Srpen 2011

Photo - Dětství

31. srpna 2011 v 8:00 | J.T. |  Photo


Ahojky posílám ti fotku, chtěla bych se taky zapojit do dění v Klubu Snílků...

Dětství...spousta krásných vzpomínek a hřejivý pocit u srdce, jen to připomíná malý kroužek z levného kovu se sklíčkem místo drahého kamene. Kýčovité a zbytečné, ale přeci jen, když jsem bývala malá, tyhle prstýnky jsem milovala! Každou pouť jsem chtěla nový a nový...měla jsem jich plnou sbírku a teď? Jen jediný malý prstýnek, který ani na malíček nenavleču. Kam se poděly ty ostatní? Netuším...pár jsem jich poztrácela a pár jich vzal čas, zmizely nenávratně v útrobách vysavače či na dně odpadkových košů...
Jeden malý pouťový prstýnek plný dětského kýče, ale nejen on...je to přece spousta vzpomínek a vzpomínky i za ten kýč přeci stojí!

a ještě jsem J.T. z blogu konici-ja.blog.cz
fotka je focena na obyčejný Sony Ericsson s makrem...upraveno v programu Picasa 3, pouze barevnost :)
PS: Nevěděla jsem v jaké velikosti ti to mám poslat, tak ti posílám originální velikost :)

Aurora - vyhodnocení 26. + zadání 27. duelu

28. srpna 2011 v 20:37 | Fantaghira |  Aurora
Byl to až neuvěřitelně vyrovnaný souboj, ale jedna báseň o životě komára přece jen vyhrála. Nejdřív ale ještě představím účastníky - Duelu se zůčastnili Wraithomilka Nass se svou oslavnou básní o komářím cestovateli, Amy, která nám popsala slastné bytí komáří, a nakonec D@ve a jeho kámoš Raid.
Jak jsem psala, byl to opravdu vyrovnaný souboj, ale nakonec vítězí...

Aurora - 26. duel

27. srpna 2011 v 8:00 | Fantaghira |  Aurora
A teď vážně nevím, jestli je to tím horkem, ztrátou krve způsobenou tím nevděčným hmyzem, nebo jestli jsem skutečně tak hodná, ale dnes se v duelu dočkáte tří básní. Ano, bylo mi líto, aby jedna skončila jen jako odkaz u vyhlášení, na který stejně půlka lidí neklikne. Snad se kvůli tomu nebude na mě nikdo zlobit :)
Přišly mi tedy tři básně, nikdo se nevrhl na úvahu (ani na fejeton, ale s tím jsem ani nepočítala), což je možná trochu škoda, ale zase ty básně za to stojí. A tady jsou:


Photo - Jarní

24. srpna 2011 v 8:00 | Naru |  Photo
E-mail nám došel 24.3. a i když je jaro už dávno pryč fotky jsou nádherné.

Protože je tu jaro a Velikonoce se kvapem blíží, chtěla bych poslat pár fotek, které se k tomu hodí a naladit všechny na sváteční atmosféru. Fotky také najdete na mém blogu www.kawaai.blog.cz. Foceno mobilem, takže za kvalitu se předem omlouvám.

Naru

Týden 20 - Rudá stuha

22. srpna 2011 v 22:08 | Berenika |  Téma týdne
Lenny se nám stěhuje a k tomu patří i nová práce.
Proto a pro spoustu dalších věcí, do kterých nám nic není odpadávalo i Téma týden, ale nebyla bych to já, kdybych nevyhlásila nové.

Aurora - vyhodnocení 25. + zadání 26. duelu

21. srpna 2011 v 22:08 | Fantaghira |  Aurora
Doufám, že i přes problémy se zobrazováním obrázků, se všem podařilo dát svůj hlas. Protože právě vaše hlasy rozhodly o dalším vítězi Aurory, kterým se bez delších průtahů stává...

Aurora - 25. duel

20. srpna 2011 v 8:00 | Fantaghira |  Aurora
Řekla bych, že nazdržovala jsem se dost (celý týden), takže se tu nebudu vykecávat a přejdeme rovnou na duel. Pouze připomínám, že úkolem bylo nakreslit obálku ke knize.


Photo - Dom

17. srpna 2011 v 8:00 | Prudent.wolf |  Photo
Ahoj,
táto fotke je trochu staršieho dáta a je to staršia dáta. Tento
domček stojí vedľa nášho domu a hoci nám špatí dvor, moja mama
ho odmieta dať zrútiť

s pozdravom

prudent.wolf (http://smalldiary.blog.cz/)

Aurora - omluva

14. srpna 2011 v 20:14 | Fantaghira
Áááá, ani nevíte, jak si teď připadám. Prostě se mi na poslední chvíli změnily plány a já byla od pátku bez počítače a na Auroru jsem úplně zapomněla. Takže se strašně, strašně moc omlouvám, bude příští týden tak, jak má být. Tenhle týden si odpočiňte.
Mimochodem, kdyby někdo chtěl

Velký Snílkovský sraz 2011 - upřesněné

12. srpna 2011 v 1:46 | Berenika |  Congressio
Na poslední chvíli, ale přece.
Mí milí Snílci, nezapomeňte si svačinu, cedulku se jménem a hlavu v oblacích XD

13.8.2011

Sejdeme se u dolní stanice lanovky pod Petřínem.
Místo jsme zvolili proto, že by ho měli najít všichni a pokud ne, určitě se můžeme někoho zeptat.

