Dvacátá čtvrtá vzducholoď se Snílky

1. dubna 2013 v 0:01 | Berenika |  Aditum

Čtyřiadvacátá vzducholoď nám spolu se začátkem dalšího měsíce umožnila přivítat mezi námi nové tváře. Některé známe, ale některé pasažéry jsme ještě nenavštívili. Nuže, pojďme to spolešně napravit. Máme tu stejně jako při minulém letu čtyři nové Snílky!
Vzducholoď volá, vítr do plachet!


1) Kapitánka Nemo - Http://kapitanka-nemo.blog.cz - ANO
Protože jsem snílek? Černo-bílo pruhovaný cirkusový šílenec, jenž touží vozit turisty po celém světě na své vlastní vzducholodi.

Berenika:
Naše stará známá! Vítej znovu mezi námi (a mimochodem, co takhle něco do Inventoru?) :)

2) sykorka 14 - Http://sykorkarebelka.blog.cz - NE
Ráda píšu povídky a teď doma píšu knihu o fantazii , která má už 39 stran a rozhodně nekončím.Vždy jsem měla hlavu v oblacích. Jako malá jsem si představovala různý potvory(skřety,elfy...).Vždy před spaním sním (představuju si)o jiném světě.Plný kouzel a tajuplných bytostí.Zpívám si své vlastní písně, skládám básně, píšu povídky a sama pro sebe knížky, učím se hypnozu , telepatii a telekinizi.

Berenika:
Ehm, TO nemyslíš vážně, že? A tohle? A všechno ostatní?! NE!

Pretože veľmi rada snívam a svoje sny mnohokrát dávam na papier alebo do wordu. Milujem písanie!

Berenika:
Co je, prosím, toto? Dobrá, je to jen jeden článek mezi mnoha povídkami. Nebýt jeho, ani se nerozmýšlím, ale slíbili jsme, že nebudeme až tak přísní. Říkám ANO a doufám, že toho nebudu litovat a něco tak krátkého a nesmyslného už na tvém blogu neuvidím.

4) Ornell* - Http://ornell.blog.cz - NE
Miluji fantazii, a jsem rozhodnutá o tom přesvědčit všechny okolo :)

Berenika:
Některé odkazy mě zavedou na úplně jiný blog, recenze bývají kratší než anotace, povídky jsou rozepsané a pokud mi blog nepíše "nenalezeno," tak nemají víc než dvě kapitoly. A k tomu všemu mě neuvěřitelně děsí nápis v záhlaví alá "Prosím o další hlasy pro Harryho Pottera." Tohle rozhodlo. NE!

5) Elizabeth - Http://xenippo.blog.cz - NE
Jsem stále zasněná, snad proto bych mohla být Snílkem. Miluji psaní povídek a básní, občas i něco nakreslím... Mojí fantazii se prostě meze nekladou a nikdy nestojím pevně nohama na zemi...

Berenika:
Takhle krátké články se mi vůbec nelíbí. A takhle. A takhle. A k tomu jedna povídka a pět básní... Co s tebou, holka? S těmi třinácti články toho moc neposoudím, obzvláště když mě děsí (zatím naštěstí) prázdná rubrika "Hudba." Zatím za mě NE, zkus si dát pozor na krátké články o ničem a přihlaš se znova. Kdyby byly alespoň třikrát delší, možná bych i s tak malým počtem článků souhlasila.

Myslím si, že každý je snílek. Jde jen o to, jestli se za snílka považuje a otevře se svým snům, nebo snílka v sobě potlačí a žije jen chudou, obyčejnou, černobílou realitou. Já se řadím do té první skupiny. Život by byl pro mě nesnesitelný, kdyby nebyl vybarven mou bujnou fantazií. Ano, já jsem snílek a jsem na to hrdá!

