Září 2012

Aurora - konec 48. duelu + zadání 49. duelu

30. září 2012 v 20:00 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci!

K poslednímu duelu, jehož zadání znělo báseň na téma Má největší slabost, mi svůj příspěvek jako jediná zaslala Claire, které tímto děkuji a její vydařenou báseň si můžete přečíst pod perexem.

Co se týče dalšího duelu, rozhodla jsem se provést v organizaci této rubriky menší změnu, k níž mě svým komentářem inspirovala vivienne, které jsem za její návrh opravdu vděčná. Téma dalšího duelu je fotografie na téma (Ne)zapomeň. Své výtvory mi protentokrát ale můžete zasílat až do večera 12. října, takže doufám, že se jich protentokrát sejde na e-mailu klub.snilku@email.cz (předmět e-mailu: Aurora) víc a duel se zase jednou uskuteční, když už na pořízení fotografií budete mít téměř dva týdny. Budu se těšit Mrkající

Imaginarius - Iluze čtyřicátá sedmá

28. září 2012 v 19:17 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
tak už mám za sebou první týden školy. Vím, drtivá většina z Vás už má za sebou první měsíc školy. Jak se Vám dařilo? Doufám, že jste byli úspěšní.

Creatio - Lebky

27. září 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím,
opět mi nikdo nezaslal své výtvarné dílko, takže jsem byla nucena vytasit svoje lebky...
Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí či malují, ať už tužkou, tempery, olejomalbu, pastelem nebo třeba na tabletu. Je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví. Skutečně se může zúčastnit naprosto každý, bez výjimky. Proto vás, snílci, prosím, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s ostatními.
Když jsme si opět osvěžili o čem Creatio je, tak mi prosím zasílejte svá dílka klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

Imaginarius - Iluze čtyřicátá šestá

22. září 2012 v 18:56 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
omlouvám se za čtyřiadvaceti hodinové zpoždění. V osobním životě toho mám nyní hodně. V úterý mi začíná škola, a tak už začínám řešit opětovné ubytování v Ostravě a další hlouposti okolo. Kromě toho tu jsou i jiné záležitosti, které by de facto neměly ani co zasahovat do Imaginaria, ale Žárovcežel zasahují.

Aurora - konec 47. duelu + zadání 48. duelu

22. září 2012 v 12:00 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci.

Dnes se duel (opět) nekoná, poněvadž mi svůj výtvor zaslala jen jedna šikovná autorka. Je jí Hiroko von Rabersdorf, které tímto děkuji a její povídku na téma Poslední noc si můžete přečíst pod perexem.

Co se týče dalšího duelu, rozhodla jsem se, že u literatury ještě chvíli zůstaneme, a proto nové zadání zní: báseň na téma Má největší slabost. Můžete to pojat jakkoliv, představivosti se meze nekladou, délka je libovolná, způsob zpracování (rýmované, nerýmované, dlouhé, krátké, akrostich, haiku...) taktéž. Své výtvory mi zasílejte do pátečního večera na e-mail klub.snilku@email.cz (předmět e-mailu Aurora).

Budu se těšit Mrkající

Týden čtyřicátý druhý - Tragédie

17. září 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Jak jsem očekávala, počet příspěvků se nám pomalu začíná zvyšovat a to úměrně se začátkem školního roku, což mi velice lichotí. K předchozímu tématu týdne mi poslaly [Zdenina] s [Fab] naprosto geniální básně, přičemž Zdenina k té své přidala i svou tematickou kresbu. Kousek té Zdenininy to jako obvykle zveřejním. Sice jí občas úplně nesedí verše, ale to nijak nekazí dojem. Fabiana to pojala lehce depresivně, ale o to více mne ta báseň bavila více. Doufám, že si to Zdenino nevezmeš nijak osobně ;) Mám ráda depresivní a dekadentní věci a Fabianin styl je dle mého názoru naprosto dokonalý...


Aurora - konec 46. duelu + zadání 47. duelu

16. září 2012 v 22:47 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci.

Možná se divíte, proč se tu vyhlášení nového duelu objevuje tak pozdě. Je to z toho důvodu, že se opět nikdo nepřihlásil.
Kdyby se to stalo jednou, tak neřeknu, ale ze současné bilance je dosti očividné, že o tuto rubriku není zájem. Proto jsem se rozhodla, že jestli se i nyní nikdo nepřihlásí, tak se vedení této rubriky vzdám. Snažit se ji udržovat při životě za podobných podmínek je zhruba stejně efektivní jako křičet do zdi, a já už mám křičení do zdi za svůj život dost.
Nové zadání je povídka na téma Poslední noc. Minimální rozsah je jedna strana, maximální nechám na vás. Své výtvory mi zasílejte na e-mail klub.snilku@email.cz do pátečního večera (předmět e-mailu: Aurora).

