Srpen 2012

Imaginarius - Iluze čtyřicátá čtvrtá

31. srpna 2012 v 19:05 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
dnes jsem od rána nic nejedla a už se těším na pomalu vonící večeři, takže dneska to velice zkrátím. Doufám, že chápete člověka, který má neskutečný hlad.

Rozhovor s Temnářkou

30. srpna 2012 v 16:03 | Nancy Farraigeová |  Praepositio
Ahoj Snílci!
Jak jsem psala asi před měsícem, zkouším tuhle výslechovou rubriku trochu vzkřísit. Dneska tu pro Vás mám první rozhovor s Terezou Matouškovou alias Temnářkou. Pár slov o autorce Podmoří a bibliografii najdete zde. Pokud by se našel nějaký odvážlivec se zájmem o rozhovor, nechť napíše sem: Nanciin.mejl@seznam.cz.

Creatio - Zasílejte mi svá díla, prosím

30. srpna 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Drazí Snílci,
chápu, že jsou prázdniny a vy si jistě užíváte léta a slunečného počasí, ale jelikož mi nezasíláte svá výtvarná dílka, tak naše rubrika Creatio tiše a smutně truchlí a já s ní, protože tu nemám co zveřejňovat a ukazovat. Jistě, mohla bych tyhle mezery zaplňovat svými rádoby kresbami, ale Creatio přece není o mě, ale o vás, já tu jsem jen správce, nic víc. Nebo je snad v Klubu snílků málo výtvarně nadaných lidí?
Nechci vás hubovat, ale takhle by to nešlo. Pokud by snad někdo z vás měl nápad, jak tuto rubriku trochu oživit a nějak vás přinutit zasílat své příspěvky, tak ať mi dá vědět na klubový email klub.snilku@email.cz nebo na mou FB stránku, protože já už vážně nevím, jak vás povzbudit k činnosti.
Trochu jsem uvažovala, že bych s autorem zaslaného dílka třeba udělala krátký rozhovor, tedy pokud by měl zájem. Možná by to zvýšilo zájem o Creatio. Co vy na to?
Pokud se tedy odhodláte k zaslání svého výtvarného díla, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.
Děkuji za pozornost a mějte se,
vaše Zdenina Vankov.

Aurora - vyhodnocení 43. duelu + zadání 44. duelu

26. srpna 2012 v 23:00 | A.S. |  Aurora
Ahoj, snílci, tak jsem to nakonec stihla Usmívající se

Minulého duelu se zúčastnily dvě dívky - Reina-sun a Charlie. Zadání znělo báseň na téma Pokušení. Obě básně se velmi povedly, takže hlasování bylo takřka do poslední chvíle nerozhodně, ale nakonec s převahou pouhých 2 hlasů vítězí Charlie. Vítězce gratuluji, a její dílo si můžete znova přečíst pod perexem.

Co se týče dalšího duelu, rozhodla jsem se tentokrát zadat drabble na téma Nepříjemná pravda. Pro ty z vás, kdo by to nevěděli: drabble je literární útvar přesně o 100 slovech - tolerance je pak v tomto případě +-10 slov. Doufám, že se někdo do pátečního večera přihlásí a budu se těšit na vaše výtvory Mrkající

Aurora - 43. duel

25. srpna 2012 v 12:00 | A.S. |  Aurora
Ahoj, snílci.

Jsem tu s dalším duelem, jehož zadání bylo: báseň na téma Pokušení. Obě básně jsou velmi vydařené, ale je na vás vybrat v anketě tu, která se vám líbí víc. Výjimečně možná budete moct hlasovat až do pondělí - omlouvám se, ale nejsem si jistá, jestli se v neděli večer dostanu na internet.

Imaginarius - Iluze čtyřicátá třetí

24. srpna 2012 v 19:58 | Maglaiz |  Imaginarius
Zdravím!
Tak jsme se tu opět sešli. Moravu obtěžují tropické teploty a Čechy zase chlad a déšť, tedy dle mých zpráv. Dneska mám pocit, jako bych měla vymytý mozek. Také se Vám to někdy stává? No, raději přikročme k dnešní Iluzi.

Creatio - dvakrát domek

23. srpna 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím,
minulý týden Creatio nebylo, protože mi od vás nepřišlo žádné dílko, což je velká škoda. Tenhle týden mi tedy taky nic nedorazilo, ale abych se tu příliš neflákala, tak zveřejním své dva výtvory.
Nevím proč, ale všichni jsou letos v létě nějací líní, i já. Jediné, co mě momentálně baví je čtení, takže jsem toho příliš nenamalovala. Ale vy asi také ne, když mi neposíláte svá díla. Rozhodně mi na email můžete poslat i starší díla a vůbec nezáleží, pokud se domníváte, že neumíte kreslit. Já taky ne, ale i snaha se (občas) cení.

Týden třicátý devátý - "Budeš můj tatínek?"

