Červenec 2012

Aurora - znovuobnovení + zadání 40. duelu

29. července 2012 v 20:00 | A.S. |  Aurora
Zdravím, snílci!

Mé jméno je A.S., píši na blog greensleeves.blog.cz a před nedávnem jsem se nabídla, že nově povedu tuto rubriku. Jak dlouho? Dokud nás smrt nerozdělí :) A nebo dokud budu mít čas, či dokud mě odsud nevypískáte :)

Nyní pár organizačních záležitostí
- zadání nového duelu se tu bude objevovat vždy v neděli ve 20:00
- ti, kteří se přihlásí do duelu, budou mít čas zaslat svá díla na klubový e-mail klub.snilku@email.cz (předmět e-mailu Aurora) do pátku, taktéž do 20:00
- článek s díly se tu pak objeví následující den (tudíž v sobotu), přesněji ve 12:00

Doufám, že je všechno jasné (pokud ne, ptejte se v komentářích) a nyní už můžeme přejít k zadání.

Pečlivě jsem přemýšlela, jaké téma mám zadat. Nakonec jsem se ale rozhodla, že jelikož se jedná o jakési "znovuzrození" Aurory, tak se necháme inspirovat úplně prvním duelem. Tudíž se bude psát povídka! A to na téma Ve stínu slunce (když už máme to léto...)

Co se týče žánru povídky, nechám ho na vás. Představivosti se meze nekladou. Jediný požadavek mám ohledně délky - povídka by měla být minimálně stránku dlouhá (s obvyklým řádkováním a písmem, však to znáte). Horní hranice délky stanovena není (i když román by se tu uveřejňoval nejspíš docela špatně).

Přihlásit se může maximálně pět snílků. První dva, kteří pošlou své výtvory na výše zmíněný e-mail, jdou do duelu. Zbytek pak bude moct uveřejnit své výtvory na blogu nebo na stránce. Ale až potom, co duel skončí, buďte té lásky :)

To je myslím vše, nyní se můžete začít přihlašovat (a nebo ptát, pokud vám něco není jasné) a já doufám, že se nám bude dobře spolupracovat a především, že se opravdu někdo přihlásí.

A.S.

Imaginarius - Iluze třicátá devátá

27. července 2012 v 19:50 | Maglaiz |  Imaginarius
Pěkný večer vinšuji.
To máme zase počasí, co? Nějak nemohu stále přijít na to, proč se Imaginarius nechce rozhoupat. Je to mou osobou? Výběrem Iluzí? Vaší leností? Kdo ví? Každopádně to vypadá, že na vás nezabírají ani zdvořilostní otázky, kterými jsem se snažila z vás vydolovat jakoukoliv aktivitu.


Týden třicátý šestý - Údolí stínu

23. července 2012 v 9:58 | Clare |  Téma týdne
Máme nové pondělí a také samozřejmě i nové téma týdne. Ačkoli trochu později, ale přišel mi v neděli odkaz na článek od [Zdeniny]. (Nebudu tě nijak kárat, jsem šťastná, že mi to přišlo.) Poslala mi tři úžasné obrázky, z nichž sem jako obvykle dám jen jeden, abych Zdenině ponechala jakousi tajemnost, než za ní čtenáři zavítají..Imaginarius - Iluze třicátá osmá

20. července 2012 v 19:36 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
prázdniny nám vesele ubíhají a Imaginarius se pomalu ale jistě blíží ke své padesáté Iluzi. Myslíte si, že by měla být padesátá Iluze jubilejní? Či raději počkat až do stovky? Upřímně jsem trochu na vážkách. Mimochodem jak si užíváte prázdniny?


Creatio - Plameňák

19. července 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím Snílci,
víte, že jsem správcem Creatia již dva měsíce? Jak ten čas jen utíká, to je až k nevíře, ale snad jsem tady odvedla trochu práce, vám se zde líbilo a budete Creatio navštěvovat i nadále. Přece jen je to rubrika pro vás, kde máte možnost předvést svůj výtvarný talent.
Ráda bych poděkovala všem, kteří mi zasílají svoje výtvory, prozatím to je Teplý holoubek, Šoterová, Berenika, Clare, Maglaiz a Elleine. Velice si toho vážím a doufám, že mi zachováte i nadále přízeň, budete pilně tvořit a posílat výtvarná díla.
Neboť Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí či malují, a je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví. Takže se skutečně může zúčastnit naprosto každý, bez výjimky. Proto vás, snílci, prosím, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s ostatními.
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.
Tentokrát se odhodlala již podruhé Maglaiz a poslala mi dosud nezveřejněné dílko s názvem Plameňák, za což jí děkuji. Jde o velmi zajímavé dílko a vůbec nevadí, že by zoologové nadávali, tady jde o tvůrčí osobnost a originalitu.


Týden třicátý pátý - Na cestách

16. července 2012 v 10:33 | Clare |  Téma týdne
Krásný den snílci, máme tu prázdniny a jak jsem mohla očekávat, nechodí mi žádné vaše výtvory. Je to naprosto očekávatelné, neboť si užíváte pokud možno krásného počasí a nechcete se zahazovat a ztrácet čas doma, nicméně mne mrzí, že mi nic nepřišlo, ačkoli to bylo téma na přání od yellow-dog.


Pro tento týden jsem zvolila lehce korespondující téma s prázdninami a to Na cestách. Doufám, že to s účastí tentokrát dopadne lépe a já se dočkám vašich děl. Můžete mi je klasicky posílat jako odkaz pod tento článek nebo na klubový mail klub.snilku@emal.cz.

Imaginarius - Iluze třicátá sedmá

13. července 2012 v 18:46 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
nevím, jak je dnes u vás, ale tady na severu Moravy prší. Po vedrech příjemná změna, pro můj nos už moc ne. Také vás při takovýchto výkyvech chytne rýma?
[m.]

Creatio - Portrét

12. července 2012 v 5:00 Creatio
Zdravím Snílci,
je tu léto. Toho jste si nejspíše všimli a neví jak vy, ale já ho budu trávit převážně doma na vesnici, kde nemám přístup na počítač, natož na internet, proto Creatio budu vždy přednastavovat, stejně jako tomu již bylo minulý týden. Nechci vás o vaše dílka připravit, proto se ale nedivte, zda moje komentáře nebudou již aktuální, protože většinou budu články psát v sobotu nebo neděli. Ale i tak mi rozhodně posílejte svá výtvarná dílka, abych tu měla co ukazovat.
U nás jsou šílené vedra a k tomu velmi často chč..., tedy prší a jsou bouřky. To víte, o víkendu 5. - 8. července je Klatovská pouť a na tu prší každý rok. Divím se, že jí ještě nezrušili, protože pokaždé prší, jen se leje.
No nic, počasí asi neporučíme, a tak se raději pustím do práce a ukážu vám, co mi tentokrát přišlo. Jedná se o portrét od Elleine, který se mi dosti líbí, já bych to určitě takhle krásně nenakreslila. U ní na blogu je mnoho dalších povedených výtvarných díl, ale ě se líbí její Kraví lebka. :-)


Týden třicátý čtvrtý - Svět růží

9. července 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Velmi se vám všem snílkům, kteří se těšili na další téma, omlouvám, že jsem nezveřejnila nové téma již minulou neděli. Má se to ale tak, že ačkoli jsem v Praze, nemám připojení na internet, což mi způsobuje tyto nesnáze. Nicméně tento týden se již polepším. Na poslední téma mi nepřišly příspěvky žádné, proto vás chci požádat, abyste mi svá díla posílali. Chápu, že když jsou prázdniny, nemáte moc náladu a nejspíš an čas napsat článek na svůj log natož na mé téma týdne, ale prosím vás, abyste to alespoň zkusili. Nikdo vás soudit nebude (a jako bonus budete mít takovou menší reklamu).


Pro tento týden jsem zvolila téma od yellow-dog, Svět růží. Velmi se mi zalíbilo, doufám, že se vám na něj bude dobře psát (když není původem ode mne).
Pokud byste měli nějaké nápady na témata/napsali/nakreslili/vyfotili/stvořili něco k tématu, neváhejte a napište mi/vložte odkaz do komentářů nebo na klubový mail klub.snilku@email.cz. Na všechny vaše výtvory se velmi těším, tak se nebojte něco posílat..

Imaginarius - Iluze třicátá šestá

6. července 2012 v 18:56 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer vespolek!
Fuj, to je horko! S hrdostí vám mohu oznámit, že již i já mám prázdniny. A chvílemi mám pocit, že ten začátek prázdnin je spíše za trest. I když máme na zahradě bazén, tak do něj stejně nemohu. Proto jsem se rozhodla vyhlásit vedru válku aspoň na poli snění a na poli Iluzí. To dá rozum, že kapitán Imaginarius musel projet i krajinami zasněženými. Naštěstí nám i v takovýchto zemích zanechal stopu v podobě Iluze. Nuže, milí Snílci, sněte, zaznamenávejte své Iluze a snažte se najít stopy ku nalezení kapitána Imaginaria.


Creatio - pošlete mi svá díla

5. července 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím snílci,
vy tenhle příspěvek čtete normálně ve čtvrtek, ale pro mě je neděle ráno a jsem smutná, jelikož mi nikdo prozatím neposlal své výtvarné dílo, takže dneska pojedeme bez obrazu. Sice bych mohla vyštrachat něco svého, ale to už jsem udělala minule, takže tentokrát je to výzva pro vás, abyste mi posílali svá dílka.
Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí či malují, a je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví. Takže se skutečně může zúčastnit naprosto každý, bez výjimky. Proto vás, snílci, prosím, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s ostatními.
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.