Berenika:
Pátého vytvořeno, třináctého se hlásíš? Hmm... Doufám, že máš s touto rubrikou jiné plány než vkládat do ní prostě články s množstvím citátů bez přidání vlastní myšlenky. Ale ty zdroje, ty zdroje mluví za vše... Není článek bez "ukradnutého obrázku." Nemůžu posoudit blog, který je vlastně ještě prázdný, omlouvám se. Přihlaš se až toho bude víc a až se naučíš psát k obrázkům zdroje.

7) NathMalorin - Http://likeabooks.blog.cz - NE
Jsem světlo tam, kde není stínu a stín tam, kde chybí světlo. Mám neskutečné schopnosti - cestovat stíny skrze světy (každý kdo chce, umí to také, to mi věřte...). Svět Reality, tam proti své vůli trávím spoustu času. Ještě více času ale trávím tam, kde existuje má podstata. Tam, kde mě k ránu vítá dračí řev a ke spánku ukládá vytí vlků. Tam, kde jsem to stvořila, kde jsem přidala svůj díl k obrovské dimenzi fantazie.

Berenika:
Co to je? Kde jsou zdroje? Proč je to tak krátké? Ach... Grafika pěkná, verše pěkné, Snílek určitě jsi, blog máš dlouho, ale... Chtěla jsem, aby rozhodla anketa, nicméně blog byl přesunut, takže bohužel musím rovnou říci NE.

8) undead Trentina - Http://depression-obsession.blog.cz - ANO
Zaprvé - tvrdí to Berenika. S Berenikou nemá cenu se hádat. Za druhé - dle mého vskutku jsem snílek. Ne, vážně, kdo mě zná, ví, jak se realitě za každou cenu vyhýbám, jak to jen jde. Za další - nekopíruju, zdrojuju a když něco napíšu, rozhodně to nejde označit za článek lajk e natálie nebo lotínka. Ne, vážně, za bod číslo čtyři bych někoho s chutí kousla do krku, motivační dopisy jsou v mých očích téměř stejné zlo, jako matematika. A to už je vskutku co říct. -.-"

Berenika:
S Berenikou se nemá cenu hádat? Ehm... Tu neznám! Ale pojďme k tématu - články dlouhé, zdroje kdekoli jsou potřeba, za měsíc druhé výročí narození blogu. Nevidím žádný problém a ráda tě vítám na vzducholodi.

9) Slečna Strange - Http://zobludaria.blog.cz - NE
Jsem taková jaká jsem... pozn.: k těm zdrojům, v menu mám malé vysvětlení, proč skoro nikde nejsou.

Berenika:
Tvé vysvětlení k absenci z drojů málem způsobilo mé udušení. Vážně by tobě stačilo, kdyby někdo zkopíroval tvé dílo, se kterým sis dala záležet, dal by si ho na svou stránku a do menu napsal, že "na zdroje zapomíná"?!! Ve článcích "Z truhly" jsem opravdu narazila na hodně odkazů na obrázky z Tumblru, jak jsi psala, ale ani ten zdroj nestačí. Určitě není problém zkopírovat při kopírování obrázku i adresu, na které se při této činnosti zřejmě nacházíš. Mě se tvůj blog líbí, tvé názory jsou zajímavé, stejně tak fotografie, vše... Ale s tímhle tě přijmout nemohu.

10) Lithia - Http://lithia.blog.cz - ANO
Jsem snílkovský realista ne, vážně, myslím si, že je snílkovství potřeba, protože je dobré někdy odběhnout od reality. Ráda si napíši článek, báseň nebo povídku. Jsem snílek sice jenom z jedné poloviny (pššt!), ale myslím, že je spíše zapotřebí u snílkovství brát věci trochu optimisticky a zároveň pesimisticky. Ráda přemýšlím o tom, jak je dnes ten svět hrozný nebo naopak úžasný a pokládám si bláznivé otázky typu: ,,Musí chodit Bůh na záchod?" nebo ,,Jak může být člověk tak chytrý?" či ,,Evoluce je vážně super věc, proč na to nepřišli lidé trochu dřív?" :) Mám pocit, že snílkem je dnes skoro každý člověk, jenom ho v sobě musí odhalit :)

