Červen 2012

Imaginarius - Iluze třicátá pátá

29. června 2012 v 18:16 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
už jsem tady zase. Poslední červnový Imaginarius. Většině právě dnes odpoledne začaly prázdniny a víte, co bude dělat tetka Maglaiz? Učit se. Ano, je to nechutné, ale situace, tedy spíše profesorstvo si mne vyžádalo 2. 7. na zápočet a abych se tak moc nenudila, tak i na zkoušku. Ovšem to vám je asi ukradené a já to chápu. Zajisté dychtíte po novém zadání, po nové Iluzi, po dalším důvodu k snění a tvorbě prózy či poezie. Dovolte mi se však ještě na něco optat. Jak budete trávit prázdniny? Sic otřepaná otázka, leč mne vskutku zajímá. Nevěříte? Věřte.

[V.]

Creatio - příšerka Evžen

28. června 2012 v 4:52 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím snílci,
červenec začíná za pár dní a s ním i léto, snad bude slunečné a ne jako loni, kdy u nás dost pršelo a bylo chladno. Ale o počasí jsem s vámi mluvit nechtěla. Jde o to, že v létě budu nejspíš převážně doma, kde nemáme počítač ani internet a Klatov se dostanu jen o víkendu. Články do Creatia samozřejmě přednastavím na čtvrtek ráno, jak jste zvyklí, takže pro vás se nic nemění.
V minulém týdnu mi nikdo neposlal své výtvarné dílko, abych ho vám tu mohla ukázat, proto jsem se rozhodla vyštrachat jedno svoje, abych vás podpořila a vy viděli, že skutečně nezáleží na vašem malířském či kreslířském talentu, ale na tom, jestli vás to baví či nikoliv.
O prázdninách snad budete mít více času na tvorbu, tak doufám, že mi svá díla budete posílat, já opravdu nekoušu a nic vám neudělám.
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

Týden třicátý třetí - Zpěváčkova bolest

25. června 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Velmi vám děkuji za poskytnutá témata, ty můžete posílat samozřejmě stále. Nechala jsem se inspirovat a zvolila jsem lehce depresivní téma, ale nemusíte se obávat, zaujalo mne pár témat od yellow-dog a časem se tu samozřejmě objeví.
Fabiana mi poslala úchvatnou báseň. Kdo ji ještě nečetl, musím vás upozornit, že rozhodně stojí za to. Jako obvykle sem zveřejním část básně, abych vás patřičně naladila...Imaginarius - Iluze třicátá čtvrtá

22. června 2012 v 19:15 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
tak jsme tu zase a honba za kapitánem Imagináriem pokračuje. Jak jsem se dozvěděla, tak vám, školou povinným konečně uzavřeli známky, takže nepřijímám výmluvy typu není čas kvůli školy.Creatio - Symbol, klikyhák estetický ze všech úhlů

21. června 2012 v 8:05 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím Snílci,
jak si užíváte parných dnů, kdy se nedá pořádně dýchat? Trávíte je u vody, nebo snad v ulicích měst? Nejraději bych si zalezla do mrazáku, ale to bohužel nejde, tak se chladím, jak se dá. V pondělí i včera bylo takový horko, že ani číst se mi nechtělo, natož abych se patlala v barvách a pokoušela se něco nakreslit.
Vy asi máte stejný problém, protože mi už pár týdnů nepřišel žádný váš výtvor. Kreativní abstrakce od Maglaiz je poslední, kterou na emailu mám. Proto bych vás chtěla požádat, abyste mi do příštího týdne nějaké výtvarné dílko poslali, abych měla co vám tu ukázat.
Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí či malují, a je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví. Takže se skutečně může zúčastnit naprosto každý, bez výjimky. Proto vás, snílci, prosím, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s ostatními.
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

Týden třicátý druhý - Beze snu

18. června 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Cožpak jste mí milí snílci zapomněli, jak se sní, nebo vám nevyhovují a nelíbí se ná zadaná témata? Pokud byste měli nápad na téma, můžete mi sem napsat návrh témata, jaké by se vám líbilo. Věřte mi, že veškeré vaše návrhy uvítám.


Jelikož mi žádné dílo nepřišlo, tentokrát vám nepředvedu žádný výtvor. Mrzí mě to, ale co se dá dělat. Snad se vám zalíbí můj rozmar v tomto tématu a někdo z vás se odváží zaslat svůj výtvor.