20. srpna 2012 v 20:10 | Clare |  Téma týdne
Další týden za námi a bohužel mi ani tentokrát nepřišel žádný příspěvek. Nicméně nevadí. Chápu, že jste zaneprázdněni prázdninami, prací, brigádami a počasím, které má občas tendence i mne vyhnat ven k vodě, byť neúspěšně. Jsem si naprosto jistá, že se s postupně klesající teplotou a nástupem podzimu budete spíš zavírat doma a nebudete trávit více času venku (jako já) a znovu se mi vaše díla jen pohrnou...

*samolibě se usmívá*


Aurora - konec 42. duelu + zadání 43. duelu

18. srpna 2012 v 12:00 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci.

Narozdíl od minulého týdne se tentokrát duel nekoná, poněvadž se nikdo nepřihlásil. Možná pro vás téma bylo moc těžké, možná si všichni užíváte prázdnin natolik, že na internet nemáte čas. Každopádně to dnes zkusíme s něčím lehčím.

A to s básní na téma Pokušení. Myslím, že toto téma nechává široký prostor představivosti, takže by se na něj jistě dalo něco vymyslet, co říkáte? Své výtvory mi zasílejte nejpozději do pátečního večera na e-mail klub.snilku@email.cz (předmět e-mailu Aurora). Jinak délku básně, to, jestli se bude rýmovat a nebo ne, a další případné náležitosti... vše nechám na vás :)

To by bylo ode mně prozatím vše. Užívejte si letního počasí, dokud ještě můžete a já se znovu ozvu v sobotu dopoledne. A doufejme, že s delším článkem než je tento :)

Imaginarius - Iluze čtyřicátá druhá

17. srpna 2012 v 18:31 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
nevím, jak u Vás, ale u nás dneska bylo pošmourno. Takové to příjemné, které člověku říká "Ještě si dáchni, dnes tě nečeká nic důležitého." A po dobrém obědě vám poví: "Pojď pod peřinu, vezmi si knížku a usni pod tíhou těch moudrých myšlenek." Ani jedno jsem neudělala a bylo taky dobře.

Týden třicátý osmý - Vymítač

13. srpna 2012 v 21:05 | Clare |  Téma týdne
Zprvu bych se chtěla omluvit, že jsem se jaksi časově netrefila na ranní vydání. Byla jsem celý víkend až do dnešního odpoledne lehce indisponována. Nicméně vyhlašuji nové téma týdne. Na poslední téma mi bohužel nepřišlo nic, nicméně já to chápu. Ne každý má mnoho času, já jsem tomu zdárným příkladem. Kdyby ale někoho něco napadlo, nemusí váhat a své dílo mi může poslat na klubový mail: klub.snilku@email.cz

Aurora - vyhodnocení 41. duelu + zadání 42. duelu

12. srpna 2012 v 20:46 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci!

Víkend rychle uplynul a já jsem tu s vyhodnocením minulého duelu a zadáním nového. Začneme ale tím vyhodnocením, co říkáte?

Minulý duel byl na téma Noční můra. Zúčastnily se ho dvě dívky (Šeříková N. a Charlie), kterým tímto za účast děkuji. Oběma dívkám se jejich díla nesmírně povedla, ale vítězkou duelu se s počtem 10 hlasů stává Šeříková N.! Gratuluji.

Charlie však nemusí smutnit, i její vtipný výtvor byl velmi povedený a rozdíl v počtu obdržených hlasů byl jen nepatrný. Pod perexem se můžete ještě jednou podívat na vítěznou fotografii a nyní již k zadání příštího duelu.

Tentokrát jsem se rozhodla zadat téma Prokletý pamlsek. A bude se kreslit, vážení :) Nezáleží na tom, jakou techniku použijete - tyto detaily nechám čistě na vás.

Ještě jedna věc - rozhodla jsem se zavést malou změnu v pravidlech (snad to ostatním správcům nebude vadit, pokud náhodou ano, ozvěte se, ale snad by nemělo). Pokud se mi do duelu nepřihlásí odpovídající počet členů klubu, budu brát i nečleny, kteří projeví zájem. Takto se alespoň bude stávat méně často, že se duel vůbec konat nebude, poněvadž se přihlásí jen jeden člověk.

Jsem toho názoru, že to nikomu neuškodí a duely by to mohlo i trochu oživit. Samozřejmě, v případě dostatečného počtu přihlášených členů budou mít přednost před nečleny.

To by bylo prozatím vše a uvidíme se příští týden s dalším duelem :)

Aurora - 41. duel

11. srpna 2012 v 12:14 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci!

Dnes se ozývám s mírným zpožděním, ale zato mám oproti minulému týdnu dobrou zprávu - tentokrát se duel koná! A to s fotografiemi na téma Noční můra.

Obě fotografie jsou velmi povedené a myslím, že jejich autory/autorky potěší, když se k nim vyjádříte. A samozřejmě také nezapomeňte zahlasovat v anketě, která z nich se vám víc líbí.