Berenika:
Na první pohled mě upoutal design zavánějící duší Snílka. Na druhý pohled mě upoutalo, že nezapomínáš na zdroje a ještě jsi velmi šikovná. Na to, že máš narozdíl od jiných blog chvíli (toto rozhodnutí jsem dopsala 24.2.) mám jen jednu připomínku. První dva články. Chápu, že někdy je třeba se svěřit a přitom to není možné roztáhnout, ale příště prosím o trochu delší popis. A jelikož dva články z celého blogu, ač s krátkou historií, nejsou podstatný problém, tak tě vítám mezi Snílky.

To je pro dnešní přijímání vše, další vzducholoď připluje již brzy.
Přihlásit se do ní můžete ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dell Folchart Dell Folchart | Web | 1. dubna 2013 v 8:45 | Reagovat

Aha... trochu se bojím, co řeknou na mě :-D

2 Teplý holoubek Teplý holoubek | E-mail | Web | 1. dubna 2013 v 12:18 | Reagovat

Mám pocit, že se to začíná blížit někdejší podobě přijímání v AK a moc se mi to nelíbí. Ono je těžké k tomu nesklouznout, ale to, co je kritizováno, ne vždy popírá definici snílka. Najednou jako by snílek bylo jen jiné pojmenování pro autorský blog a ne pojem samotný.

3 lady-dariel lady-dariel | Web | 1. dubna 2013 v 15:16 | Reagovat

ber byla v ráži jak to tu čtu :D je fakt že ty zdroje jsou zdroje, ale myslím že třeba  Slečna Strange je snílek, a to rozhodně větší než já :D

4 Dell Folchart Dell Folchart | Web | 1. dubna 2013 v 18:30 | Reagovat

Jo, a mimochodem, kdy poletí další vzducholoď, nevíte? :-)

5 Scarity Scarity | Web | 1. dubna 2013 v 23:05 | Reagovat

[4]: Taky bych chtěla vědět, Siska (teď už Scari) se těšila, že se popřípadě zúčastní soutěže v Creatiu, a vono nic :3

6 Argonna Argonna | Web | 3. dubna 2013 v 10:45 | Reagovat

[4]:[5]: Zda sa mi ze teraz primaju vzdy na zaciatku noveho mesiaca :-)

7 Anne Eyre Anne Eyre | Web | 4. dubna 2013 v 17:05 | Reagovat

No jo, ale zdroje jsou důležité, kdyby jim na ten blog někdo přišel, tak jde o dost hnusný porušení autorských práv, což je trestné... Takže podle mě je dobře, že i když je někdo Snílek, klade se tu důraz na zdroje. Nemluvě o tom, že by se mi taky nelíbilo, kdyby si někdo mou tvorbu někde zveřejnil a ani neřek, čí to je, i kdyby ji nevydával za svou.
Zas já je třeba dřív dávala jako klikací obrázek (odkaz). Akorát na to NĚKDO (Ber!) nepřišel a musela jsem Repetitiem. :D

Každopádně všem přihlášeným gratuluji. I těm, kteří komentář nedočetli.

