Dvacátá vzducholoď se Snílky

14. října 2012 v 17:03 | Monica Otmili |  Aditum

Zdravím Snílky!

Je to tak, přesně po roční odmlce opouští dvacátá vzducholoď své kotviště a vydává se do oblak spolu s novými Snílky. Ať už patříte mezi zvědavce, či dychtivě očekáváte, zda se na seznamu objeví Vaše jméno, pojďte se podívat.


Z původního hodnocení, které vypadalo takto: "ANO - vítejte mezi Snílky"
"ANO - Vítejte, ale nezapomeňte se přihlásit do Repetitia"
"NE - To snad nemusím vysvětlovat"
byla prostřední možnost vyřazena, zůstávají tedy pouze definice ANO - NE. Jelikož Repetitio vedu zatím taktéž já, ztrácí tím oranžové ano svůj smysl. Blogy, jejichž činnost již byla ukončena, či zůstávají delší dobu ležet ladem, přesto jsou stále v přihláškách, nejsou nyní zmiňovaný. Máme velké resty a vypisování seznamu nepřijatých z důvodu ukončení blogu či neaktivity by zabralo jednak spoustu času, jednak místo pro verdikt činných blogů, kterých se tu dnes objeví deset.

1) Aidrien Assagir - http://psano-krvi.blog.cz- ANO
"Odvážila jsem se začít psát už před dost dlouhou dobou. Můj introvertní způsob života a bujná fantazie spolu ruku v ruce daly vzniknout už pěkné řádce imaginárních postav z bájných, neexistujících zemí. Mými dětmi jsou zlí a krutí zabijáci, temní mágové či šílenci, kteří touží zničit svět. Ti všichni by jistě nepohrdli možností mě vlastnoručně odpravit za to, co je můj mozek schopný zplodit za možné i nemožné. Možná jsou tyhle rádoby literární pokusy k ničemu, možná ne. Ale je to jeden z mých koníčků a já se chci o něj podělit s ostatními."
Monica Otmili praví: Jednoznačné ano, vítej! Autorka prezentující svojí (alespoň podle mého) kvalitní tvorbu. Tvůj blog mě zaujal, když jsem objevila teď už ukončený projekt "Fiktivní životy," a když jsem se prohrabávala archivem, bylo mi jasné, že palubní lístek je tvůj.

2) Lorianne of the Damned - http://colored-memories.blog.cz - ANO
"Člověk nikdy nesmí přestat snít. Sen je potravou duše, tak jako jídlo je potravou těla. Tímto citátem se řídím."
Monica Otmili praví: Rozklikla jsem odkaz a dýchla na mě klidná, příjemná atmosféra pro mě dosud neznámého blogu. Působí jako tajná oáza klidu zvláštnímu druh Snílka. Na to, jakou dobu už blog funguje, najdete zde menší počet článků. Je jich méně, ale přesvědčily mě, takže vítej!

3) Katherine Lilly - http://katherinestories.blog.cz - NE
"Život mě dost často tvrdě zkouší a realita je pro mě až příliš krutá. Vždy jsem byla tak trochu mimo a neustále se mi stává, že se přistihnu s hlavou v oblacích, zasněná, realitu nevnímající a žijící ve svém vlastním světě vycházejícím z mé fantazie, protože právě fantazie je to, co mě drží při životě. "
Monica Otmili praví: Že má autorka moc ráda upíry, což je nejen z tvorby, ale i samotné atmosféry blogu jednoznačně znát. Ani to, že se sama za poloviční upírku evidentně považuje, by nevadilo (koneckonců i já si občas hraju na elfíka). Ale ta fůra článků o návštěvnosti či anketě už je horší. Oproti blogu Lorianne je tu článků požehnaně, nad 30+ za měsíc jsem už valila oči. Prosinec 2011 s číslem 83 mě odrovnal. Jenže smysluplnost některých článků se jaksi vytrácí. Čtenářský a filmový deník je psán stroze, vlastní názor prezentuje pár vět. Kdyby se všechny tyhle méně smysluplné články z blogu vycucly, zbylo by tam toho málo. Těch "doprovodných" je tam zkrátka hodně, takže říkám ne.

4) Dark Knight - http://darkknight.blog.cz - ANO
"Nevím, jednoduše chci. Moc se mi tu líbí."
Monica Otmili praví: Á, starý známý, který se kolem nás vždy tak nějak motá. V komunitě blogerů je poměrně aktivní. Také díky jeho zásluze funguje i blog http://odkazy.blog.cz. Tento mladý autor si oblíbil natáčení filmů a grafiku. Můžete si například u něj objednat layout pro svůj blog. Nechybí ani názorové články, zajímavosti a kdejaké návody. Ovšem dlouho jsem váhala, zda tento blog přijmout, nebo ne. Objevila jsem některé oznamovací a honemrychledokopruvedené (krátké, co by se ještě daly rozvinout) články. Nakonec s přivřenýma očima říkám, že ano. To pro jeho nápaditost, zkoumání a blogopokusy.

"Asi jako každý na této stránce si myslím že mám smysl pro fantazii a to i v chvílích kdy to není vhodné. Žiji si svůj život pod sklíčky růžových brýlí a jsem za to rád.."
Monica Otmili praví: Nic neříkající články, drabble, která by se slovem "drabbles" moc označit nedala. Bod pro zamilované básničky pro blogerku Ellii von Blanchet. (Škoda, že jsou poměrně kostrbaté, ale když potěší hlavní aktérku, tak je to vedlejší. :))
Z těch pár krátkých názorů, které se tu dají najít, se dá vyčíst, že autorovi není lecco lhostejné. Kdyby se autor blogu víc věnoval, mohlo by to mít slibnou budoucnost. Této podobě však zatím říkám ne.

6) Faira - Vera - http://verka-svet.blog.cz - ANO
"Moje sny jsou mým životem a život sám je jak jeden pošahaný sen. Já snad nikdy nebudu stát na zemi. Chodím tu okolo již dlouho, tak proč to neskusit?"
Monica Otmili praví: Známá tvář - nebo spíš očko v ikonce? Vera se v blogovodách pohybuje hezké čtyři roky. její blog na ě udělal okamžitý dojem. Fotky, povídky i zamyšlení, to má tato zajímavá autorka "na skladě." Vítej Snílku mezi nás, a já k tobě já ještě zavítám. Co víc říci? Snad jen, že si přejeme více takových.

7) Yasemin Other Van de Notte - http://pach-krvi.blog.cz - NE
"Prečo? Pretože mám dosť bujarú fantáziu (Podľa mojej slovenčinárky) Snívam aj keď nespím a veľmi ma bavia veci točiace sa okolo nadprirodzena, čo spôsobuje moje časté úlety z reality. Skoro na každom kroku som myšlienkami v inom svete... :)"
Monica Otmili praví: Zezačátku to vypadlo slibně. Snící atmosféra tu je, zalíbily se mi slečniny básničky. Ty se však postupem času vytrácí, což je škoda. Povídky, básničky, občas nějaká ta kresba. Všechno by bylo v pořádku, kdyby kolem toho všeho nebyla fůra neozdrojovaných obrázků, nic neříkající články s videem nebo obrázky k seriálům. A k tomu SONP... Neceknu, kdyby toho bylo míň, ale ono je toho hodně.

8) Zoey Rough - http://zoeyrough.blog.cz - Rozhodnětě vy!
"Jsem podivná bytost, ve svém okolí nepochopená, nucená skrývat se pod jakousi maskou spokojené nanynky. Po pochopení ale toužím a proto bych mezi vás ráda zavítala... Ráda zabloudím do svého města fantasie a jsem schopna nevnímat, takže pardon, když se neozvu, ale asi právě stojím ve své imaginárí zácpě... :-)"
Monica Otmili praví: Na blogu je dost málo článků, rozhodovala jsem se, co s tím. Blog mi totiž přijde takový o ničem. Vzít s vidinou, že se to možná vyvine? Nebo nevzít? V této absolutní bezradnosti jsem se rozhoda, že v anketě rozhodnete Vy! Verdikt bude vynesen v příštím přijímání.