Další zastávka http://www.uvojtecha.cz/ (Daletth mnohokrát díky za tip)
Proto se k seznamu věcí, které si máte vzít s sebou připočítávají i drobné na městskou dopravu (Alespoň pro jistotu)

A kdo nakonec dorazí?

Hradec Králové

Pardubice
Lenny

Praha
Venom

Plzeň

A ze Slovenska
Any


Na Velký Prázdninový sraz nás tu moc není XD Pokud se ještě chcete připsat, dnes máte poslední možnost.

Photo - Mačka

10. srpna 2011 v 8:00 | Berenika & Hajdance |  Photo
Další fotky jsou tu od Hajdance a jsou opravdu nádherné.
Doufám, že se vám budou líbit stejně jako mne.

Toto je Moja obľúbená potulná mačka. Chcem poukázať na krásu a dokonalosť zvierat.

Aurora - vyhodnocení 24. + zadání 25. duelu

7. srpna 2011 v 22:59 | Fantaghira |  Aurora
Nevím proč, ale měla jsem sto chutí začít tenhle článek slovy: "Tak jsme se tu dnes sešli, abychom se stali svědky vyhlášení dalšího duelu." Dovolená mi zcela zjevně neprospěla. Ale my se staneme svědky vyhlášení dalšího duelu. Duelu, v němž se utkaly dvě básně na téma antitalent. Duelu, jehož se zúčastnili Labanda a Reina-Sun.
Duelu, v němž zvítězila...

Velká kontrola vol.3

6. srpna 2011 v 20:13 | Monica Otmili |  Repetitio

Prázdniny jsou v plném proudu, blogeři najíždí na klidový režim, či právě zvyšují aktivitu. A prázdniny nám právě přinesly další Velkou kontrolu. Tentokrát už ale poslední a pak se vrhnu do prázdninového režimu i já (a ten bude trvat do konce září, protože tu nebudu a budu mít málo času) a poté budou pokračovat obvyklé kontroly a pozor, i namátkové! Ale já vás nechcu strašit, dnes jde opět o oznámení ukončených blogů z části Regnum (členstva od R po Ž), pak budou nějaké přesuny zbloudilců i z jiných částí tak, ať už je veškeré stěhování vyřízeno. Poté zveřejním celkový počet blogů, co nás opustili.
Jako obvykle si pak vezmu na mušku dva přihlášené členy. :)

Svůj blog ukončili:
1) Rikkiisek
2) Sariklen
3) Zaffi & Teffi
4) Scary Cat
5) taroe
6) Therysek
7) Vé
8) Wewe
9) wavin'flag
10) Yaminah

Na hřbitov přesunu také Rue - http://omrzliny.blog.cz (blog s tím originálním názvem :D), která činnost na Omrzlinách ukončila, ale blog zůstává zachován. Uzavřená - http://finsilence.blog.cz bude patřit také mezi pohřbené. Na zachovalém blogu je sice napsáno, že se stěhuje jinam, ale nikdo mi nedal žádnou zprávu a pokoušela jsem se pátrat a nikdo se neozval (a pátrání už není moje práce*).
Ozvala se ale Atyiya, která se stěhuje na adresu http://ramalia.blog.cz (z dosavadního http://atyiya.blog.cz , který jelikož je zachován, bude přemístněn na Hřbitov).

A teď to neuvěřitelné číslo, které mě děsí - tolik blogerů míří pryč...: 35
(Nepočítám ty, co se přestěhovali, ale někteří pohřbení jsou také započítáni. Pro vás to mkožná není ani tak strašné, že je o 35 členů míň, ale mě to přijde hrozné.)

Chtěla bych vás požádat. Pokud víte, že se budete stěhovat na jiný blog, nebo s blogováním končit, prosímvás, oznamte mi to na náš e-mail (klub.snilku@email.cz ) s předmětem Repetitio. Usnadníte mi tím práci pro příště.

Teď už jsou na řadě naši členové přihlášení na kontrolu:

"Na tomto blogu píšu už pátý rok. Najdete tam hlavně střípky mých zážitků a občas nějaké ty recenze."

Doufám, že se autorka nenaštve, ale když jsem projížděla archív, tak jsem se několikrát lekla a docela dlouhou dobu jsem byla bezradná, co tady. Nevím, zda mám pominout to, že první dva roky vycházel každý týden článek s návštěvností a nic jiného, potom přibyla i hodnocení cizích blogů. Kdybych se dívala jen na první roky, řekla bych, že blog je o ničem. Ale chápu, že tenhle blog funguje pět let a autorka je teď už bude nejspíš dospělá.
Z blogu se stal víceméně deníček, objeví se zde i nějaké názory jak na téma týdne, i jiné. Charlie se také zapojila do Příběhové abecedy či Letního čtení, což je samozřejmě vítané. :)
A možná právě proto, že je to deníček a pět let, to znamená i nějaký duševní vývoj (taktéž tedy vývoj blogový), nechám mezi námi Charliinu blogu místo i přes ty oné články o návštěvnosti, přece jen se podílí i na Snílkovských tématech.
Do budoucna ale prosím, až budeš dělat další layouty, zdroj použitých obrázků by neuškodil. Něco za něco.

Jsem třináctiletá holka, která miluje čtení, psaní a ironii. A snažím se přenést svoje myšlenky do elektronické podoby. v Aditu mi neřekli, jestli se mi to daří - tak se ptám vás!

A jé! Autorka se přihlásila e-mailem a já si ho všimla pozdě, blog se mi zalíbil, ale přesouvá se a já nevím kam, ale jak jsem psala, pátrání není mojí prací. (I když nová adresa mě zajímá, tak autorce napíšu, snad si na Snílky vzpomene. Tak aspoň, že zůstal zachován, přesuneme ho na Hřbitov.)
Jo, autorka se nám přestěhovala na tento blog: http://abstractions.blog.cz

Bylinka už není na blog.cz žádný nováček a je vidět, že je to optimistická snící blogerka. :) Na jejím blogu se setkáte se Střípky každodennosti, různými zamyšleními, fotkami i s nějakými výtvory. Zajímavými výtvory. Myslím, že se zde bude líbit nejen optimistům. Navíc Bylinčino království oslavilo nedávno čtvrtý rok, takže gratuluju. :)
To, že z hlediska kontroly je její blog úplně v pořádku bych ani nemusela připomínat, ale ono se to prostě napsat musí, takže si užívej letu na vzducholodi a sni dál. :)

No, to by bylo k dnešnímu slunečnému dni všechno. Jak se vám líbí blogy kontrolovaných? A co říkáte tomu, že nějak podezřele hodně blogerů končí se svou blogovou činností, stěhují se na jinou doménu či jiný blog? Zažili jste vy blogové stěhování, popř. kolikrát? Já se zatím nestěhovala a doufám, že nebudu, můj blog nedávno oslavil rok a doufám, že jednou bude slavit i ty čtyři, jak nedávno ten Bylinčin.

A co vlastně vaše prázdiny? Sníte někde na dovolené, snižujete/zvyšujete aktivitu, či prázdniny s blogem nijak nezamávaly?

Chcete se přihlásit na kontrolu? Tak na náš klubový mejl (klub.snilku@email.cz ) s předmětem Repetitio.
Článek s "pohřbenými" zveřejním zhruba za dva týdny, kdy se vrátím z tábora.

Nazávěr se omlouvám za nějaké písmenové chyby (i když jsem to po sobě četla a nic neobjevila, ale kdyby náhodou), ale polovina článku byla psaná na slovenské klávesnici a člověk si
nemohl zapamatovat, že tam to ř a ů a ě není.

*K tomu pátrání. nakonec jsem zapátrala, ale příště to už dělat nebudu. Zdržuje mě to, musím čekat, než mi daná osoba odepíše... Snad mě pochopíte, proto vás prosím, ozvěte se mi na mejl, jestli se budete stěhovat a mít zájem zůstat dále členem.

Mějte se a užívejte léta.

Mnoho slunečných a prosněných dnů přeje Monica Otmili. (Už píšu jak nějaká rosnička v počasí. :D)

Aurora - 24. duel

6. srpna 2011 v 13:30 | Fantaghira |  Aurora
To je bordel, to je bordel. Člověk je pryč, ale protože si prázdniny užívají skoro všichni, nic se nikam nepohne :D. No nic, doufám, že mi odpustíte, že na duel došlo, až teď, po dvou týdnech. Ale zase díky tomu mám dvě díla - básně - na téma antitalent. A tady jsou:

Inventor - Přívěsek Slunce

6. srpna 2011 v 10:58 | Berenika a Dragell |  Inventor
Je tu další příspěvek do Inventoru (A vypadá to, že bude mít nějakou chvíli na starost většinu věcí váš hlavní správce, protože i dnes je tomu tak. Ještě vám přednastavím Photo a omluvím se za delší neaktivitu. Na vzducholodi už také pracuji a za chvíli bude hotová.) Nicméně věnujme se tématu. Určitě stojí zato vyzkoušet si vyrobit přívěsek podle Draggel in-my-own.blog.cz | koutek.ic.cz . Vypadá nádherně.

Bylo zadáno téma Vesmír a já přemýšlela, co bych na něj vyrobila. Mé myšlenky se však ubíraly směry, na které jsem neměla potřebný materiál, tak jsem to vzala z jiného konce.
Člověk vnímá vesmír každou noc jako noční oblohu. Spousta hvězd. Tak proč jednu takovou hvězdu nevytvořit? A co třeba přímo naši nejdůležitější hvězdu - Slunce?
Návrhy se střídaly a nakonec zvítězil tento, jsem na něj hrdá. Tento přívěsek mi příjde jako velice zajímavý vzhledem k tomu, že jeho výroba není až tak složitá.