8 Berenika Berenika | E-mail | Web | 4. dubna 2013 v 19:09 | Reagovat

[2]: Nass, pak nevím, které období myslíš. Za Tiskaře to bylo vedené až do extrémů a šlo o každý obrázek, mě jde jen o blogy, u kterých je obrázek beze zdroje v každém (nebo téměř každém) článku. Jak už bylo řečeno, tak to prostě nejde. Pokud je Snílek někdo, kdo má ryze autorský blog, můžeš na stejnou hodnost bez výčitek dosadit člověka, který sice snílek je, ale kopírování cizí tvorby mu chybí do velkého "S" na začátku slova? Byla bys ochotná na mém místě jednat jinak a přijmout do klubu sice více lidí, ale za kvantitu zaplatit kvalitou? Netvrdím, že mnoho z těch lidí nemá kvalitní blogy, u některých strávím dobu pročítáním všeho, co můžu, jen abych si mohla být opravdu jistá, že "virtuální krádež" je věc všudypřítomná. Někomu to nevadí, ale pokud je toho přes míru, samozřejmě to nejde netolerovat a potom, co z AK zmizelo kladivo, už se mnoho lidí ani nesnaží zdroje dávat a omlouvám se za tvrdost, ale když mi někdo napíše, že nedává zdroje, protože se mu nechce, tak už to samo jasně říká, že ať je laťka jakkoli vysoko, ten člověk Snílek s velkým "S" bude těžko... zvlášť pokud má ještě pod každým článkem dopsáno "Nekopírujte mou tvorbu."

Nebo říkáš, že Snílci by neměli být za mnohdy desítky okopírovaných obrázků (někdy se zdroji alá "DA, Google nebo Tumblr") ani napomenuti a dokonce tedy že "nekopírovat" narozdíl od "kopírovat" definici "Snílkovství" popírá?

[4]: Ano, ano, vzducholodě jsou vždy na začátku měsíce. O víkendu si připravím dvacátou pátou, pokud se o ni nepřihlásí někdo jiný, už ji mám stejně rozpracovanou. :-D

[3]: Co se týká Slečny Strange, bylo mi obzvláště líto, že jsem ji nemohla přijmout, ale myslím, že jsme

[5]: Možná, že to ještě bude včas, uvidíme :)

9 Teplý holoubek Teplý holoubek | E-mail | Web | 4. dubna 2013 v 19:38 | Reagovat

To přeci netvrdím. Kopírování je opravdu problém a neutváří kvalitní obsah. A Snílkovský blog je především o kvalitním obsahu.
Mně se spíš jedná o formu, kterou je hodnocení prezentováno.

"Ehm, TO nemyslíš vážně, že? A tohle? A všechno ostatní?! NE!"

To uvádění příkladů, zvlášť v takhle postavených větách totiž přesně jako puntičkaření na každém obrázku a článku vypadá, ač to tak třeba není.

Nechci ti vytýkat, že klub vedeš špatně. Já bych odpadl již dávno. Jen že je mi z každého přijímacího článku trošku smutno. Vlastně ani nevím, čím přesně to je, ale asi to není dobře.
Škoda toho, že hlavní éra klubu Snílků už nejspíš skončila. :-(

10 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | Web | 9. dubna 2013 v 19:43 | Reagovat

Jooo!!! Konečně se můžu zase oficiálně označovat za "Snílka"! :D :D

11 Berenika Berenika | E-mail | Web | 17. dubna 2013 v 8:29 | Reagovat

[9]:Jen mi bývá líto, že mohu přijmout tak málo Snílků, ale rozhodně se pokusím zlepšit, aby se to lépe četlo. :-)

Jinak pozor, já klub nevedu, jen si beru na starosti přijímání a pokud někdo chce, v hodnocení se ke mě přidá.

12 undead Trentina undead Trentina | Web | 6. května 2013 v 13:41 | Reagovat

asi bych měla rychle zase obnovit činost, když sem konečně v KS, co? :D
ale tak na jedné ( dvou? ) povídce se pracuje, jednu überstarou sem zatím zrecyklovala ( taková kratičká, snad milá.. ) a na nějaký ten článek taky zase po dlouhé době dojde.. 8)

( ano, podívat se na stav vzducholodí ji napadlo až po prvním týdnu května. inu, tak nějak sem byla poslední dobou úplně mimo blogosféru, tak sem nějak nevěděla všeobecně, co se kde děje.. )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama