme :)

3 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 19:53 | Reagovat

[1]: Grácie, pokud vím, mají své blogy (já mám co říkat), studují a spravují své rubriky (zas mám co říkat). Projít každého zájemce také chvilku trvá... Jíme, spíme. Jsme jen lidi. Pročpak se ptáš?

4 Kariol Kariol | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 19:59 | Reagovat

[3]: Jen tak mě to napadlo. :-)

5 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 13. dubna 2014 v 20:53 | Reagovat

Děkuji moc za přijetí a určitě se polepším, co se týče vkládání videí a textů.
Co se však týče těch rubrik, rozcestníky mi dost vyhovují (ale je mi jasné, že třeba některým potencionálním návštěvníkům ne), a jedna rubrika v záhlaví, Kontakty, by měly brzy fungovat ;)
Ještě jednou díky :)

6 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 14. dubna 2014 v 9:59 | Reagovat

[1]: Ku příkladu já mám zkouškové (něco jako stará maturita) a státnice (100x horší než stará maturita).

7 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 14. dubna 2014 v 10:04 | Reagovat

[5]: Rozcestníky - to bylo spíše jen takové ťuknutí, samozřejmě máš tyto články hnedle na počátku historie blogu, a málokterý čtenář jde tak do hloubky. Kdysi jsem také fungovala v rozcestnících, ale obtěžovalo mne to, když jsem vytvářela či ničila rubriky, pořád ty články upravovat mne nebavilo. Tohle byl jen podnět, jak zkusit buď jídelníček redukovat, nebo jinak uzpůsobit, ale nějakou markantní chybu bych v tom neviděla :-)

[2]: Ano, to chápu, ale skutečně by se to dalo udělat elegantněji. :-)

8 AURIL AURIL | Web | 14. dubna 2014 v 18:42 | Reagovat

Zítra se tedy povedla, koukala jsem na její blog a slupla ho jak malinu:)

9 Ivišek Ivišek | Web | 17. dubna 2014 v 8:23 | Reagovat

Teď mám zkouškový období tak kreslená tvorba trochu zaostává, snažím se aspoň něco psát. Oboji mě velice baví, je to vstup do jiného světa. :-) Mám spoustu nápadů, které chci postupem času zrealizovat, jen co mi skončí zkoušky. Jen se vás chci zeptat jak se dozvím zda jste mě mezi sebe vzali nebo nevzali?

10 Maglaiz, správce Imaginaria Maglaiz, správce Imaginaria | E-mail | Web | 17. dubna 2014 v 18:17 | Reagovat

[9]: V příští vzducholodi na začátku článku. Případně Ti zašleme zprávu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama