Duben 2012

Týden dvacátý pátý - Slepý malíř

30. dubna 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Ač mé internetové připojení nefunguje poslední dobou zrovna nejlépe, nemohla bych si odpustit nezveřejnění nového Tématu týdne. Jsem velmi ráda, že počet snílků účastnících se na tomto projektu stoupá a doufám, že se vás zapojí ještě mnohem více. V týdnu minulém se témata ujala [ramy], [Zdenina] a [D@ve]. Musím se přiznat, že jeho báseň se mi velmi líbila.


Imaginarius - Iluze dvacátá osmá

27. dubna 2012 v 20:41 | Maglaiz |  Imaginarius
Zdravím!
Ano, už jsem tu zas. Leč o vašich Iluzích se to nedá říci. A to se na vás ta minulá tak smutně koukala a přímo vybízela k duchařskému snění. No, nevadí, vždyť můžete na minulou Iluzi psát příspěvky klidně i za měsíc. Měsíc. A propos! Víte, že je to poslední aprílový Imaginarius? Blíží se 30. duben a s ním i tajemná a magická Filipojakubská noc, taktéž zvaná Valpuržina, pro fajnšmekry Beltine/Beltain. Věříte na čarodějnice? Budete je pálit? Nebo se jen rozhodnete oslavit příchod jara? Každopádně by při těchto vašich radovánkách neměla zahálet i vaše fantazie. Nuže, pojďme v sobě probudit Snílky a nechat hlavou plynout představy.

Týden dvacátý čtvrtý - Kam vítr, tam plášť

23. dubna 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Inu..jsem lehce rozmrzelá, že se z množství snílků neodvážil ani jeden z vás poznamenat svou hlavní postavu znamením Satana, ale co už se dá dělat. Kdo by si to ještě náhodou rozmyslel, dá se jeho článek ještě vzíti na vědomí a patřičně ocenit.


Pro téma tohoto týdne jsem zvolila Kam vítr, tam plášť. Doufám, že se tentokrát strefím do vašeho vytříbeného vkusu. Těším se, co stvoříte, ať už to bude úvaha, povídka, báseň, fotka či kresba. Jen čistě na vás, jak to celé pojmete...

Imaginarius - Iluze dvacátá sedmá

21. dubna 2012 v 0:07 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
pátek je tu a s ním se hlásí i Imaginarius. Nějak to utíká, že? Doufám, že mi prominete malinké zpoždění ohledně Imaginaria, ale mám toho nyní ve škole poněkud více než je zdrávo a toto pracovní vytížení bude pokračovat až do začátku června, jelikož zkouškové si bude žádat oběti. Také vám tak vadí, že přestáváte mít čas na své oblébené aktivity? Mne tedy nehorázně, protože jak na potvoru se mi v hlavě líhnou další a další nápady na různé literární experimenty, jenže si musím nechat zajít chuť.

Nuže vraťme se ale k Imaginariovi. Opět bych chtěla poděkovat všem, kteří poslali či se aspoň snažili o Iluzi. Sice tento týden poslala svůj příspěvek jen Nancy F., avšak věřím, že vám nebude líno se zapojit do Iluzí i staršího data, neboť i ony jsou stále otevřeny (ano, můžete psát své básně a příběhy i na Iluzi číslo jedna).

[V.]

Týden dvacátý třetí - Znamení Satanovo

16. dubna 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Mí drazí Snílci, velmi mne těší příspěvky od Zdeniny a Reiny-sun, které se odhodlaly stvořit úžasně originální díla na mé naprosto hrozně zvolené Téma Týdne. Sami řekněte, jak se jim jejich kresby povedly. Mně se líbí. Vskutku by mne ale nenapadlo obarvit Lociku na fialovo....


Imaginarius - Iluze dvacátá šestá

13. dubna 2012 v 19:33 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer všem.
A je zase pátek. Osobně mám pátky nejradši, jelikož je do pondělka ještě daleko, ovšem jak známe čas, bídáka jednoho, překulí se a už je zase neděle večer. Však to znáte. Avšak pátek mám ráda ještě pro jednu věc a to, že se opět setkáme, milí Snílci, u kulatého stolu, povyprávíme si své příběhy a snažíme se v nich nalézt další stopu vedoucí k Imaginariovi. Dnes se však setkáváme se smutným počtem 0 Iluzí. Snad je to tím, že vás obrázky neinspirovaly, snad tím, že jste neměli čas. Nevadí, máme zde novou Iluzi a na ty starší můžete psát své příběhy a básně kdykoliv. Připomínám, že Iluze nejsou časově omezené na rozdíl od Tématu Týdne.


Týden dvacátý druhý - Barva vlasů

9. dubna 2012 v 5:00 | Clare |  Téma týdne
Hodnou chvíli jsem se rozmýšlela, jak bych se měla představit a udělat patřičný bojem, když jsem tu nová, ale jednoduše řečeno, jsem Clare. Můj "domovský" blog najdete zde, pokud by někoho z vás zajímal. Jsem zvláštní osůbka, takže je nejspíš naprosto očekávatelné, že budou i má témata zvláštní. Pro svůj debutový týden jsem vybrala téma Barva vlasů. Abych vás podpořila v tvoření, splácala jsem takové malé dílko. Jen doufám, že mi neutrhnete hlavu, neboť jsem nikdy nebyla zrovna básnické střevo..

Barva z hlavy ještě páchne,
snad ji voda rychle spláchne.
Dívka v hlavě peklo má,
druhé na vlasech usychá,
na vlasech jak samet jemných,
kroucených, až k pasu dlouhých.

Miluje svůj krutý mrav,
měnit barvu na své hlavě.
Vede se to celkem hravě,
když si zvolí novou z barv.

Žlutá, hnědá, fialová,
to je její nešvar milý.
A stejně jako nyní rudá,
mění její pocit viny,
nad zničenými vlasy,
jež dávno nejsou jako klasy.


Imaginarius - Iluze dvacátá pátá

6. dubna 2012 v 22:55 | Maglaiz |  Imaginarius
Dobrý večer,
velice se omlouvám, že uveřejňuji článek s takovýmto zpožděním, ale zabrala jsem se do pečení a zapomněla na to, kolik je hodin. Opět bych chtěla poděkovat snílkům, kteří vytvořili krásné iluze. Doufám, že vaše píle nepovolí a budete stejně tak plodní, jako tomu bylo doteď.