Aktualizace cestujících a další vzdušné děje

16. června 2012 v 12:00 | Monica Otmili |  Regnat
Milí Snílkové,
je mojí povinností (i radostí) informovat o stavu počasí a našem letu všechny pasažéry našich vzducholodí - tedy Vás, kteří létáte s námi ve snech.
V této době právě probíhá něco, co by se dalo nazvat sčítání Snílků. Znamená to aktualizaci seznamu členů, tedy všechny, kteří na naší plavbě vystoupili, už v seznamech brzo nenajdete. Plně zaktualizován byl prozatím Aethér, tedy členstvo s přezdívkou začínající písmenem A-I. Tímto tedy prosím všechny, kterých se to týká, nechť zkontrolují, že na seznamu jejich jméno skutečně je a já je někde neopomněla. Zaktualizovaný Incubus čekejte příští týden.
Jakmile budeme mít seznamy zaktualizované, linky vzducholodí se opět zpřístupní a můžeme začít s náborem nových členů.
Zájemci o vstup mezi nás se mohou hlásit zde.

Náš spokojený let však trápí jeden problém, kterého si určitě spousta z Vás všimla. Doposud se nám nepodařilo rozjet všechny projekty. Důvod je jednoduchý, chybí nám ochotní Snílkové na post nových správců. Jedná se o rubriky Principia (literárně zaměřená rubrika), Aurora (autorský duel), Repetito ("bububu" kontroly; chybí mi parťák na výpomoc) a Artium (grafická rubrika). Je mezi Vámi někdo, kdo by se chtěl podílet na chodu klubu a rozjet tyto rubriky? Ať se prosím ozve na klubový e-mail (klub.snilku@email.cz) pod předmětem "Konkurz."
(Poznámka: Mohli jste zaregistrovat nového správce u Artia, jak se však později ukázalo, dotyčný není členem... To však neznamená, že grafikům zadané téma bude zatraceno. Případný příspěvek zveřejním já.
O správcovství ať se tedy hlásí přijatí Snílci.)
Zato naopak třeba Inventor jaksi stávkuje. Cožpak nejsou zde vynalézaví a tvořiví Snílci, co by se chtěli pochlubit svými výtvory či návody? :O Repetitio zatím taky stávkuje - z důvodu aktualizace členů.

Možná jste si ve vzduchu všimli nám podobných vzducholodí letících však trošku jiným směrem. Přesněji řečeno slovo dalo slovo a opět se rozjelo snílkovské fórum v čele s Anne Eyre a Berenikou. S tím také přišla řada nesrovnalostí. Nyní fungují dva zaměřením stejné, ale trochu jiným směrem se ubírající kluby. Každý jede sám za sebe se svými správci, tedy ve fungujících projektech jsou jiná témata, než zde na blogu. Možná se ptáte, proč nevést buď jen fórum nebo blog. Je škoda hodit do kytek něco, co bylo budováno tak dlouho a jedněm Snílkům se zalíbilo více na fóru, jiným tady. Na fóru jsou také neblogující členové, zatímco my tvoříme blogerský klub. Rozjelo se i ono jednu dobu velmi diskutované RPG.
Co z tohoto plyne pro Vás? De facto se nic nemění. Můžete přispívat zde klasickou formou pošli-mejlem, můžete přispívat i na fóru, jste-li přijatí. U někoho záleží, kde se Vám líbí víc, nic Vám ale nebrání sledování obou působišť.
POZOR PRO ZÁJEMCE O VSTUP: Podáte-li přihlášku k nám na blog, po jejím (kladném) vyřízení se nestáváte automaticky členy na fóru. Účet si zde samozřejmě založit můžete, i tam však musíte projít schválením. A naopak.

Otázkou zůstává, co se Snílky-blogery, kteří byli přijati na fóru v době, kdy fungovalo pouze fórum? Zjišťovala jsem, kolik jich zhruba je a zjistila, že jich je malinko, nicméně jsou a nemůžu je přehlížet. Takhle, v aktualizované databázi nejsou, patříte-li však mezi ně a chcete-li býti členy i zde, napište do komentářů, že se jedná o Vás (přezdívka, adresa blogu, e-mail,...) a já se o Vaše zařazení bez dlouhého čekání postarám.

To je pro dnešní informace vše a Vy si dále užívejte letu i léta. Nezapomentě však na nás. :)
Příjemné dny přeje
Monica Otmili

Imaginarius - Iluze třicátá třetí

15. června 2012 v 18:00 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer vinšuji,
víte, co je nejhorší? Nemít čas na to, na co byste ho právě moc a moc chtěli. Vzhledem k tomu, že stále ještě mám zkouškové, ikdyž už jsem oficiálně vedena jakožto druhák, tak nemám čas a dokonce ani na přednastavené články. Přesto se budu snažit, aby Imaginarius neumřel a žil stále dál, jenomže k tomu je zapotřebí i váš zájem, který jaksi pohasíná. Domluvme se, že já si najdu vždycky trošku času na Imaginarius a vy, že budete posílat své Iluze.

Creatio - Lolita

14. června 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím snílci,
opět jsme se tu po týdnu sešli a já vám přináším krásnou, ale možná smutnou "Lolitu", nebo se i to možná jen zdá. Ale tohle dílko se mi moc líbí a velmi děkuji Clare za zaslání. Neukousla jsem jí, tak se ani vy ostatní nebojte i zasílat svá kreativní malířská či kreslířská díla, aby se jimi mohla pokochat a ukázat je i vám Snílků.
Zdá se mi to, nebo se skutečně blíží léto a s ním i krásné sluneční počasí? Tedy pokud nebude chladno a pršet jako v posledních pár letech. Ani se nedivím, že spousta lidí sbalí kufry a odletí do teplých krajin. A co vy? Těšíte se na léto? A jak ho strávíte?
Přeji vám, aby těch pár týdnu do léta uteklo jako voda, ale vy abyste stihli všechno, co potřebujete dokončit, ať jsou to známky nebo nějaká jiná práce.
Přesto na vaše Creatio nezapomeňte a pošlete mi svoje díla na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

Týden třicátý první - Odpusť a zapomeň

11. června 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
K poslednímu tématu se mi tu sešly celkem tři odkazy a to od [Zdeniny], [D@vea] a [Fabiany]. Kdo ještě neviděl Zdeninu s dlouhými vlasy, má nyní jedinečnou příležitost, neboť mi poslala úžasnou a vtipnou sérii fotek (ze které vám sem na ukázku dám jen jednu, abych Zdenně udělala patřičnou reklamu. :D


Artium: První zadání

9. června 2012 v 8:00 | Dark Knight |  Artium
Milí snílci,
jak jsem slíbil v článku "Oživení" rubriky Artium dnes si dáme první zadání této rubriky. Jen zopokuji jde o tvorbu nějakýho grafického díla. To pak budete moci vytvořit a poslat na náš email klub.snilku@email.cz. Je na to dost velký časový interval 14 dní. Jako první zadání jsem si vybral...

Creatio - Orion Mizuki

7. června 2012 v 5:00 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím Snílci,
minule jsem vás trochu peskovala, za to, že mi neposíláte svá díla, ale tentokrát vás naopak chválím. Sešli se mi hned dvě dílka, ale dnes si představíme a to druhé si necháme na příští týden. Jsem moc ráda, že jste se odhodlali, protože já přece nekoušu, tak proč se nepochlubit svým malířským talentem, když vás to baví.
Maturity jsou myslí za námi, zkouškové a jiné dodělávání známek před námi, přesto věřím, že mě i nadále budete zásobovat svým uměním, protože skutečně není důležité, jak kdo kreslí, ale jak moc velkou zálibu v tom má.
Ale raději nebudu zdržovat, abyste se mohli pokochat mangou s názvem Orion Mizuki od Bereniky. Jak vidíte, nesnědla jsem jí, tak se nebojte a jen s chutí posílejte další svá výtvarná dílka na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

"Oživení" rubriky Artium...

6. června 2012 v 22:43 | Dark Knight |  Artium
Zdravím,

vítám vás u rubriky Artium. Jmenuji se Jakub, ale budu se zde objevovat pod přezdívkou Dark Knight. Hnízdím na mém blogu který naleznete zde. Takže teď k tomu hlavnímu - chod rubriky.

Týden třicátý - Skvost

4. června 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Máme tu krásný jubilejní třicátý týden témat. Na téma pro lásku mi poslali [D@ve] a [Labanda] své úžasné básně. Dám vám nahlédnout pár veršů z té D@veovy a budu doufat, že vás navnadí se k němu podívat a báseň si dočíst.Imaginarius - Iluze třicátá druhá

1. června 2012 v 18:42 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
a opět tu máme pátek. Jste rádi? Zdá se, že váš zájem o Imaginarius a celkově o klub snílků nějak ochabl a nejen já bych ráda věděla, co za tím je. Nicméně do této rubriky toto téma nepatří, avšak starý rýpálista ve mně si to neodpustil. Asi raději přistoupíme k naší dnešní Iluzi.