A.S.

Imaginarius - Iluze čtyřicátá pátá

14. září 2012 v 18:50 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
omlouvám se, že minule Iluze nebyla a to z důvodů rodinných, které nechci rozebírat. Příliš to ještě bolí.

Creatio - Zasnění malíři, kde jste?

13. září 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím Snílci,
nevím, co se tady děje, ale nějak postrádám Snílky-malíře. Je tady nějaký? A pokud ano, proč nechává Creatio umírat? Já už jsem vážně bezradná? Jak vás mám nalákat, abyste mi posílali svá výtvarná díla? Nebo je snad chyba ve mně? Dělám něco špatně, co vás odrazuje?
Pokud by snad někdo z vás měl nápad, jak Creatio trochu oživit a nějak vás povzbudit v zasílání děl, tak ať mi dá vědět do komentářů pod článek či na klubový email.
Creatio pomalu skomírá,
malíř-snílek mi uniká.
Co tady mám zveřejňovat,
když snílek přestal posílat.
Asi na vás pošlu Evžena,
to je moje adoptovaná příšera.
Dílo pošli hned sem,
Creatio jinak zmizí v zem.
To by ale byla škoda,
tak mi posílejte svá díla.

Týden čtyřicátý první - Náhrobní kámen

10. září 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Tento týden jsem ani nečekala, že mi někdo z vás něco zašle. Nebudu vás nijak "kárat." Spíš bych měla trestat samu sebe, že vymýšlím tak hrozná témata. Proto vás všechny znovu žádám, abyste mi do komentářů vložili návrhy na témata vaše, na která byste spíš něco stvořili, nebo již stvořeno máte. Takto budou témata týdne zábavnější a atraktivnější i pro mne.

Doufám, že toto téma pro vás bude zajímavější. Všimla jsem si, že téměř všichni velmi rádi píšete lehce depresivně, tudíž by mnohým z vás mělo vyhovovat (ale zase tak moc si nevěřím). Budu se těšit na vaše výtvory.

Aurora - konec 45. duelu + zadání 46. duelu

9. září 2012 v 20:03 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci!

Vzhledem k tomu, že se do minulého duelu nikdo nepřihlásil, ozývám se znovu až v neděli večer. Pro příští týden jsem se rozhodla vybrat téma "Lilie", a to kresbu. Přihlašujte se do komentářů pod článkem a své výtvory mi následně zasílejte na e-mail klub.snilku@email.cz do pátečního večera. Prozatím se s vámi loučím a budu se těšit Usmívající se

Týden čtyřicátý - Lišák severní vítr

3. září 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Týden čtyřicátý se nám bohužel díky neočekávatelnému odjezdu na místo bez signálu a internetu velmi opozdil, což mne skutečně velmi mrzí. Počkali jste si, nicméně toto kulaté výroční číslo je vskutku příhodné do začátku nového měsíce. K poslednímu tématu mi přišla dvě díla a to od [Gilandhel] a [Marieke].
Gilandhelina povídka je tak úžasně napsaná, až se jí v komentářích objevily názory plné lítosti nad jejím osudem, ačkoli byl plně vymyšlený, jak později dopsala. Musím se přiznat, že jsem jí sama uvěřila. Marieke napsala úvahu o adopci, jak jsem nadhodila v tom "motivačním" odstavečku v předchozím článku. Rozebrala tematiku adopce do úžasných podrobností a měla trefné názory. Je to pro mne čest, že mi vložila odkaz do komentářů. Oběma dámám děkuji. :-)

*Přeji vám všem příjemný a poklidný start do nového školního roku a žádná nečekaná a nevítaná překvapení..*

Aurora - konec 44. duelu + zadání 45. duelu

2. září 2012 v 22:01 | A.S. |  Aurora
Ahoj, snílci.

Píši až dnes, poněvadž mi do minulého duelu na téma Nepříjemná pravda došlo pouze jedno drabble, takže se duel nekoná. Své dílo zaslala Charlie, které tímto děkuji a její výtvor si můžete přečíst pod perexem.

Co se týče duelu nového, rozhodla jsem se zadat téma Kouzlo léta - fotografie. Své výtvory mi můžete posílat do pátečního večera na e-mail klub.snilku@email.cz. Budu se těšit. Mrkající