9) Kirma Lee - http://kirma-lee.blog.cz - NE
"Podivná osoba, která si nejen vede rozhovory s Emily Strange, ale píše většinou morbidní povídky, zbožňuje černý humor a hrozně ráda čte-četba je pro ni záchrana a únik od černých křídel reality. Za svou podivnou osobu se nestydí, ale právě naopak."
Monica Otmili praví: Co s tebou? Patříš mezi ty temné Snílky. Na tvém blogu najdeme články o nadpřirozenu, fejetony nejen na Téma Týdne. Na druhé straně stojí články, jejichž obsah tvoří video/písnička z Youtube, nebo obrázky obalů alb a playlist. Co ti můžu poradit, zreguluj ty písničkové články a obrázky, popřípadně k tomi víc napiš. A zkus se přihlásit znova.

10) Livien - http://lasting.blog.cz - ANO
"Líbí se mi vaše projekty a myšlenka, kterou představujete. To, že jsem tvůrčí a lehce šílená duše, nemusím zmiňovat. Čistě proto, že taková je hrubá většina, která se sem hlásí. :) Součástí Snílků bych chtěla být hlavně proto, že miluji zajímavé nápady a ještě více zajímavé lidi. Myslím, že těch je tu obrovské množství. Právě proto by mi bylo ctí se přidat. :)"
Monica Otmili praví: Kdo blog Livien zná, jistě ví, že jde o kvalitní komůrku. Blog plný názorů i článků ze života. Autorka taky zajímavě kreslí a občas tvoří z fima. Cítíte odsudten optimismus tak, jako já? :) Tak vítej!

Tak, jubilejní dvacátá vzducholoď se vznesla. Všem přijatým přejeme krásný let. Všichni nepřijatí, kteří by chtěli bt mezi námi, nechť opraví nedostatky a zkusí se přihlásit znovu.
A všichni, kdož se chtějí přihlásit, nechť tomu učiní zde.

Užívejte podzimu s úsměvem na tváři! :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dark Knight Dark Knight | E-mail | Web | 14. října 2012 v 17:22 | Reagovat

Díky Moniko,
takže pokud nebudete proti, tak si vezmu tu rubriku Artium ;-)

2 Trouba, Uke a Neko Trouba, Uke a Neko | Web | 14. října 2012 v 17:51 | Reagovat

Všem, kteří se dostali na tuto užasnou vzducholoď chceme přát jen štěstí...
*tiše závidí*

3 Fab Fab | E-mail | Web | 14. října 2012 v 18:12 | Reagovat

Zaujaly mě blogy Aidrien Assagir, Livien a Very :)
Doufám, že se nováčci budou aktivně účastnit projektů a pomohou klub oživit.

4 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 15. října 2012 v 15:55 | Reagovat

S radostí vítám nové tváře :-)

5 Livien Livien | Web | 16. října 2012 v 9:49 | Reagovat

Jee, konečně dneska opět nějaká příjemná zpráva. :)) Moc děkuji za přijetí, už se těším, až se zapojím do všeho, co mi bude blízké. :)

6 Charlie Charlie | Web | 16. října 2012 v 18:16 | Reagovat

Chybí anketa :-(
Jinak za mě - jsem spíš pro nepřijetí. Připadá mi dost tuctový. Na to, že má blog druhým rokem, moc článků nenapsala. Je sice pravda, že lepší méně a kvalitnější než blog přeplácaný jednovětnýma "pačlánkama". Ale jak jsem pochopila tento rok se bude připravovat na SŠ, tudíž moc času mít nebude. Navrhuju ji pro zatím nepřijímat a později se ukáže, jestli to myslí s blogem vážně. Ale je to jen můj názor ;-)

7 Borůvka zvaná Bezcitná Borůvka zvaná Bezcitná | E-mail | Web | 19. října 2012 v 23:18 | Reagovat

Většinu blogů neznám ani od vidění, jen někteří snílci jsou mi povědomí. Každopádně všechny vítám! :-)

Já jsem pro nepřijetí... Přijde mi dost tuctový, jak už psala Charlie.

8 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 27. října 2012 v 22:10 | Reagovat

Vítám nové tváře.

Ohledně Zoey: Ne, ne a ne. Tento blog by musel projít skutečně velkou rekonstrukcí a myslím, že ani návštěva Repetitia by mu moc nepomohla k přijetí mezi nás.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama