Listopad 2012

Imaginarius - Iluze padesátá šestá

30. listopadu 2012 v 20:52 | Maglaiz |  Imaginarius
Mlha. Bílé, beztvaré, nanicovaté, a přesto může přinášet různá překvapení. Přináší smrt? Život? Člověka či zrůdu? Přítele či zrádce?

Photo - Pojistka štěstí

28. listopadu 2012 v 4:28 | Zdenina Vankov |  Photo
Zdravím,
další týden nastal a další Photo je tu. Tentokrát tu pro vás mám vskutku zajímavou fotografii, takže snad se trochu pokocháte. Jinak by snad už konečně měl zase napadnout sníh, protože se blíží první adventní neděle a mě by bez sněhu nebavilo dělat výzdobu...
Pokud mi chcete poslat svá fotografická dílka, tak neváhejte a jakoukoliv fotku mi zašlete na klubový email klub.snilku@email.cz, do předmětu napište Photo a připojte nějaký název popis fotografie.

Aurora - vyhodnocení 51. duelu + zadání 52. duelu

26. listopadu 2012 v 21:59 | A.S. |  Aurora
Milí snílci,
minulého duelu se zadáním fotografie na téma Zima se blíží se zúčastnily tři autorky. Hlasování bylo silně vyrovnané, ale nakonec s převahou jednoho hlasu vítězí Aidrien Assagir! Vítězce gratuluji a její vydařenou fotografii si můžete ještě jednou prohlédnout pod perexem. Ostatní zúčastněné (Charlie a Maglaiz) se ale nemusí trápit, i jejich díla byla výborná a jak jsem již řekla, rozdíl v počtu hlasů byl opravdu nepatrný.

Co se týče nového zadání, rozhodla jsem se, že jím bude báseň na téma Píseň. Jaká píseň a nebo o čem, to již nechám na vás, stejně jako podobu básně. Docela inspirativní, co říkáte? Hlašte se do komentářů pod tento článek a své příspěvky mi zasílejte do večera 7.12. na e-mail klub.snilku@email.cz

Budu se těšit! :)

Týden padesátý - Krok za krokem

26. listopadu 2012 v 19:26 | Clare |  Téma týdne
Záměrně jsem ponechala vyhlášení nového témata až na tento týden, neb jsem očekávala, že se mi poštěstí a někdo m přecijem pošlete nějaké dílo, leč nestalo se, což mne mrzí. Inu nevadí, co se dá dělat.

Byla bych velmi ráda, kdybyste mi poslali když ne odkazy, tak alespoň témata, na která byste rádi psali. Velmi mi to pomůže.


Krok za krokem
...se snaží malé batolátko, když se staví na své, chůzi nenavyklé, nožky
...píše básník verše
...buduje stavitel svůj projekt
...tvoří duše snílka

Aurora - 51. duel

25. listopadu 2012 v 12:00 | A.S. |  Aurora
Milí snílci,
omlouvám se za zpoždění, se kterým přináším tento duel. Naneštěstí jsem se včera nedostala k internetu dříve než večer a následně jsem nechtěla, aby tento článek zastínil ten, který napsala Maglaiz, proto ho uveřejňuji až dnes.

Nicméně vám mohu s potěšením oznámit, že oproti minulým duelům tentokrát na e-mail klub.snilku@email.cz přišel nikoliv žádný nebo jen jeden příspěvek, ale hned tři! A ačkoliv to není obvyklé, byla by škoda opomenout snahu všech tří autorů, proto tentokrát budete moct vybírat ze tří děl. O to cennější pak pro vítěze jistě jeho úspěch bude :)

Abych nezapomněla, zadání tohoto duelu znělo fotografie na téma Zima se blíží. Také jsem byla nucena fotografie kvůli rozměrům zmenšit, pokud je chcete vidět v originální velikosti, stačí použít pravé tlačítko. Hlasovat můžete do zítřejšího večera.

Imaginarius - Iluze padesátá pátá

24. listopadu 2012 v 18:05 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
omlouvám se, že se Imaginarius zpozdil, ale stalo se tak ne mou vinou. Přestal nám fungivat internet a až dnes se mi povedlo vysomrovat od máti mobilní internet. Jelikož mám jasně daný termín navrácení, budu se snažit to vzít dneska šmahem, abych vše stihla, co je třeba. Doufám, že mi prominete.

Photo - Západ slunce

21. listopadu 2012 v 7:50 | Zdenina Vankov |  Photo
Zdravím,
tentokrát se zadíváme do nádherného západu slunce a třeba se i zasníme...Ano, je tu další Photo a já vám velice děkuji, že jste si tento svět oblíbili a zasíláte mi své zajímavé fotogrfie. Jen doufám, že Photu zachováte přízeň i na dále a budete mě zahrnovat spoustou krásných fotek.
Photo je tu pro vás a tvoří ho vaše fotografie, vůbec nezáleží na kvalitě, ale spíše na tvořivosti, protože i s mobilem jdou udělat velmi originální fotky. Počet ani téma či kvalita není omezen, takže můžete poslat opravdu cokoliv.
Nemějte obavy, já vás nesním a zasílejte mi svá dílka na klubový email klub.snilku@email.cz, do předmětu napište Photo a připojte nějaký název i popis fotografie.

Imaginarius - Iluze padesátá čtvrtá

16. listopadu 2012 v 19:48 | Maglaiz |  Imaginarius
Květina. Křehké nic, ke kterému poeta přirovnává ženu. Skutečně je křehkým nic?

Photo - Nadechni se

14. listopadu 2012 v 8:00 | Zdenina Vankov |  Photo
Zdravím snílci,
opět jsme se tu sešli a já vám mohu po týdnu ukázat další fotografii, která mi od vás přišla. Zima se sice možná blíží, ale zatím se (ne)bojte nadechnout čerstvého vzduchu ve vašem městě...
Odvážní snílkové mohou své fotografie posílat na klubový email klub.snilku@email.cz, do předmětu napište Photo a připojte nějaký název popis fotografie. Nebojte, počet ani téma či kvalita není omezen, takže můžete poslat cokoliv.

Týden čtyřicátý devátý - Pod rouškou noci

12. listopadu 2012 v 12:58 | Clare |  Téma týdne
Obávala jsem se, že mi nic od vás nedorazí, leč strach byl zažehnán, když jsem si k sobotnímu poledni povšimla příspěvku od [Fab] a úsměv se mi prohloubil ke včerejšímu večeru, když se zjevila i krásná povídka od [Zdeniny]. Fab mi poslala roztomilou drabble. Nejsem si ale jistá, zda mohu kousek zveřejnit, jako obvykle, neboť se obávám, že by ta necelistvost kazila dojem, ale zároveň se mi nechce vkládat celá. Dám tedy pod perex pouze další odkaz na její stránku.

"Fab, doufám, že nejsi nijak zklamaná. Kdybys ji přecijen chtěla zveřejnit, neostýchej se napsat a mohu cokoli změnit. :) "


Aurora - zadání 51. duelu

11. listopadu 2012 v 22:36 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci.
Ačkoliv jste se u minulého článku s otázkou ohledně smyslu vedení této rubriky téměř nevyjádřili, rozhodla jsem se v ní pokračovat. Záleží jen na vás, jak se k tomu postavíte a zdali třeba konečně začnete přispívat. Vše je na vás.

Pro následující dva týdny jsem se rozhodla zvolit téma "Zima se blíží", a to konkrétně fotografie. Pokud se zúčastníte, napište komentář pod tento článek a svá díla mi zašlete na e-mail klub.snilku@email.cz (předmět e-mailu: Aurora) do večera 23. listopadu.

Budu se těšit,
A.S.

Imaginarius - Iluze padesátá třetí

9. listopadu 2012 v 18:06 | Maglaiz |  Imaginarius
Na počátku všeho lidství byla prý zahrada. V ní se dle legend zrodili první z nás. A téměř každý se ať vědomě či podvědomě do onoho ráje chceme navrátit. Zakládáme zahrady okolo domků, nebo si aspoň zakoupíme chatičku s pozemkem, či samotný pozemek. Malý kousek Edenu. Když už je údajně pro nás ráj ztracen, tak si vytvoříme aspoň Iluzi.


Photo - Benátky

7. listopadu 2012 v 8:00 | Zdenina Vankov |  Photo
Zdravím Snílci,
týden uběhl a do Phota mi přišlo hned několik moc zajímavých fotek, proto vás chválím a jen tak dál. Další odvážlivci své fotografie mohou posílat na klubový email klub.snilku@email.cz, do předmětu napište Photo a připojte nějaký název popis fotografie.
Photo je určeno pro vás Snílci, kteří jste fotograficky založení a svůj foťák téměř neodkládáte z ruky. Co se týče počtu příspěvků, tak nikdo není omezen, jen se dosytosti vyřáděte. Ani téma není zadáno, takže můžete posílat lidi, krajiny, zvířata, věci či umělecké fotografie. Dokonce nezáleží ani nijak zvlášť na kvalitě, takže pokud nemáte foťák, ale jen mobil, tak se nestyďte, protože záleží i na nápadu.
Sice je už dávno podzim a zima už buší na dveře, ale proč si nepřipomenout léto a architekturu Benátek?

Týden čtyřicátý osmý - Strach

6. listopadu 2012 v 12:48 | Clare |  Téma týdne
Mrzí mne opětovné pozdní vydání nového TT, ale mám stále problémy s připojením, tudíž se mohu přihlašovat pouze ze školy. snad mi ale neukousete hlavu.. Jako jediná mi poslala dílo k poslednímu tématu [Zdenina]. Je to povídka a jako vždy naprosto skvěloúžasně dokonalá. Nechám k nahlédnutí pár řádků...


Aurora - konec 50. duelu + otázka

4. listopadu 2012 v 20:00 | A.S. |  Aurora
Milí snílci,
vzhledem k tomu, že mi za celé dva týdny nedošel jediný příspěvek, duel se ani tentokrát nekoná, i přestože komentáře u vyhlášení tématu naznačovaly potenciální účast.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o výjimečný stav, rozhodla jsem se vám dát týden na rozmyšlenou, během něhož sem můžete psát, jestli tuto rubriku i nadále chcete nebo ne a případně návrhy na zlepšení jejího chodu, aby se zapojovalo více lidí. Vypadá to, že samotné prodloužení lhůty vám nestačí, takže jsem otevřená vašim návrhům.

Ozvu se příští neděli a podle vašich komentářů pod tímto článkem se rozhodnu, jak bude budoucnost Aurory v mých rukou vypadat a jestli vůbec nějakou budoucnost bude mít.

A.S.

Artium - Má to vůbec cenu?

3. listopadu 2012 v 11:36 | Dark Knight
Uběhlo 14 dní od prvního zadání artrium a nic nedošlo. Jaký má smysl provozovat rubriku, do které nikdo nepřidává. Proto tedy téma banner prodlužuji o dalších 14 dní. Pokud se nesejde alespoň 2 výtvory nemá to cenu aby tahle rubrika zacláněla...

Imaginarius - Iluze padesátá druhá

2. listopadu 2012 v 20:31 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
přetrpěli jsme první sníh, ve středu si užili samhain (doufám, že jste si ho užili) a dnes máme dokonce dušičky. Vzpomínali jste na své příbuzné, kteří již nejsou mezi námi fyzicky? Pokud dovolíte v dnešní Iluzi bych se chtěla vrátit k Samhainu, velice významnému keltskému a čarodějnickému svátku. Víte, co je to Samhain? Zasoutěžme si o džus z Vaší ledničky (kdyby nebyl, tak o kolečko salámu).


Creatio - záložky

1. listopadu 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím,
dva týdny Creatio nebylo a nejspíš ani nikomu nechybělo, což je špatné, ale chápu vás, ne vždy máte náladu něco tvořit. Přesto by bylo milé, kdyby se snílci s výtvarným nadáním probudili k životu, nebo jste snad usnuli zimním spánkem?
Nechci vás nijak peskovat za to, že nic (až na několik výjimek) neposíláte, třeba je snílků-malířů málo, proto přemýšlím na Creatiem. Co s ním? Odstavit ho k ledu nebo ho nechat zemřít nechci, a tak uvažuji nad oživením. Co byste řekli na nějakou soutěž?
Pokud by měl někdo nějaký nápad, tak ať ho napíše pod článek do komentářů, ráda si o nich popovídám.
Jinak pokud máte nějaké výtvarné dílko, klidně i starší, a na technice nezáleží - tužka, tempery, klidně i na tabletu, hlavně když něco bude, tak mi ho zašlete na klubový email klub.snilku@email.cz, do předmětu napište Creatio a připojte název a nějaký popis.