To by bylo prozatím vše a uvidíme se zase zítra večer s vyhlášením dalšího duelu a výsledky tohoto :)

Imaginarius - Iluze čtyřicátá první

10. srpna 2012 v 19:32 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
minulý týden k nám přišla vedra. Také jste byli zalezlí uvnitř domů poblíž ledničky a co chvíli ji otevírali, abyste se ochladili? Jedno se nesmí horkům upřít, nutí lidi být vynalézavými. Ovšem pokročme k dnešní Iluzi.


Creatio - Černobílý

9. srpna 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím,
po týdnu jsme se tady opět sešli a já pro vás mám tentokrát povedený černobílý portrét.
Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí či malují, a je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví. Takže se skutečně může zúčastnit naprosto každý, bez výjimky. Proto vás, snílci, prosím, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s ostatními.
Když jsme si opět osvěžili o čem Creatio je, tak mi prosím zasílejte svá dílka klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

Týden třicátý sedmý - Obětí objetí

6. srpna 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Omlouvám se za menší pozdržení tohoto témata....berte to ale poztivně...měli jste více času na tvoření a zasílání svých výtvorů. Takto se odhodlala [Vivienne] a poslala mi svou dle mého názoru naprosto úchvatnou báseň. Jak je tomu obvykle, zveřejním jen kousek...


Aurora - konec 40. duelu + zadání 41. duelu

4. srpna 2012 v 12:00 | A.S. |  Aurora
Zdravím,

jak si možná ještě někteří z vás vzpomenou, minulou neděli jsem vyhlásila zadání 40. duelu, které znělo Ve stínu slunce.
Naneštěstí se však přihlásila a svou povídku odeslala pouze Charlie z blogu mujdruhy.blog.cz, takže tento týden se duel nekoná. Charlie ovšem patří můj dík za její aktivitu, cením si toho. Její povídku si můžete přečíst pod perexem a pokud budete chtít, tak se k ní vyjádřete, vsadím se, že to autorku potěší :)

A nyní již k zadání 41. duelu!

Poté, co se povídka s příliš velkým úspěchem nesetkala, jsem se rozhodla zadat něco jiného, co by vám s ohledem na právě probíhající roční období mohlo vyhovovat víc. Tentokrát se bude fotit, vážení! A to na téma Noční můra. Jsem zvědavá, jak si s tímto zadáním poradíte :) Přihlašujte se do komentářů pod tento článek, přihlásit se může pět snílků, beru první dva, zbytek si může po skončení duelu svá díla vystavit na blogu. Fotografie posílejte do pátku do 20:00 na e-mail klub.snilku@email.cz (předmět e-mailu Aurora).

Pokud máte jakékoliv dotazy, ptejte se. A nyní již přichází na řadu Charliina povídka! :)

Imaginarius - Iluze čtyřicátá

3. srpna 2012 v 20:18 | Maglaiz |  Imaginarius
Pěkný večer vinšuji,
ani jsme se nenadáli a čtyřicítka nám bouchla na dveře. Naštěstí ne moc, takže dveře vydržely a my můžeme s chutí si vychutnat... s chutí si vychutnat, čeština bývá někdy pěkně rozverná, nemyslíte? Ale zpět k myšlence. Můžeme si s chutí vychutnat čtyřícátou Iluzi.

Creatio - Keď stačia slová a Portrét

2. srpna 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím,
velice se omlouvám, že minulý týden nebylo Creatio, ale musela jsem v neděli narychlo odjet a už jsem ho nestačila připravit a přednastavit.
Tentokrát to však dělám a dneska vám to vynahradím, protože tu mám pro vás hned dva výtvory od Any, oba se mi moc líbí, i když ten portrét je naprosto úchvatný.


Praepositio - znovuobnovení

1. srpna 2012 v 20:57 | Nancy Farraigeová |  Praepositio
Ahoj snílci,
Jmenuju se Nancy Farraigeová. Nedávno jsem se nabídla, že převezmu rubriku Praepositio, která se má zabývat rozhovory s některými z vás. S lidmi, kteří mají, co říct. Musím se přiznat, že s něčím takovým nemám absolutně žádné zkušenosti, tak buďte, prosím, shovívaví :-)
Asi bych měla udělat nějaké to představení se, ale nevím moc, co bych vám o sobě řekla... Nuže, je mi čerstvě šestnáct, pocházím z Prahy. Jsem hodně věřící ale mám ráda fantasy a všechno zavánějící nadpřirozenem (trochu paradox, ale to je ještě ten nejmenší).
Pokud by někdo měl zájem o rozhovor, napište mi na email Nanciin.mejl@seznam.cz, popřípadě na ksichtoknihu pod jménem výše uvedeným, vaše jméno, email a adresu vašeho blogu, popřípadě můžete přidat fotku, obrázek, krátkou ukázku tvorby, cokoliv co by mohlo rozhovor trochu oživit, či mu dodat směr.
To je asi vše, co bylo potřeba na úvod říct. Rozhovory budu zveřejňovat maximálně jednou za dva tři týdny. Tak doufám, že bude co zveřejňovat :-)