Inventor - Křoví

12. října 2013 v 10:00 | Sussanah & Maglaiz |  Inventor

Moji milí!
Dnešní příspěvek připravila Maglaiz. A to se všim všudy! Já se tu jen drze připíšu =D


Někteří mají na náušnice krabičky, Maglaiz má křoví.


A Vy ho můžete mít také! A ještě lepší, neb Antitalent má obě ruce levé a k tomu ještě všechny zadní.

Na výrobu tohoto praktického věšáčku na náušnice toho nebudeme potřebovati mnoho, většinou se vše nalézá již v dílně malířské, vyšívací či v otcově kutilském koutku. Především základní surovinou je lepenka. Před tím, než rozřežete nějakou kartonovou krabici, měli byste mít na paměti, jak moc náušnic máte, kde věšáček umístíte a jak velká plocha se Vám k vyžití se po rozřezání nabízí. Musíte vzít v potaz, že budete potřebovat dvě stejně velké části, z nichž následně budete vyřezávat/vystřihovat.

Na pracovní stůl (či jinou plochu, kterou můžete eventuelně poškodit a popatlat barvami) si nachystejte onen kus lepenky, lámací nůž (případně nůžky), tužku, pravítko, tempery, štětec plochý i kulatý (čím větší věšáček, tím větší štětce) a dvě jehly, tenkou a ostrou (tu, kterou zašíváte) pro prvotní proražení lepenky a pak hrubou vyšívací či kobercovou pro upravení ďour do požadovaného rozměru.
Ilustrační fotografie nekvalitního zpracování.
Když máme nařezaný správný rozměr obou kusů lepenky, je na čase vzít do ruky tužku a nakreslit na karton požadovaný tvar. Já zvolila křoví, protože jsem neměla dostatečný prostor na zprvu zamýšlený strom, ovšem Vy určitě nemáte natolik omezené možnosti v lepence, jako jsem měla já. Pokud si zvolíte klasický listnatý strom, mějte na paměti, že by měla být základna stromu široká asi 3/4 nejširší části koruny, aby se strom následně nepřevracel už od své podstaty natož ještě s nákladem.
Náčrt hotov, teď jen jej přenést i na druhý kus lepenky. V tom nám pomůže jednoduchý úkon. Pamatujete si, když jste na základce neměli na hodinu geometrie kružítko, a tak jste vzali korunu a obkreslili ji?
Nyní přichází ke slovu lámací nůž nebo nůžky. Doporučuji použít lámací nůž, je na to lepší. Vyřízneme požadovaný tvar. Zbytky lepenky buď vyhodíme, nebo můžeme ponechat na pozdější zdobení. Je to jen na Vás, já už se s tím více patlat nechtěla.
Vezměte pravítko a odměřte si na obou vyřezaných kusech přesně střed. Jeden kus křoví budeme nařezávat od vrchu směrem ke středu a druhý kus zase od základny směrem ke středu. Není třeba se šmudlat s lepidlem a je to rychlejší. Malá rada: Na neporušených místech v linii středu udělejte pravítkem drážku, aby do sebe kusy lépe zapadaly.
Zasuňte do sebe oba kusy, abyste mohli ještě poupravit jejich rozmístění a dostatečně je rozevřeli.

A co teď? Teď se jde páchati barevné šílenství! Natřete již spojené kusy podkladovou temperovou barvou. Je absolutně na Vás, jakou. Můžete mít křoví z Pandory, nebo můžete mít místo křoví oheň, můžete si udělat bílý gondorský strom, můžete cokoliv. Pokud si zvolíte klasické pojetí listnatého stromu, pamatujte, že budete mít dvě podkladové barvy (kmen a koruna stromu). Já zvolila tmavou zelenou, kterou naleznet v každém obyčejném balení temper (10 tub). Pozor! Málo vody, hodně barvy! Barvou natřeme i boky.


Necháme zaschnout a buď necháme již takto, nebo se vrhneme na zdobení, já se rozhodla, že se pokusím o větve a mladé lístky. Mimochodem zde můžeme i uplatnit zbytky lepenky a z ní vystřihnout lístečky pro plastický dojem. Kdo chce může, já bych to neradila. Sbírka náušnic se Vám rozroste, a pak se bude hodit každé volné místo. Upozorňuji, že každou vrstvu prvně nechejte zaschnout a nepoužívejte moc vody, je to papír, mohl by se Vám zvlnit a celá práce by pak byla ta tam.

Antitalent patlal se projevil a dokázal, že levé ruce jsou k tomu ještě zadními.


Na větve doporučuji plochý štětec, na lístky pak štětec kulatý. Také Vás chci varovat, že se to může obtížně malovat, ale pro lepší dojem bych výrobek nerozpojovala a malovala to takto. Berte v potaz, že to stejně nebude vidět pod nánosem náušnic.

Po tomto nezřízeném berevném běsnění bych nechala barvy ještě pořádně doschnout, případně ještě zvýraznila lístky jednou vrstvou světle zelené. Já nechala svou oběť přes noc odpočinout, ale je mi jasné, že mezi Vámi existují větší a zručnější sadisti než já, přesto bych tomu tak dala hodinku a věnovala se třeba počítání párů náušnic, které chci na daný věšáček zavěsit.

Barvy dokonale zaschly, se vzhledem jsme v rámci možností spokojeni, jde se nyní opět tropit zlobišárny. Uchopte do tlapek ostrou jehlu, kterou třeba zašíváte, a bodněte do míst, kde chcete mít, odborně zvanou, ďouru pro náušnici. Tím si připravíte půdu pro druhou hrubou a tupou jehlu vyšívací či kobercovou, která následně onen otvor rozšíří, aby se zde bez problémů mohly náušnice zabydlet. Prosím, buďte opatrní s prorážením lepenky jehlou, pokud jste extrémě velká kopyta, jež krvácí už jen při pohledu na něco ostrého, pak zneužijte osobu poblíž, u níž Vám není tak líto, že se zraní.


A už stačí jen nainstalovat náušnice a umístit do prostoru. Upozornění: Dávejte pozor na rozmístění váhy. Osobně vlastním pár těžkých kousků, takže jsem musela přemýšlet nad tím, jak je umístit, aby nedošlo k převrácení a vyrovnala jsem váhu na obou koncích věšáčku.

Příjemnou zábavu Vám přeje tetka Maglaiz

***
Pokud máte také chuť se s námi podělit o nějaký svůj nápad,
koukněte se do prvního článku rubriky =)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 12. října 2013 v 11:38 | Reagovat

To je drsné! Sem uvažovala o čemsi podobném, bo cetky se mi válej všude možně a už sem takhle přišla o jednu netopýří naušnici :-(

2 Annika Annika | Web | 12. října 2013 v 13:30 | Reagovat

pěkné! mít já proděravělé uši a aspoň nějaké náušnice, určitě se do něj pustím :-)

3 Dragita Dragita | Web | 14. října 2013 v 9:49 | Reagovat

tak to je originální :-) super nápad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama