Květen 2012

Creatio - posílejte mi svá díla

31. května 2012 v 5:11 | Creatio |  Creatio
Zdravím,
jsem zklamaná, jelikož mi za poslední týden nikdo neposlal své dílko a nyní nemám co tady ukázat. Což je velká škoda, protože bych moc ráda plnila povinnosti správce Creatia na plný úvazek, ale jak to mám udělat, když mi nic nepošlete?
Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí či malují, a je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví. Takže se skutečně může zúčastnit naprosto každý, bez výjimky. Proto vás, snílci, prosím, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s námi ostatními.
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.


Týden dvacátý devátý - Pro lásku

28. května 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Krásný nový týden snílci. Jsem zklamána, že se nikdo z vás nepokusil vyvořit cokoli na poslední poměrně slibné téma, Utopie. Nu což ale..nedá se nic dělat, vyhlašuji tedy téma nové a to zní: Pro lásku. Je pouze na vás, jak to doplníte. Vězte, že se těším na všechna vaše díla bez výjimky ať jsou jakkoli dlouhá, spletitá či (podle vás) nedokonalá.


Svá díla mžete zasílat na klubový mail (klub.snilku@email.cz) nebo vkládat v podobě odkazu pod tento článek. Na stáří vašeho díla vůbec nezáleží.

Imaginarius - Iluze třicátá první

25. května 2012 v 18:06 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
jak jsem slíbila, tak také dodržuji. Článek je sice přednastavený, ovšem nic na tom nemění, že jsem dnes měla zkoušku z literatury 19. století (ano, to byl důvod mé minulé opozdilosti). Děkuji všem, kteří se rozhodli přispět do Imaginaria svou Iluzí či Iluzemi. A co kdybychom se podívali na to, co nás čeká pro tentokrát?


Creatio - Portrét

24. května 2012 v 4:49 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím, snílci,
po týdnu se opět hlásím o slovo a s radostí mohu oznámit, že tu mám stále co zveřejňovat, protože vy nezahálíte a zasíláte mi své malířské dílka, za což vám velmi děkuji.
Tentokrát nám přišel portrét (i s postupem) akvarelovými pastelkami od Petry Šoterové z blogu l-moustache.blog.cz, kde najdete další její výtvarné i fotografické výtvory. Ještě než se podíváme na zaslané obrazy, tak chci říct, že jsem projela její blog a jedno dílko mě velmi zaujalo. Jedná se o nakreslený plakát k filmu Vetřelec vs. Predátor. Mám ráda kult Predátorů a Vetřelců, takže tento "portrét" mě potěšil.
Ale dost tlachání, je čas makat, nebo spíše se podívat na zaslané obrazy, tak se pokochejte a nezapomeňte, že Creatio je tvořeno vašimi příspěvky, já jsem tady jen správce. Tak doufám, že mi i nadále budete zasílat své malířské výtvory, abych tu měla co zveřejňovat.
Proto zasílejte svá dílka na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio, aby v tom nebyl zmatek.

Photo - abstrakt

23. května 2012 v 8:00 | Sussanah & Metteorwa |  Photo
Ještě než jsem stihla napsat článek o tom, že Photo žije, měla jsem na mailu Metteorwu! Děkuji =)

Imaginarius - Iluze třicátá

21. května 2012 v 18:00 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
ani nevíte, jak mne mrzí, že jubilejní třicátá Iluze se takto zpozdila. Nastaly jisté komplikace v osobním životě a skutečně nebyl čas na to myslet na milý Imaginarius, za což se mu omlouvám a až kapitána najdeme, tak bez reptání přijmu jakýkoliv trest. Doufám, že ho nenapadne mne vystřelit do vzduchu.


Týden dvacátý osmý - Utopie

21. května 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Je krátká doba, co jsem psala, že si máte Zavzpomínat a už bych to znovu měnila. Nevím proč, ale některé týdny ubíhají jako voda. I tak mi poslaly svá úžasná díla [Rabe], [Zdenina] a [Fabiana].
Ač se cítím lehce ošizeně díky všem těm básním, které doposud došly, nijak mi to neubírá na skvělém dojmu z nich. Byla bych velmi ráda, kdyby se mi tu objevil odkaz na nějakou povídku nebo i klasický článek, který poslala Zdenina.Photo stále žije!

20. května 2012 v 19:11 | Sussanah |  Photo
Moji milí!
Dlouho jsem nedostala žádný příspěvek do rubriky. Vím, dlouho to vypadalo, že jsme se přestěhovali na forum a že tady to tiše a v poklidu zemře. Nicméně! Vrátili jsme se a já doufám, že mi brzy přijdou nějaké nové fotky! Stále platí mail klub.snilku@email.cz !
Zatím přidávám jednu svou momentku =)

Creatio - Mrtvola

17. května 2012 v 4:49 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím, snílci,
tak jsme se zde opět po týdnu sešli a já mám radost, protože mi přišel od Teplého holoubka výtvor, který vám dnes zde ukážu, abyste se mohli pokochat. Nějak nám Creatio nabírá mrtvolnou tematiku, tak snad příští týden představím něco trochu optimistického. :-)
Ale to samozřejmě záleží jen a jen na vás. Tato rubrika je tvořena vašimi příspěvky, já tady nad tím jen držím ochrannou ruku. Tak doufám, že mi i nadále budete zasílat své malířské výtvory, abych se tu neflákala a měla co dělat.
Proto zasílejte svá dílka na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio.

Týden dvacátý sedmý - Vzpomínka

14. května 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Další týden je za námi a to znamená i nové téma. Posledním tématem byla Lež. Skvěle se toho zhostila [Zlatka] s [Vivienne]. Zlatčinu báseň jsem přečetla jedním dechem a ač to říkám celkem nerada, s celým Vivienniným zamyšlením, jak článek sama nazvala, naprosto souhlasím. V jistých případech může lež prospět oběma stranám...


Imaginarius - Iluze dvacátá devátá

11. května 2012 v 22:12 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
minulý týden, žárovcežel, Imaginarius nebyl z důvodu mé zaneprázdněnosti. To víte, zápočtový týden si žádal své oběti již v pátek, ovšem musím se vám pochlubit, že na úkor Imaginaria jsem si vysloužila jedničku z dané zkoušky a vylepší se mi tím vážený studijní průměr, na který teď v prváku bude vysoká škola brát ohled. Ovšem dost zpráv z osobního života.

Opět děkuji všem, kteří se zapojili a vyjádřili svou Iluzi na papír či spíše list wordu. Skutečně mi děláte radost.


Creatio - nový správce a "šibenice"

10. května 2012 v 4:49 | Zdenina Vankov |  Creatio
Zdravím vás, drazí snílci,
nebudu vás zatěžovat sáhodlouhým představováním, které by vás možná jen otrávilo a to rozhodně nechci. Tak tedy, jsem Zdenina Vankov a můj osobní blog najdete tady, kdyby vás třeba zajímal. Jsem věčný pesimista, který nikdy světlo na konci tunelu neuvidí, protože nemá baterku, a tak většinu svého života tápu v temnotě. Taková prostě jsem a nikdo mě už asi nezmění, i když se o to pár lidí už snažilo.
Ale dost o mé osobě, tato rubrika není o mně, ale o vás a vaší tvorbě. Byla jsem stanovena jako nový správce Creatia a doufám, že v tom nezůstanu sama. Snad budete přispívat svými malířskými počiny stejně pilně, jako tomu bylo v minulosti. Každý čtvrtek se pak tady budeme setkávat s vaší tvorbou.
Creatio je určené pro všechny, kteří rádi kreslí, a je jedno, zda to je portrét nebo abstrakce všemožných tvarů. Vlastně ani nezáleží, jak kreslíte, ale na tom jestli vás to baví.
Proto vás, snílci, vyzívám, abyste mi posílali svá dílka a podělili se o ně s námi ostatními.
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, tak to učiňte na klubový email: klub.snilku@email.cz a do předmětu prosím napište Creatio. Samozřejmě k dílku připojte název a nějaký popis.

Týden dvacátý šestý - Lež

7. května 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Je zvláštní, jak ten čas rychle plyne. Za necelé dva měsíce nám začínají prázdninym ale vždyť byl před pár dny březen, není tomu tak? Nicméně, abychom se už někam dostali, je tu samozřejmě nové téma týdne. Do posledního se zapojila [Zdenina] se svou básní o Slepém malíři. Prozradila na sebe, že je to její prvotina, ale skutečně bych to do ní neřekla. Ona by mou první báseň hravě strčila do kapsy...